Flobertka 4mm nebo 6mm ?

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 19 bře 2006 22:13

Jo, asi tak před 50 lety jsem si taky rád vystřelil na vrabčáka (tenkrát jich ještě bylo hafo, dneska je nevidět - ale to není moje "zásluha"). Holubi ovšem byli tehdy chováni, divocí se skoro nevyskytovali a střelit cizího holuba nebyl žádný špás. Mohu tě ale ujistit, že zásah vzduchovkou (Slavia 620 bez jakýchkoli úprav ke zvýšení výkonu) do hrudi nebo krku nerozdejchal žádnej!
Ostatně to ani z "bombičkové" terčové pistole TAU, když jsem před mnoha lety s písemným pověřením (a sakra malým nadšením) "čistil" pražské půdy zevnitř.


Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 20 bře 2006 00:26

Fantan píše:Jo, asi tak před 50 lety jsem si taky rád vystřelil na vrabčáka (tenkrát jich ještě bylo hafo, dneska je nevidět - ale to není moje "zásluha"). Holubi ovšem byli tehdy chováni, divocí se skoro nevyskytovali a střelit cizího holuba nebyl žádný špás. Mohu tě ale ujistit, že zásah vzduchovkou (Slavia 620 bez jakýchkoli úprav ke zvýšení výkonu) do hrudi nebo krku nerozdejchal žádnej!
Ostatně to ani z "bombičkové" terčové pistole TAU, když jsem před mnoha lety s písemným pověřením (a sakra malým nadšením) "čistil" pražské půdy zevnitř.
ocenuji uprimnost :wink: jinak..vrabcaci ubyli ne kuli snajprum se vzduchovkama ale kuli splodinam ktery produkujou auta s katalyzatorem :!: :!: :!: :!: a to neni vtip :!: :!: :!: :!: zato holubu je vic nez dost..stejne jako potkanu..ale jsem rad ze neni povoleno ani jedno strilet..na korfu sem byl svedkem "lovum" na uplne vsechno co se hejba-tazni ptaci-i zpevni ptacci :? a kolem silnic nekde i 10cm vysokej nanos vystrilenejch brokovejch nabojnic..nebyl to moc prijemnej pohled..
Uživatelský avatar
joska
Příspěvky: 24
Registrován: 01 bře 2006 09:32
Bydliště: brno

Příspěvek od joska » 20 bře 2006 08:32

[color=white]Mám takový silný dojem, že střílet holuby, co ti serou na balkoně čímkoli - tedy vzduchovkou, flobertkou, nebo malorážkou - je dost závažný přestupek jednak zákona o ochraně volně žijících živočichů, jednak mysliveckého zákona.[/color] výrobci flobertek uvádějí že je lze používat i k odstřelu škodné jaký zvýřata tím asi mají na mysli?
Stilgarr

Příspěvek od Stilgarr » 20 bře 2006 14:05

maly hlodavce
George

Příspěvek od George » 20 bře 2006 14:13

""""Je to krása. Opravdu děkuji za řadu praktických rad, postřehů a zkušeností co se týče střelby z flober revolveru opravdu ste mi moc pomohli.""" Ale ted vážně. Místo, bych dostal radu, tak má většina z vás akorát narážky. Pokud nerozumíte humoru ( ty holubi sem myslel jako prdel ) tak sem radši nepište.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 20 bře 2006 14:38

Geroge: Jakej revolver od jakýho výrobce máš vyhlídnutej? Můžu ti detailně popsat KORU a praktický zkušenosti s ní, ale obávám se že nic pozitivního ode mne neuslyšíš. A Holek na tom bude stejně. Prostě jsou to revolvery špatnýho určení a na špatnej náboj. A s těma holubama, kdybys to likvidoval na 5m, tak budiž, ale dál je to mimo možnosti zbraně a střeliva....
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 20 bře 2006 14:52

Alfonss píše:Geroge: Jakej revolver od jakýho výrobce máš vyhlídnutej? Můžu ti detailně popsat KORU a praktický zkušenosti s ní, ale obávám se že nic pozitivního ode mne neuslyšíš. A Holek na tom bude stejně. Prostě jsou to revolvery špatnýho určení a na špatnej náboj. A s těma holubama, kdybys to likvidoval na 5m, tak budiž, ale dál je to mimo možnosti zbraně a střeliva....
A navic, za ty prachy. Taky jsem premyslel na zacatku o flobertce, ale po precteni tohohle fora jsem od toho upustil a verim, ze mi mnoho lidi potvrdi, ze jsem dobre udelal.
Kdyz ji milujes, neni co resit.
Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 20 bře 2006 15:05

Flobertka je bez menší upravy na válci a nábojích uplně na prd.Ovšem upravy jsou nezákonné,takže bych raději volil opravdu tu vzduchovku. :roll:
Uživatelský avatar
Chorche
Příspěvky: 96
Registrován: 27 úno 2006 17:17

Příspěvek od Chorche » 20 bře 2006 15:42

Řešim stejnej problém s holubama na protějšim stromně od mý ložnice. Problém je v tom, že ty svině kukaj v 6 ráno, když ještě chci spát. Jenže střílet je vzduchofkou neni jak, jak otevřu vokno tak uletěj a vrátěj se až zavřu vokno... :evil: sou to mrchy vyčuraný... Ale už sem přemejšlel že na ten smrček šoupnu nějakýho vycpanýho orlosupa... Jen nevim kde ho sehnat :lol:
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 20 bře 2006 16:36

Chorche: vidím že máš ptáčky taky vycvičený. Dám Ti jen jedinou radu, otevírej to okno hooodně pomalu a střílej jen malou škvírou :lol:
Uživatelský avatar
Chorche
Příspěvky: 96
Registrován: 27 úno 2006 17:17

Příspěvek od Chorche » 20 bře 2006 16:40

těm svinim stačí že mně spatřej za voknem. Drahá polovička je chodí plašit na balkon a dělá u toho hroznej randál, takže je dycky splaší. Jenže oni kroužej opodál a jak zaleze tak zase sednou na smrček a kukaj. V sobotu sem si ráno dokonce nasadil sluchátka na střílení, janže s nima se nedá ležet na boku a na zádech neusnu.... :evil: :lol: Nevíte kde sehnat vycpanýho orlosupa ?
Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 20 bře 2006 16:53

V poslanecký sněmovně jich je dost,ale musíš si ho střelit a vycpat sám. :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 20 bře 2006 17:53

Chorche píše:Řešim stejnej problém s holubama na protějšim stromně od mý ložnice. Problém je v tom, že ty svině kukaj v 6 ráno, když ještě chci spát. Jenže střílet je vzduchofkou neni jak, jak otevřu vokno tak uletěj a vrátěj se až zavřu vokno... :evil: sou to mrchy vyčuraný... Ale už sem přemejšlel že na ten smrček šoupnu nějakýho vycpanýho orlosupa... Jen nevim kde ho sehnat :lol:
Veď už sa otepľuje ...... môžeš mať furt otvorené okno .... :lol: :lol: :lol:

Teraz vážne ...... nemáš sa na záhrade kam schovať a odtiaľ ich strieľať ?
(samozrejme nechať zatvorené okno, nech prídu)

My sme z baráku vyhnali holuby megami - kŕmili sa - bách s foťom
2 megy medzi nich - holuby sa rozleteli na všetky strany - keď boli 5m
od miesta megy ´´jebli´´ - holuby zakľučkovali, pár pierok stratili, niektorí vypustili obsah hrubých čriev a po 200 m pristáli, značne dezorientovaní. Za 3 dni už nám na okno nesadali, ani nikde 200 m okolo.
:wink: :D
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 20 bře 2006 17:54

Liečivo aplikovať 2-3x denne.
:wink:
Uživatelský avatar
Chorche
Příspěvky: 96
Registrován: 27 úno 2006 17:17

Příspěvek od Chorche » 21 bře 2006 09:39

sakra, nevim co sou megy :?
Odpovědět