FAN CLUB Atak Zoraki 914

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kukýno
Příspěvky: 3
Registrován: 14 srp 2011 20:35

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od kukýno » 16 srp 2011 11:38

Tak snad zde, protože spokojených majitelů tureckého Zoraki 914 (a kteří si ji pořídili také na obranu) je určitě víc než majitelů žel více než 2x dražší umarexácké P22, někdo z nich už konečně a úspěšně vysvětlí tzv. expertovi, že plynovka také(!) i střílí? :wink:
tzv. expert Kavy, v téma Pistole WALTHER P22 trousí opět své expertní bludy a píše: Jenže Kebabe,ty jsi ještě pod starým nickem psal,že jedině plynová P22 střílí,všechny ostatní prý plynové náboje jen odpalují .
Rád bych si totiž střílející plynovku P22 koupil,ale potřebuju vědět jaké se kupují náboje.Abych nekoupil plynové,ale ty střílející co kupuješ ty.
To jsi musel přepážku v hlavni nějak odvrtat.Jinak by to nestřílelo a jen vypouštělo plyn jako ty laciné Turecké pistolky.

Důvodně však prosím, aby takový a dobře míněný pokus něco vysvětlit tomuto tzv. expertovi vzal na vědomí:
:( že on zjevně tak asi ze 75% vůbec nerozumí obsahu česky psaného textu a už vůbec ne i těm zcela zjevným a důležitým věcným souvislostem, protože je obratem překroutí a dokonce si i nehorázně potom vymýšlí a jakoby provokuje,
:( tak a třeba pořád nevzal ještě vůbec ani na vědomí, že i při střelbě plynovkou (a jedno jakou viz další jeho totál výmysl o prý pouze P22 a co vkládá jiným do úst) se nevypouští plyn, už jen proto, že ty náboje plyn neobsahují a proto ho vypouštět nemohou … ale v jednom případě jsou vystřeleny krystalky s dráždivou látkou a které teprve musí po výstřelu a už mimo hlaveň vysublimovat … a v tom druhém případě ani to ne, tam se jedná a co se týče dráždivé látky o velice jemně pomletý prášek nonivamidu ... takže se nemusí pro jedno ani pro druhé nic v hlavní odvrtávat (a jako další velké tzv. expertní blouznění a tedy počínající otrava olovem z diabolek, viz text citovaného experta)
:( že on má navíc utkvělou svoji tzv. expertní představu, že vše jiné než je jeho střílení diabolkami do papírového terče a které se mu prý také doma trhají, není prý střílení ale třeba a viz jeho dikce jen vypouštění, protože a dle již dříve jeho prezentovaných expertních bludů se při vypouštění a na rozdíl od diabolek právě nemíří … tedy jakoby střelec s plynovkou a střílející třeba nonivamidem tou plynovkou nemířil a mířit ani prý nemusel.
:( že to je právě on, který dosud ze své plynovky nevystřelil ani jednou jako z plynovky, ani jednou nevystřelil tím nějakým dráždivým nábojem, plynovku používá pouze a jen jako poplašňák - ale dělá tady přitom na webu gunshop.cz a s požehnáním moderátorů experta na plynovky.

Já už za sebe a vůči těmto a podobným tzv. expertům házím, právě tady na webu gunshop.cz, bezradně ručník do ringu. Jako bych měl naučit malou násobilku nějakou tykev a tak mně to u těchto tzv. expertů už připadá.
:arrow: Jde však o to, že sem na tento web gunshop.cz a který dosud nedokázal vytvořit k diskuzi majitelům a zájemcům o plynovky ani ty minimální potřebné podmínky, zavítá a dle googlu i někdo dosud nepoučený.


Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Kavy » 16 srp 2011 11:57

Kebabe, ty spamuješ i tady ? :shock: Už se nedivím že denně měníš nicky.
Zmínka o "laciných" pistolích je bohužel původně Kebabovo jediné měřítko spolehlivosti.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Biggles » 16 srp 2011 12:45

Kebabe, musím uznat, že jsi opravdu nejpíš idiot či jiný stupeň slabomyslnosti (to není nadávka, ale konstatování faktu.......dokonce i terminus technicus). Měnit si neustále nicky, abys obešel BAN, psát 3,14čoviny bez vztahu k tématu a to o co největším počtu písmenek.............bylo by milé, a to velmi, po tvém sklouznutí k naprosté ubohosti, kdybys konečně splnil svoje "výhružky" a odtáhnul do hajzlu...........nicméně i odtamtud tě nejspíš vyhnali, když si přišel opruzovat opět sem.
Nicméně k tématu vezdejšímu. V již zrušeném tématu "Plynové pistole" (nebo jsem ho jen nenašel?) se kdosi vyjadřoval ke kvalitě povrchovky Zoraki. Možná by nebylo od věci se zmínit, jak je to s její kvalitou, případně nakolik je ona kvalita rozdílná u různých druhů (povrchovky) u danného výrobce. Třeba si to dotyčný tady dohledá a bude mít aspoň představu, nakolik má význam se zabývat případnou reklamací...........
david.holley
Příspěvky: 45
Registrován: 04 úno 2011 11:12

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od david.holley » 16 srp 2011 18:12

Zdravím vás, jak je to se zpracováním 914 v porovnání s P22 od umarexu? Popřípadně i se spolehlivostí, kdyby někdo věděl...
SepiaX
Příspěvky: 2
Registrován: 05 zář 2011 09:33

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od SepiaX » 05 zář 2011 09:52

Zdravím,
jsem úplný laik co se týká střelných zbraní ale situace si žádá abych si pořídil něco na obranu a vzhledem k tomu že jsem na vozíku zdá se mi nejvhodnější plynovka. Vzhledem k ceně jsem se rozhodl pro Zoraki, můj první výběr padl na šikovně malou 906 ale dle popisků a videjí jsem vyrozuměl že se musí před prvním výstřelem natáhnout kohout což mi připadá zdlouhavé a tato prodleva může být klíčová. Mít stále natažený kohoutek asi nebude moc bezpečné a zřejmě trpí i mechanizmus? Proto jsem obrátil pozornost na 914ku ale mám v tom guláš všiml jsem si že jsou ve verzi ne/auto a auto, z popisu jsem pochopil že auto střílí více ran na jeden stisk, co mne však zajímá zda u ne-auto mohu střílet okamžitě bez natažení kohoutu?
Díky za rady a tipy
Uživatelský avatar
Leon5216
Příspěvky: 236
Registrován: 16 led 2011 18:49

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Leon5216 » 05 zář 2011 14:09

Ahoj, ano oba su single/doule action, cize strielat sa da aj so spustenym kohutom (prve stlacenie bude tazsie, kedze stlacanim spuste zaroven natahujes kohutik, dalsie rany su uz lahke lebo kohut ti natahuje zaver svojim pohybom dozadu po vystrele). Rozdiel je v tom, ze AUTO verzia striela ako samopal - stlacis spust a pistol striela az kym vyprazdni zasobnik (je to riadna rychlost :D ) A klasicka verzia striela semiauto - jedno stlacenie = jeden vystrel, tak ako vacsina pistoli :wink:
AUTO verzia sa da samozrejme prepnut aj na semi auto rezim, potom funguje tak ako klasicka, ale je tam ta moznost zapnut si "samopal" :D
Zoraki 914 semi (matte black)..........Zoraki 906 (titan)
Bruni Olympic 6 (black/wood)..........Tokyo Marui Colt M1911A1 (airsoft manual)
Umarex Makarov (CO2/4,5 BB)..........Slavia 630 model77
Zoraki R1 4,5 4mm (black)
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Igrlik » 05 zář 2011 22:33

Prepínanie režimu pri AUTO verzii sa deje pomocou poistky - na rozdiel od klasickej verzie - polohy "odistené" a "zaistené" - má AUTO o jednu polohu viac - "odistené", "zaistené" a "dávka". Pri polohe poistky AUTO verzie na "dávka" nie je funkcia DA, teda bicí kohút nepretlačíš spúšťou, ale ho musíš vopred napnúť manuálne, ak máš nábojku v komore, alebo obtiahnutím. (Ale potom to frčí!!!) :twisted:
Uživatelský avatar
Leon5216
Příspěvky: 236
Registrován: 16 led 2011 18:49

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Leon5216 » 06 zář 2011 01:01

Pri polohe poistky AUTO verzie na "dávka" nie je funkcia DA, teda bicí kohút nepretlačíš spúšťou, ale ho musíš vopred napnúť manuálne, ak máš nábojku v komore, alebo obtiahnutím.
:shock: to som nevedel, jaze normalne double action aj vtedy... musim teda blizsie preskumat kamosovu AUTO, mam zjavne medzery :lol:
Zoraki 914 semi (matte black)..........Zoraki 906 (titan)
Bruni Olympic 6 (black/wood)..........Tokyo Marui Colt M1911A1 (airsoft manual)
Umarex Makarov (CO2/4,5 BB)..........Slavia 630 model77
Zoraki R1 4,5 4mm (black)
SepiaX
Příspěvky: 2
Registrován: 05 zář 2011 09:33

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od SepiaX » 10 zář 2011 12:13

díky Všem za rady už v tom mám jasno, ještě bych měl dotaz jaké zvolit střelivo aby to útočníka zpacifikovalo co nejdříve?
Uživatelský avatar
Dobrouš
Příspěvky: 67
Registrován: 02 pro 2010 18:15
Bydliště: Zlín

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Dobrouš » 11 pro 2011 09:24

Pietro.Beretta píše:Co se tyka ruznych zarazek a inovaci na devetsetctrnactce.

Co jsem zatim vypozoroval, tak jsou verze, kde je zarazka zepredu vymontovatelna a jsou verze, kde uz neni. Nevim, jak je to s tou vymontovatelnou verzi ale kdo by chtel tuhle pistoli na obranu a ne jen na zabavu, rozhodne doporucuji vzit tu verzi, kde je zarazka napevno. Jde o to, ze tam neni klasicka prepazka jako u jinych plynovek. Je to resene tak, ze nabojova komora je asi o jeden milimetr vys nez je osa hlavne. Vyhody to ma dve - snadno se to cisti i bez jakychkoliv montazi a hlavne zepredu pri pohledu do hlavne proste neni videt zadna prepazka - je tam regulerni 9mm dira. Coz je u plynovky na obranu samozrejme mnohem vice zadouci, nez kdyz je primo na usti hlavne leskla tricipa prepazka.

Druha vec, na kterou je treba upozornit. Zoraki 914 se dela ve vice verzich, ktere se nelisi jen druhem prepazky ale take ozubem na kohoutu. Starsi verze nemaji ozub na kohoutu, tudiz kohout ma jen polohy vypusteno-natazeno. Tohle je sice uplne jedno u zbrane na strileni pro zabavu ale rozhodne to neni jedno u zbrane, kterou budete chtit nosit s nabojem v komore na obranu. Proto prosim, pokud kupujete zbran na obranu, durazne doporucuji kupovat ji v kamenem krame i presto, ze si na ni budete muset par dni pockat (kdyz ji zrovna nebudou mit primo v prodejne). V krame totiz budete moci jasne stanovit pozadavky na zbran, budete si ji moci prohlednout a zkontrolovat, kterou verzi vlastne kupujete. Nosit totiz zbran na obranu s nabojem v komore a kohoutem polozenym primo na zapalniku bych se zdrahal. Samozrejme je to ale kazdeho vec.

Zdravím, zajímám se o to jen krátce, ale už jsem si skoro myslel, že mám v spoušťových systémech jasno, ale po tomhle příspěvku jsem znejistěl a vrtá mi to hlavou. Jaký má vliv, že má nebo nemá kohoutek ozub? Zoraki 914 je SA/DA. Jakou jinou polohu, než vypuštěno-nataženo? Částečně předepnutý? Omlouvám se za možná hloupou otázku a předem děkuji tomu, kdo mi to objasní.
Air Arms TX200 MkIII .22 + Nikko Stirling Gold Crown 3-9x42 AO
Hämmerli Firehornet .177 + Kolimátor Norconia R201
VZ-47
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Biggles » 11 pro 2011 12:14

Pojistný ozub kohoutu nemá nic společného s tím, jestli se jedná o SA nebo SA/DA. Pojistný ozub je pro vyšší bezpečnost zbraně. Ať už pádovou, tak při manipulaci, napadá mne uživatel natahující kohout palcem, kterému někde před "nataženo" kohout vyklouzne.........prostě je to poloha kohoutu mezi nataženo a úplně vypuštěno (zbraně můžou mít decock na ozub nebo na čelo závěru).
Uživatelský avatar
Dobrouš
Příspěvky: 67
Registrován: 02 pro 2010 18:15
Bydliště: Zlín

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Dobrouš » 11 pro 2011 19:15

Jo, to dává smysl. Nevěděl jsem, co si pod tím představit a ani jsem netušil, že existuje tato bezpečnostní vychytávka. Zřejmě toho netuším ještě dost...Díky Biggles.
Air Arms TX200 MkIII .22 + Nikko Stirling Gold Crown 3-9x42 AO
Hämmerli Firehornet .177 + Kolimátor Norconia R201
VZ-47
Brosef
Příspěvky: 2
Registrován: 07 led 2012 22:18

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Brosef » 07 led 2012 22:58

Čus. Vlastním zoraki 914 už druhým rokem. Nastřílel sem z ní asi 1000 nábojů značky S&B a neměl sem jedíný problém. :wink: Mám verzi singl ale jelikož sem chytrý puškař tak sem si to během 15min předělal na automat :P Udělal sem to asi takhle: Udělal sem rozborku, odšrouboval střenky, vyndal spoušťové táhlo, potom dal pojistku co nejvíce dospodu (z pravé strany je vidět otvor kterým musí projít), dál vyndal pojistku( !pozor! je tam zajišťovací váleček na pružince a dá se snadno ztratit) a ve výkrojku ve kterém chodí pojistka je takový zamezovací váleček který vás nepustí do 3 polohy AUTO, ten sem odstranil (musí se ulomit) potom se musí zabrousit trochu ten otřep po tom válečku. Pak už se to jen všechno vrátí zpátky a hle... Mám automat, ale žádný zázrak, protože to funguje pouze na principu toho že když se vystřelí tak se kohout trošku víc zlomí a zůstane dole jen o chvilinku déle... jde jen o to že závěr se musí dostat dopředu rychlejc než kohout takže to není 100% že to dá dávku :( Osobně mě to docela zklamalo, protože sem od toho čekal něco víc, asi že zmáčknu spoušť a dá dávku ale není to 100% někde se závěr zdrží a kohout už nemá dostatečnou sílu... A to je asi vše :) příjemnou zábavu ;) Jen dodávám že nenesu odpovědnost za poškození zbraně a nikoho nenavádím aby tuto úpravu dělal :)
j3nda
Příspěvky: 69
Registrován: 11 led 2012 20:59

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od j3nda » 15 led 2012 09:59

a jses si jisty, ze ta ofiko auto verze nema jeste neco jinak? myslim treba nekde silnejsi pruzinku, aby to fungovalo na 100%? treba nekdo kdo ma obe verze by to mohl overit :wink:
Libanon
Příspěvky: 19
Registrován: 25 pro 2010 00:24
Bydliště: Tanvald

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Libanon » 15 led 2012 10:57

Ta ofiko autoverze dá dávku tak jak má!Pojistka do třetí polohy,natáhnout,a dávkuješ spouští podle sebe,nebo rovnou celej zásobník najednou,ale je to fofr,bez záseku a jinejch problémů.
Odpovědět