FAN CLUB Atak Zoraki 914

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Andre Doktor » 20 led 2012 14:37

Tak v tom případě to je ještě větší blbost (pokavaď by jsi to chtěl opravdu udělat). Člověk se lekne jak jedný rány tak 14 za sebou.. jde o to že když se jen lekne, tak trvá sekundu než si uvědomí, že ho klameš a poběží tě o to víc rozsekat. Zatímco když mu pošleš plyn do obličeje, máš k útěku o dost víc vteřin než když se jen lekne. Přecijen kašlající člověk se zavřenýma očima moc daleko nedoběhne (nebo aspoň neběží tak rychle, jestli vůbec běží).
Navíc když už se bavíš o psychologickém účinku tak, se spíš člověk zalekne jedné rány, s tím, že to mohla být ostrá, než 14 se kterýmy asi jen těžko mineš. Takže mu je pak asi jasné že máš v ruce plynovku, která pro něj neznamená žádné nebezpečí.
Každopádně pokavaď člověk neutíká hned jak vidí pistoli, tak bych se na psychologický účinky naprosto vybodl a prostě pálil jeden plyňák za druhým a bral nohy na ramena..


AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
milovicak
Příspěvky: 52
Registrován: 27 čer 2011 15:21

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od milovicak » 20 led 2012 15:19

"Člověk se lekne jak jedný rány tak 14 za sebou." A to je ten důvod, proč zásahové výbušky (viz. Zásahová výbuška P-1) nevybuchují jednou, ale několikrát, to ti koumáci dělají asi jen pro efekt, protože jim nikdo neporadil, že jedna rána úplně stačí :shock: Nechme toho, internetová teorie je jinde, než praxe života, protože ten, kdo ze Z914 tou dávkou opravdu vystřelil, nebo si to alespoň bych ochotný najít na youtube ví, že to není 14 oddělených ran, ale krátký, práskací hluk doprovázený světlem a když je obránce rychlý, žádný klávesnicový teoretik, tak tu pistolku vytáhne a promáčkne tak rychle, že si snědoobčan ani neuvědomí, co se děje a má hnědý proužek na slipech. Ale jak jsem psal, chce to vyzkoušet v realu a ne ve vitrtualním světě klávesnic, dejte těch pár stovek za Z914 a poproste někoho, aby, když to nečekáte vám jí vyprázdnil za hlavou, pak si zase napíšeme :D
P.S.: Jinak, naprostý souhlas s větou "Každopádně pokavaď člověk neutíká hned jak vidí pistoli, tak bych se na psychologický účinky naprosto vybodl a prostě pálil jeden plyňák za druhým a bral nohy na ramena.." , ta dávka z Z914 neí na obranu, ani na útok, jen pomůže získat čas k ústupu.
Demokracie je rozdat zbraně lidu.
j3nda
Příspěvky: 69
Registrován: 11 led 2012 20:59

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od j3nda » 20 led 2012 15:28

Nechme toho, kazdy veri necemu jinemu. Ja si to na youtube nasel a zas tak moc me to neohromilo. Osobne si myslim, ze pokud vystrelis jednu slepou do vzduchu, splni to svuj ucel lepe. Ovsem je otazka zdali riskovat a mit tam prvni slepou. Pokud vysypes najednou cely zasobnik a na zemi nebudou mrtvi, kazdy si uvedomi, ze to byl fake a navic, ze ti tam uz nic nezbylo...

Ale vratme se k zelezu, je znamy fakt, ze z kazde pistole plyn lita jinak, muze za to ruzna konstrukce prepazek atd. - me by zajimalo jestli mate odzkouseno jak to lita z toho naseho - jaka je ucinnost
predpokladam, ze idealni to bude nekde mezi 1m az 3m a zalezi na okolnich podminkach, ale mate to nekdo overene z praxe primo na tomto modelu? priznam se ze zatim jsem si plynem nevystrelil, chysam se na to uz jenom proto, abych overil ucinnost munice, jenze zkouset na sobe se mi to zrovna nechce - tak muzu vyhodnotit maximalne velikost oblacku :wink:
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Andre Doktor » 20 led 2012 15:42

No já jsem jak dávkou tak jednotlivě vypálil ran, že bych se nedopočítal, tak vím o čem mluvím. Nejsem internet Hero, mám teda zatím jen dvě zkušenosti s tasením plynovky za účelem obrany, ale nějaká zkušenost to přeci jen je. Srovnávat poplašné granatý a obranou pistoli je trochu mimo mísu. Navíc jsi mne asi nepochopil jak to s tou dávkou myslím. Jde o to, že vypálíš jednu poplašnou ránu (když už teda střílíš jednu poplašnou, což nedoporučuji a snad nikdo tady) a máš ještě dalších 13 (pro útočníka neznámo jestli slepých, ostrých, plynových, gumových atd..). Zatímco když do nej pošleš dávku slepáků tak ti zůstane možná závěr v zádu (což útočnikovi značí, že jsi dostřílel) a oči pro pláč.
Samozřejmě si klidně jdi vyzkoušet tvojí teorii, ale obávám se, že se s výsledkem nebudeš chtít podělit.
Vůbec tohle řešení je kravina, protože střílet jen slepý je sebevražda, ani u těch plynových se nemůžeš spolehnout, že to útočníka zastaví, tak jak ho asi zastaví 14 ran rámusu a světla?
K tvé poslední větě: k získání času na ústup jsou plynové náboje.. poplašňáky jsou pro odpalování světlic a pro srandu.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
milovicak
Příspěvky: 52
Registrován: 27 čer 2011 15:21

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od milovicak » 20 led 2012 16:31

Tak opustme tedy bez dalsiho komentare davkovani cehokoliv. To j3nda: "jenze zkouset na sobe se mi to zrovna nechce" - to je slovo do pranice, u plynovek a kasru je to metoda, jak poznat co to vlastne s padouchem dela. Davno a davno, kdyz se na burzach zacaly obevovat prvni kasry, pozdeji poplasnaky a plynovky, testovali jsme to na sobe a je to celkem i sranda, jen to chce mit starsi obleceni a po ruce kybl s vodou nebo zahradni sprchu. Pouziva-li nekdo kasr, nebo plynovku (i kdyz jsem se tady prel o vyhodu davky, plynovky obecne jako obranny prostrebek moc neuzanavam, ale je to muj nazor a nechci se ted tady o tom hadat) jako obranny prostredek, mel by se sam presvedcit, co to dela, priznam se, sam za sebe, ze treba kasr nosim, i muj syn a kdyz se nekde objevi nejaky "super" novy, nejakou tu stovecku investuji a necham se tim postrikat, zvedavost proste neda, uz jsme to z hecu testovali i na oalkoholovanem dobrovolnikovi a rozdily ve vnimani tu opravdu jsou, co jsem nezkousel je vliv na fetku (nesehnal jsem zfetovaneho dobrovolnika a bez souhlasu to na nejakou trosku na ulici strikat nebudu) a na nejake zvire (na to nemamm svedomi, pes souhlas dat nemuze). Ale pro legraci si klidne peprak i "slzak" dal muzes, neni to na umreni a alespon sam poznas, k cemu to opravdu je....
Demokracie je rozdat zbraně lidu.
michalurban
Příspěvky: 2
Registrován: 12 úno 2012 19:08

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od michalurban » 14 úno 2012 21:20

Jak je to s bezpecnosti u Z 914? Narazim na to, ze jsem slysel, ze by bylo vhodne nosit ji s kohoutem na prvnim ozubu a presne nerozumim tomu, co to znamena.

A jaky mate nazor na spolehlivost v porovnani s 917?
VladaK
Příspěvky: 23
Registrován: 30 led 2012 12:58

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od VladaK » 15 úno 2012 19:27

.
Naposledy upravil(a) VladaK dne 18 zář 2012 10:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
ScateR
Příspěvky: 1
Registrován: 25 úno 2012 22:55

Re: Plynové pistole

Příspěvek od ScateR » 26 úno 2012 00:04

Ciao lidi. Chci se zeptat jestli je dobra plynovka ZORAKI MOD.914 ?? Diky
Hunter88
Příspěvky: 6
Registrován: 31 črc 2008 13:45
Bydliště: Handlová
Kontaktovat uživatele:

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Hunter88 » 03 bře 2012 13:45

Precitaj si cely tento Topic a urob si o nej sam mienku . . . ja som mal trosku problémy so zásobníkom tak som to poriesil a uz je to OK . . .

1. AK to chces len z frajeriny . . . nekupuj ! (pouzijes ju prave vtedy ked to nebudes chciet a budes mat problémy )
2. Ak to chces zo zábavy . . . ( ako som chcel aj ja ) Nekupuj! - draha zábava . . . Preto som si kupil Tuto hračku
3. Ak to chces na obranu . . . ( ako som chcel aj ja ) Nekupuj! . . . Preto som si kupil Tuto hračku - Dostal som len odrazenu gulicku pod nos a plakal som :?

Nechcem tu menit temu na niečo ine . . ale ja som si Zoraki kupil hlavne koly velkemu zásobníku, Malým rozmerom, Možností (farebneho) prevedenia, . . . A Hlavne len tak do vitrínky na okrasu . . .
WALTHER CP99 Compact - je uz na obranu! Dostať železnu guličku ci uz do nohy či do hlavy odradí každeho !
Zoraki 914 - home tuning, WALTHER CP99 Compact ,Hatsan 85 - Home camouflage
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Kavy » 03 bře 2012 16:15

Otázka byla jestli je 914 dobrá pistole.O obraně nebyla řeč.

Vzduchovka je na obranu "super" věc,proč jinak by lidi dál nosili zastaralé velkorážní zbraně na střelný prach :lol:
Dostat BB brokem bych tedy nechtěl,ale zkus prostřelit třeba volně pověšenou džínovou bundu,mikinu a tričko zároveň ? Uvidíš že vzduchovka zastaví každého,kdo není třeba jen tepleji oblečen :wink:
pigi300
Příspěvky: 1
Registrován: 10 dub 2012 18:56

zoraki 914

Příspěvek od pigi300 » 10 dub 2012 19:00

Prosím vás jak mám vyčistit část hlavně s tou přepážkou??? Mockrát děkuji za odpovědi na e mail pigi300@seznam.cz
parmen94
Příspěvky: 50
Registrován: 07 dub 2012 08:26

Kvalitni naboje 9mm PAK

Příspěvek od parmen94 » 03 kvě 2012 08:59

Zdravim,koupil jsem si plynovku Atak Zoraki 914,a k ni krabicku naboju,zn. Walther.Kdyz jsem si byl prasknout par ran,tak kazda rana byla jina,napr. prvni slabsi,druha trochu vetsi rana,treti zase mensi... Je to normalni,nebo sem asi chytl blbou serii?
Uživatelský avatar
AntonČechov
Příspěvky: 238
Registrován: 13 úno 2011 16:28
Bydliště: Brno

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od AntonČechov » 03 kvě 2012 16:44

Vetsinou po prvni rane lehce zalehnou usi, takze kazda dalsi se Ti zda jina... Technika to neumi :wink:
BSA Lightning XL SE GRT 4.5
Zoraki Ultra 4.5
parmen94
Příspěvky: 50
Registrován: 07 dub 2012 08:26

Re: Zoraki HP-01

Příspěvek od parmen94 » 03 kvě 2012 21:25

No strilel sem asi 5 za sebou,kazda byla jina,byl vedle i znamej kterej taky rikal ze sou nejaky podivny...
Uživatelský avatar
Olafocion
Příspěvky: 39
Registrován: 04 zář 2012 15:27

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Olafocion » 14 zář 2012 22:29

..
Naposledy upravil(a) Olafocion dne 11 dub 2014 03:03, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět