ELEKTRICKE PARALYZERY

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

solavesi

ELEKTRICKÉ PARALYZÉRY

Příspěvek od solavesi » 06 pro 2007 14:26

Ahoj chci se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s el. paralyzéry? Já vlastním jen pepřový sprej, ale přijde mi to jako málo. Respektive nikdy jsem ho nemusela použít, ale pořád je tu to riziko že bych se nemusela útočníkovi trefit do očí. Zbrojní pas nevlastním a tahat u sebe pistoli by se mi taky zřejmě nechtělo, takže jsem jako jedinný další způsob obrany nalezla právě ty paralyzéry..takže vaše názory? :)


Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 06 pro 2007 14:39

Záleží podle toho kolik chceš do toho investovat.Jinak pepřový sprej má větší "dostřel" ,ale na blízko je fakt lepší paralyzér.Podle mého by stačilo tak těch 200 000 V.Zkus se ještě zeptat ve městě ve zbraních.Ale paralyzéry jsou fakt na blízko-ůtočník by to ho mohl vyrazit-pepřák je dle mého ůčinější.Jinak bud ráda že si to ještě nepoužila :wink:
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 06 pro 2007 14:45

Jinak k těm paralyzérům je jedno jaký typ použiješ záleží na výkonu,na hmotnosti a na velikosti a hlavně na spolehlivosti(chce to koupit nějakou lepší značku).200 000 V nebo i více bohatě stačí na zneškodnění pachatele a na čas,aby si mohla utéct. :wink:
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 06 pro 2007 16:31

Řekl bych že nějaké lepší pepřák je lepší než elektrika z důvodu skladnosti a připravenosti. Mám paralyzer 200 000V, ještě nepoužil ani nevyzkoušel na žádným dobrovolníku, ale! Bere to hlavně alkalický baterie 9V a asi víte kolik to stojí. Když je v tom baterka pořád "cvaklá", tak během 3 měsíců nefunguje. Prostě baterie ztrácí kapacitu a když to člověk potřebuje tak se neubrání. Ve spreji např. z cayenského pepře vydrží obsah tak 2 roky určitě. Je třeba se zeptat prodejce, nebo najít více info od výrobce na netu.
Uživatelský avatar
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pussylala » 06 pro 2007 20:44

Tak si kup el. paralyzér kombinovaný s pepřákem. A kup si ten nejsilnější s nejvyšším napětím. Nevím sice jaké jsou rozdíly ve velikosti a hmotnosti. Jestli ho někdy použiješ, tak to bude nutná sebeobrana, tak ať útočník vyfasuje co největší ránu :D A až bude ležet, tak mu ještě vystříkej do ksichtu celou náplň pepřáku :lol: Teď vážně, hlavně se nauč s tím vším manipulovat, ať ve krizi víš, co a jak máš zmáčknout :wink:
DEFENCE

Příspěvek od DEFENCE » 06 pro 2007 20:58

peprak je ta najlepsia volba...doporucujem dokupit teleskopicky obusok.
ak sa bojis ze netrafic do oci tak si kup peprak s tryskou tvoriacu hmlu , nie tekutu strelu.
sice to bude mat mensi ucinny radius ako tekuta strela ale stale vacsi ako el. paralyzer.
podla mojho nazoru je el. paralyzer ta najhorsia volba na sebaobranu.
-problem s baterkami
-nulovy odstup od utocnika
-pochybna ucinnost na youtube.com je plno videi kde sa podnapity pubertiaci zabavaju s paralyzerom.




zobrat to na party nech je zabava :wink: ale do ulic :roll:
Uživatelský avatar
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pussylala » 06 pro 2007 21:11

Jo je to sranda :D Ale chtěl bych vidět, jak by dopadli po cca. 5 sekundovém zásahu :roll:
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 06 pro 2007 21:44



pohoda- na alpy to asi moc nefunguje :D
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
DEFENCE

Příspěvek od DEFENCE » 06 pro 2007 22:03

pussylala píše:Jo je to sranda :D Ale chtěl bych vidět, jak by dopadli po cca. 5 sekundovém zásahu :roll:
ale ako mu to pridrzis 5 sec. na tele ked po zasahu obrannym reflexom okamzite odskoci alebo zacne sebou metat ?
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 07 pro 2007 07:08

Dámo a pánové, já se IMHO obávám, že el. paralyzér je ten nejmíň spolehlivý způsob obrany. Jeho účinek na člověka je tak neuvěřitelně individuelní, že se na to v obraně opravdu nedá spolehnout. Někoho položí už krátký zásah, někdo snáší bez větších problémů i dlouhodobější působení. Viděl jsem to. Pro spolehlivost si najdi jiný způsob. Ta předchozí zmínka o teleskopu je rozumná. Musiš se s ním ale naučit zacházet. A i ten pepřák je jistější než parlyzér.
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Re.:

Příspěvek od Petin00 » 07 pro 2007 07:14

vito píše:Dámo a pánové, já se IMHO obávám, že el. paralyzér je ten nejmíň spolehlivý způsob obrany. Jeho účinek na člověka je tak neuvěřitelně individuelní, že se na to v obraně opravdu nedá spolehnout. Někoho položí už krátký zásah, někdo snáší bez větších problémů i dlouhodobější působení. Viděl jsem to. Pro spolehlivost si najdi jiný způsob. Ta předchozí zmínka o teleskopu je rozumná. Musiš se s ním ale naučit zacházet. A i ten pepřák je jistější než parlyzér.
Souhlasím.Se vším,aby ses mohla ubránit musíš umět.To platí jak u obušku tak pepřáku tak paralyzéru-ten je myslím fakt pro ženy neuplatnitelný. :wink:
bufallo
Příspěvky: 344
Registrován: 14 srp 2007 14:21
Bydliště: BB

Příspěvek od bufallo » 07 pro 2007 08:37

myslim ze Nonivamid, teda technicke korenie je pecka... paralizer ti vyrazia z ruky, nestihnes ani vytasit.. a je slaby.. a este cez nejaky kabat a bundu???
maly sprej do kabelky je ovela lepsi... alebo to mozes mat v ruke vo vrecku ked prechadzas okolo kritickych miest alebo nieco hrozi... a mozes ho pouzit vklude uz na 2 az 3 metre, samozrejme pozor na protivietor a v uzavretych miestnostiach.. ani pes baskervilsky si neskrtne...
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 07 pro 2007 12:25

podle mě je to taky nejhorší způsob obrany, už jsme to tu probírali
http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t ... sebeobrana

základní nedostatek je v kontaktu, útočníci nejsou zas až tak blbí pokuď to už někdy na ženskou zkusili, všímají si kde má ruce jestli v ní něco nemá nebo jestli ji skrývá tak už ví že tam si musí dávat pozor, pokuď se ho pokusí tím paralyzérem dotknout tak musí být hodně šikovná aby jí tu ruku nesrazil a přiložení na ideální místa jako je krk je už celkem scifi a udržet paralyzér na místě také...člověk instinktivně uhne, odrazí rukou atd...(5s je strašně dlouhá doba v obraně a dá se udělat tolik věcí) a tady už je v přímém kontaktu pak ji útočník praští vezme parayzér a vyzkouší na ní jak hezky funguje....
Uživatelský avatar
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pussylala » 07 pro 2007 20:11

Já jsem taky hodně přečet o obraně a nakonec jsem zvolil pro přítelkyni pepřák (sprej) od firmy sabre, která se řadí mezi špičku. :wink: No jo tyhle paralyzéry způsobují jenom bolest, v hodně případech jsou "nefunkční", jak jsme to už z předchozích videí viděli. Chce to ten policejní taser. :D Cena kolem 30 litrů, ale máte jistotu :lol: Jsem zvědavý, do jaké kategorie zbraní patří a jestli by se dal "vůbec" pořídit :roll: A když chcete 100% jistotu tak si pořiďte pětikilo magnum :lol:
shockwave
Příspěvky: 1
Registrován: 14 pro 2014 20:39

dotaz na paralyser

Příspěvek od shockwave » 14 pro 2014 20:43

Zdravím, chtel sem se optat, zda nekdo máte zkusenost s paralyserem, co udelá s clovekem 100000V
dá se to pouzit na obranu? není to málo? Dekuji
Odpovědět