Flobertka 4mm nebo 6mm ?

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kocmiš
Příspěvky: 42
Registrován: 03 led 2008 18:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kocmiš » 04 led 2008 19:00

Jak tak na to koukám tak je to dost ožehavé téma.Přeci čím delší hlaveň tím zákonitě musí být větší záměrná nebo ne?Určitě je pravda s tou expanzní komorou popřípadě s mezerou mezi válcem a hlavní to může vymyslet jenom nějaká lama.Vždyť omezení nábojem by stačilo.Je tedy jasné že pokud ta střela má tak nízkou rychlost získanou tím vším omezením tak to musí být i nepřesné.


Arnie

Příspěvek od Arnie » 04 led 2008 19:05

No promin, ale pokud zbran dela rozptyl 5-7cm na 10m, tak delka zamerne uz moc roli ve vysledku hrat nebude (u dobreho strelce tuplem). 7cm na 10m jsem nastrilel i s 6,35 pistolkou co ma zlabek misto miridel ...
Kdyz uz bych si flobertku koupil, tak jedine 2" at se da snadno prenaset.
Kocmiš
Příspěvky: 42
Registrován: 03 led 2008 18:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kocmiš » 04 led 2008 19:24

Já ji potřebuju na 20m a více a jestli to fakt takto blbě střílí tak si ji asi nekoupím a nebo když jo a budu nespokojenej tak ji zase hodně rychle prodám.Jinak s tím rozptylem souhlasím to je hodně.Jinak sem zauvažoval o té 4 s tou by se dalo něco vymyslet ale to sem teda raději psát nebudu abych nebyl zkrytyzován.Osobně bych bral 22 Brovning.Střílel sem s ním a fakt parády ale nemám zbroják ikdyž bych ji asi sehnal i bez ale ryskovat nedovolený ozbrojování se mi nechce.Ale jsou to ty náboje s prachovou náplní jiný sem neměl a ani bych je nechtěl když jsou bez prachu.
Naposledy upravil(a) Kocmiš dne 04 led 2008 23:28, celkem upraveno 1 x.
Kocmiš
Příspěvky: 42
Registrován: 03 led 2008 18:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kocmiš » 04 led 2008 19:39

Alfonss píše:Kocmiš: Buben jde nechat udělat, ale musel bys zasáhnout do konstrukce zbraně - uříznout tu trubku (expanzní komoru) která vede od hlavně přes dělenej válec k bubnu, buben nalícovat, v hlavni udělat přechodový kužel (nejde se k tomu dostat běžnými nástroji) a asi největší problém bude s timingem... A za tu námahu to opravdu nestojí.

sharkcom: je to o tom co kdo považuje za dostatečnou přesnost. Obvykle lidé kteří obhajují flobertku jako přesnou zbraň nikdy z žádné opravdu přesné zbraně nestříleli. Z flobertky jsem vystřílel X tisíc nábojů a tehdy mi stačila, dnes s odstupem času, kdy mi prošlo rukama pár opravdu přesných zbraní, považuju flobertky za shit. Konstrukce zbraně (revolveru - úprava na 7,5J) a kvalitativní zpracování nábojů prostě nijak úžasnu přesnost nedovoluje.
Asi víš o čem mluvíš ale mě tohle vždy bavilo ikdyž to bylo náročný.Ale já jsem takovou zbraň ještě neměl v ruce.Musel bych to vidět a pak bych posoudil jestli by se s tím dalo něco dělat.Tenkrát když flobertky začínali tak sem se dočetl že Kora Brno bude vyrábět nějaký ten revolver v ráži flobert a že to budou dělat i s výměnnými válci tak nevím jestli od toho upustli nebo to tak je.Zkoušel sem to najít na netu ale všude maj zkopírované stejné údaje tak že se člověk nic nového nedozví.
Kocmiš
Příspěvky: 42
Registrován: 03 led 2008 18:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kocmiš » 04 led 2008 19:43

sharkcom píše:Výhoda floberty u mě bude vždy v tom, že si prostě zastřílím kdekoli je to možné. Né jenom na střelnici jako s ostrou zbraní.
Já mám Alfu 421. Dokážu s ní nastřílet to samý co ,,levej,, kolega se vzduchovkou. Takže kdo tvrdí že není přesná buď neví co povídá nebo má špatnou zkušenost třeba s konkurenční Korou. Tam když jsem viděl třeba Koru v ráži 6mm a půl centákovou mezeru mezi bubnem a hlavní a ten jejich ,,trychtýř,, na navedení střely do hlavně... no ani se nedivím. Já jsem volil ráži 4mm kvůli tomu, že má klasickej nedomrvenej buben... A pokud budou mít obě 7,5 J bude 4 mm rychlejší s větší průrazností. Tak klidně napiš na mail, pokud tě něco zajímá.
A jsou alfy v ráži 6mm s takovou konstrukcí jak popisuješ tu tvou 4mm?
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Příspěvek od honda » 04 led 2008 19:45

Kocmiš Nevím jestli jsi provokatér nebo takovej ťulpas když tady na foru plácáš takovy věci. Jestli tě baví zabývat se takovejma úpravama tak se s tím nechlub ani kamarádovi ať při obdivování nemá někdo o dírku navíc. Možná už máš v tuto chvíli třeba od komanda vykopnutý vrata nebo to nebude dlouho trvat, stačí se pochlubit do třetice, raději to sešrotuj a udělej si prak. h.
Kocmiš
Příspěvky: 42
Registrován: 03 led 2008 18:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kocmiš » 04 led 2008 20:05

No to by si pomohli když by mi sebrali flobertku.Víš kolik je lidí co maj doma nějakou tu špuntovku dokonce i samopal.Na internetu máš všelijaké návody např. na výbušniny atomové bomby atd.A co se dějě nic vůbec nic.
vlčák

Příspěvek od vlčák » 04 led 2008 23:00

Kocmiš - 6 mm flobert maji prachovou náplň , jo a je fakt , že chlubit by ses moc neměl - 4 fobert je v pohodě , 6 omezená na 7,5 taky , ale flobert puška nebo převrtaná vzduchovka , sorry ale nedovolené ozbrojování tím už splnuješ ... a neseberou tě proto že máš jen flobertku , seberou tě proto že se s tím chlubíš , nebo tě někdo práskne ... to měl asi honda na mysli :lol:
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 05 led 2008 10:16

Arnie píše:No promin, ale pokud zbran dela rozptyl 5-7cm na 10m, tak delka zamerne uz moc roli ve vysledku hrat nebude (u dobreho strelce tuplem). 7cm na 10m jsem nastrilel i s 6,35 pistolkou co ma zlabek misto miridel ...
Kdyz uz bych si flobertku koupil, tak jedine 2" at se da snadno prenaset.
No divil by ses, ale u začátečníků hraje délka záměrné docela výraznou roli. Samozřejmě že jak se člověk trošku "vystřílí" tak je v podstatě fuk jestli má 2" nebo 6"

Já jsem si revolver pořídil 3" (ne flobertku), dá se s tím velice slušně nastřílet a je to ještě nositelný.
Kocmiš
Příspěvky: 42
Registrován: 03 led 2008 18:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kocmiš » 05 led 2008 10:51

A jakou má přesnou ráži ta 4mm.Protože když je to 6mm tak tá má přesně 5,6mm.
Arnie

Příspěvek od Arnie » 05 led 2008 12:42

Alfonss píše: Já jsem si revolver pořídil 3" (ne flobertku), dá se s tím velice slušně nastřílet a je to ještě nositelný.
Nojo, Ruger SP101 je mazlik :) jediny co mi na nem (a to vyrazne) vadi jsou strenky (bez opory malicku). Vubec strenky jsou v mych ocich slabina revolveru Ruger.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 05 led 2008 13:00

Kocmiš: Tak u 4mm flobert sem našel jen průměr krčku 4.58 a průměr přechodového kuželu 4.40
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 05 led 2008 13:47

Arnie: ty původní Rugerovy střenky jsou opravdu k ničemu, mám tam střenky Hogue a je to mnohem lepší.
Kocmiš
Příspěvky: 42
Registrován: 03 led 2008 18:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kocmiš » 05 led 2008 14:33

Tak dík já jsem to předpokládal že to bude 4,5.Romane a co myslíš že je lepší na průraznost.Co sem vše přečetl tak si myslím že to bude 4 vzhledem k tomu že má menší omezení výkonu.
Dancek
Příspěvky: 139
Registrován: 27 srp 2007 19:01
Bydliště: u Hradišťa

Příspěvek od Dancek » 05 led 2008 18:49

Kocmiš: Řekl bych, že si pleteš pojem s průjmem a Dalmácii s decimálkou. Uvědom si, že všechna dovolená výrobní provedení zbraní flobert mají omezen výkon na 7,5 J a je úplně jedno, zda je omezen z výkonnějšího náboje víc nebo z méně výkonného náboje méně, stále může být pouze do 7,5 J. Je pravda, že při stejném výkonu bude mít lehčí střela náboje 4 mm větší rychlost, čelní plocha střely bude menší, takže bude mít asi i větší průbojnost, ale za letu bude i méně stabilní a pro Tebou zamýšlenou střelbu na 20 a více m Ti ta větší průbojnost nejspíš k ničemu nebude. Náboje 4 mm i 6 mm ME Flobert střílí sférickými střelami, které létají hodně pomalu, jejich přesnost na 20 a více metrů je i z drážkované hlavně naprosto nevyhovující. Sám jsem měl před lety revolver Alfa Proj s 6" hlavní v ráži 6 mm ME flobert, ale střílel jsem většinou náboji 22 flobert proto, že tato střela má kousek válcové části a její roztočení ve vývrtu má snad alespoň nějaký malý vliv na její stabilizaci. Zasáhnout každou ranou na 20 m terč o velikosti 20x20 cm jsem však považoval za úspěch.
Jestli máš na to věk, udělej si zbroják, ráží 22 LR můžeš střílet na podstatně větší vzdálenosti než 20 m. Jestli na to věk nemáš nebo z nějakého důvodu si nechceš zbroják dělat, kup si nějakou vzduchovku, ty volně prodejné od 18 let mají povolený výkon až do 16 J. Úpravou zbraně flobert na vyšší výkon riskuješ nejen postih pro porušení zákona o zbraních, tzv. nedovolené ozbrojování, ale i své zdraví a možná i život.
Dancek
Odpovědět