Flobertka Spielberg Brno

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
therion
Příspěvky: 355
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od therion » 23 črc 2015 11:49

pokud je jehlovy pilnik pouzity ke srazeni otrepu v poli které pretina odfuk, zpusobujici nahodne ulety na +15M nesmysl, jak vysvetlite markatni zlepseni presnosti po jeho odstraneni?


Miroslav Pražák
Příspěvky: 10
Registrován: 21 úno 2013 06:47

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Miroslav Pražák » 03 srp 2015 14:28

therion píše:pokud je jehlovy pilnik pouzity ke srazeni otrepu v poli které pretina odfuk, zpusobujici nahodne ulety na +15M nesmysl, jak vysvetlite markatni zlepseni presnosti po jeho odstraneni?
Já netvrdím, že se Vám to nemohlo povést. Považoval bych to ale spíše za šťastnou náhodu, že jste si na komoře nenaděla víc škody než užitku. Markantní zlepšení...už si nástřelku přesně nepamatuju ale nemyslím si, že šla ještě nějak markantně zlepšit. Znovu opakuju že se bavíme o flobertce výkonově omezená na 7,5J, z té nikdy větrovku neuděláme.

Nicméně v současné době ve spolupráci s naším dodavatelem nástrojů připravujeme nové komorové výstružníky které budou mít delší přechodový kužel a neměly by tak v komorách vznikat ostré náběhy do vývrtu.
Ing. Miroslav Pražák
Spielberg Brno Arms s.r.o.
vyroba@spielbergbrno.cz
mob.:+420 602 307 090
mcrea
Příspěvky: 100
Registrován: 18 črc 2010 20:13
Bydliště: Havířov

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od mcrea » 04 srp 2015 15:39

Takže jestli tomu správně rozumím - puška byla v pořádku, reklamaci tudíž neuznáváte, ale jste ochotni zbraň vyměnit? Konstrukce je v pořádku, nic s tím nejde udělat, ale jednáte s dodavatelem nástrojů o změně, která odstraní nedostatky? Mimochodem nedostatky reklamované? Vstupte do politiky, budu vás volit.
pparatkoo
Příspěvky: 83
Registrován: 16 zář 2015 19:03

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od pparatkoo » 16 zář 2015 19:16

Dobrý den
Mám se svou "dvoustovkou" takovej problém kterej se zpočátku objevoval dost zřídka (třeba jeden výstřel ze sta),potom už tak nějak půl na půl a teď (po 1100 výstřelech) skoro při každym výstřelu.
Jedná se o to, že dřív když jsem vystřelil tak puška foukla do pažby a já vytáhnul čistou patronku.
Teď když vystřelim tak se ozve rána o dost větší (fakt randál),puška mi foukne do oka a když vytáhnu patronku tak je kolem dokola špinavá.
Jako by patronka při výstřelu v komoře netěsnila.
Zkoušeno víc sérií patron a dělaj to všechny.
Setkal se někdo s něčim podobnym ?
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Kavy » 20 zář 2015 08:26

Možná hloupá otázka,máš pořádně vyčištěnou komoru ?
Mě se to stává u jednoranky Kozumplík.Po několika výstřelech je komora zaneřáděná a když patronku nedomáčknu pořádně do komory,foukne si při výstřelu ošklivě do stran.
pparatkoo
Příspěvky: 83
Registrován: 16 zář 2015 19:03

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od pparatkoo » 20 zář 2015 08:59

Komora je čistá. Já víc čistim než střílim. Mě ale překvapilo že se to stává čím dál časteji a nějak se mi nechce věřit, že by se komora nějak "vydula".
pparatkoo
Příspěvky: 83
Registrován: 16 zář 2015 19:03

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od pparatkoo » 19 říj 2015 18:37

Tak jsem zkoušel komoru opravdu pořádně vypucovat. Patrony netěsní a fouká to okolo nich dozadu na tvář střelce.Vyčistil jsem a vystřelil 27 ran po sobě ze kterých jen dvě nefoukli okolo.Vyčistil jsem znova a žádný rozdíl.Pak jsem čistil vždy po pěti ranách a nic.
U jednušky s tímhle druhem závěru má přeci náboj v komoře opravdu těsnit a veškerej tlak má jít dopředu ( v případě této flobertky většina tlaku odfukem do pažby ).
Proč tedy mojí flobertce netěsní komora a při výstřelu uniká tlak okolo patrony dozadu ?
A proč se to dřív nestávalo,pak občas a teď pořád ?
To je životnost opravdu jen cca tisíc ran ?
Mohli by mi majitelé téhle flobertky napsat jak je to u nich,případně kolik ran vystřelili a jak se puška při výstřelu chová ?
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od pavel 54 » 20 říj 2015 10:39

Co to máš za flintu když ji musíš pořád čistit? Jak ji máš dlouho? A co reklamace.Já mám model 100,vystříleno asi 800 nábojů a dobrý. Jak Ti jde náboj zasunout do komory? Mě jde od samého začátku tak jako tíž až to někdy trochu jako zavrže. Když pušku zvednu hlavní vzhůru a klepnu rukou ze strany a z citem do pažby tak náboj pořád drží v komoře!
Zkus to taky. Pokud jde moc volně a nedrží tam tak podle mě je komora moc volná. To asi čistění nepomůže. Já čistím po ukončení střelby asi 50nábojů tak že hlaveň protáhnu na sucho 2x ms kartáčkem a pak ještě 2x žíněným.Do komory stříknu trošku Konkoru,vytřu hadrem a je to.
pparatkoo
Příspěvky: 83
Registrován: 16 zář 2015 19:03

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od pparatkoo » 20 říj 2015 16:42

Snažil jsem se udržovat komoru pořád co nejvíc čistou na radu Kavyho.
Teď teda naopak zkusim jí vůbec nečistit jestli to bude lepší.
Zbraň mam asi rok,vystříleno teď 1300 ran.Patronka tam jde lehce,nikde nic nevrže ani nedrhne ale vlastní vahou nevypadne. Přesto při výstřelu jdou spaliny okolo ní dozadu a hilznička je špinavá a navíc oko střelce neni zrovna nadšený.
Zkusim teda moc komoru nečistit a až trochu "zaroste" tak se to třeba zlepší.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Kavy » 20 říj 2015 17:15

Mě to dělá u jiné flobertky stejnou neplechu když se komora zasere a náboj zcela nedosedne na dno komory.Podezříval jsem náboje.Když náboj prstem pečlivě domáčknu na dno komory,při výstřelu nikdy nefoukne.
Zlobí tě to při použití obou druhů nábojů ?
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 355
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od therion » 20 říj 2015 17:43

u me kulaty naboje profukuji taky po vytazeni jsou ocouzene, ale foukne to kolmo vzhuru takze to tak neva , naboj je v komore volny. Spicaty strely je nutne dotlačit do drazek jinak nejde dovrit zaver. ty neprofukuji (nabojnice se mirne vyduje a utesni se). Take RWS naboje neprofukuji. Ty pusky holt nedela puskar ale parta soustruzniku.
pparatkoo
Příspěvky: 83
Registrován: 16 zář 2015 19:03

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od pparatkoo » 20 říj 2015 18:10

Ano dělají to oba druhy nábojů SB. A nepomáhá ani domáčknutí prstem. RWS jsem nezkoušel.
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 355
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od therion » 20 říj 2015 18:47

budto na to kasli nebo reklamuj. Jiné reseni není. Blbe vystruzenou komoru uz tezko někdo zflikuje. To je na vymenu hlavne nebo poradne spasovat zaver , resp tu cast , které kryje dýnko nabojnice (ale to je taky polovicaty reseni)
Karel M
Příspěvky: 74
Registrován: 15 črc 2011 10:25

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Karel M » 20 říj 2015 18:57

Zdravím. Mám to stejné jak píše therion, akorát že kulatý nemám pravidelně očouzený a když tak jen takový nádech. Špičatý jdou do komory podstatně hůř, myslel jsem, že je tam ani nedostanu a taky po nějakém očouzení není ani vidu. Teď už je to lepší, ale to je daný nepatrně větším průměrem špiček.Nevím teď o kolik v katalogu B/S je to popsaný.
Gun a Harry
Příspěvky: 38
Registrován: 04 zář 2015 19:24
Bydliště: Praha 2 tel. 606 271 701

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Gun a Harry » 07 lis 2015 07:50

Zdravím, tak jsem po přečtení tohoto tématu a na základě Alexxxusových (i ostatních) recenzí neodolal a objednal flobertku Spilberg 200 F Carabine SE s původními dvěma odfuky. Momentálně ji nemají nikde na skladě, tak bude prý cca do 3 týdnů. Střílím na půdě na 15 m a tak mi připadala na tuto vzdálenost vhodná. Už se nemohu dočkat, dojmy sdělím později.
Odpovědět