Dotaz na BLOW H 01

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Dotaz na BLOW H 01

Příspěvek od Joezbrna » 06 říj 2010 10:21

Co byste brali raději?
Zachovalou TEX 3 nebo novou BLOW H-01?
A proč? (Cenu neřeším.)

EDIT: Obě nechci, v takovém případě řeším cenu :wink:
Naposledy upravil(a) Joezbrna dne 06 říj 2010 13:11, celkem upraveno 1 x.


Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
login89
Příspěvky: 303
Registrován: 14 dub 2010 11:09

Re: Dotaz na BLOW H 01

Příspěvek od login89 » 06 říj 2010 12:15

Jestli nerešíš cenu, tak kup obě a poznáš sám... :-)
honzik
Příspěvky: 6
Registrován: 09 pro 2011 14:57

Re: Dotaz na BLOW H 01

Příspěvek od honzik » 24 pro 2011 12:43

ahoj, chci se zeptat, ta blowka ma plastova miridla. Nemaji tendenci zlomit se, nebo nejsou povolena, ze by se nejak hybali? Dekuji
tomasek
Příspěvky: 384
Registrován: 11 dub 2006 16:07

Re: Dotaz na BLOW H 01

Příspěvek od tomasek » 26 pro 2011 10:51

Joezbrna pokud jsi z Brna tak si zajdi omrknout Baikal 53, použitý za 1000Kč
http://www.bazmax.cz/product.php?id_product=22
Uživatelský avatar
Annifry
Příspěvky: 288
Registrován: 09 říj 2010 19:18
Bydliště: Przeň

Re: Dotaz na BLOW H 01

Příspěvek od Annifry » 26 pro 2011 11:45

Drtivě přesná :lol:
tomasek
Příspěvky: 384
Registrován: 11 dub 2006 16:07

Re: Dotaz na BLOW H 01

Příspěvek od tomasek » 28 pro 2011 11:11

tady je video z youtube

Řekl bych, že je dost přesná :wink:
tomasek
Příspěvky: 384
Registrován: 11 dub 2006 16:07

Re: Dotaz na BLOW H 01

Příspěvek od tomasek » 14 led 2012 10:34

na Aukru je zrovna jedna použitá Blowka k mání, je to kup teď + zasílá na dobírku celkem za 800

http://aukro.cz/vzduchova-pistole-blow- ... 51452.html
ALIAS
Příspěvky: 1
Registrován: 21 bře 2012 18:36

Re: Dotaz na BLOW H 01

Příspěvek od ALIAS » 21 bře 2012 20:02

ahoj chci se zeptat. mám blow a mám pořád takový pocit jakoby hlavěn šla nepatrně dolů zdá se mi to nebo je to tak v pořádku. dík
Jáchym
Příspěvky: 1
Registrován: 14 črc 2015 17:54

Blowh01

Příspěvek od Jáchym » 15 črc 2015 17:26

Dobrý den mám nekompletní Blow H01.
Dají se někde sehnat náhradní díly?
Děkuji za odpověď.
tomio
Příspěvky: 38
Registrován: 06 říj 2015 14:21
Bydliště: Zlín

Re: Dotaz na BLOW H 01

Příspěvek od tomio » 14 říj 2015 13:22

Ahoj všichni,
Mám uvedený kousek zapůjčený "na testování".
Ze vzduchovek jsem toho moc nenastřílel (pár set diabolek na slavii 631), a ze vzduchových pistolí ještě míň-takže nic.
První dojmy z krátkého testu (zatím cca 20 diabolek):

- zbraň působí bytelně kromě plastové rukojeti, která je složená ze dvou částí přišroubovaných ke kovovému tělu. Ty plastové odlitky na sebe moc nenavazují (v horní části je mezi nimi cca 1mm mezera). úchop nic moc, jedná se o hladký plast, takže po chvíli prokluzuje. zdrsnění pažbičky není příliš efektivní (moc nepomůže)

- mířidla jsou tragická. Muška je v pořádku, ale hledí se nepovedlo. Jedná se plastovou "kostičku", která se dá podélně i příčně seřídit, ale i v zajištěné poloze má obrovskou vůli a celá kostička se pořád "třepe". Nejspíš by to šlo po nastřelení zakápnout barvou, nebo lepidlem, ale působí to (v kontrastu se zbytkem pistole) velice odfláknutě.

- po natažení (zalomení hlavně) se má do hlavně vložit diabolka, ale standard kovohutě diabolky nejdou do hlavně úplně zatlačit. Po vložení diabolky její cca 1mm část přečnívá. Buď se podaří to nějakým přípravkem zarazit hlouběji do hlavně, nebo hlaveň prostě zalomíte zpět a zůstane tam po výstřelu zbytek "zástěrky" diabolky "zalisovaný" - což určitě neprospívá pistoli a možná to má vliv i na přesnost. Zkusím zajít do obchodu se zbraněmi i s pistolí a vybrat takové diabolky, které zajedou do hlavně úplně celé.

- spoušť je vcelku příjemná. V první fázi namáčknutí jde vše zlehka, pak je na prstu cítit odpor, který je nutno překonat, ale chod spouště mi v této poslední fázi příjde drsný, trhaný (jako by drhnul). Netuším, jestli se toto dá na pistoli nějak upravit (leštěním kovových částí).

Energii nemám jak posoudit, rovněž zpětný ráz neposoudím (je to míň jak zalamovací slavie, ale jedná se přecejenom o pistoli, že)

K přesnosti se také moc vyjadřovat nebudu, protože jsem pistolku držel v ruce jen krátce. nicméně po střelbě na cca 5m mě dost nemile překvapila. I když mířím na střed (v sedě s oporou), lítá to všudemožně. Z klasické 9mm pistole dávám na 20m soustřel 5ti ran na 20cm a u této vzduchovky jsem nebyl schopný na 5m udržet 10 střel v 10cm kruhu (tak to nejspíš nebude střelcem, ale výše zmíněnými problémy).

O víkendu testuju dál (snad už s novou municí)
Pokud někdo o tomto plivátku uvažuje, mohu nafotit
Walther CP 99 , TAU 6, TAU 7 , Drulov DU-10
TAU 200 dioptr, Umarex 850 Airmagnum 5.5 kyvet power, Cz 200 4.5
Momentálně ve stavu experimentování s vlastní pažbou
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Dotaz na BLOW H 01

Příspěvek od Albert 22 » 03 kvě 2016 15:13

Vzduchová pistole BLOW H 01 je velmi pěkná, koupil jsem si ji navíc zlákán přijatelnou cenou. Je vyrobena z lehké zinkové slitiny, ocelových částí krom vložky hlavně opravdu poskrovnu, jak zde bylo popisováno.. Již po cca 150 výstřelech se totiž na vnějším plášti objevilo malé, ale dost viditelné vydutí vzduchového válce. Je to přesně v místech, kde naráží plastové těsnění pístu na dno válce. Rázy pístu jsou tak velké, že těsnění je pěchováno do stran, žel pevnost materiálu válce povoluje a dochází ke stále větší deformaci…

Na střelbu to zatím vliv nemá, snad se to usadí, jistě by pomohlo zmenšení rázů a odlehčení vodícího trnu pružiny a popisované v jednom příspěvku výše…

ZAJÍMALO BY MNE, KDE SE DAJÍ KOUPIT NÁHRADNÍ DÍLY, pokud již neplatí záruka. Má také někdo další má podobnou nepříjemnou zkušenost.

Tohle se u normální vzduchovky, kterou máme doma již 30 let (Slavia 631) stát nemůže, protože všechny její namáhané pracovní části jsou ocelové!
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Dotaz na BLOW H 01

Příspěvek od Albert 22 » 11 črc 2016 16:56

Zdravím všechny pistolníky a vzduchovkáře!

Smůla s pistolí BLOW H 01 mne pronásleduje dál. Po dalších desítkách výstřelů se objevila na válci trhlinka, prodejce vypěnil, ale konečně svolil k reklamaci u jeho subdodavatele a výhradního dovozce do ČR J.G.S. TRADE s.r.o. Praha. Pistole tedy byla odvezena na garanční opravu. Tam prasklý válec kupodivu bez protestů vyměnili, příčina žel zůstala nezjištěna.

Ovšem z opravené zbraně vyšly pouhé dva výstřely a diabolka zůstala viset v hlavni. Prasklo zase něco jiného, zřejmě těsnění pístu. Pistole znovu putovala na prodejnu. A prodejce nyní již nevypěnil, ale rovnou explodoval, co že jsem s tím dělal, že jsem to musel něčím ucpat a kdesi cosi… ! A ať už k němu víc nechodím. Vrácením kupní částky byla zrušena kupní smlouva. A hotovo!

Podle výrobního čísla jsem zjistil, že se jednalo o výrobek z prvních sérií dovezených do ČR v roce 2010 a vyrobených údajně v Číně. Mám podezření, že do prvních sérií byly montovány silnější pružiny, proto se to tak rychle vytřískalo. Žel zbraň zůstala ležet tak dlouho zapomenuta na prodejně… a jen trpělivě čekala na svou oběť !!

Nevíte někdo něco bližšího o prvotních závadách u pistolí BLOW H 01 ?
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Dotaz na BLOW H 01

Příspěvek od Albert 22 » 17 črc 2016 14:59

Podle reakcí soudím, že se popisované závady u vzduchové pistole BLOW H 01 se nikomu víc nevyskytovaly. Tedy alespoň doufám, neboť jsem nepoučitelný a chtěl bych tu pistolku objednat znovu někde jinde.

Rozhodně zde nechci dělat špatnou reklamu výrobku, který se u nás bez problémů prodává již více než 10 let.

Nelze vyloučit, že ten vzteklý prodejce zbraní, co mi tu pistolku prodal, něco nezatajil, neboť vehementně tvrdil, že má úsťovou rychlost 180 m/s. Což je technicky nesmysl, z konstrukčních důvodů tahle malá pistolka s válcem z měkké zinkové slitiny nemůže mít nikdy větší výkon než dlouhá a ocelová Slavia 631 (Vo=170 m/s, E=7,2 J). V technických údajích se píše jen 130 m/s to odpovídá energii E=4,2 J. Není vyloučeno že ji ten obchodník nezapůjčil na odzkoušení nějakému svému známému a ten zklamán malým výkonem ji začal nějak vylepšovat.

Ale to už se asi nikdy nedozvím ...

Snad ještě všem bastlířům a odborníkům přes tuning vzduchovek bych doporučil skvělý prográmek na balistické výpočty http://www.balistika.cz/index.html

Jeho přílohou je program na „Vzduchovkyhttp://www.balistika.cz/download.html , pro výpočet je však potřebné dosadit technická konstrukční data – rozměry hlavních částí, zejména pak průměr, zdvih pístu a sílu pružiny atd... To se nedá nikdy ošidit!
tomasek
Příspěvky: 384
Registrován: 11 dub 2006 16:07

Re: Dotaz na BLOW H 01

Příspěvek od tomasek » 17 črc 2016 16:34

A co raději Baikal tady z e-shopu Vzduchová pistole Bajkal IZH 53M - 4,5 mm
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Dotaz na BLOW H 01

Příspěvek od Albert 22 » 17 črc 2016 20:31

Vzduchová pistole Bajkal IZH 53M - 4,5 mm vypadá docela solidně. Je větší a těžší, takže vzduchový válec a zřejmě i hlaveň budou zřejmě ocelové. Je někde test úsťové rychlosti? Těch 110m/s s energií pouhých 3 Joulů se mi zdá dost slabé.

Vzduchová pistole Hatsan model 25 Supercharger cal. 5,5mm s energií 16 Joulů je také zajímavá, ale ty parametry se mi zdají být nadsazené, jak ukazují mnohé testy s běžným střelivem...
Odpovědět