Flobertka Spielberg Brno

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
bacil
Příspěvky: 28
Registrován: 05 zář 2013 10:33

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od bacil » 16 čer 2015 12:39

Hm ty groty mě začínají dělat vrásky, asi bych se měl přesvědčit zda je tam taky nemám...


Corvus
Příspěvky: 26
Registrován: 15 kvě 2014 19:41

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Corvus » 16 čer 2015 15:16

Tak už je u prodejce a udělá si výlet do Brna.
Ty groty by se určitě daly odstranit jehláčkem, ale nejsem puškař a než abych si poškodil začátek vývrtu tak jsem radši uplatnil reklamaci.
Jsem velice zvědavej jak se k tomu postaví výrobce.
Ale nemůžu se dočkat až bude zpátky protože karabina to byla parádní a když bude dokonce i fungovat tak budu nadšenej.
bacil
Příspěvky: 28
Registrován: 05 zář 2013 10:33

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od bacil » 16 čer 2015 23:17

Taky bych se do toho s pilníkem nepouštěl, kdo to pos...ať to spraví. Pak dej vědět jak jsi dopadl.
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od pavel 54 » 17 čer 2015 06:43

To bacil: Hledí mám samozřejmě upravené. A co se týká těch reklamací tak musím říct že p. Křikava se k ním staví vstřícně! Rozhodně bych do komory nezasahoval.
bacil
Příspěvky: 28
Registrován: 05 zář 2013 10:33

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od bacil » 17 čer 2015 13:11

Pavle myslel jsem si to, ty originál mířidla jsou dost hrubé. A jak píšeš do komory bych taky nehrabal.
Corvus
Příspěvky: 26
Registrován: 15 kvě 2014 19:41

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Corvus » 23 čer 2015 16:25

Tak reklamace je vyřízena....
...
...
...
Dobrý den,

ano zbraň k nám dorazila. Nastřelení proběhlo bez problémů i přes neoriginální šroub hledí. Přiloženou fotku diabolek jsem opravdu nepochopil, komora zbraně je v pořádku. Reklamaci vracíme prodejci jako neuznanou.
S přátelským pozdravem/Best regards,
Ing. Miroslav Pražák

...
...
...
Šroub hledí je originální, ale musim se přiznat že jsem hlavu šroubu přejel smirkem takže už neni černá ale stříbrná .... toliko ke šroubku.
Já když se podívám za komoru na začátek laufu tak jasně vidim dva groty který škrábou do střel.Proč jsem fotil diabolky jsem popisoval už dřív a je na uznání každého soudruha jestli tu fotku pochopí nebo ne.
Jsou tam,bejt tam nemaj a když to nejde vyřidit reklamací tak si poradim jinak.
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 356
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od therion » 24 čer 2015 07:55

neprekvapuje , vystupni kontrola je u spilasu jen pro paradu.

Zkus vytahnout zaver a proti obloze koukni do hlavne od usti (samo dobře vycistene) , otrepy tak jdou videt lepe nez při pohledu primo do komory. Taky pouziti silného zdroje bodového svetla do komory , groty budou vrhat stin.
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od pavel 54 » 24 čer 2015 09:03

Takovej postoj od Spilasu se mě nejak nezdá? Nebyla chyba ukazovat ty diabolky? Když už to měli na dílně proč ty otřepy neodstranili? Jak už jsem tady psal, já měl spoustu problémů, které nakonec odstranili? Proč Tobě ne???
polly
Příspěvky: 37
Registrován: 22 kvě 2013 18:07

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od polly » 24 čer 2015 09:12

Corvus píše:Tak reklamace je vyřízena....
Zavolej do Spilasu paní Jírovou (telefon na stránkách Spilasu) -vždy mi perfektně vyhověla - opravdu profesionální přístup.(to co se stalo tobě mě překvapuje)
Corvus
Příspěvky: 26
Registrován: 15 kvě 2014 19:41

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Corvus » 24 čer 2015 09:24

Děkuju vám za rady,ale řešit to už nebudu.Ještě bych se rozčílil a na to už jsem asi starej.
Strhnout groty výstružníkem a hezky to opracovat jěště snad zvládnu.
bacil
Příspěvky: 28
Registrován: 05 zář 2013 10:33

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od bacil » 29 čer 2015 15:09

Přístup výrobce k reklamaci mě nemile překvapil... Vzhledem k banálitě závady jejich postoj nechápu.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Kavy » 29 čer 2015 15:17

"vidím dva groty+přikládám diaboly na kterých jsou zřetelně vidět oděry od grotů,co vy na to ve špilasu ? "
Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 540
Registrován: 11 bře 2012 15:43
Bydliště: Brno - venkov

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Beaver » 01 črc 2015 00:56

A oni na to nic, protože nastřelit jim to šlo... I když je fakt, že aby tam dva takové kusy materiálu zasahovaly násilně do střel, to moc standardní není. Celkově zajímavé.
Alfa 641
Miroslav Pražák
Příspěvky: 10
Registrován: 21 úno 2013 06:47

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Miroslav Pražák » 21 črc 2015 14:42

Dobrý den všem,

jen něco málo k neuznané reklamaci p. Corvuse. Žádné "groty" jsme v komoře ani vývrtu neobjevili. Komora byla samozřejmě přeleštěna příslušným komorovým výstružníkem, byla provedena zkušební střelba (nástřelka přiložena)...vše v pořádku. Nebyl důvod jakkoliv jinak zasahovat do komory, vedlo by to spíše k jejímu poškození. (např. zde zmiňovaný jehlový pilník je úplný nesmysl)

Po přečtení příspěvků výše mi to nedalo, vzal jsem několik kusů a prohlížel komory, strkal do nich různě náboje a hledal poškození střel. Sice jsme nevyráběli řez abychom to ověřili, ale poškození střel vzniká tehdy, když otvor pro odfuk (ať už drážka nebo dírky, je to jedno) vyústí v určité pozici vůči drážkám a polím ve vývrtu. Nejpravděpodobnější se zdá, že se to stává když osa otvoru pro odfuk je v ose drážky a pole jsou narušena " v rádiusu" vzniká tak ostrá hrana za komorou kde začíná vývrt. Nejedná se ale o neodstraněný otřep. Šla by nejspíše odstranit nebo minimalizovat přidáním přechodového kužele mezi komoru a vývrt, otázka je, co by to dělalo s úsťovou energií, pozice odfuku vůči začátku vývrtu je totiž pro její omezení dost zásadní.

Všechny reklamace se snažíme řešit co nejvstřícněji, bohužel jsme sériová výroba a nemůžeme přepracovávat konstrukci kvůli reklamaci jednoho zákazníka. Pokud bychom to takto dělali, cena by vypadala jinak. Pokud má poškozený zájem, není problém zbraň vyměnit za nový kus.
Ing. Miroslav Pražák
Spielberg Brno Arms s.r.o.
vyroba@spielbergbrno.cz
mob.:+420 602 307 090
Miroslav Pražák
Příspěvky: 10
Registrován: 21 úno 2013 06:47

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Miroslav Pražák » 21 črc 2015 14:47

Ještě něco málo ke šroubkům:

Opět hlavně z ekonomického hlediska používáme standartně vyráběné metrické šrouby dle DIN 84. Materiál těchto šroubů bohužel není tak kvalitní, jak bychom si představovali. V současné době jednáme s dodavatelem a v posledním čtvrtletí letošního roku by již zbraně měly mít šrouby přímo pro nás vyráběné a zakalené na patřičnou tvrdost, s poškozením drážky by tak snad už neměly být problémy. Majitelům našich zbraní je rádi při osobní návštěvě u nás rádi vyměníme zdarma.
Ing. Miroslav Pražák
Spielberg Brno Arms s.r.o.
vyroba@spielbergbrno.cz
mob.:+420 602 307 090
Odpovědět