Dotaz na znalce PPS-41 Spagin

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Dotaz na znalce PPŠ-41 Špagin

Příspěvek od Martaskatap » 15 črc 2008 15:47

Dobrý den, mám na vás jednu otázku která mi už dost dlouho vrtá hlavou. Proč na bubnovém zásobníku je z levé strany to očko? Pak ještě jedna. V pažbě mám šroub navíc. U žádného jiného jsem ho nevyděl. Nevíte na co tam je? Předem děkuji za informace.
Přílohy
zasobnik.jpg
foto očka
DSC05404.JPG
šroub


Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 15 črc 2008 16:10

Kolikrát je ta pažba přečíslovaná???
Při záměně se obvykle staré číslo pře-X-sovalo:XXXXX a dalo se nové.
Pokud byl při opravě náznak že pažba praskne,mohlo se stát že byl přidán šroub,fabriky nestíhaly tak se opravovalo jak to šlo.Ona ty pažby nebyli z kdoví jak výběrového dřeva a po spasování to bylo i dost oslabené,takže je to řešení,jak prodloužit životnost.
No a očko na zásobníku když to vezmu přes logiku,tak bude k zavěšení,zjevně nepřekáží ani při nabíjení a improvizovaný transport bez sumek s několika svázanými zásobníky by mohlo být logické vyústění,ale jistě se najde někdo kdo to nastudoval a odpoví přesněji.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martaskatap » 15 črc 2008 16:16

Pažba je číslována jen jednou a je nepoškozená protože samopal byl přímo ještě ze skladů. K tomu očku jsem slyšel teorii že tam bylo pro to aby vojáci třeba po tmě poznali na které straně je předek ale nejsem si tím jist.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 15 črc 2008 16:20

Předek najde podle té vrtule ta v zadu není.No a šroub byl potom asi preventivní inovace.Takže máš něco trochu inovovaného,neboj při množství vyrobených kusů takto upravených bude víc. :twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martaskatap » 15 črc 2008 16:27

No tím počtem si tak nejsem jist. Je to 44 rok takže ještě válečný. Ještě je tam jedna odlišnost a to ta že ty starší typy neměly tu hranu nad zásobníkem prodlouženou. Na fotech to snad bude vidět.
Přílohy
Db.JPG
1945
Dn.JPG
1944
Marthy
Příspěvky: 189
Registrován: 04 úno 2008 10:33

Příspěvek od Marthy » 15 črc 2008 22:15

To kovové očko sloužilo k provlečení sňůry při transportu většiho počtu zásobníků... Takže to pouze složilo k transportním účelům. :)
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 15 črc 2008 22:58

Je potřeba si uvědomit jednu podstatnou věc,sovětská výroba měla mnoho specifik,co továrna to jiný postup,co továrna i odlišný rozměr a co továrna to mnohdy originální plány.Dále třeba jen šrouby nesedí a to proto že si závitníky prostě vyrobily ve fabrice jak se jim povedly.Dále se po celou válku improvizovaně vyvíjelo,na jednu stranu se odstraňovaly nedostatky jež se projevily v bojí a na druhou stranu se zjednodušovalo,šetřily se výrobní operace a materiál,což občas také způsobilo nové nedostatky atd.Nechci se netrefit ale těchto samopalů se udělalo přes 5 miliónů tuším,takže ten tvůj nebude extra ale pouze jeden z mnoha ,,zlepšovaných´´ pokud ta úprava není až dodatečná? :D
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martaskatap » 16 črc 2008 08:27

Tak to já už nezjistím takhle jsem ho koupil. Ale i tak díky za informace.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 16 črc 2008 08:59

Hlavní je, jak dobře střílí...
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martaskatap » 16 črc 2008 09:01

No nestřílí... Je chudák znehodnocený... Kdybych ho chtěl mít ostrého tak ke zbrojáku musím mít nějaké povolení nebo to vůbec nejde?
Pajda
Příspěvky: 237
Registrován: 15 zář 2007 22:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Pajda » 16 črc 2008 22:05

Musel bys mít sk.A a zažádat o vyjímku.Když jsem byl před měsícem přihlašovat Mosina,tak jsme se s tím policajtem na tohle téma zapovídali.Nedaj to jen tak někomu.Spíš nikomu.V jihočeským kraji jí prej maji snad dva lidi. :roll:
Uživatelský avatar
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martaskatap » 17 črc 2008 05:41

A nevíš co musím splňovat za podmínky abych to povolení dostal?
Netrefijev
Příspěvky: 30
Registrován: 06 čer 2008 12:25

Příspěvek od Netrefijev » 17 črc 2008 05:59

Minulý týden jsem přihlašoval Mosina sejně jako Pajda a stejně jako Pajda se ptal jak často udělují výjímku a bylo mi řečeno, že bych ji spíše nedostal než dostal a lidi už o ní ani nežádají. Dokonce mi bylo naznačeno, že bych to musel vyřizovat přímo s jejími nadřízenými, tak že asi nějaký pokec proč to chci a na co....

Přesně ale co to obnáší nevím.

Když tak nad tím uvažuju asi si pořídím spíše znehodnocenku, alespoň ji můžu mít pověšenou na stěně :)

(Stav u nás v Ostravě)
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 17 črc 2008 11:17

Ve spoustě okresů na vyjímku nemáš nárok, je to pouze o tom, jestli se jim tě zželí a dají Ti ji. Na Brně-venkově a Blansku je to bez šance....
Uživatelský avatar
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martaskatap » 17 črc 2008 15:55

Tak to je škoda. Uvydíme ještě je to daleko než si vůbec udělám zbroják. Dík všem za rady a tipy.
Odpovědět