Flobertky RK guns - RM metal

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od honda » 22 pro 2017 17:50

Žel u obou zbraní máme stejný technický problémem - velký průměr díry v nábojové komoře Ø 6,0 mm. Tedy jak u Turka, tak i u precizního rukodělného výrobku - pistole z dílny českého puškaře pana Kozumplíka.
Precizní rukodělný "mrzák"?
Tak to mě připomnělo jak krejčí zvrznul zákazníkovi sako, rukávy a šosy různě dlouhy.Zákazníka všelijak
pokroutil a tvrdil mu, že je to teď vpořádku.Zákazník odchází v té vyhrbené pozici domů, potkají ho
na ulici dvě dámy a říkají si: "chudák mrzák, ale to sako to mu fakt sedne".


Blanka
Příspěvky: 105
Registrován: 30 lis 2017 17:14

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od Blanka » 22 pro 2017 19:49

To je boží :P :lol: :P :roll: :lol:

Mě se ten Kozumplík stejně líbí, i když má nějaké mouchy. Má hezký tvar. Ten puškař musí být moc šikovný, že to tak dobře všechno vymyslel.
Fox Lady
Slavia 630
Cobra
Derringer Vosa
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od Albert 22 » 22 pro 2017 20:05

Důležité je co se skrývá pod kabátem. A naprostá spokojenost zákazníka s přesností a výkonem! Proč to všichni musí tak šidit ?
Dreslerovy flobky alespoň nemají ty naprosto zbytečné mouchy, proto jednoznačně vyhrávají ! :D
Blanka
Příspěvky: 105
Registrován: 30 lis 2017 17:14

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od Blanka » 22 pro 2017 20:27

To je pravda, s mojí Lejdynkou jsem moc spokojená. Nevím, jestli to půjde mobilem, kdyžtak poprosím taťku aby nafotil foťákem ty ornamenty, jsu moc hezké. Vypadá jako šperk :)
Fox Lady
Slavia 630
Cobra
Derringer Vosa
koník
Příspěvky: 222
Registrován: 29 zář 2012 22:30
Bydliště: Beroun

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od koník » 22 pro 2017 22:55

...tahle špína a propagace na konkurenční vlákno, ...tohle už je špatný. To se dresslerovky tak špatně prodávají, že se musí házet hovna kolem konkurence, která vlastně nikdy ani konkurentem nebyla?
existují jen tři místa, která řídí celý svět
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od Albert 22 » 24 pro 2017 14:34

Zákon je zákon! … takže je jasné, že víc než 7,5J flobertka ani mít nesmí !! K tomu jsou tu přece vyvrtané ty odfuky a není potřebné dělat nějaké další naprosto zbytečné podfuky a dovrtávat komoru šestkou vrtákem, aby se pak nafouklé nábojnice musely vytloukat kladivem a mosazným kolíkem… :mrgreen:

Jaké by to bylo skvělé, kdyby nám tu nadšení majitelé všech naleštěných „perektně zpracovaných“ mazlíčků hned řekli korektně pravdu jaké to má mouchy. To by snad ti výrobcové museli začít vyrábět bez zbytečných zmrzačení… :idea:

Jak je udělaná komora u Dresslerovek, to fakt nevím, žádnou zatím nemám, ale nikdo si tu zatím nestěžoval, ale o Turkovi a zubožených Alfách tu i jinde padlo už víc než dost ! :twisted:
pparatkoo
Příspěvky: 83
Registrován: 16 zář 2015 19:03

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od pparatkoo » 24 pro 2017 22:43

Albert 22: Měl jsem od Dresslera Rexe a z válce vystřelený patronky šli jen za pomoci osičky válce do který jsem klepal nožem.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od Albert 22 » 25 pro 2017 10:16

Důležité je dodržení rozměrů nábojové komory podle podle standardu CIP "List of TDCC - Tab V - Rimfire cartridges – Crusher" ... http://www.cip-bobp.org/homologation/en ... _type_id=5

Pokud by komora byla vyrobena podle standardu CIP (5,6 mm (22) Flobert à balle ), pak by problém nebyl. Nábojnice se při výstřelu rozpíná a vlastně jen utěsní nábojovou komoru. Pokud by vůle mezi komorou a nábojnicí by byla minimální, nebyl by překročen modul pružnosti materiálu, nábojnice by se po výstřelu vrátila na původní rozměr 5,73mm a šla by lehce vytáhnout.

A je docela jedno zda se kráčí o ocelového Kozumplíka, nebo seriově vyráběné Alu-zinkáče z Alfy a od Turků s dokonale vyřešeným vyhazovacím mechanismem, či na maximum mechanicky zjednodušené sběratelské miniatury od pana Dresslera.

... "Nabíjení revolveru Rex se provádí po vytažení osy válce dopředu a vyjmutí válce do strany, přičemž osa válce poslouží k vyražení vystřelených nábojnic." ... Píše se časopise STŘELECKÁ REVUE Speciál č. 7_2011 - Flobertky pro každého

Ověřil jsem si, že ze správně dimenzované komory není nutno vytloukat násilím ani ty "nafukovací" flobertové .22 nábojnice od špiček SELLIER & BELLOT ... :D

Ovšem, proč se nábojnice od kuliček flobert 6mm ME vůbec nenafukují a vypadávají samy je záležitost už zase docela jiná!
Adler A
Příspěvky: 275
Registrován: 05 lis 2009 14:46

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od Adler A » 26 pro 2017 10:38

Mám Kozumplíka i Dresslerova Foxe, tak to mohu přímo porovnat. Náboje s kuličkou jdou vytahovat z obou snadno, špičky jdou snadno vytahovat jen z Dresslerovky, v Kozumplíkovi jsou jako zapečené a musí se vložit do hlavně mosazná kulatina a vytlouci ven. Jde to velmi ztuha.

Takže je vidět, že když se chce a udělá se nábojová komora dobře, tak to funguje.
CZ 75
ZKM 452
Dresslerovky
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od Albert 22 » 27 pro 2017 09:18

Díky, že se alespoň někdo najde, kdo ty naše flobky dokáže objektivně posoudit...!
Balt
Příspěvky: 38
Registrován: 04 pro 2017 09:43

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od Balt » 27 pro 2017 15:38

Takže teď když jsem si koupil Fox Special to můžu také porovnat s Kozumplíkem. Foxka má o hodně těsnější nábojovou komoru a proto jdou vystřelené náboje snadno vytahovat, tolik se nenafouknou. Takže se tvoje teorie potvrzuje.
King Cobra, Fox Special, Kozumplík ZEP 6
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od Albert 22 » 27 pro 2017 17:57

Díky za uznání, žel není to žádná moje teorie, ale už letitá neblahá praxe některých našich českých puškařů a výrobců flobertek.
Čert ví proč to tak dělají... ?? :twisted: :twisted: :twisted:
Balt
Příspěvky: 38
Registrován: 04 pro 2017 09:43

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od Balt » 27 pro 2017 18:33

Jednoduchá odpověď. Díru o průměru 6.02 udělají normálním běžně dostupným komunálním výstružníkem 6 H8, který je laciný oproti speciálnímu komorovému výstružníku. Někde jsem viděl nabídku komorového výstružníku na LR za 5000 Kč. Zatímco 6 H8 stojí necelé dvě stovky. Šetří se všude......
King Cobra, Fox Special, Kozumplík ZEP 6
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od Albert 22 » 27 pro 2017 19:43

Vzduchovky mají obvykle za studena kované drážkování, ale u malorážek, flobertek a stejně tak u krátkých pistolí předpokládám, že drážkování hlavní bude vrtané. Ale komoru pro nábojnici je třeba stejně nakonec vystružit - viz.komorové výstružníky ... https://www.1coolshop.cz/vystruzniky-komorove

Na obojí je potřebný potřebný speciální a drahý nástroj. Ale, že by výrobcové chtěli ušetřit zrovna na komorovém výstružníku a vědomě dobrovolně vyrobit zmršeninu a poškodit tak jméno firmy? To se mi jeví jako nepravděpodobné!

Pokud dotyčný malovýrobce nedělá jen pistole, ale současně i dlouhé flobertky, pak k tomu určitě musí mít ten komorový výstružník. Koukněte zde... http://rkguns.eu/kf123/

Kdyby se totiž z dlouhé flobertky měla vytloukat každá zapečená nábojnice, tak by to majitel takové zbraně už asi nepřešel v takové tichosti jako u malé pistolky. ... Takže za tím asi bude něco jiného! nejspíš nějaká politicky korektní lumpárna!! :twisted: :twisted:
Balt
Příspěvky: 38
Registrován: 04 pro 2017 09:43

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od Balt » 27 pro 2017 20:19

Pušku si kvůli tomu kupovat nepůjdu, ale ani bych se nedivil, kdyby ta komora byla stejná jak na postoli. Ono to totiž reklamovat nejde, zbraň je určená pro náboje s kuličkou a s těmi problém s vytahováním není. Že u Dresslerova Foxe jde vytahovat i špičky je příjemný bonus. Jak budu zase po svátcích v práci, tak komoru změřím kalibry a porovnáme to.
King Cobra, Fox Special, Kozumplík ZEP 6
Odpovědět