Flobertka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 01 pro 2005 13:32

Slim Jim píše:V tomto případě bych se taky přiklonil k větrovce nebo dobré vzduchovce, flobertka má totiž podle mě smysl jen jako revolver, a i tak je to jen na hraní (ovšem na to je to perfektní). Tahle karabinka v sobě podle mě kombinuje veškteré nevýhody vzduchovky (větrovky) a flobertky...
Cili draha, hlucna a nepresna. :-)


Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 01 pro 2005 14:06

Jo, tak nějak, a navíc ne moc podobná "skutečné" zbrani (i když v tomhle směru zůstává Fox tak na půl cesty mezi vzduchovkou a flobert revolverem).
Huaquero

FLOBERT 6mm PROSÍM, PORAĎTE!!!!!

Příspěvek od Huaquero » 27 pro 2005 23:15

Zdravím všechny spřízněné duše! Mám revolver Flobert 6mm od firmy Kora s hlavní 4 palce. Rád bych věděl, jaká je možnost použít ho k sebeobraně (čistě teoreticky-spíš proti psům a podobné havěti), resp. jaké jsou jeho účinky na živou hmotu. Nerad bych po něčem střílel, pokud to není nutné a vážně mě nenapadá, jak jinak to vyzkoušet. PROSÍM, PORAĎTE!!!!!
Tyrichter

Příspěvek od Tyrichter » 27 pro 2005 23:38

Bude to asi jako bránit se vzduchovou pistolkou. Psa tím spíš rozzuříte, flobertka se jinak laicky nazývá "ptáčnice", což přímo odpovídá účinku. Na rozzuřeného psa nebude stačit ani 22LR, natožpak nějaká flobertka.
Richi

Příspěvek od Richi » 27 pro 2005 23:58

Čudujem sa, že máš nervy mu to vysvetlovať... :wink:

2Huaquero: ach jaj, veď ju vyskúšaj trebárs na kuse surového mäsa, keď ťa to tak veľmi zaujíma... a odpočítaj nejaké tie milimetre...

A na sebeobranu ? ... samozrejme, nevidím problém... proti rozzúrenej sliepke alebo krvilačnému zajacovi sa s tým ubrániš jedna radosť :lol:
Huaquero

Příspěvek od Huaquero » 28 pro 2005 00:48

No jo, na blbou otázku... :D I tak dík za odpovědi, dalších už není třeba. P.S. Nezbyde mi, než si ten zbroják udělat... :D
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 03 led 2006 11:24

V nouzi je i flobert revolver lepší než nic (v nejhorším se dá použít jako palička :twisted: ), ovšem mít ZP je v tomto směru obrovská výhoda. Jestli na to máš čas a náladu, tak si ho rozhodně udělej (už jen proto, že tím rozšíříš naše zoufale málo početné řady :wink: ).
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 03 led 2006 19:16

2 SlimJim - neexistuje blbá odpověď. Každá odpověď je jenom obrazem otázky.

Nicméně angličani mají jedno přísloví:

The most stupid question is that unasked one. (Nejblbější otázka je ta na kterou se nezpetáš). Proto si cením odpověď Huaquera. Zeptal se, odpověď dostal.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Spisovatel

Re: FLOBERT 6mm PROSÍM, PORAĎTE!!!!!

Příspěvek od Spisovatel » 03 led 2006 21:44

Huaquero píše:Zdravím všechny spřízněné duše! Mám revolver Flobert 6mm od firmy Kora s hlavní 4 palce. Rád bych věděl, jaká je možnost použít ho k sebeobraně (čistě teoreticky-spíš proti psům a podobné havěti), resp. jaké jsou jeho účinky na živou hmotu. Nerad bych po něčem střílel, pokud to není nutné a vážně mě nenapadá, jak jinak to vyzkoušet. PROSÍM, PORAĎTE!!!!!
Není sebeobrana jako sebeobrana. Když budete přenášet v noci tržbu a chlap v kukle Vám strčí pod nos pistoli, tak na flobertku zapomeňte. :wink: Na druhou stranu, když se Vám do auta nakvartýruje somrák nebo se Vás nějakými pokřiky bude snažit vyprovokovat parta "romů", pak rána z blízka (y) do ksichtu (ů) tyhle situace (někdy) vyřeší. :) No a proti psovi, pokud to bude nějaký "ořech", pak se to dá použít vcelku slušně. Rozhodně to není hračka na hraní, na starších příspěvcích toho bylo koneckonců o výkonu a průraznosti popsáno hodně a z vlastní zkušenosti mohu říci, že pokud obyčejná 4mm Randz provrtá z 5m plechovku, pak zásah do hlavy určitě nebude "štípnutí".
Stag

Re: FLOBERT 6mm PROSÍM, PORAĎTE!!!!!

Příspěvek od Stag » 04 led 2006 10:07

Patřím mezi ty co ještě nemají ZP a než jsem se rozhodl pro ZP tak jsem samozřejmě zvažoval všechny (nebo alespoň) většinu možností jak se bránit. Flobertka byla jedna z věcí která mě napadla jako první, ale po prostudování dostupných materiálů (hlavně na netu) jsem to zavrhl.

Nebude to stejný případ jako s plynovkou? V zásadě by se dalo říct lepší než nic, ale jen do chvíle než ta "parta romů" o které se zmiňujete vytáhne ostrou?
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 04 led 2006 12:27

Když parta našich romských spoluobčanů vytáhne nádobíčko, tak ti stejně pomůže leda sapík nabitý kartáčem :wink: .
Faktem je, že flobertka na tom bude možná ještě hůř než plynovka (proti plynovce má vlastně jedinou výhodu: nevadí jí protivítr).
Oboje se to hodí na zastršení (čili na bankovní loupež ideální- neregistrované, levné, snadno k dostání a dokonce to i jakž takž střílí). Na "ostrou" sebeobranu je to oboje zhruba stejně (ne)vhodné, plynovka možná bude přece jen lepší. Já osobně bych nevsadil ani na jedno.
Spisovatel

Re: FLOBERT 6mm PROSÍM, PORAĎTE!!!!!

Příspěvek od Spisovatel » 04 led 2006 19:00

99% romů střelnou zbraň nevlastní. Plynovka je vcelku k ničemu, nicméně jednu stejně vozím v autě. :)

Ten samopal by byl na 300% lepší, pochopitelně, ale už vidím ty palcové titulky: "Brutální rasistický útok" apod. :wink: Naši rómští spoluobčané navíc vždy couvnou, i když je trefíte jen prakem. Jejich specialita jsou bezbraní lidé - důchodci, děti, postižení apod. Když se jim ukáže síla - zdrhají. :lol:
Marcus
Příspěvky: 104
Registrován: 14 srp 2005 22:41

Příspěvek od Marcus » 04 led 2006 20:30

no to abych zacal posilovat :lol:
proti psovi uz sem byl nuceny pouzit vzduchovku(2X) a stacila-ale musim rict ze srdce sem mel snad az v kalhotech...ale pusobilo to dobre-po prvni rane se otocil a utekl...ale byl to hnus strilet v takove situaci-navic bylo hodne sero...
Bobo

Flobertky Wiehrauch

Příspěvek od Bobo » 19 led 2006 10:23

Zdravím, rád bych se optal, jestli máte někdo zkušenosti s flobertkami (revolvery) fy. Weihrauch? Myslím, co se materiálu a zpracování týče.
strozd
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2006 02:39

re

Příspěvek od strozd » 14 dub 2006 02:59

tak pánové "dík za anonimitu ?!" i podle IP vás mohou najít (pokud víte co to znamená) a dál dost zvás by mělo dělat testy které navrhují naši po.ranci. Navíc už ani po přečtení tohoto fora se nedívím proč to vše dělají.
pokud si přečtete příspěvky o flobertkách tak jsem tam popisoval jak mi jeden idiot střílel do ramene (majiitel zp tak jak mnnozí z vás )
navíc pokud bude někdo stířlet kočku tak jí klidně i 4mm flobertkou zabije pokud bude vědět kam má střílet.
A to se klidně střelte prakem kam chcete, třeba i do p... :-)
a to že ní floberka přesná bych se hádal. I zde platí " zbraň je tak přesná jak přesnou jí vyrobíte" moje ročníková práce dokáže sřílet na 15m s rozptilem <1 cm :-)
Odpovědět