Flobertka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Pajik_CZ
Příspěvky: 189
Registrován: 04 pro 2015 21:34

Re: Flobertka

Příspěvek od Pajik_CZ » 21 bře 2017 20:38

nez to k nam dojde, tak cenu prestavby falece prevysi cena streliva prohnaneho laufem :) jsem ochotny to risknout :)


ghugo
Příspěvky: 75
Registrován: 03 úno 2017 12:49

Re: Flobertka

Příspěvek od ghugo » 30 bře 2017 20:40

Mně se u Streamera stává, nehledě na typ střeliva, že náboj nevystřelí, nebo že se dokonce zasekne otočení bubínku. Nejsem si jistý, jestli je to výrobní vada, nebo "daná" konstrukce nebo vadné ruce...
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka

Příspěvek od Albert 22 » 31 bře 2017 18:20

To to je mnoho závad najednou! Ale rozeberme to popořádku...

1.) Mně nevystřelí tak asi jeden z 10 nábojů s kuličkou. Se špičkou se to nikdy nestává. Že by byl krátký úderník? ... To určitě ne! Nábojky START 6 to totiž dokonce prosékává durch... ! Takže podle mne je to jen v rozdílné tvrdosti a tloušťce materiálu nábojnic.
Kulička na druhý pokus - po pootočení nábojnice mi zatím vystřelila vždycky....

2.) Jiný problém - nafukování nábojnic se špičkou - souvisí opět s kvalitou materiálu nábojnic, které jsou zde měkkčí a tak se nafouknou a roztáhnou až na rozměr silně nakaliberní (zfušované) nábojové komory (Ø 5,9-6,0mm). To se u kuliček nestává - nábojnice je zřejmě z tvrdšího materiálu. Rozdíl v přídavku prachové nálože tu není jen kvůli vyšší hmotnosti střely, ale kompenzuje zejména méně účíinnou třaskavou slož zápalky. Výkon kuliček je totiž prakticky stejný, ovšem pokud utěsníme nadměrnou vůli komory...

3.) Zasekávání otáčení válce? To je potřeba trochu upřesnit, kdy se to stává! Může se stát, při velkém opotřebení některých částí mechanismu, prasklá pružinka a pod.. Spoušťový mechanismus Je potřebné občas rozebrat a vyšistit. Může tam být také nějaké smetí, nebo poškozené části, které je nutno vyměnit a vše namazat.

Také doporučuji zkontrolovat mezeru mezi válcem a hlavní. ... jak doporučuje pan Dresler ve své odborném pojednání: "Revolvery - vliv mezery mezi válcem a hlavní na energii střely" ... http://www.dresslerjiri.cz/mezera%20VH1.htm
... "Spára mezi čelem hlavně a válcem revolveru musí být stejnoměrná a široká nejvýše 0,1 mm. ... Určitá mezera, alespoň dvě až pět setin milimetru, musí mezi válcem a hlavní revolveru být, jinak dochází při větším znečištění válce vlivem usazování spalin při střelbě k drhnutí válce o hlaveň. " ... Ovšem mezera 1,5 až 2mm, jaká je u nevydařených revolverů ALFA 661 a KORA 6mm je značně přehnaná a technicky nesmyslná! :lol:
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Flobertka

Příspěvek od skagerak » 31 bře 2017 19:42

- k té mezeře mezi válcem a hlavní -
v tom uváděném odkazu se hovoří o "normálních revolverech" .38spec, 22.LR - aktuálně kategorie B. kdežto u flobertek - aktuálně kat D, je snížení energie nutné- k čemuž možná přispívá i ta mezera (v konstrukci a výrobním provedení flobertky také mohou hrát roli požadavky na "nepředělatelnost" na větší výkon) tedy užití tohoto odkazu k je mírně zavádějící

ale o tom, že někteří výrobci se s nutným zlem - tj snížením pod 7,5 J vypořádali lépe, jiní hůře se nehádám
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka

Příspěvek od Albert 22 » 31 bře 2017 20:48

Samozřejmě, že ta mezera mezi válcem a hlavní je jedním z hlavních souborů konstrukčních úprav ke snížení výkonu flobertek na hodnotu legislativně povolených 7,5J. Turecký Streamer má tuto mezeru jen asi 0,5mm a stejně ani těch ubohých 7,5J nemá...

Ovšem, proč jsou brněnské flobertky ALFA a KORA až natolik zmrzačené? ... Když jsem si poprvé prohlédl na pultě v jednom obchodě flobertku ALFA 661, resp. tu její mezeru, protočili se mi oči. To snad ani nemůže vystřelit...! Dokáže to někdo rozumně vysvětlit? Jak se ukázalo, zřejmě ne! ... Ani autoři článku o těchto flobertkách z časopisu "STŘELECKÁ REVUE Speciál č. 7_2011 - Flobertky pro každého" ... https://www.uloz.to/!KLrtTyeeW/streleck ... azdeho-zip

S náboji Sellier & Bellot 6 mm ME Flobert s kulatou střelou jsme naměřili překvapivě málo, pouhých 69,0 ms-1, čemuž odpovídá nepatrná energie střely 2,62 J. Byla to jen náhoda, nebo to výrobce v tomto případě s přiškrcením výkonu trochu přehnal? :twisted:
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Flobertka

Příspěvek od skagerak » 31 bře 2017 22:45

je fakt, že pokud už to tedy musí být 7,5 J, tak je ubohost, když to někdo přežene na 2-3 J ....
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka

Příspěvek od Albert 22 » 01 dub 2017 09:13

No, taky si myslím, že kdyby ty flobky měly slibovaných 7,5J, tak by do nich už nikdo zbytečně nešťoural, aby něco napravil!!!
Na druhou stranu si to zase můžeme vysvětlovat, že takto brněnská ALFA a KORA záměrně podněcuje vynálezeckého a tvůrčího ducha střeleckého společenství jako němý protest a vzpouru proti politické a legislativní zvůli bruselského režimu.

Tedy ať žijí "zlaté české ručičky!" :lol:
Childe89
Příspěvky: 8
Registrován: 13 zář 2015 14:00

Re: Flobertka

Příspěvek od Childe89 » 01 dub 2017 16:59

Kupil som nejaku blbu varku 4mm nabojov, odpadava z nich gulka. Drzia v nabojnici velmi slabo, a len prstami bez namahy sa daju povyberat. Rad by som ich tam nejako zatlacil, naklepol, ale bojim sa aby sa ten naboj neodpalil, predsalen okrajovy zapal. Myslite ze je bezpecne polozit naboj zapalkou na drevenu dosku a klepnut po gulke gumovym kladivkom? Alebo radsej sa na to vyprdnut...
Zoraki R1 Flobert 4mm (4,5 black)
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Flobertka

Příspěvek od skagerak » 01 dub 2017 18:21

a co reklamace ?
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka

Příspěvek od Albert 22 » 01 dub 2017 21:49

Špatně zaválcováno. Střela má osazení, narazit asi nepomůže. Snad by to šlo zalepit vhodným lepidlem... Ale pokud je toho víc tak reklamovat.
Přílohy
Cal.4mm FLOBERT.jpg
Adler A
Příspěvky: 278
Registrován: 05 lis 2009 14:46

Re: Flobertka

Příspěvek od Adler A » 03 dub 2017 15:04

Albert 22 píše:Samozřejmě, že ta mezera mezi válcem a hlavní je jedním z hlavních souborů konstrukčních úprav ke snížení výkonu flobertek na hodnotu legislativně povolených 7,5J. Turecký Streamer má tuto mezeru jen asi 0,5mm a stejně ani těch ubohých 7,5J nemá...

Ovšem, proč jsou brněnské flobertky ALFA a KORA až natolik zmrzačené? ... Když jsem si poprvé prohlédl na pultě v jednom obchodě flobertku ALFA 661, resp. tu její mezeru, protočili se mi oči. To snad ani nemůže vystřelit...! Dokáže to někdo rozumně vysvětlit? Jak se ukázalo, zřejmě ne! ... Ani autoři článku o těchto flobertkách z časopisu "STŘELECKÁ REVUE Speciál č. 7_2011 - Flobertky pro každého" ... https://www.uloz.to/!KLrtTyeeW/streleck ... azdeho-zip

S náboji Sellier & Bellot 6 mm ME Flobert s kulatou střelou jsme naměřili překvapivě málo, pouhých 69,0 ms-1, čemuž odpovídá nepatrná energie střely 2,62 J. Byla to jen náhoda, nebo to výrobce v tomto případě s přiškrcením výkonu trochu přehnal? :twisted:
Nutno ještě podotknouti že Kory a Alfy flobky jsou ze zinkové slitiny, to mi vadí zásadně. Zbraň má být z oceli plus ušlechtilé dřevo.......
CZ 75
ZKM 452
Dresslerovky
Childe89
Příspěvky: 8
Registrován: 13 zář 2015 14:00

Re: Flobertka

Příspěvek od Childe89 » 03 dub 2017 18:24

No stvrtka krabicky je vystrielana a blocik som neodlozil, takze reklamacia by nebola zrejme uspesna. Ale nevadi, dostrielam ju taku aka je, a dalsia bude snad uz ok.

Inac ako je to s drazkovanim hlavne u 4mm Alfy? Niekto mi hovori ze ziadne 4mm nemaju drazkovanie, niekto zas ze vsetky alfy a kory maju drazkovanie, a v obchode ziadnu 4mm Alfu nemali aby som to pozrel.
Chcel by som totiz nieco na presnejsiu strelbu, ale zaroven nedelenym bubnom, cize 4mm + drazkovanie.
Zoraki R1 Flobert 4mm (4,5 black)
Uživatelský avatar
jozef hošmanek
Příspěvky: 184
Registrován: 05 říj 2009 17:47

Re: Flobertka

Příspěvek od jozef hošmanek » 03 dub 2017 20:46

Flobertky Alfa i Kora 4mm maji drážkované vývrty hlavně. Starší flobertky Kora (prvovýroba) měly hladký vývrt hlavně.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka

Příspěvek od Albert 22 » 03 dub 2017 20:58

Adler A píše:Nutno ještě podotknouti že Kory a Alfy flobky jsou ze zinkové slitiny, to mi vadí zásadně. Zbraň má být z oceli plus ušlechtilé dřevo.......
Nejen flobertky z brněbské Alfy, ale také ostré zbraně se už dělají ze zinkové slitiny. Např. Revolver Holek 291 cal.22LR má celý rám a pláště všech tří hlavní vyrobené přesným litím ze zušlechtěné zinkové slitiny. Všechny ostatní součásti se vyrábějí z kvalitní uhlíkaté oceli ...
Strelec45
Příspěvky: 291
Registrován: 12 úno 2016 18:22

Re: Flobertka

Příspěvek od Strelec45 » 04 dub 2017 07:11

I .38 speciál se dělá v zinku ( ale taky ocel. rám). Prostě všechno je u Alfy zinková slitina, pokud to nemá přídomek "steel". Ale to už jsme trochu OT.
Prach, píst, ... vzduch a bombičky ZATÍM ne.
Odpovědět