Dreslerovy flobertky

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 30 led 2008 17:14

jo,tak to je ukázka,jak nabídka stimuluje poptávku-podobná zbraň není,tak se musí vzít za vděk tím,co je.A zase jsem nazpět u morální zodpovědnosti toho Dreslera,že pro své zákazníky udělal tak hrozně málo.
Technicky vzato by se to dalo ještě napravit a dodělat,opravit ty chudáky,ale když takovou potřebu necítí ani výrobce ani zákazník,tak to je neklamná známka,že už jsme se na té šikmé ploše octli asi hodně daleko.


Zakk
Příspěvky: 214
Registrován: 12 kvě 2006 18:18

Příspěvek od Zakk » 30 led 2008 17:20

tak když Ti to tak vadí,tak to opravuj sám-určitě se někdo najde kdo si to nechá udělat-postup si tu popsal,tak včem je problém???
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 30 led 2008 17:26

v zákonech,nesmí se to.
Zakk
Příspěvky: 214
Registrován: 12 kvě 2006 18:18

Příspěvek od Zakk » 30 led 2008 17:33

tak co řešíš?prostě to dělá jak to dělá,pokud se Ti to nelíbí,kontaktuj výrobce a řeš to sním.pokud to někdo chce koupí si to,pokud ne,tak to nekoupí-to snad záleží na lidech ne
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 30 led 2008 17:52

ne,tak jednoduché to není.Odbornou úroveň výrobků a služeb garantují organizace a orgány,jako je třeba u advokátů advokátní komora nebo u lékařů lékařská komora,u řemesel to bývaly cechy.Pokud je úroveň takové služby pokleslá,bývá její poskytovatel nějak řešen .V tomto případě asi není žádná taková organizace a proto já jako občan státu,ve kterém bylo řemeslo tak hluboce poníženo,na to upozorňuji jak jen umím.
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Příspěvek od derringer » 30 led 2008 21:00

maldigola - ty si asi vážně blbej

přečti si něco o tom revolveru a o výrobci a přečti si co ti tady píšou ostatní
- je to hračka, rarita,flobertka na blbnutí, miniatura na machrování

teď pár komentářů

podle tohohle šmejdu,který kdosi vyrábí a jiní blbci ho pustili na trh - za prvé není to šmejd, ale kvalitně obrobená zbraň z kvalitních materiálů, blbcema nazíváš zkušebnu zbraní a střeliva(zbraň má zkušební značku) a výrobce zaplatil víc jak 20tisíc za zařazení do kategorie

dobrá pověst,které se díky našim kvalitním zbraním těšíme i v zemích,kde nikdy žádného Čecha neviděli,není žádná samozřejmost.Je to výsledek tvrdé a poctivé práce generací našich puškařů a to o co mi jde - to jsou, promiň normální populistický kecy - co ve světě místy znají je zbrojovka brno(pod touhle značkou se prodávali naše zbraně), ne nějaké generace puškařů, ale fabriku

je tady trh a ten mluví jasně - prodává se to, taky proto, že to bezproblémově funguje, střílí to přesně a vydrží to a to jestli se to někomu líbí je věc každýho

v podobný velikosti je na trhu revolver naa na náboje .22LR nebo little joe - taky flobertka nebo snad plynovka - ten jsem v ruce neměl tak nemůžu sloužit. naa funguje, ale je na papírech

ono udělat(vymyslet) puškařsky takovouhle zbraň stojí řádově desítky až stovky tisíc a dressler udělal něco, co funguje - kdyby si hrál s mechanismem, tak to pravděpodobně nebude spolehlivě chodit a prodejní cena bude někde třeba na 12 tisících a za ty prachy si málokdo flobertku koupí

je vidět, že máš nějaký teoretický technický znalosti a když ti tak záleží na osudu a morálních kvalitách českých puškařů - spoj se s nějakým puškařem a dodej mu technickou dokumentaci k něčemu dokonalýmu - pokud to bude dobrý, vyděláte na tom oba

nakonec jedna poučka lektrorů pro zavádění ISO ve firmě - v každém kolektivu je několik rypáků co všechno sabotují a považují za zbytečné a jeden SUPERRYPÁK(doplňte si sami)[/b]
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Příspěvek od derringer » 30 led 2008 21:04

kdyby sis chtěl prohlídnout tu pokleslou úroveň zpracování a ponížené řemeslo, mohu ti půjčit svého dresslera, aby sis zastřílel
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Příspěvek od jbiker » 30 led 2008 21:35

1) Takže nejdřív text vypůjčený odjinud (Guns-Info):
===========================
Jedná se o miniaturní kapesní revolver kompaktních rozměrů, který lze díky velmi malé hmotnosti 0,18 kg nosit stále při sobě.
Pro sběratele bude zajímavý fakt, že se jedná o nejmenší revolver jaký se kdy vyráběl na území našeho státu.
Jedná se o velmi spolehlivý výrobek vyrobený z kvalitní oceli, má vysokou životnost a je odolný i proti hrubšímu zacházení.
Všichni ostatní výrobci flobertkových revolverů používají levné a málo odolné zinkové slitiny,
které mají nesrovnatelně horší mechanické vlastnosti.
Oproti tomu výroba součástí z kvalitních ocelí o vysoké pevnosti metodou třískového
obrábění, kterou je vyroben i revolver Rex, je drahá, ale výsledek stojí za to.
Zbraň je prvotřídně zpracována, povrch je broušený a tvrdě chromovaný, takže je odolný proti korozi.
Rám je obroben z jednoho kusu kvalitní oceli.
Hlaveň je opatřena pravotočivým vývrtem s 12 drážkami a vyrábí se v délkách 37 nebo 52 mm.
Mířidla jsou pevná, hledí je vyfrézováno přímo v rámu revolveru.
Ocelový válec se otáčí ručně, ve správné poloze je aretován odpruženou ocelovou kuličkou.Toto konstrukčně jednoduché řešení je z důvodu miniaturních rozměrů revolveru,
je spolehlivé a osy komor válce jsou díky tomu přesně vystředěny do osy hlavně.
Válec nevykazuje prakticky žádnou boční vůli. Je opatřen pěti komorami.
K vysunutí prázdných nábojnic z komor válce slouží osa válce.
Kohoutek má zdrsněný povrch rýhováním. Pro bezpečnou manipulaci se zbraní lze natáhnout do pojistné polohy – potom nemůže dojít k výstřelu ani při nechtěném pádu na zem.
Mířidla jsou vidět pouze v případě, je li kohout natažen v bicí poloze a jsou dobře čitelná.
Střenky jsou zhotoveny z ořechového dřeva a jsou přišroubovány k tělu pistole.
=========================
2) Rex-y se prodávají jako housky na krámě, takže o podvedených
zákaznících asi nemůže být řeč. Asi by se to rozkřiklo. Mimochodem, kdyby mi někdo jeden nadělil třeba ke kulatinách, vůbec bych se nezlobil.
=========================
3) Zajímavé, že podobní zavrženíhodní výrobci se najdou i jinde. Jak jinak, než v imperialistických státech amerických. Například zde:
http://www.naaminis.com/short.html
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Příspěvek od jbiker » 30 led 2008 21:40

Derringer: Sorry, neměl jsem v úmyslu dublovat. Zatímco jsem pracoval na svém "elaborátu" nevšiml jsem si, že mezitím ve fóru přibyl tvůj příspěvek :oops:
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 30 led 2008 21:44

píšeš:
"ono udělat(vymyslet) puškařsky takovouhle zbraň stojí řádově desítky až stovky tisíc a dressler udělal něco, co funguje - kdyby si hrál s mechanismem, tak to pravděpodobně nebude spolehlivě chodit a prodejní cena bude někde třeba na 12 tisících a za ty prachy si málokdo flobertku koupí "-
--tak tohle je asi jádro celé věci-myšlení sice bolí,ale nic nestojí,vymyslet se dá leccos a tady se nic nevymyslelo,naopak ten kdo měl myslet se na to úplně vykašlal a vyrobil cosi,co bylo zastaralé už před sto lety.Žije se dopředu,ne dozadu.A ten kdo to povolil pustit na trh je stejný zpátečník jako ten,kdo to měl vymyslet a nevymyslel.Já pro to omluvu nemám,je to
neodpustitelné,hanebné.Cítím s těmi pseudorevolvery,přímo mne bolí jejich nemohoucnost.Ten kdo je přinutil existovat v této žalostné podobě,měl by je vyléčit,opravit,dodělat.
když se na tu zbraň podíváme blíž,vidíme,že je zpracována precizně a draze frézováním,je to zbraň těžká a mohutná,která by se dala propracovat tak aby předstihla i ty zbraně,které jsi vyjmenoval,jenomže to by musel někdo myslet,ano MYSLET! a dát tomu dílu to co potřebuje,když už má takové výrobní možnosti.Chtělo by to mít invenci,nápaditost a ne jen drahé stroje.
V čem vlastně je tato zbraň přínosem?V čem? -ty to víš stejně dobře jako já-v ničem!Je dokonce horší než všechny ostatní,nehodná označení revolver.
---------myslím,že jsem řekl vše co jsem říct chtěl a musel a jmenovaný si z toho jistě vzal ponaučení a bude nadále používat mozek.Je nežádoucí,aby tu jméno dotyčného zůstávalo v této trapné ale zasloužené souvislosti.Proto prosím admina aby celé vlákno po určité rozumné době smazal,nebť účelem je,aby naše zbraně byly dobré a ještě lepší a k tomu toto jistě napomohlo.----------------
Venet
Příspěvky: 18
Registrován: 09 úno 2007 00:01

Příspěvek od Venet » 30 led 2008 22:05

Nemam sancu sa k REXU dostat, (aspon zatial) a momentalne na to nemam ani vycleneny rozpocet, ale v buducnosti by som ho chcel kupit. Strielal som z neho, a je to parada.

Maldigola, niesi ty nejaky zakomplexovany blb?
Podla mna tym ze p. Dressler MYSLEL a vypustil nejake "zbytocnosti", podarilo sa mu zmensit rozmery revolvera, zvysit kvalitu, a znizit cenu. To je podla mna celkom slusny vykon. Nie?
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 30 led 2008 22:24

maldigola- ber to jako raritku, sberatelsky kousek. urcite s tim dressler nema ambice vyzbrojit polovinu armad sveta :wink:
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Uživatelský avatar
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

Příspěvek od Fifo » 30 led 2008 22:40

To: maldigola

...mam dost s takychto tupcov, co sem pisu veci, o ktorych nic nevedia.
Pana Dresslera poznam osobne uz nejaky ten rok, nieco tu na fore uz bolo napisane a o konstrukcii jeho hraciek som sa snim bavil niekolko hodin. Ukazal mi par prototypov o ktorych verejnost nema ani ponatia.
Prototyp revolveru Rex mal povodne otacajuci valec typu SA, lenze pri testoch sa tento system neosvedcil, pretoze je valec bez vole a tym padom treba na jeho otocenie vacsiu silu, ktoru sice otacaci system zvladal, lenze na dlhodobe pouzivanie to nebolo vhodne.
Vychadzalo sa s pod. konstrukcie ako ma revolver NAA, lenze prave mechanizmus tohto relolveru je jeho velmi slabou strankou a po case sa tak opotrebuje, ze vykazuje velke vole a tym padom zlu aretaciu pozicie voci hlavni. Po par testovacich kusoch p. Dressler upustil od tejto konstrukcie a nechal to len na manualne otacanie a aretaciu gulickou. Na flobertku to uplne staci, nestriela sa stym ziadna westernovka a nema vyznam komplikovat tym tak jednoduchu pistol.
Ten kto ma revolver Rex, nema stym problem, aby ziskal urcitu zrucnost pri otacani a naslednom strielani snim.
Inak kazdy vyrabany kus je uz predany, nic sa nevyraba na sklad, ak chce niekto hned nejaky vyrobok od J.Dresslera, musi si nanho pockat cca 4mes. podla toho v ake fazy vyroby sa seria nachadza.
Pan Dressler chcel spravit nieco pre ludi, ktori nechcu mat ZP, ale chcu vlastnit kvalitnu zbran pre zabavu a potesenie, co sa mu tymto iste podarilo. Inak je to clovek s velkou praxou vo vyvoji a vyrobe ostrych zbrani a nie flobertov. Robil na vyvoji zbrani v CZ a v Kore. Vydal niekolko publikacii ohl. konstrukcii zbrani a hl. revolverov.
Ak nepoznas a nemas, nepis blbosti.

na obr.
prototyp revolveru Rex L 22short
Uživatelský avatar
Energy
Příspěvky: 32
Registrován: 22 led 2008 10:16
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Energy » 31 led 2008 11:52

maldigola: musím se jenom připojit k ostatním reakcím, nechápu proč na ten revolver a na p. Dresslera tak útočíš, kdyby vyrobil normální obranný výkonný revolver s ručním otáčením válce, tak by to bylo něco jinýho, ale tohle je taková roztomilá miniaturka, hračka a rarita, tak to nemůžeš brát jako normální "spotřební" zbraň.
ppeettrr
Příspěvky: 411
Registrován: 08 zář 2007 08:45

Příspěvek od ppeettrr » 31 led 2008 13:50

Podle mě zkouší, kolik lidí s tima řečma vytočí :lol:
Odpovědět