Dreslerovy flobertky

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Blaf
Příspěvky: 22
Registrován: 15 zář 2016 10:23

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Blaf » 15 úno 2017 12:04

Z hlediska funkcionalistickeho je to hezke :)


Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Kavy » 19 úno 2017 18:13

Ale jo,pochopím že nikdo nechce rušit sousedy střelbou.Pochopím že oči jsou prevít a přes pevná mířidla se s někomu špatně míří. Jen jsem chtěl říct že to s těma doplňkama vypadalo hrozně škaredě :-)
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Albert 22 » 03 bře 2017 15:22

cernunos píše:Pánové kašlat na flobky,já jsme rád ,že jsem se jedné ze zdejší produkce zbavil,dělá to kravál,náboje předražené a hodně nekvalitní a přesnost naháníte všemi prostředky,od rukou začínaje a tím nepěkným střelivem konče a ona se moc nedostavuje,tyhle pistolky jsou dost specifické a díky fyzikálním účinkům a špatné balistice střel ani lepší nebude.Oni třeba ty hlavně od p.Dreslera by byly i přesné,nebýt jejich zbytečné délky,při které se pomalé a nekonzistentní střely dají i jen nepatrným stržením ruky rozhodit po celém terči.Nebrat a koupit radši přesnou a tichou vzduch.pistoli a nebotoho perkusáka pro větší legraci a výkon... :)
Přečtěte si o kapesních bambitkách v časopise "STŘELECKÁ REVUE" Speciál č. 7_2011 - Flobertky pro každéhohttps://www.uloz.to/!KLrtTyeeW/streleck ... azdeho-zip.

Článek „Flobertky na střelnici“ na str. 24-26 objasňuje problémy některých zdejších střelců s flobertkami od pana Dreslera, zejména pak s těmi dlouhými FOX Special 200 apod...

Osobitý styl těchhle kapesních hračiček je přímo úměrný mrňavosti flobertových nábojů, proto i střelba s nimi vyžaduje jiný osobitý styl při jejich správném uchopení, než jste zvyklí. Mnohým opravdu může tahle dlouhá tenoučká trubička coby hlaveň opatřená mrňavým držátkem sotva tak na dva prsty činit zpočátku problémy. Je to důvod proč někdo zbraň strhává a nebo naopak mu to vlivem zpětného rázu střílí vysoko nad terč ??

Upněte jednoduše pistoli do svěráku a poznáte v čem je asi chyba. Pokud je zbraň v pořádku, pak zřejmě nepomůže pilovat mušku a nebo frézovat hledí, chce to jen o trochu více trpělivosti, než se s tím člověk nějak naučí zacházet.

A nebo, pořiďte si jinou robustnější zbraň, která vám lépe padne do ruky, jejíž rozměry a hmotnost odpovídají konstrukci ostrých zbraní – např. flobertkové revolvery řady ALFA, KORA či tureckou Zoraki R1… – to je i pro praktický nácvik budoucího majitele skutečné zbraně je vhodnější.
Flobertky pro každého - KAPESNÍ BAMBITKA 145mm 1.jpg
Flobertky pro každého - KAPESNÍ BAMBITKA 145mm 1.jpg (107.86 KiB) Zobrazeno 2452 x
;
Flobertky pro každého - KAPESNÍ BAMBITKA 145mm 2.jpg
Flobertky pro každého - KAPESNÍ BAMBITKA 145mm 2.jpg (99.58 KiB) Zobrazeno 2452 x
Adler A
Příspěvky: 275
Registrován: 05 lis 2009 14:46

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Adler A » 07 bře 2017 17:45

Zbývá jen podotknout, že s Dresslerovým Foxem Speciál se dají na 25 metrů trefovat i desítky, o čemž si s korou nebo alfou neřkuli zoraki můžeš jen nechat zdát.
CZ 75
ZKM 452
Dresslerovky
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Albert 22 » 07 bře 2017 20:19

Asi už by zde bylo zbytečné upřesňovat zda desítku na mezinárodním pistoláku 50/20, či na malém 12cm vzduchovkovém! … Já nejsem čarostřelec a vím, že bych netrefil ani březový lupínek, ani žádnou desítku, a to ani kdybych toho FOXe Speciála měl ve svěráku! Na přesnou střelbu na 25m tyhle hračky prostě nemají dost energie…

Tedy FOXe Speciála jsem na Air Chrony ještě neměřil, ale Streamera 6mm už mám zmapovaného dokonale!

Zákony vnější balistiky pro energii 7,5J jsou neúprosné a jaká je kvalita flobertového střeliva S&B je většině z nás ještě jasnější! Stačí tedy nahlédnout do balistických křivek, jaké je asi teoretické převýšení dráhy střely, co je to záměrná a co výstřelná odborníkům jistě není třeba vysvětlovat!

Tedy snad z toho bude jasnější jak vysoko nad cíl je třeba mířit.

A je to jedno, jestli použiji FOX Speciál a nebo tureckého Streamera se stejně kvalitní šestipalcovou hlavní z České zbrojovky…
Přílohy
Výstřelná - Špička  7,5J Cal .22 FLOBERT CB.jpg
Výstřelná - Špička 7,5J Cal .22 FLOBERT CB.jpg (18.1 KiB) Zobrazeno 2255 x
Balistika - Špička  7,5J Cal .22 FLOBERT CB.jpg
Balistika - Špička 7,5J Cal .22 FLOBERT CB.jpg (18.13 KiB) Zobrazeno 2255 x
mirekd
Příspěvky: 158
Registrován: 22 říj 2011 16:02

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od mirekd » 07 bře 2017 22:31

Foxkou Special na 25 merů skutečně na mezinár. pist. terč přesně nastřílet lze, to mohu potvrdit z vlastní zkušenosti, vlastním ji a pravidelně s ní trénuji.

Pochybovači se mohou přesvědčit na tomhle videu https://m.youtube.com/watch?feature=you ... 8Koxxc8PxA kde je vidět jak foxka na 25 metrů přesně střílí. Přiznám se že tohle já nedokážu, ale často devítky a občas i desítky také trefuji.
pistole Fox S 200, Fox Special, derringer Rex L
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Albert 22 » 08 bře 2017 11:02

Pomineme-li chvění ruky, nekonzistentnost střeliva a kratinkou záměrnou u pistole FOX Special danou délkou hlavně 200 mm, pak na mezinárodním pistoláku s průměrem 50/20 cm je zásah do černého ještě docela reálnou záležitostí i na 25m. I s nějakou náhodnou desítkou u čarostřelců bych se smířil…

Ale stále tu máme ty pohádky a legendy o březovém lístečku na vodě v lomu u Křtin a ve vzdálenosti 40m. Tedy něco tam do vody žblunklo, ale o přesné střelbě s energií 7,5J na tuto vzdálenost a z tak krátké zbraně lze jen ztěží hovořit! Nejlépe však bude, když se opět podíváme na ty balistické křivky…
Špička  7,5J Cal .22 FLOBERT CB na 40m - Výstřelná.jpg
Špička 7,5J Cal .22 FLOBERT CB na 40m - Výstřelná.jpg (18.37 KiB) Zobrazeno 2157 x
Špička  7,5J Cal .22 FLOBERT CB na 40m - Balistika.jpg
Špička 7,5J Cal .22 FLOBERT CB na 40m - Balistika.jpg (17.98 KiB) Zobrazeno 2157 x
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od JuroNR » 08 bře 2017 11:24

Ked pozeram na tie tabulky s energiou 7,5J tak si spomeniem na jedneho pana ktory meral na chrone rychlost nabojov jak s guličkou tak ze špičkou a nameral rychlosť s guličkou nejakych 90-100m/s čo je energia 5-5,5J čo sa už pomaly približuje detckej hračke airsoftovej pištoli na BB guličky. Poznam aspon troch ludi ktorym sa stalo že flobertkova gulička zostala v hlavni, proste nemala tolko energie aby sa pretlačila hlavňov von. To je totalna degradacia naboja a dokonca je to nebezpečne ked strela uviazne v hlavni.
Blaf
Příspěvky: 22
Registrován: 15 zář 2016 10:23

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Blaf » 08 bře 2017 11:38

To je to, pri tech energiich uz to neni ani nebezpecne :)
mirekd
Příspěvky: 158
Registrován: 22 říj 2011 16:02

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od mirekd » 08 bře 2017 13:55

Tady máš odkaz ještě na jedno video, kde je jasně vidět, že desítky na 25 metrů Fox Special trefuje https://m.youtube.com/watch?feature=you ... 5l2C0hzfws

Taky jsem ze začátku moc úspěšný nebyl, byl jsem rád že jsem se trfil do černého, ale časem jsem se naučil střílet tak, abych nestrhával a dnes nedám na Foxku dopustit.
pistole Fox S 200, Fox Special, derringer Rex L
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Albert 22 » 08 bře 2017 16:53

Přiznám se, jsem špatný střelec! :oops: A tak se víc šťárám v teorii a tom proč to někomu trefuje a jinému ne a ne!! :twisted: Proč jsou ty naše české flobky tak neuvěřitelně zmršené, že snad už je lepší koupit si prakticky stejně výkonnou Airsoftovku na plastové BB kuličky.

Tedy já jsem s tím mým Turkem zatím relativně spokojený. Revolver Zoraki Streamer R1 cal.6mm má 6-ti palcovou hlaveň, s 1" prodloužením ve falešném bubínku - tedy celkem 176mm. To je porovnatelné s délkou hlavně FOX Speciál 200, kde zase je nutno odečíst délku expanzní komory a kde střela letí volným prostorem. Tedy obě zbraně stejného výkonu 7,5J by mohly podávat co do přesnosti i stejné výsledky.

Ale musím uznat, jak ukazují videa FOX Speciál 200 od pana Dreslera je evidentně lepší! Tedy zřejmě asi jen ve správných rukou... :idea:
Adler A
Příspěvky: 275
Registrován: 05 lis 2009 14:46

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Adler A » 30 bře 2017 14:23

Taky mě u flobertek štve ten limit do 7.5 joule, většinou výrobci nedosahují ani to. Měřili jsme jednou revolver od Kory a měl jen 3,5 J.

To se ale netýká dresslerovek, ty mají enetgie na rozdávání.
CZ 75
ZKM 452
Dresslerovky
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Albert 22 » 30 bře 2017 15:05

Adler A píše:... Měřili jsme jednou revolver od Kory a měl jen 3,5 J....
Sice je to mimo téma, ale konečně tady máme vysvětlení a důvod, proč nikdo nepublikoval ke KORÁM nějaké měření na Air Chrono. Ta obrovská mezera u bubínku cca 1,5mm objasňuje proč je to tak slabé...

Obrázek

Dokonce si někdo k tomuhle videu ... Revolver KORA 6 mm flobert max. 7,5 J. ... https://www.youtube.com/watch?v=NT-enpXsz0w ... z reklamních důvodů jednoduše vypůjčil údaje naměřené nejspíš pro Tureckou flobertku „Zoraki R1 Streamer 6 mm flobert“
Naposledy upravil(a) Albert 22 dne 30 bře 2017 15:09, celkem upraveno 1 x.
mirekd
Příspěvky: 158
Registrován: 22 říj 2011 16:02

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od mirekd » 30 bře 2017 15:06

To je pravda, poznám to podle toho, jak hluboko se zaráží střely z Foxky do dřeva, tak asi 10 mm hluboko.

Z Alfy se zarazí jen kousek, někdy se i odrazí a je to nebezpečné.

Někteří výrobci tu energii šidí, nechápu proč.
pistole Fox S 200, Fox Special, derringer Rex L
Adler A
Příspěvky: 275
Registrován: 05 lis 2009 14:46

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Adler A » 30 bře 2017 18:52

Alfa je na tom o něco lépe než Kora, ale 7.5 J zdaleka nedosahuje.

Jak píšeš, nejednodušší metoda jak to poznat je změřit jak hluboko se zarazí střela do smrkového dřeva.
Zkoušeli jsme na střelnici zůzné floberky, nejhlouběji se dostaly střely z Dresslerova Fox Specialu, kulička kolem 1 cm a špička skoro dvakrát tolik.
Alfa se zarazila pár mm a z kory se většinou odrážely, ta je nejslabší.
Tohle je jednoduchá metoda a zkusit si to může každý. Hned se ukáže jak je to omezené.
CZ 75
ZKM 452
Dresslerovky
Odpovědět