Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 22 dub 2018 07:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3075 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 205  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11 srp 2005 13:03 
Dik za radu všem. Jak to tak vidím tak si asi udělám k narozeninám radost ( pokud na to budu mít ). Jenom nevím jestli volit ráži 4mm nebo 6mm. Jakou délku hlavně. A hlavně jakého výrobce ( mám celkem hluboko do kapsy). Za odpovědi předem děkuji.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11 srp 2005 16:40 
Jednoznačne Alfa, cal. 22 a 6" hlaveň. Ale veľkú presnosť nečakaj, projektil má tvar gule (alebo skôr vajca) a nemá dobré balistické vlastnosti.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 srp 2005 07:20 
Dovolím si nesouhlasit s délkou hlavně 6".Pokud chceš flobertku jako přípravu na ostrou zbraň.Doporučil bych 4".Můžeš si nacvičit i tasení z pouzdra,což je s 6" dost problém.Proti kalibru 6mm/.22/ nic nemám.Já osobně používám kuželové střely.

Předmět příspěvku: Jednoznačně ALFA 640
PříspěvekNapsal: 12 srp 2005 11:48 
Přesně tak, také bych volil kompromis a proto délku hlavně 4" a co se týče ráže tak jednoznačně 6mm a výrobce ALFA - PROJ Brno. Střelivo se dělá i se špičatou (kuželovou) hlavou, takže nemusíš střílet jenom se střelivem co má kulatou hlavu..........

Předmět příspěvku: co myslíte?
PříspěvekNapsal: 12 srp 2005 12:18 
Jo, ten 4 palec je dobrý kompromis. Já jsem měl 6 palec, jednak kvůli přesnosti (myslím, že u floberta je každej palec znát). Taky kvůli tomu, že jsem si myslel, že čím delší hlaveň, tím déle působí plyny na projektil a kule letí rychleji a má více energie. Ale nejsem si jist, zda tato teorie platí i u flobertek.

Kamarád měl 2 palec a to se s tim mím nedalo vůbec porovnávat (přesnost).

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 srp 2005 15:37 
Ak chceš cvičiť tasenie tak si kúp 4" ale ak chceš strielať relatívne presne kúp 6" (projektil má viac času na stabilizáciu, výkon väčší nie je (7,5 J))

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 srp 2005 09:01 
Jdi rozhodně do 4"..........

Předmět příspěvku: Záleží na konkrétním výrobci a kusu
PříspěvekNapsal: 22 srp 2005 11:42 
U flobertek se na setinu mm při výrobě hlavně nekouká. Chce to mít možnost zkoušet víc flobertek s vaším oblíbeným střelivem a podle toho vybírat.
Uměle rozšířená hlaveň za komorou kvůli snížení úsťové energie stejně způsobí, že plyny které neutečou mezerou mezi válcem a hlavní, střelu předběhnout a pak ji mohou leda brzdit (to trochu přeháním :-), takže delší hlaveň nepomůže.

Předmět příspěvku: rada
PříspěvekNapsal: 07 zář 2005 15:29 
Mám 4" i 6" a není v tom nějaký velký rozdíl a munici rozhodně 6mm

Předmět příspěvku: Kora fox 6mm
PříspěvekNapsal: 30 lis 2005 21:19 

Ahoj mate nekdo zkušenost s touto flobertkou?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 lis 2005 21:27 
Čo ti na to povedať ? Menej presná ako vzduchovka, výkon iba 7,5J , strelivo predražené...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 lis 2005 21:28 
... radšej si priplať u kúp větrovku.

Předmět příspěvku: hm
PříspěvekNapsal: 30 lis 2005 22:08 
Jo, párkrát jsem si z toho pšouknul, je to opravdu flobertka s "trochu" delší hlavní. Myslím, že lepších výkonů (co do přesnosti i do energie střely) se dá dosáhnout s dobrou vzduchovkou. Ale je pravda, že tato zbraň už vypadá přeci jen jako "skutečná puška" a ne "jen vzduchovka". Pokud bych se měl sám rozhodnout, tak bych šel raději do vzduchovky.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 pro 2005 12:50 

Ahoj diky za odpovedi rozhodoval jsem se mezi vzduchovkou a touto flob.takže to vyhraje asi vzduchovka. :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 pro 2005 13:16 
Odborník na zbraně

V tomto případě bych se taky přiklonil k větrovce nebo dobré vzduchovce, flobertka má totiž podle mě smysl jen jako revolver, a i tak je to jen na hraní (ovšem na to je to perfektní). Tahle karabinka v sobě podle mě kombinuje veškteré nevýhody vzduchovky (větrovky) a flobertky...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3075 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 205  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina