Dotaz na zkusenejsi.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Walther
Příspěvky: 62
Registrován: 29 říj 2006 18:41
Bydliště: Pardubicko

Re: Dotaz na zkušenější.

Příspěvek od Walther » 20 srp 2013 20:42

Hammerli X-ESSE mezi ryze sportovní speciály nepatří, je to jen levná varianta Hämmerli 208. Plast, hliníkové odlitky a plechové výlisky sice fungují a trefují, ale raději doporučuji koupit starou 208-215, náhradní díly jsou, je to krásná švýcarská práce a z uvedených pistolí je nejpřesnější, já s ní střílím dodnes.

FWB AW 93 je slušná pistole, i když Rusové říkají, že kvalit svého vzoru (KhRB-90) nedosahuje. Životnost těchto pistolí je při slušném zacházení obrovská, náhradní díly dostupné, spoušť nastavitelná ve všech myslitelných parametrech. To bývá někdy příčina potíží - zbraň je určena pro špičkové střelce, kteří mají za zády klubový nebo reprezentační servis, řada střelců není schopna si mechanizmus správně nastavit a zbraň jim pak závadí nebo dojde k poškození mechanizmu. Střílel jsem s ní asi dva roky, po úrazu ramene byla moc těžká.

Walther SSP s mechanickou spouští má slabinu - právě tu spoušť. Teoreticky se dá naladit také ve velkém rozsahu, ale bývá zdrojem problémů - nastavení není stabilní, spoušť občas "skřípe", nemá hladký chod. Německá ženská reprezentace s touto pistolí střílela ale po předposlední olympiádě přešly na FWB93 a Pardini. SSP s el. spouští je myslím předražená a elektronické spouště u výceranových pistolí zatím stále nejsou považovány za dostatečně spolehlivé. Problematické je také uchycení rukojeti, občas se uvolňuje. Výborná je spolehlivost, ergonometrie a možnost vyvážení, skvělá jsou mířidla a systém vyměnitelného hledí (pokud by jste tuhle zbraň koupil, můžu vám prodat za výhodnou cenu nové kompletní hledí, které my po SSP zbylo). Měl jsem kus z počátku výroby, zkoušel jsem ji asi rok, výsledky byly velmi nevyrovnané a důvěra k pistoli klesala i když myslím, že pokud se firmě podaří vychytat mouchy, mohla by mít velkou budoucnost.


Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na zkušenější.

Příspěvek od andreapipo » 21 srp 2013 07:48

Děkuji za sdílení zkušeností. O Waltheru SSP jsem ještě slyšel o potížích se zásobníkem, resp. s jeho vyjmutím při záseku náboje. Každopádně je na posledním místě v mém rozhodování. Takže zbývá FWB AW 93 a Hammerli X-ESSE. Oboje jsem měl v ruce a Hammerli mi připadá, že mi v ní lépe sedí. AWčko bylo opravdu těžké a ještě k tomu mělo dost tvrdou a dlouhou spoušť. Asi to bylo špatnám nastavením. Nejvíce mně to táhne k té Hammerli a to i kvůli ceně. Ono dát kolem 20.000,- Kč za "jeté" AWčko nebo kolem 10.000,- Kč za "jetou" Hammerli je dost rozdíl. Jde mi tedy hlavně o to, zda ten "plasťák" Hammerli něco vydrží nebo si opravdu připlatit a koupit to AWčko. Do té 208-215 se mi moc nechce, protože se bojím, že když už se to delší dobu nevyrábí, že na to za chvíli nic nebude a já budu při nějaké poruše nahranej. A navíc ta 215 prý zdaleka není tak dobrá jako ta 208.
CZ 75 TS 9x19,
Alfa Para 9251 9x19,
Kora Brno Sport Special .22LR,
Baikal IŽ 35M .22LR,
FWB AW 93 .22LR,
TOZ 35 .22LR
Drulov 90 .22LR,
Norinco JW15A Plast .22LR + DO Entry 3-9x40MD
Steyr LP 50 .177
Walther
Příspěvky: 62
Registrován: 29 říj 2006 18:41
Bydliště: Pardubicko

Re: Dotaz na zkušenější.

Příspěvek od Walther » 21 srp 2013 18:39

Náhradních dílů na 208 se není třeba bát. Za prvé - tu zbraň hned tak nezničíte, teda pokud nejste domácí kutil. Za druhé - náhradní díly jsou stále k dostání u firmy Walther, u nás třeba http://www.guns-trade.cz/e-shop/?sk=ND& ... S&vyr=6206. Já střílím 30 let, v klubu jsme jich měli spousty, pokud některá nefungovala, byla chyba většinou na straně ladiče, nebo se jednalo o banalitu za jakou považuji unavenou pružinu nebo zlomený úderník. Pro jistotu bych doporučoval koupit kus dovezený z Německa, vyrobený minimálně v 80tých letech nebo ještě radši provedení S. Tvrzení, že je 215 horší než 208 je, s prominutím, kravina. Jedná se o naprosto stejné zbraně, jen u 215 vynechali některé operace za účelem zlevnění výrobku. Jedná se o pro funkci nepodstatné změny, např. 215 nemá frézovanou rampu na hlavni, je pouze leštěná (208 je pískovaná), nemá vybroušené čelo hlavně apd. I tak nebyla 215 žádná láce.
Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na zkušenější.

Příspěvek od andreapipo » 21 srp 2013 23:22

Díky za info, hlavně o těch náhradních dílech, to je vždycky dobré vědět, kde co sehnat. Rozhodnutý ale stejně ještě úplně nejsem, jen jsem vyřadil do SSPčko. Házím si korunou mezi tou Hammerli a tím AW 93. Sice se u AWčka bojím té spouště, ale jak jsem se díval na rozkres, je dost podobná tím seřizováním IŽce a tu jsem si vyšteloval k mé skoro úplné spokojenosti, dokud mi "neprd" ten závěr. Asi konečné rozhodnutí padne až budu mít obě vedle sebe a budu si je moci vyzkoušet a porovnat.
CZ 75 TS 9x19,
Alfa Para 9251 9x19,
Kora Brno Sport Special .22LR,
Baikal IŽ 35M .22LR,
FWB AW 93 .22LR,
TOZ 35 .22LR
Drulov 90 .22LR,
Norinco JW15A Plast .22LR + DO Entry 3-9x40MD
Steyr LP 50 .177
Chiko
Příspěvky: 111
Registrován: 24 úno 2013 16:36

Re: Dotaz na zkušenější.

Příspěvek od Chiko » 27 pro 2013 19:18

Ahoj.Poraďte mi prosím někdo,jak se používá originál anschutz vlnitý klíč.Předem děkuju za rady.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Dotaz na zkušenější.

Příspěvek od harpplayer » 28 pro 2013 09:51

"Vlnitý" imbus klíč Anschütz nouzově nahrazuje momentový klíč. Pokud uchopíš klíč dvěma prsty v první "vlně" a dotáhneš imbusový šroub víceméně "váhou zbraně" dostaneš moment přibližně 7 Nm. Pokud to samé uděláš se změnou úchopu ve druhé "vlně", dostaneš přibližný moment 5 Nm (používá se často pro utahování upevňovacích šroubů systému do pažby). Opakuji, že jde o značně přibližné hodnoty. Pro takovou práci je vždycky lepší použít kalibrovaný momentový klíč, ať už od Anschütz nebo od Gehman. Nestojí to majland a v klubu se vyplatí vždy aspoň jeden mít. Já jím dotahuju všechny šrouby na flintě (a že jich na AL pažbě je).
Chiko
Příspěvky: 111
Registrován: 24 úno 2013 16:36

Re: Dotaz na zkušenější.

Příspěvek od Chiko » 01 bře 2014 22:16

ahoj.Mám několik dotazů.Jakým způsobem jdete do závodu?Jestli jdete první ráně tzv.naproti nebo jí střelíte s námořnickou rozvahou?Nedělá vám problém dodržovat po celý závod věci na které jste se chtěli zaměřit?Jak reagujete na daleký úlet během závodu?A co děláte pro to, aby z toho nebyla série špatných ran? Když je stálé počasí,tak jestli se snažíte dodržet stejný rytmus střelby?Když během závodu střílíte nad svoje možnosti,tak jestli vás to uklidní nebo naopak rozhodí.Co je pro vás důležitější?Výsledek nebo umístění?Jak se těšíte na novou sezonu a jestli se už připravujete a popř.chystáte nějaké změny.
Shindel
Příspěvky: 127
Registrován: 03 dub 2010 13:32

Re: Dotaz na zkušenější.

Příspěvek od Shindel » 02 bře 2014 20:54

První ránu po nástřelu se snažím střílet pečlivě, zpravidla si vše kontroluji dvakrát a vystřelím někdy až na potřetí. Po odlehlé ráně si na prázdno zamířím a dohledávám chybu, dám si krátkou pauzu a pokračuji, obyčejně to stačí. Při stálém počasí udržuji stálý rytmus + po cca 10-ti ranách si dávám tak minutu na odpočinutí očí. Za důležitější považuji výsledek a fakt že jsem venku, než umístění.
Kodiak
Příspěvky: 134
Registrován: 27 lis 2009 09:47

Re: Dotaz na zkušenější.

Příspěvek od Kodiak » 03 bře 2014 11:44

První ránu do závodu dávám stejně jako všechny rány v nástřelu, důležité je již od začátku střílet s maximální koncentrací, vždy kontrolovat polohu a dobře spouštět. Základem je hlavně nedělat něco jinak než v nástřelu, protože to je cesta k zbytečně zahozené první položce. Co nám změnily pravidla a nástřel mi skončí před časovým limitem, tak to beru jako bych odpočíval. Začne závod, proběhne důkladná kontrola polohy a pokračuji ve střelbě. Hlavně se tím nenechat rozházet a nepočítat skóre (od toho je rozhodčí) a nepočítat rány do konce. Terč na konci pásu by měl být označen a tak by se nemělo stát, že dáš víc ran :lol: .
Chiko
Příspěvky: 111
Registrován: 24 úno 2013 16:36

Re: Dotaz na zkušenější.

Příspěvek od Chiko » 03 bře 2014 20:45

ahoj.Tak já zase jdu první ráně naproti a docela mi to vycházelo.(odhadem úspěšnost 90%)Až vloni na MČR kdy jsem začal tímto způsobem klečák za sedm a horko těžko doháněl položku 91 a ve stoje dokonce začal bůrem a zase křečoval položku 86.Poučení:Co funguje na Velkých Cenách,nemusí fungovat na MČR.
Chiko
Příspěvky: 111
Registrován: 24 úno 2013 16:36

Re: Dotaz na zkušenější.

Příspěvek od Chiko » 10 črc 2014 10:01

Ahoj.Chystám se po více než X-letech zase začít střílet Vzpu.Oprášil jsem svojí FWB 601 a snažím se jí trochu poštelovat a doupravit.Ptám se jestli u Vzpu můžu posunout tunel více dopředu.Vyrobím si nové závaží,které bude sloužit také jako prodloužení miřidel.Podle pravidel může být celková délka systému 850mm od zdánlivého ústí.Systém FWB 601 je dlouhý 798mm a já se ptám,jestli můžu pomocí závaží(trubky)prodloužit zdánlivé ústí hlavně na 850mm.A jestli to bude v souladu s pravidly.Jo a jestli se dá malorážkový dioptr použít na Vzpu.Nebude mít náhodou zbytečně jemný cvakání?Předem díky za názory.
Chiko
Příspěvky: 111
Registrován: 24 úno 2013 16:36

Re: Dotaz na zkušenější.

Příspěvek od Chiko » 01 pro 2018 20:48

Zdravím. V právě probíhající vzduchovkové sezoně jsem si všiml na střelnicích jedné věci. Oproti předchozím sezonám se ještě více řeší dovážení, převážení či nedovážení zbraně. Někteří střelci mají oblepenou pušku, pneu olověným závažím jako vánoční stromek. Hodně jich má taky takové beranidlo čouhající dozadu od lícnice. je to nová moda nebo co? Přitom drtivé většině střelců by stačila pouhá konfekce. To se dá závaží dozadu, pak se musí přidat na hlavni a málokomu dochází, že závod je dlouhý a náročný. Je to pořád dokola, jak řezání čtyř nohou stolu. Někdo mi taky vysvětloval, že posunul 30g závaží na hlavni o 2cm. a hned měl o 50 procent lepší stabilitu. Nevím co si o tom mám myslet, a tak vás prosím o vaše rady a zkušenosti.
doveda
Příspěvky: 520
Registrován: 09 lis 2010 20:45
Bydliště: Klatovy

Re: Dotaz na zkušenější.

Příspěvek od doveda » 11 pro 2018 09:01

Ahoj,
sice nejsem zkušenější,natož ve VzPu,ale vcelku praktikuju to co jsi zmínil.
Místo plastu pod bodkou a lícnicí jsem si vyrobil podložky z Fe a na hlaveň posuvně závaží a tečka.Podobně to mají staří bardové spolustřelci soupeři :wink:
Pravda,náš okresní přebor je trochu volnější.Kabát má jen jeden,kalhoty a boty se nenosí, takže se zkušenostma se určitě dál neposunu,spíš si jen tak picnem :wink:
Minulou sezónu jsem zkoušel držení pušky mimo svislou osu(naklonit na sebe),ale to jsem letos vzal zpět.
Ať to lítá..
Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Re: Dotaz na zkušenější.

Příspěvek od kb » 11 led 2019 12:01

Zdravím,
potreboval by som poradiť ohľadne opravy VzPu Anschütz Superair 2001. Zasekol sa mi záver v zadnej polohe a nejde s ním pohnúť. Teraz som si dohľadal na internete, že to bola slabina týchto pušiek a aj kvôli tomu sa ich výroba už po jednom roku ukončila a boli nahradené typom Superair 2002. Písal som do firmy Anschütz, ale ani po 3 týždňch žiadna odpoveď. Existuje niekde v Čechách alebo na Slovensku servis na tieto pušky?
Přílohy
DSC_4758w.jpg
TAU 7, Steyr LP10, Slavia 631, Feinwerkbau Model 500, vz. 47, Ardesa Patriot .45
Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Re: Dotaz na zkušenější.

Příspěvek od kb » 03 zář 2019 13:23

Zdravím,
kúpil som nadiaľku na e-Gune strelecké topánky Gehmann (pištoľové). Vpredu sa mi zdajú v poriadku, ale v zadnej časti sú trochu voľné na dĺžku, ale najmä na šírku. Pri chôdzi sa "vyzúvajú". Je to chyba? Majú byť strelecké topánky voľnejšie, alebo tesnejšie?
TAU 7, Steyr LP10, Slavia 631, Feinwerkbau Model 500, vz. 47, Ardesa Patriot .45
Odpovědět