FAN CLUB Atak Zoraki 914

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Brosef
Příspěvky: 2
Registrován: 07 led 2012 22:18

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Brosef » 15 led 2012 11:52

bohuzel mam jen singl a nemuzu to porovnat...ale treba casem pribide full auto tak sem hned dam vysledky :)


j3nda
Příspěvky: 69
Registrován: 11 led 2012 20:59

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od j3nda » 15 led 2012 12:55

tak to si ji asi taky poridim, chtel bych se jeste zeptat da se s ni vystrelit i bez natazeni zaveru? jde mi o prvni vystrel aby byla rychla reakce v pripade napadeni. co jsem hledal tak informace se ruzni...
jaka povrchovka je podle vas nejmene nachylna na odreni, jde mi o to ktera je nejvice shodna s barvou slitiny - predpokladam, ze to bude saten nebo nikl, ta cerna je take ze svetle slitiny podtim?
checkroot
Příspěvky: 80
Registrován: 15 led 2012 16:25

Atak Zoraki 914 vs. Ekol Firat Magnum(F 92) vs. Blow F92

Příspěvek od checkroot » 15 led 2012 17:06

Zdravím, možná to tu již někde bylo, ale vzhledem k tomu, jak je fórum rozsáhlé bych se chtěl zeptat znovu.

Rozhoduji se pro plynovku, určenou pro obranu proti zvířatům a pro zábavu.
Důležitým kritériem je pro mne cena, která by neměla překročit 2000 Kč. Vybírám mezi třemi uvedenými v nadpise.

Nechci, aby se zde řešilo používání plynovek, chtěl bych Vaše názory na jednotlivé zbraně.
Co jsem četl, tak Zoraki 914 je docela kvalitní na její cenu, ale nemůžu si pomoci, Berettta 92 se mi líbí více.

Těším se na Vaše názory.
Libanon
Příspěvky: 19
Registrován: 25 pro 2010 00:24
Bydliště: Tanvald

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Libanon » 15 led 2012 19:07

Já ji mám v saténu,a před koupí jsem taky řešil tenhle detail,myslím,že v tom saténu je to nejpodobnější barvě po odření,ale můžu potvrdit,že
ta povrchovka na tom drží perfektně,co se týče střelbě bez nátahu,jde to jednoduše:plynovku natáhneš,a do pouzdra nebo kapsy ji dáš nataženou,ale kohoutek si pojistíš spuštěním do druhé polohy,při použití stačí jen zmáčknout spoušť,a překonat menší odpor do plného natažení kohoutu,který poté plnohodnotně narazí do úderníčku,toť vše.
checkroot
Příspěvky: 80
Registrován: 15 led 2012 16:25

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od checkroot » 17 led 2012 20:40

Tak moje volba padla právě na Atak Zoraki 914.
Blow je docela šmejd, Ekol Firat 92 je moc velká a těžká. Zoraki mi přesně padla. Díky za tohle fórum.
j3nda
Příspěvky: 69
Registrován: 11 led 2012 20:59

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od j3nda » 18 led 2012 11:54

Tak uz ji mam taky a chtel bych se zeptat jak je to s bezpecnym vypoustenim kohoutku, prijde mi, ze se to nechova jak u normalni zbrane, kde staci domacknut spoust a pomalu kohoutek vypustit, ale ze tomu musim pomoct az dalsim stisknutim spouste, je toto normalni?
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Igrlik » 18 led 2012 21:50

Aký máš problém? Prečo "další stisknutí spouště"? Čo to na prvé stisnutie spúšte urobí alebo neurobí? Po obtiahnutí zbrane normálne palcom zadržíš kohút, stlačíš spúšť, palcom pomaly posúvaš kohút späť dopredu a keď si zhruba v polovici dráhy, ukazovákom vypustíš spúšť. Cvakne a ďalším uvoľňovaním palca zostane kohút visieť na bezpečnostnom ozube, asi 3-4mm nad zápalníkom. Alebo kohút pomaly vypustíš až na doraz, potom pustíš spúšť a kohút natiahneš späť na bezpečnostný ozub.
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Igrlik » 18 led 2012 22:08

Brosef píše:Čus. Vlastním zoraki 914 už druhým rokem. Nastřílel sem z ní asi 1000 nábojů značky S&B a neměl sem jedíný problém. :wink: Mám verzi singl ale jelikož sem chytrý puškař tak sem si to během 15min předělal na automat :P Udělal sem to asi takhle: Udělal sem rozborku, odšrouboval střenky, vyndal spoušťové táhlo, potom dal pojistku co nejvíce dospodu (z pravé strany je vidět otvor kterým musí projít), dál vyndal pojistku( !pozor! je tam zajišťovací váleček na pružince a dá se snadno ztratit) a ve výkrojku ve kterém chodí pojistka je takový zamezovací váleček který vás nepustí do 3 polohy AUTO, ten sem odstranil (musí se ulomit) potom se musí zabrousit trochu ten otřep po tom válečku. Pak už se to jen všechno vrátí zpátky a hle... Mám automat, ale žádný zázrak, protože to funguje pouze na principu toho že když se vystřelí tak se kohout trošku víc zlomí a zůstane dole jen o chvilinku déle... jde jen o to že závěr se musí dostat dopředu rychlejc než kohout takže to není 100% že to dá dávku :( Osobně mě to docela zklamalo, protože sem od toho čekal něco víc, asi že zmáčknu spoušť a dá dávku ale není to 100% někde se závěr zdrží a kohout už nemá dostatečnou sílu... A to je asi vše :) příjemnou zábavu ;) Jen dodávám že nenesu odpovědnost za poškození zbraně a nikoho nenavádím aby tuto úpravu dělal :)
Povedal by som, že si ako "chytrák puškár" akurát dodrbal dobrú zbraň... pošahal si prerušovač. Avšak automatická zbraň z toho nebude, pokiaľ nezabezpečíš nie iba vyradenie prerušovača, ale oneskorenie spustenia (ako si následne sám múdro vypozoroval), ktoré na automatickej zbrani zabezpečuje ďalšie tiahlo. To, ktoré záver stlačí tesne pred dosadnutím/uzatvorením komory s nábojkou. Ne-auto verzia takúto súčiastku nemá...
8) To je asi všetko, takže príjemnú zábavu! :lol:
j3nda
Příspěvky: 69
Registrován: 11 led 2012 20:59

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od j3nda » 19 led 2012 12:24

mas pravdu - beru zpet, s nabojem v komore se to zda normalni, zkousel jsem to predtim radsi bez naboje a chovalo se to trosku odlisne

automat mi prijde u plynovky uplne zbytecny, na strileni plynem to nebude a na strileni poplasnakem jenom tak pro srandu to prijde na spoustu penez bez vyraznejsiho efektu - dobry tak akorat to jednou ukazat kamaradum :D

spis bych se rad zeptal jestli to na obranu nosite s nabojem v komore, treba vyrobce meho pouzdra DASTA 211-2 to primo zakazuje, tak nevim :roll:
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Igrlik » 19 led 2012 15:37

Kvôli zjednoteniu návykov BEZ náboja v komore (ak má manuálnu poistku, tak je odistená). Potom Ti je jedno, či je to plyňák alebo ostrá, Walther, Zoraki alebo ČZ - tasíš, obtiahneš, strieľaš... či na terč alebo len tak do luftu alebo na zlého čokla!
milovicak
Příspěvky: 52
Registrován: 27 čer 2011 15:21

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od milovicak » 19 led 2012 17:10

To j3nda: "automat mi prijde u plynovky uplne zbytecny", nechci tady zase rozpoutat debatu o plynovkách v obraně a tím svinit vlákno, raději si tady o jednotlivých modelech přečtu jejich klady a zápory, mrknu na fotky a tak...., předem se tedy omlouvám, ale myslím si, že právě ten automat by mohl při obraně pomoci, když na mě vystartuj snědoobčan, nebudu plynovkou šermovat a machrovat, ale když mu bez zaváhání vystřelím ze dvou metrů 14 poplašňáků před ksichtem, tak se prostě lekne a né že né..... A než se zase odlekne, mohu po anglicku zmizet (taktický ústup do předem připravených pozic, jak se útěku říkalo za Druhé Války), nebo ho nakopnout do citlivých míst a zmizet potom, tedy, ten dávkový výstřel z 914 jsem slyšel jen dvakrát a věděl jsem že přijde, i tak to byl rachot, když to někdo udělá bez varování, řekl bych že pár vteřin k dobru získá......
Demokracie je rozdat zbraně lidu.
j3nda
Příspěvky: 69
Registrován: 11 led 2012 20:59

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od j3nda » 19 led 2012 17:19

teda ten se bude divit, takovejch kulek a zadna ho netrefila :D
myslim, ze jeden peprovej by poslouzil lip :wink:
milovicak
Příspěvky: 52
Registrován: 27 čer 2011 15:21

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od milovicak » 19 led 2012 17:38

Tady přece nejde o nepřítomné kulky, ale o zvukový a světelný efekt, jako u zásohové rozbušky - hodně nečekaného bordelu v krátkém čase, při tom se lekne prostě každý, jen to nesmí čekat, vytáhnout a bez machrování dělat hluk.... Ale to už jsme tam, kde jsem být nechtěl, tak že prosím, jako bych nic nepsal, zanechme hádání o použitelnosti a vraťme se zase k železu....
Demokracie je rozdat zbraně lidu.
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Andre Doktor » 20 led 2012 12:55

Haha.. tak schválně nabij 14 plynových nábojů a vystřel je všechny v dávce.. Schválně kolik plynu ti zůstane v obličeji :D Myslim že tak 30% určitě.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
milovicak
Příspěvky: 52
Registrován: 27 čer 2011 15:21

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od milovicak » 20 led 2012 13:20

"Tady přece nejde o nepřítomné kulky, ale o zvukový a světelný efekt," o nejakem plynu tady prece nikdo nic nepise, nechme toho, kazdy asi mluvime jinym jazykem, pokusim se to naposledy prelozit: napsal jsem, ze kdyz nekomu NECEKANE vystrelis u hlavy 14 poplasnaku, tak se lekne i internetovej tvrdak, to je proste reflex a ty tim pri obrane ziskas nejakou tu vterinku k dobru. V tom textu prece neni nic sloziteho na pochopeni, je tam jen jedno cizi slovo - reflex - a to zase neni tak nezname. Neva, vratime se zase k tomu zelezu, o tom vlakno je, sam se stydim, ze jsem to zaplevelil myslenkou.
Demokracie je rozdat zbraně lidu.
Odpovědět