Cesi chteji mit pravo zastrelit zlocince na svem pozemku

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Češi chtějí mít právo zastřelit zločince na svém pozemku

Příspěvek od Radgost » 26 čer 2012 16:12

To jim jejich zákonodárci neumožní. Ti přeci vědí co je pro ně dobré a co ne. :D
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Češi chtějí mít právo zastřelit zločince na svém pozemku

Příspěvek od Queeg 512 » 26 čer 2012 17:54

Tohle mi příjde takový diskutabilní, obzvlášť při zdejší zbraňové gramotnosti (ne ve smyslu umět střílet, ale vědět, co se sluší a patří), shodou náhod už jsem jednou na cizí pozemek bez svolení vlezl (abych zaklepal a zdvořile se zeptal, zda nemají něco, co by pomohlo zastavit krvácení třetí strany). Možná by ale dost pomohlo, kdyby se v TŘ činní jedinci plošně proškolili o tom, co je to ta NO a KN a že např. nebýt zjevně nepřiměřený není totéž co být přiměřený.
A taky to pak naráží na KN samotnou (díky které může být zastřelený zločinec dodatečně označen za nezločince).
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Češi chtějí mít právo zastřelit zločince na svém pozemku

Příspěvek od Jim » 26 čer 2012 18:24

Střílet někoho na svým pozemku je hovadina, pro to bych taky nebyl. I když je pozemek oplocený. Nejdřív by to asi chtělo zjistit, co dotyčný chce a pokud by nemínil poslechnout, tak použít zbraň, ale samozřejmě nejdřív mířit do země. To ovšem předpokládá, že na tohle všechno je čas. Pokud ne a cítil bych se bezprostředně ohrožený, pak snad ta střelba. Ale jedině při bezprostředním ohrožení. Něco jiného je, když vám někdo rozkopne dveře a je čas ho sejmout, tak proč ne.
Ještě k tomu oplocenýmu pozemku. Bydlím v zahradním domku v zahr. kolonii, pozemek oplocený a zamčený. Jednou večer, byla už tma někdo bouchá na dveře domku -zamčené..Ptám se, kdo je, nějaký mumlání, tak jsem vzal bouchačku a otevřel. Tam stála odhadem 17-tiletá holka a ptala se, kde bydlí pan (teď už nevím kdo). Já ji říkám, jak jste se sem dostala, je zamčená branka. Já jsem přelezla plot. Tak nevím, jestli nebyla lízlá, ale řekl jsem ji, když jsem ji vedl ven, aby to už nikdy nedělala, že by na to mohla doplatit. Dodnes nevím, co to mělo znamenat, jestli to nebyla tipařka, nebo volavka, nevím. To jméno co říkala jsem neznal. Když jsem ji pouštěl ven, rozsvítil jsem venkovní osvětlení, nikoho jsem neviděl. Jistě chápete, že střílet v takovým případě by byla normální vražda. S tímto bych se alespoň já nikdy nesrovnal.
Jinak se osobně divím politikům, že jsou proti posunu v zákoně v případě ohrožení, to by byl přece tahák na voliče, nechápu pořád jejich obavy z reakce Bruselu. Na ten bych docela sral.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Uživatelský avatar
IvosC
Příspěvky: 7
Registrován: 31 led 2012 07:15
Bydliště: Isergebirge, Sudeten _______________________ člen sdružení LEX www.gunlex.cz

Re: Češi chtějí mít právo zastřelit zločince na svém pozemku

Příspěvek od IvosC » 26 čer 2012 18:52

Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 195
Registrován: 31 led 2009 20:00
Bydliště: PRG

Re: Češi chtějí mít právo zastřelit zločince na svém pozemku

Příspěvek od Lachtan » 26 čer 2012 18:59

Jime - četl jsi ten článek vůbec??? :shock:
Tam není ani zmínka o tom, že by někdo chtěl zastřelit jakéhokoliv člověka, co se jde zeptat na cestu a podobně...

citace: "Většina Čechů chce mít právo zastřelit v krajním případě člověka, který ohrožuje jejich život, zdraví či majetek!!!"

Pod tímto si představuji poněkud jinou situaci než že si sjetá holčina splete barák... :roll:
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Češi chtějí mít právo zastřelit zločince na svém pozemku

Příspěvek od duffioso » 26 čer 2012 23:36

Jenze tohle pravo uz obcan ma.Zastrelit nekoho na mem pozemku v krajnim pripade muzu i ted.Horsi bude dopad na osobu obrance.Lide by chteli americky model ( kdo tam praask) nebo mozna (praask kdo tam).Sice zastavam nazor,ze slusny clovek po desate vecer na navstevu nechodi,ale tohle by se urcite vymklo kontrole.Tim nechci ani v nejmensim naznacit,ze bych neuvital par zmen k lepsimu v zakone.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Češi chtějí mít právo zastřelit zločince na svém pozemku

Příspěvek od Jim » 26 čer 2012 23:50

Lachtan, no jo, máš recht, reagoval jsem jen na předchozí příspěvek. :oops:
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Češi chtějí mít právo zastřelit zločince na svém pozemku

Příspěvek od cover72 » 29 čer 2012 22:59

Ach jo.
Americký model se sice liší stát od státu, ale kde Castle Doctrine je, tam se vztahuje na možnost odstřelu zločince, který se vlámal do zavřeného baráku - a tam se dá "spletení se" nebo "náhoda" opravdu dost slušně vyloučit. Z toho některé státy vyžadují varování - např. cvaknout závěrem nebo pumpou brokovnic a pokud se vlámač nedá na útěk, smíte střílet. Na někoho, kdo je "jen" na vnějším pozemku, byť oploceném, smíte ve většině CD států střílet tehdy, když například barák obklíčí partička KuKluxKlanů a chystají si molotovy. A samozřejmě, jakmile vlámač utíká, střílet nesmíte.

Jediná výjimka je Texas, kde je legální i na ulici střelit do zad lupiče, utíkající s lupem. Před pár lety takhle chlap volá policii, že mu vykrádají sousedy. Policie nic, tak na n vyběhl s brokovnicí a když se nějak nechystali lup položit, střelil je oba. Po roce souzení se jej zprostili viny, takže tam teď mají toto jako precedent. Ale to je jen TX.
Michal Kroužek
Příspěvky: 4
Registrován: 25 srp 2012 17:52

Re: Češi chtějí mít právo zastřelit zločince na svém pozemku

Příspěvek od Michal Kroužek » 25 srp 2012 18:47

Tak hlavně, když kolikrát byly v televizi případy, kdy napadený někoho postřelil a pak ho léta tahali po soudech. Aby se dneska člověk bál bránit.
Koneckonců pokud se někdo rozhodne porušit zákon (napadení, loupež, pokud o vraždu, znásilnění,..), tak by měl nést následky a to i třeba kulku od člověka jehož zájmy ohrožuje. Ve chvíli kdy je člověk v ohrožení a musí reagovat během okamžiku nemá čas vymýšlet kam ho střelí, aby ho zastavil a přitom mu moc neublížil.
Odpovědět