Flobertka Spielberg Brno

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Corvus
Příspěvky: 26
Registrován: 15 kvě 2014 19:41

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Corvus » 14 čer 2015 16:44

Tak po cca 50 výstřelech můžu říct že odpaluje spolehlivě,vyhazuje spolehlivě (střílim kuličky protože nejsou tolik slyšet) ale jelikož chci střílet přes pevný mířidla tak to bude chtít nějakou úpravu.
Lítá mi to stranově dobře ale pořád nahoru (zkusim podložit mušku protože se mi nechce pilovat hledí).
Hledí je vyrobeno dost křivě a tak tam je mezera ze který uplně šílim (možná profesní deformace).
A chtěl bych se zeptat zkušenějších majitelů ....... dá se povolit ten šroub co drží péro spouště ?
Přílohy
CIMG1187.JPG


Corvus
Příspěvky: 26
Registrován: 15 kvě 2014 19:41

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Corvus » 14 čer 2015 19:44

A ještě jedna otázka.Mám verzi s novým odfukem.Vespod je podélná drážka kterou to odfukuje,potom dvě dirky jejichž význam mi neni znám ale nejspíš to jima taky odfukuje když tam jsou ...... proto mi přijde divný, že mam pocit jako by to šlehalo i do závěru.
Je možný že drážka pod komorou jde nejen dopředu ale i dozadu pod vytahovač???
Ptám se proto, že jestli to vážně fouká pod vytahovač tak se tam bude všelicos usazovat a nakonec s tim nepůjde hnout.
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 360
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od therion » 15 čer 2015 06:50

Pokud to trefuje stranove dobře tak to nech tak, to podkladani bude vyzadovat nastrojarskou zrucnost a když vidim ten ožužlany sroub hledi...... Navíc pro strelbu na delší vzalenosti 20 -30M uz ten nadstrel vůbec nemusi byt problém.

Sroub spouste samo povolit jde , ALE vhodnym sroubovakem neb je vcelku pevne dotazen a nevhodnym nastrojem mu strhnes drazku.

Ty dve dirky muzou byt pro cep, který fixuje hlaven v pouzdru zaveru , nevim , foto?
Corvus
Příspěvky: 26
Registrován: 15 kvě 2014 19:41

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Corvus » 15 čer 2015 07:01

Nástrojářské úpravy pro mě nejsou problém.Živím se tim.
Ten šroubek už strženou drážku měl od začátku.
bacil
Příspěvky: 28
Registrován: 05 zář 2013 10:33

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od bacil » 15 čer 2015 12:45

Kupoval jsi flintu novou? Šroubek bych vyměnil. Na mojí flintě takovou mezeru na hledí nemám.
Corvus
Příspěvky: 26
Registrován: 15 kvě 2014 19:41

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Corvus » 15 čer 2015 13:51

Ano.Zbraň jsem kupoval novou.Šroubku jsem si všiml a mam v plánu ho vyměnit.Hledí na fréze zarovnám a nejspíš i vyrobim nové s užší drážkou a mušku po stranách "líznu" ať je tenčí.
A ví někdo tedy jak je to s tim směrem odvodu spalin ? Odfukuje částečně dozadu jakoby pod vytahovač ?
Bojim se jaká napečenost tam časem vznikne :-\
***
Tak a je to ......
Dneska jsem si vyrobil podložky pod mušku,připravil terče,stoleček,židličku.
Střílel jsem na vzdálenost třinácti metrů a snažil se naštelovat flintičku aby střílela tak jak chci.
V předešlých dnech jsem si vždycky picnul maximálně pětkrát na něco a uklidil jsem ji.
Dneska jsem vystřílel celou krabičku "kuliček" do terčů,v sedě,s oporou.
Přes pevný jsem měl rozptyl cca 20 centimetrů !!!!!!! A tak jsem nasadil optiku a výsledek se nezlepšil.
Po pořádnym vyčištění hlavně i komory jsem si všimnul dvou grotíků na konci komory (na pravé straně) a tak jsem vzal pět kuliček a vytěrákem je protlačil hlavní.
Nejhorší tušení se potvrdilo ..... ve všech kuličkách byli dvě šílený rýhy :(
Puška se mi líbí a chci jí a tak jsem zvědavej jak zítra dopadne reklamace.
Ach jo .... proč zase já .....
Corvus
Příspěvky: 26
Registrován: 15 kvě 2014 19:41

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Corvus » 15 čer 2015 18:02

Tak a je to ......
Dneska jsem si vyrobil podložky pod mušku,připravil terče,stoleček,židličku.
Střílel jsem na vzdálenost třinácti metrů a snažil se naštelovat flintičku aby střílela tak jak chci.
V předešlých dnech jsem si vždycky picnul maximálně pětkrát na něco a uklidil jsem ji.
Dneska jsem vystřílel celou krabičku "kuliček" do terčů,v sedě,s oporou.
Přes pevný jsem měl rozptyl cca 20 centimetrů !!!!!!! A tak jsem nasadil optiku a výsledek se nezlepšil.
Po pořádnym vyčištění hlavně i komory jsem si všimnul dvou grotíků na konci komory (na pravé straně) a tak jsem vzal pět kuliček a vytěrákem je protlačil hlavní.
Nejhorší tušení se potvrdilo ..... ve všech kuličkách byli dvě šílený rýhy :(
Puška se mi líbí a chci jí a tak jsem zvědavej jak zítra dopadne reklamace.
Ach jo .... proč zase já .....
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Kavy » 15 čer 2015 18:09

Otřepama kolem odfuků trpěli narychlo upravené malorážky,protože tam se do laufu po vrtání popř. frézování raději nikdo nedíval.Překvapuje mě že něco takového už nekontroluje ani Spielberg.
Pokud máš možnost dej se nějaké fotky. Groty se možná budou špatně fotit,ale vrypy na střelách jdou fotit i mobilem.
Corvus
Příspěvky: 26
Registrován: 15 kvě 2014 19:41

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Corvus » 15 čer 2015 19:31

Tak jsem zkoušel fotit.
Grotíky jsou na konci komory\na začátku vývrtu na "třetí a čtvrté hodině" takže si myslim že za to nemůže díra na snížení výkonu ...
Bohužel to jsem vyfotit nědokázal.
Kuličky protažené vývrtem jsem vzteky zahodil a jiné už nemam (máme akorát před druhým senem tak ani nemá cenu je v trávě hledat).
Zkusil jsem tedy hlavní protlačit jsb exact 5,51
Přílohy
Vrypy III.JPG
Corvus
Příspěvky: 26
Registrován: 15 kvě 2014 19:41

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Corvus » 15 čer 2015 19:33

Partička
Přílohy
Vrypy II.JPG
Skupinka
Corvus
Příspěvky: 26
Registrován: 15 kvě 2014 19:41

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Corvus » 15 čer 2015 19:37

A ještě jedna ..... snad tam bude něco vidět.
Flobertka už je zabalená v krabici a zítra budu hned v otvírací hodinu u prodejce.
Nevim jestli je mi smutno a nebo jestli jsem nas...ej .... ale je mi jako dítěti co přijde o hračku .....
Přílohy
Vrypy.JPG
bacil
Příspěvky: 28
Registrován: 05 zář 2013 10:33

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od bacil » 15 čer 2015 23:56

Tak to máš smůlu, zřejmě je tvůj kus odbytej. Já mám flobertku se starým odfukem a komoru mám pěkně opracovanou. Nic pod vyhazovač mi myslím nefouká. Pokud ji budeš reklamovat zkus se domluvit na výměně za flintu se starým odfukem. Já jen uvažuji vyložit místo odfuku nějakou tou železnou vlnou, snad by to trošku utlumilo, je to řekl bych dost hlasité střílení. Na mojí flintě je hledí v pořádku a řekl bych i dobře zastřílené. Na 12 metru se dá udržet na vzduchovkovém terči v černém. střílím bez opory, flintička je lehoučká, krásně z ní trefuje i moje 11 letá dcerka.
Přeji ti, aby ti reklamaci vyřídili co nejdříve a k plné spokojenosti 8)
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od pavel 54 » 16 čer 2015 07:00

Já jsem svoje počáteční problémy s touto flobertkou popisoval někde na začátku tohoto vlákna už před dvěma roky. A jak se neustále dočítám i po dvou letech, pořád nějaké problémy s touto flintou! Taky jsem se neobešel bez reklamace ale teď
už konečně klid a pohoda. To ještě Spielberg dělal vytahovač ve tvaru drápu co nevytahoval a celou kostku s hledím odbejval nějakou sračkovitou slitinou. Po reklamaci dali vše dopořádku a dnes flobertka střílí jak má. Už tenkrát jsem tady psal, nešlo to udělat hned? Místo drápu klasický půlměsíc a základna pro hledí ocelová. Dnes střílím na 20-30metrů a jsem spokojen.
bacil
Příspěvky: 28
Registrován: 05 zář 2013 10:33

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od bacil » 16 čer 2015 11:03

Zřejmě dostal špatný kus, trošku mě zaráží, že prošel výstupní kontrolou. Už ten poškozený šroub na hledí by měl flintu vrátit zpět do výroby. Pavle střílíš na 20-30 metrů s původním hledím? Já střílím na 12 metrů a připadne mi to tak akorát. Ty mířidla mi připadají dost hrubá na větší vzdálenost. ale možná za to můžou mé dioptrie :roll:
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 360
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od therion » 16 čer 2015 11:37

nejsi v tom sam , moje flinta byla koupena jako nova , presto nesla stopy pouzivani (na zaveru i vytahovaku) a ke vsemu mela novy brynyr po předchozí povrchove korozi. Tresnickou byly groty uvnitř hlavne v miste odfuku. Ty se daly s prikouslym jazykem jehlakem srazit a flinta strili presne.
Odpovědět