Flobertka HSA Junior Royal 6mm flobert

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Flobertka HSA Junior Royal 6mm flobert

Příspěvek od Alexxxus » 13 úno 2017 02:21

Napsal jsem malej článek o jedné nové flobertce z firmy HSA

Obrázek


Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 355
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Flobertka HSA Junior Royal 6mm flobert

Příspěvek od therion » 13 úno 2017 12:47

Clovek by řekl , ze na nasem malem trhu uz není místo pro podobnou flobku. Obzvlast při zaplave malorážkových konverzi. A jak si tedy stoji v porovnani se spilaskou?
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Flobertka HSA Junior Royal 6mm flobert

Příspěvek od Alexxxus » 13 úno 2017 22:41

Zpracování podle mne lepší, není vidět stopy po obrábění - pěkně dočištěné
hlaveň hladká - jako povrchy jinak samozřejmě vrtána s drážkama akorát je nedokážu spočítat 8)
Dřevo velmi solidní dopracování
A odfuk je vyřešen tak že si puška škytne při výstřelu ale není to žádnej děs běs -za mne rozhodně lepší jak Špilaska
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: Flobertka HSA Junior Royal 6mm flobert

Příspěvek od derringer » 14 úno 2017 07:43

Závěrový systém je dost podobný, zkoušel jsi záměnu se Spielbergem? Je to pěkná práce, zase jedna ze zbraní, co půjdou v rodině předávat dalším generacím.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka HSA Junior Royal 6mm flobert

Příspěvek od Albert 22 » 14 úno 2017 13:27

Zajímavé řešení s expansní komorou, ovšem v délce cca 8 cm – to mne dost děsí! Jaký je asi průměr té odfukové komory? Za ní jistě bude následovat stejně dlouhý naváděcí kužel, aby se střela nějak trefila do zbytku hlavně. … :mrgreen:

Nějaké měření výkonu na Air Chrony by tu nebylo?

Páni kontruktéři se evidentně inspirovali u jiného „zmařilého“ brněnského výrobku - flobertového revolveru KORA cal.4mm. Tam je v bubínku šílená expansní komora s průměrem 8mm. ( viz. zde: http://www.alfatactical.cz/foto/1381138796-img-0049.jpg ) Jak se střela vyražená z nábojnice rovnou do tohoto volného prostoru, dostane do hlavně je mi záhadou!… Snad proto u té Kory musí být obrovský vstupní kužel zející až do půlky hlavně.
strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: Flobertka HSA Junior Royal 6mm flobert

Příspěvek od strelec3751 » 14 úno 2017 17:18

V dávných dobách sladké nevědomosti jsem si v době nově nabyté svobody ukvapeně koupil revolver Kora v 6mm flobert.
Díky výše popsaným úpravám se s tím nedala trefit stodola zevnitř. Jel z domu jak namydlenej.
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 355
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Flobertka HSA Junior Royal 6mm flobert

Příspěvek od therion » 14 úno 2017 18:11

Albert 22 píše:Zajímavé řešení s expansní komorou, ovšem v délce cca 8 cm – to mne dost děsí! Jaký je asi průměr té odfukové komory? Za ní jistě bude následovat stejně dlouhý naváděcí kužel, aby se střela nějak trefila do zbytku hlavně. … :mrgreen:

Nějaké měření výkonu na Air Chrony by tu nebylo?

Páni kontruktéři se evidentně inspirovali u jiného „zmařilého“ brněnského výrobku - flobertového revolveru KORA cal.4mm. Tam je v bubínku šílená expansní komora s průměrem 8mm. ( viz. zde: http://www.alfatactical.cz/foto/1381138796-img-0049.jpg ) Jak se střela vyražená z nábojnice rovnou do tohoto volného prostoru, dostane do hlavně je mi záhadou!… Snad proto u té Kory musí být obrovský vstupní kužel zející až do půlky hlavně.
No pokud však dane reseni u HSA funguje a karabina strili tak, jak recenzent popisuje, nemusi jit nutne o spatny napad.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka HSA Junior Royal 6mm flobert

Příspěvek od Albert 22 » 14 úno 2017 18:16

strelec3751 píše:... Jel z domu jak namydlenej.
Tak to věřím! ... Odfuky KORY 6mm stejné jako u ALFY 6mm a navíc první série měly úplně hladkou hlaveň. Kuličkám to snad moc nevadí, ale špičky dělají ve vzduchu neuvěřitelné kotrmelce a létají kam chcou... .

Ovšem ta zmrzačená KORA 4mm s dutým válcem nestojí zřejmě už vůbec za nic !!
K té jsem také dosud nikde nenašel ani žádné publikované měření úsťové rychlosti. Proč asi ... ??? :lol: :lol:
chramst
Příspěvky: 427
Registrován: 11 úno 2007 16:05
Bydliště: KYJOV

Re: Flobertka HSA Junior Royal 6mm flobert

Příspěvek od chramst » 14 úno 2017 18:19

Ty úpravy flobertek, aby nebyl výkon jsou k popukání, je tu dobře vidět blbost zákonodárců. O co těm posrancům jde, buzerovat akorát lidi.
Mě to přijde stejné prznění, jako likvidovat některé zbraně různým svařováním, jen aby se nažral hloupý zákon.
Možná dojdou na úsporu paliv i tím, že zaslepý nějaký válec v motoru
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka HSA Junior Royal 6mm flobert

Příspěvek od Albert 22 » 14 úno 2017 18:28

therion píše:... No pokud však dane reseni u HSA funguje a karabina strili tak, jak recenzent popisuje, nemusi jit nutne o spatny napad.
Doufám, že až se trochu oteplí, tak pan recenzent vytáhne i svoje Air Chrony, aby nás přesvědčil že to doletí i těch 40 m, jak popisuje! ... Při té 8 cm dlouhé expansní komoře si nedělám moc velké iluze o výkonu téhle flobetky. A navíc ještě to zkracení hlavně...
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Flobertka HSA Junior Royal 6mm flobert

Příspěvek od skagerak » 14 úno 2017 18:56

tak délka hlavně u výkonu "odfukovaných" flobertek nehraje asi takovou roli .... (nj 7,5 J ...) prostě derringer i flinta se musí vejít do 7,5J
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka HSA Junior Royal 6mm flobert

Příspěvek od Albert 22 » 14 úno 2017 19:50

Na výkon flobertky má především vliv délka nábojové komory. Jakmile střela vletí do expansní komory je všechno v háji ... !!

Puškařství TOROP k tomuto tématu má dokonce vypracované empirické výpočtové vzorce odvozené z praxe. Jak to bastlí ti ostatní se můžeme jen dohadovat.

Ale u výše popsaného řešení Flobertky HSA Junior Royal se malá část tlaku plynů z expansní komory možná ještě uplatní na pohon střely. Vše záleží na načasování a rozměrech komory.

Některé zbraně TOROP mají jinou koncepci snížení energie. Úsťová energie výstřelu z nábojové komory je nižší až značně nižší než u výše citovaného provedení a přebytečná energie je odvedena do uzavřeného prostoru uvnitř zbraně, jehož dimenze je provedena tak, že během letu střely v hlavni doplňuje chybějící energii do požadovaných 7,5 J...
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Flobertka HSA Junior Royal 6mm flobert

Příspěvek od Alexxxus » 15 úno 2017 02:19

Mně je šumák jak a kdo co počítá a přepočítává - hlavní je že puška funguje a trefuje - nemám v plánu nic rozebírat a předělávat ...
chci střílet a aby mohli i jiní ...
z pušky střílelo jedno nedělní odpoledne skupina střelců - když flobertkou trefím na 40 metrů přez otevřená miřidla helmu tak to podle mne trefuje...
A zmrzačená energie 7,5 joule je skutečně k prdu
Porovnávat toto s Korou je dost nemístné ....
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka HSA Junior Royal 6mm flobert

Příspěvek od Albert 22 » 15 úno 2017 10:40

Alexxxus píše:... - hlavní je že puška funguje a trefuje - ....
Zřejmě je tahle Flobertka HSA Junior Royal skutečně tak dobrá, anebo i lepší než popisuje pan recenzent. Nic jiného si ostatně ani nepřeji! Jsem však nevěřícím Tomášem a zde mne nepřesvědčí nic, než seriozní výsledky měření úsťové rychlosti a energie. Důvěřuji fyzikálním zákonům! Z vypočtu balistické křivky pak lze snadno odečíst max.převýšení dráhy střely nad libovolnou záměrnou. Tedy klobouk dolů, při těch 7,5J a na 40m, to jste fakt čarostřelci!

Nikdo by se přece zbytečně nešťáral do zmrzačené ALFY a nebo KORY, kdyby to mělo oněch zákonem povolených 7,5J, ač je to opravdu směšná energie!
Nechápu postoj nekorektních výrobců, kteří mrzačí svoje výrobky víc, než jim zákon káže! Ale nevíme jakým “politicko-korektním“ tlakům jsou vystaveni, jež je nutí do technických parametrů uvádět nepravdivé údaje? Rozhořčení zklamaných a napálených majitelů je pak víc než pochopitelné… !!!
Přílohy
Špička  7,5J Cal .22 FLOBERT CB na 40m.jpg
Špička 7,5J Cal .22 FLOBERT CB na 40m.jpg (17.98 KiB) Zobrazeno 3198 x
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Flobertka HSA Junior Royal 6mm flobert

Příspěvek od Alexxxus » 15 úno 2017 10:52

Dalo mně to práci ale už mně to došlo "Klepali jste pánové ?"
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Odpovědět