Dostrel Gamo mod. 400 cal. 4,5

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 13 led 2006 13:08

Slim Jim píše:leda by ta láhev byla prázdná :lol: , pak je tak pružná, že je trochu o strach střílet do ní i s .22 LR :D
LR je to sumak jestli je prazdna nebo plna ledu :-D stejne to de durch...

Jedine jak se neda komplet prostrelit je podyl a zase s ledem. Rozdrti led do pulky a zustane vnitr :D (samozrejme pisek by byl jeste ucinejsi)


Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 13 led 2006 13:29

Jo, je to fuk, ale asi bych si to netroufnul. Přece jen- teoreticky by se to odrazit mohlo.
S tím pískem byh si nebyl jist- ten led se chová dost "hustě".
Teď plánuju zajímavý pokus- prostřelení PET lahve 2,5 l plné ledu po délce s expanzivní 7,62x39. Jestli tu láhev po skončení experimentu najdu, tak sem hodím možná i fotky :wink: .
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 13 led 2006 13:35

Ta průbojnost Slávie co má 7J vypadá asi takto:
Přílohy
prubojnost_slavia.jpg
darc

Příspěvek od darc » 13 led 2006 14:06

To co tu popisujete ta moja Gamovka nedokaze ani nahodov,
na flasi ostavaju len take znacky ako sa smykne diabolka po nej,
Na dreve to nechava len otlacok.

jedine co to prestreli je papierovy terc.... :-)

Takze v pondelok ju idem vratit .. nedam sa odbit ani za svet, proste reklamacia a hotovo, ziadne oleje do piestu a hlavne a podobne. a skusanie ci sa to neopravi same..
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 13 led 2006 14:23

jj vrat ji... uz si to mel udelat davno.

PS: 240J :-)

Obrázek
Naposledy upravil(a) Andy dne 13 led 2006 14:27, celkem upraveno 1 x.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 13 led 2006 14:25

Pokud je to úplně nová zbraň, ke ktré si člověk ještě nestačil vytvořit citový vztah :wink: , tak se reklamace jednoznačně vyplatí víc než nějaké pokusy o zabíhání apod. (protože to NĚKDY vyjde, ale VŽDYCKY je s tím práce).
Jiná věc je, pokud bych jim měl nést do opravy svého miláčka, kterého už jsem si stihl oblíbit 8) (nevím, jak pro vás, ale pro mě je puška člen rodiny :wink: ). Pak bych možná hledal jakékoli jiné (rozumné) řešení. To ovšem není tvůj případ, takže nevidím problém.
darc

Příspěvek od darc » 13 led 2006 16:09

Slime, bol to taky darcek co som vobec necakal (takze radost velka a nejake lucenie - reklamacia sa mi nepacili). takze preto som sa snazil najst nejake ine riesenie na to aby ta vzduchovka zacala strielat.
V obchode som bol uz dva krat ale len sa slusne opytat ci je to normalne a ci to je spravne ze to tak striela.

raz mi poradili olej do piestu a do hlavne a druhy krat ze to je obmedzene pre slovensky trh. Ja ako clovek neznali problemu, som hladal odpovede na otazky typu, co vsetko prestreli a ako daleko vy mala ta vzduchovka dostrelit.

Teraz uz viem ze je zla a ze ju treba ist reklamovat, okrem toho ak jeden znamy nekecal, je mozne ze si za doplatok budem moct kupit iny model, co by sa mi dost pacilo.

Pojdem najst tu flasu do lesa kam chodim a hodim sem foto, nech viete ako flusa moja vzduchovka.
Dodík

Příspěvek od Dodík » 14 led 2006 11:57

Tohle určitě neodpovídá ani 5J. REKLAMOVAT!
Pro zajímavost, střela JSB STRATON při udávané rychlosti 250m/s na ústí hlavně po dopadu na silný ocelový plech ve vzdálenosti 50M vypadá takto: (pokud se neroztrhne na části)
Přílohy
Straton-50M.JPG
darc

Příspěvek od darc » 14 led 2006 15:28

Takze podarilo sa mi najst flasu do ktorej som strielal, urobil som par snimok.
takze takto vyzera flasa po zasahu mojim Gamom zo vzdialenosti cca 6-7 metrov.

Bohuzial diabolku som nenasiel.

Darc
Přílohy
flasa3.jpg
flasa1.jpg
flasa1.jpg (7.77 KiB) Zobrazeno 5507 x
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 14 led 2006 16:20

ta vzduchovka je nemocná, to je jak flusbrok možná i ten by na tom byl líp :?

mě vzduchovka prostřelí 230listů z tel. seznamu(jihomoravského) tj. něco přes 2/3 z cca 1m na 230tý je ještě sránka roztržená na dalších už jen natržené s důlkem(obyčejný špičatý diablky-boxery), petku jsem nezkoušel, ale ta by měla být bez problému .....takže s tou tvojí není něco v pořádku
Richi

Příspěvek od Richi » 14 led 2006 18:34

darc píše:... Pozeral som si podmienky a dat nejakych 500 ceskych ako postovne sa mi zda nezmyslel... Darc
- práve preto je dobre objednávať len raz začas a vo veľkom množstve aby sa to vyplatilo :wink: Ale ich kvalita je bezkonkurenčná - najradšej mám Exacty - na "veľké" (vzduchovkovo veľké :) ) vzdialenosti...
darc

Příspěvek od darc » 27 led 2006 07:59

Takze vcera som sa konecne stal stastnym vlastnikom vzduchovky GAMO HUNTER 440... podarila sa mi vymena v obchode za tu moju nestastnu 400.
Hned z obchodu som ju zobral k lekarovy ktory jej vratil silu ktoru stratila pocas transportu zo spanielska na slovensko :-)

musim uznat ze to je o dost ine "delo" nechcel som tomu verit ale prestreli to hlinikovu tacku zo skolskej jedalne... na 6 metrov uplne v pohode.
zacinam tomu verit ze so vzduchovkou sa da trielat na viac ako 10m. Inac pan doktor tvrdil ze tejto vzduchovne padne v pohode za obet aj flasa od sampanskeho.. zajtra mame rodinnu oslavu tak to vyskusam..

dnes som nahodil optiku a idem si ju nastavit a nadalej sa tu budem delit s vami o zazitky so vzduchovkymi... :-)

Sportu a lovu zdar... :-)
darc

Příspěvek od darc » 27 led 2006 08:03

Richi píše:
- práve preto je dobre objednávať len raz začas a vo veľkom množstve aby sa to vyplatilo :wink: Ale ich kvalita je bezkonkurenčná - najradšej mám Exacty - na "veľké" (vzduchovkovo veľké :) ) vzdialenosti...
Richi pises po slovensky, takze si asi zo slovenska, je mozne ze by sme si objednali spolocne a postovne dali na polovicu??

Ja som pisal rovno do firmy JSB a odpisali mi ze mi v pohode na slovensko poslu aj 10 krabiciek. takze mozeme objednavat rovno v JSB.
postovne bolo nieco malo cez 300 CZK

DARC
Erik

Příspěvek od Erik » 04 úno 2006 00:48

Neviem, čo vidíte na tých JSB Exact - bežné strelivo porovnateľné s Gamom alebo klasickými diabolkami - JA SOM S NIMI NEBOL SPOKOJNÝ - skús Walther - a zistíš, čo je to kvalita - každá jedna diabolka je tvarovo a hmotnostne taká istá, proste maximálna kvalita - 100% spokojnosť - iným už ani nestrieľam.

P.S. Darc - si normálny? Rozdiel medzi Gamom, JSB a Diabolom bežne nespoznáš - a tie diabolky, čo si objednáš poštou, si nemôžeš skontrolovať - aby si nebol prekvapený, čo si si objednal. Choď do prvého puškárstva, vypýtaj si diabolky, otvor krabičku a SLEDUJ! Voľným okom odhadneš, čo za strelivo je v tej krabičke - hlavne si všímaj tvar "sukničky" - ak je to rovnomerný kruh, sú OK, ak elipsa - radšej neber. Špicu si vyber aj podľa použitia. A kúpiť diabolky si môžeš aj tu: http://shop.frano-zbrane.sk/category.php?cat=143
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 04 úno 2006 16:58

Nesmysl! :wink:

Prvnim parametrem, ktery udava kvalitu diabolky, je jeji souosost. Mela by tedy byt dle osy prochazejici stredem naprosto soumerna. Pouhym okem se tato vlastnost u kvalitnich diabolek neda odhadnout - u takovych sr... jako je Gamo, tam je to samozrejme videt i pouhym okem, ze jsou to patvary..

Dalsi vlastnosti je hmotnost, ktera by mela byt u kazde diabolky stejna - pripousti se chyba az do 1% .. kdy JSB Exact vykazuje chybu okolo 0,5%. Tuto vlastnost si okem nebo hmatem take neoverite.

Diabolky Walther bych urcite rad zkusil, ale kde v CR je sehnat? .. kazdopadne myslim, ze nebudou o moc lepsi bez Exacty. Jinak samozrejme muze se stat, ze nektere strelivo nesedne a jine ano ..
Odpovědět