Flobertka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Jirka

Příspěvek od Jirka » 11 srp 2005 14:03

Dik za radu všem. Jak to tak vidím tak si asi udělám k narozeninám radost ( pokud na to budu mít ). Jenom nevím jestli volit ráži 4mm nebo 6mm. Jakou délku hlavně. A hlavně jakého výrobce ( mám celkem hluboko do kapsy). Za odpovědi předem děkuji.


Richi

Příspěvek od Richi » 11 srp 2005 17:40

Jednoznačne Alfa, cal. 22 a 6" hlaveň. Ale veľkú presnosť nečakaj, projektil má tvar gule (alebo skôr vajca) a nemá dobré balistické vlastnosti.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 12 srp 2005 08:20

Dovolím si nesouhlasit s délkou hlavně 6".Pokud chceš flobertku jako přípravu na ostrou zbraň.Doporučil bych 4".Můžeš si nacvičit i tasení z pouzdra,což je s 6" dost problém.Proti kalibru 6mm/.22/ nic nemám.Já osobně používám kuželové střely.
Návštěvník

Jednoznačně ALFA 640

Příspěvek od Návštěvník » 12 srp 2005 12:48

Přesně tak, také bych volil kompromis a proto délku hlavně 4" a co se týče ráže tak jednoznačně 6mm a výrobce ALFA - PROJ Brno. Střelivo se dělá i se špičatou (kuželovou) hlavou, takže nemusíš střílet jenom se střelivem co má kulatou hlavu..........
Radílek

co myslíte?

Příspěvek od Radílek » 12 srp 2005 13:18

Jo, ten 4 palec je dobrý kompromis. Já jsem měl 6 palec, jednak kvůli přesnosti (myslím, že u floberta je každej palec znát). Taky kvůli tomu, že jsem si myslel, že čím delší hlaveň, tím déle působí plyny na projektil a kule letí rychleji a má více energie. Ale nejsem si jist, zda tato teorie platí i u flobertek.

Kamarád měl 2 palec a to se s tim mím nedalo vůbec porovnávat (přesnost).
Richi

Příspěvek od Richi » 12 srp 2005 16:37

Ak chceš cvičiť tasenie tak si kúp 4" ale ak chceš strielať relatívne presne kúp 6" (projektil má viac času na stabilizáciu, výkon väčší nie je (7,5 J))
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 22 srp 2005 10:01

Jdi rozhodně do 4"..........
Návštěvník

Záleží na konkrétním výrobci a kusu

Příspěvek od Návštěvník » 22 srp 2005 12:42

U flobertek se na setinu mm při výrobě hlavně nekouká. Chce to mít možnost zkoušet víc flobertek s vaším oblíbeným střelivem a podle toho vybírat.
Uměle rozšířená hlaveň za komorou kvůli snížení úsťové energie stejně způsobí, že plyny které neutečou mezerou mezi válcem a hlavní, střelu předběhnout a pak ji mohou leda brzdit (to trochu přeháním :-), takže delší hlaveň nepomůže.
Anonym

rada

Příspěvek od Anonym » 07 zář 2005 16:29

Mám 4" i 6" a není v tom nějaký velký rozdíl a munici rozhodně 6mm
Uživatelský avatar
marezin
Příspěvky: 135
Registrován: 30 lis 2005 21:17
Bydliště: Louny

Kora fox 6mm

Příspěvek od marezin » 30 lis 2005 21:19

Ahoj mate nekdo zkušenost s touto flobertkou?
Richi

Příspěvek od Richi » 30 lis 2005 21:27

Čo ti na to povedať ? Menej presná ako vzduchovka, výkon iba 7,5J , strelivo predražené...
Richi

Příspěvek od Richi » 30 lis 2005 21:28

... radšej si priplať u kúp větrovku.
Paixík

hm

Příspěvek od Paixík » 30 lis 2005 22:08

Jo, párkrát jsem si z toho pšouknul, je to opravdu flobertka s "trochu" delší hlavní. Myslím, že lepších výkonů (co do přesnosti i do energie střely) se dá dosáhnout s dobrou vzduchovkou. Ale je pravda, že tato zbraň už vypadá přeci jen jako "skutečná puška" a ne "jen vzduchovka". Pokud bych se měl sám rozhodnout, tak bych šel raději do vzduchovky.
Uživatelský avatar
marezin
Příspěvky: 135
Registrován: 30 lis 2005 21:17
Bydliště: Louny

Příspěvek od marezin » 01 pro 2005 12:50

Ahoj diky za odpovedi rozhodoval jsem se mezi vzduchovkou a touto flob.takže to vyhraje asi vzduchovka. :)
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 01 pro 2005 13:16

V tomto případě bych se taky přiklonil k větrovce nebo dobré vzduchovce, flobertka má totiž podle mě smysl jen jako revolver, a i tak je to jen na hraní (ovšem na to je to perfektní). Tahle karabinka v sobě podle mě kombinuje veškteré nevýhody vzduchovky (větrovky) a flobertky...
Odpovědět