Remen pro puskove discipliny

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Řemen pro puškové disciplíny

Příspěvek od harpplayer » 02 zář 2011 09:36

Podělte se o zkušenosti s touto věcičkou, bez které je střelba vleže a vkleče prakticky nemyslitelná!
Jaký používáte řemen?
kožený / plastový
jednoduchý /dvojitý
plynule stavitelný / stavitelný v rámci rozteče dírek
s mikronastavením / bez mikronastavení
Jaký způsob uchycení na zbrani preferujete (kulička, háček, jiný)?
Jaký jezdec (handstop) používáte (váleček, "podkůvka", jiný speciální)?
Jak (na základě čeho) nastavujete délku řemene? Máte na to nějakou vychytávku?
Kam upínáte řemen na podpěrné ruce - nad / pod biceps?
Dotahujete řemen na podpěrné ruce, případně jak - používáte poutko na řemenu, stahovací svěrku, případně přezku na řemenu?


Shindel
Příspěvky: 127
Registrován: 03 dub 2010 13:32

Re: Řemen pro puškové disciplíny

Příspěvek od Shindel » 04 zář 2011 15:28

Používám plastový dvoupřezkový řemen; je stavitelný v rozmezí dírek; uchycení ke zbrani prostřednictvím zásuvného válečku, jezdec rovněž váleček.
Obecně uplatňuji princip, že rameno, loket a upnutí řemenu ke zbrani jsou při pohledu shora v přímce. Samotná délka řemenu je ovlivněna polohou jezdce a také délkou pažby. Délku/utažení řemenu volím tak, aby byl pohyb zbraně při výstřelu co nejmenší a poloha "nebolela" (oboje je hodně subjektivní).
Řemen mám upnutý nad bicepsem, utahuji ho bližší přezkou. Jak mi bylo nedávno sděleno, řemen by měl být upnutý pod bicepsem, ale tuto sezonu doklepu po staru.
Za odborníka se nepovažuji, další postřehy a rady uvítám...
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Řemen pro puškové disciplíny

Příspěvek od harpplayer » 06 zář 2011 07:43

Rovněž používám plastový řemen, ale vlastní výroby. Používám pouze jednu přezku s plynulým nastavením (typu SM2). Ještě před několika týdny jsem řemen zachycoval do jezdce přes háček, ale dal jsem na rady zkušenějších střelců a začal jsem používat originální záchyt Anschütz s kuličkou. Přináší to bodové uchycení bez možnosti nekontrolovatelného stranového pohybu (vůle v závěsu) a výrazně se tak zlepšil soustřel. Je pravda, že tenhle systém "neodpustí chybu", která se projeví značným flyerem. Ve směrování řemenu jsme zajedno, používám stejný způsob. Řemen ale upínám pod bicepsem, protože jinak by hrozilo nebezpečí, že bych se v prostoru lučíku mohl dotýkat (lučík/řemen), což pravidla nedovolují. Nepociťuji to jako nevýhodu. Smyčku řemene dotahuji svěrkou vyrobenou ze dvou plochých destiček spojených 2 šrouby s křídlovými matkami.
Dovolím si několik praktických otázek: Jak řemen připevňuješ k rameni -do háčku nebo do smyčky? Protože mám jednopřezkový řemen, dělá mi problém zachytit ho na rameno při obléknutém kabátě. Proto jej mám na rukávě navléknutý už při oblékání. Nemyslím si ale, že je to nejlepší řešení. Ta upínací přezka na smyčce řemenu je na vnější nebo vnitřní straně? Dá se pomocí ní řemen bezproblémově upnout na paži nebo na to existuje nějaký grif...?
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Řemen pro puškové disciplíny

Příspěvek od harpplayer » 06 zář 2011 07:50

Jinak si myslím, že naprostá revoluce v řemenech je toto:
http://www.edinkillie.co.uk/ecatalog/ce ... p-843.html
Ale 162 liber(za kůži ještě příplatek 18 liber), to je docela pálka....
A tady http://www.vaskent.cz/index.php?page=sh ... &Itemid=22 se dá koupit za kačky - "lidovka" 4.250,- Kč :roll:
Shindel
Příspěvky: 127
Registrován: 03 dub 2010 13:32

Re: Řemen pro puškové disciplíny

Příspěvek od Shindel » 06 zář 2011 21:16

Řemen připevňuji na háček, upínací přezka je na vnitřní straně (ke střelci). Řemen nasazuji vždy před střelbou, chytím přezku na volno na poslední oko, nasadím na ruku, natočím do vyzkoušené polohy, protější smyčku chytím palcem levé ruky a tou pravou utáhnu řemen v druhé přezce. Utažením přezky se řemen na ruce pootočí. Při sundávání upínací přezku zcela otevřu. Řemen je cca 3 roky starý od Thune, koupeno v Plzni... Po posledních novinkách moc neprahnu, nejsem a asi nikdy nebudu na takové úrovni střelby, abych toho byl schopen využít :wink:
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Řemen pro puškové disciplíny

Příspěvek od Vaskent » 09 zář 2011 08:26

lidi, toto mi přijde krapet zbytečná debata. Mužu ukazat tunu světových střelců co používa ten jezdec, další hafo tamten.... Idealni je si udělat svuj subjektivní názor. totéž platí o řemenech Nic není černobílé a u střelby zvláště.... Ja referuji jezdce takové, aby co nejvíc držely ruku u pažby (nej asi jen kulička bez nějakych plastovych nastavců jako se ted před ni davaj). Co se řemene týče, tak ta revoluce taky neni nic super :D osobně tu drahou libovku mam, na nějaky věci to je fajn, ale upřímně, je to zbytečnost.... je s tím více starostí než užitku. Největší problém je to, že zde je jednoduchý řemen k jezdci a nějaký měký materiál, trhaj se dirky a to celkem rychle (samozřejmě v zavislosti na tvrdosti polohy) taky mam už vymyšleny obdobny řemen, ktery alespon dle me uvahy by měl neduhy tohoto odstranit, ale nevim zda to skutečně tak bude, a pro vice jak 90% střelců (včetně mě) je vice než dostačujicí klasický řemen kery se da pořidim tušim za 800Kč....

co se tyče z které strany je lepší mit přezku, pravě u tohoto drahého řemene jsem přišel na to, že je ji lepší mit vně ruky, tedy od střelce. Přezka je tvrdá, nepodajná, a pokud ji máte uvnitř, pak snadno muže diky tomu zablokovat tepnu kera vede právě po vnitřní straně ruky a tim vnašet tep do polohy. Ten tep muže byt sotva pozorovatelny, ale o to je zaludnější.

co se týče pozice řemene, to je velice individuální. Ale než podle bicepsu bych to spiš rovnal podle tricepsu. Ja osobně řemen "zahakavam" zvrchu za triceps. Ale zase je to velice individuelní, jsou střelci, že mají řemen puštěný prakticky až na loket, jsou střelci že jej mají přez triceps, a jsou tací, co jej mají hned pod ramenem, takže opět individuelní nastavení....
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Řemen pro puškové disciplíny

Příspěvek od harpplayer » 09 zář 2011 08:56

Vašku, dík za názor podložený dlouhodobými velmi solidními výsledky. Jen blbou otázku - dokážeš si řemen na ruku připnout při oblečeném kabátě nebo řemen navlékáš na rukáv ještě před oblečením a pak upravuješ jeho polohu?
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Řemen pro puškové disciplíny

Příspěvek od Vaskent » 12 zář 2011 13:39

no na samotny kabat nikdy nenatahuju řemen :D takže když jsem ustrojen tak ho nasazuju. Ale je fakt když naposled jsem střilel ležak, a jdu znovu do leže, že ho zase pak zbytečně nesundavam a natahnu kabat i s řemenem.... :D ale obvykle nasazuju řemen až když jsem ustrojen ;)
Odpovědět