Dreslerovy flobertky

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

Příspěvek od Fifo » 18 říj 2007 00:12

jo jo......ELF je piratska kopia Rexa. Pozname.
http://www.strelectvi.cz/forum/derringer-efl-t3851.html


Zakk
Příspěvky: 214
Registrován: 12 kvě 2006 18:18

Příspěvek od Zakk » 20 říj 2007 19:45

tak jsem přemýšlel o nějakém pouzdře-přece jen ten můj Rex je trocha větší a nosit ho v kapsi když si jdu zastřílet,není moc příjemné-přemýšlel jsem a taky se díval zde GunShopu na pouzdra a napadlo mě pouzdro na Kevina,nebo 2'' revolver-co myslíte-jinak zde jsou pro představu rozměry

3" ( 76 mm )-délka hlavně
150 mm-celková délka
22 mm-šířka
Přílohy
p.JPG
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Dreslerovy flobertky

Příspěvek od maldigola » 30 led 2008 08:57

nevěřili byste tomu,ale v 21.století v městě Brně nabízí se za skromnou cenu 6200,-Kč revolver,u kterého si musíte otáčet válec rukou.Jedná se o flobertku 6mm,6ran,hrdě označenou jménem výrobce-J.Dresler.
Zbraň je jinak zpracována dokonale-rám je vyfrézovaný z jednoho kusu.Je ale naprosto neuvěřitelné,že někdo,kdo má takové výrobní možnosti se nenamáhá udělat to,co bylo samozřejmé už před více než sto lety.Skoro se mi zdá,že tak neschopný ani žádný konstruktér být nemůže,třeba je na to nějaký zákon,že se u flobertek nesmí točit válec,takovým blbstvím naši zákonodárci oplývají,nicméně o takovém zákoně jsem neslyšel,zato ten nemohoucí chudák "revolver" je skutečností.
Kdyby se konstruktér obtěžoval,tak by si mohl na www.uspto.gov. najít v advanced search ccl/42/67 rešerši patentů na téma otáčení a aretace válce.Je jich tam snad 600.A pokud by mu to přišlo moc namáhavé,tak já bych mu třeba něco půjčil,aby viděl,že na bubínku je zezadu takový ozub,do kterého se opírá taková páčka spojená se spouští nebo s kohoutem.
Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 30 led 2008 09:27

No to je skandal ... :shock:


:D ale treba to neni BUG ale FEATURE 8) Nak
CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Příspěvek od derringer » 30 led 2008 10:15

tak si ho nekupuj
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 30 led 2008 10:41

tak jednoduché to není,jsem český patriot a pověst českých zbraní je jako rodinné stříbro .Skutečnost,že z české ruky jde do světa takový mrzák je zahanbující a ohrožuje naši dobrou pověst.
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Příspěvek od derringer » 30 led 2008 10:50

možná kdybys věděl, kde tvůrce zbraně pracoval dřív a co všechno od něho pochází, mluvil bys jinak

ono když vyrábíš zbraň doma puškařským způsobem, tak ta cena je někde jinde, než když to mrskáš v tisícových(a větších) sériích
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Příspěvek od jbiker » 30 led 2008 11:10

Maldigola: Vím, že jsi v podstatě provokatér a nad reakcemi na své štouchance se asi jen dobře bavíš, ale nedá mi to. Strojařině rozumíš asi méně než navigaci tankových vojsk Varšavské smlouvy. Jinak bys tady neplácal takový hovadiny :roll:
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 30 led 2008 11:19

já mu ani nevyčítám,že je to drahé,já mu vyčítám,že je to hloupé.Ta zbraň je prostě ostudná a pokud je to šikovný puškař a třeba i šikovný konstruktér,pak se to podle tohoto výrobku rozhodně poznat nedá.
A není on líný?Místa tam má přece dost,prostě--- dá bubínek do soustruhu,vysoustruží osazení,strčí do rámu,do komory strčí vrták,vyznačí si na osazení bod,pak dá do frézky do děličky,vyfrézuje rýhy.Z kohoutu odfrézuje část pro posunovač,odělá posunovač,vyvrtá jeho osu,posunovač nařízne,zapustí plochou vzpruhu.Vytáhne spoušť,vyvrtá otvor pro odpruženou kuličku,vytáhne kuličku odkudsi zpředu rámu a zasune do spouště,vrátí válec do rámu,naznačí bod,strčí do děličky,navrtá důlky.---Tak tohle všechno neudělal!Odfláknul to.
Vyrobil zbraň,která vypadá jako revolver,ale ve skutečnosti jím není a uvádí tak lidi v omyl.
ppeettrr
Příspěvky: 411
Registrován: 08 zář 2007 08:45

Příspěvek od ppeettrr » 30 led 2008 11:25

maldigola: Nechci bejt sprostej, ale tvuj komentář je naprosto o ničem. Kdyby to chtěl dělat jinak, tak to asi dělá.

.... a co vyrábíš ty?
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 30 led 2008 11:52

Já bych tyto flobertky nekritizoval. Je třeba je brat spíš jako "kuriozitu" například pro sběrate. A určitě si nemyslim že nás p.Dressler uvádí v omyl proto, že se válec otáčí rukou. Revolver je to i tak. (revolve=otáčet se) a jestli se otáčí tak či tak, pořád revolverem je.
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 30 led 2008 12:39

no,tak já to teda budu brát jako kuriozitu.Marně si lámu hlavu a snažím si vzpomenout na nějaký jiný revolver,kterému je třeba otáčet válec rukou.Neznáš nějaký?Asi je v tomto smyslu p.Dresler vynálezce objevitel.Sláva mu.
Zakk
Příspěvky: 214
Registrován: 12 kvě 2006 18:18

Příspěvek od Zakk » 30 led 2008 16:20

maldigola:když je to tak jednoduchý,tak proč to nevyrábíš sám???takový jako ty miluju-dokážete jen kecat a jinak nic.Až něco vyrobíš co bude stát za to,tak sem hoď pár fotek,ale do té doby si nech takový blbý keci pro sebe,myslím že tady na to nikdo není zvědavej.A jestli ti to opravdu vrtá hlavou proč je to udělaný ´´jen tak´´tak se zeptej přímo výrobce,bo tady ti na to nikdo jinej asi neodpoví :lol:
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 30 led 2008 16:39

jo,Zakku,pokud považuješ za normální otáčet bubínek u revolveru rukou,pak jsou to zbytečný kecy.Pak ti ale nesmí vadit,že podle tohohle šmejdu,který kdosi vyrábí a jiní blbci ho pustili na trh,budou posuzovat tvou vlastní úroveň.Uvědom si,že dobrá pověst,které se díky našim kvalitním zbraním těšíme i v zemích,kde nikdy žádného Čecha neviděli,není žádná samozřejmost.Je to výsledek tvrdé a poctivé práce generací našich puškařů a to o co mi jde (a doufám že i tobě) je právě to,aby někdo svou ubohostí jejich odkaz a naši pověst nesnižoval.
Ale proti gustu..klidně si natáčej buben rukou,může se to jmenovat třeba český revolver ,svět se ti sice bude chechtat,ale tobě se to třeba bude líbit.Já tomu ovšem říkám Ne!
(a mimochodem si oprav hrubky,správně je to "blbý kecy"a ne keci jak píšeš)
Zakk
Příspěvky: 214
Registrován: 12 kvě 2006 18:18

Příspěvek od Zakk » 30 led 2008 16:56

no nevím,ale jestli Ti to nedošlo,tak tady se jedná o takovou raritku a ta se nikdy nebude masově vyrábět,takže nás určitě nebudou cizinci posuzovat podle ní :lol: .pokud mám správné informace,tak pan Dressler má na Rexe tolik objednávek,že nestačí uspokojovat poptávku,takže nás co jim nevadí že musí buben otáčet rukou bude asi víc :wink:
Odpovědět