DOMACI VYROBA PLASTOVANYCH STREL

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
RedCrown
Příspěvky: 47
Registrován: 21 zář 2011 22:11
Bydliště: Liberecký kraj _____________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

Re: DOMÁCÍ VÝROBA PLÁŠŤOVANÝCH STŘEL

Příspěvek od RedCrown » 19 zář 2013 08:30

já jsem si říkal, že ty střely mají dělící rovinu. Jen se mi nechtělo věřit, že to je od lití a že je finálně netvaruješ v matrici - to se mi vždycky zdálo jednodušší. Zase tam ale vznikají ty přetoky, kterým se asi nedá zabránit.
Já jsem na samém začátku považoval za atraktivní použít nábojnici .22LR, která nemá žádnou hodnotu. Nábojnice 9L má přeci jen tržní hodnotu tak kolem 30 halířů.
Čím víc se mi dostávalo podnětů, že .22 se na 9mm nikdy nemůže nafouknout, o to víc mě to povzbuzovalo se to tom přesvědčit.
A pak že to nejde. Dokonce ani po vystřelení se plášť nijak nepoškodil. Neříkám ale, že to je správná cesta. Dokonce si ani nemyslím, že to jsou pěkné střely. Šlo čistě jen o to, jestli to jde provést. Na strelectvi jsem si na to založil vlákno.
Jestli někdy rozšířím o jiné ráže, tak bych šel asi cestou nábojnice 9L, kde je dost materiálu na to, aby se z ní něco dalo udělat. Ještě zajímavá nábojnice by byla 7,65br, ale ty asi nepůjdou sehnat v zajímavém množství. Možná ani nebudou levnější, protože jich je tak málo. Zase na druhou stranu je asi moc lidí nepřebíjí.
Pro velkou výrobu 9L, které musí jít rychle kvůli rentabilitě - když se dá koupit FMJ CuZn30 za 1,40Kč, tak bych cestou litého jádra nešel. Nejdřív jsem tímhle směrem taky myslel, ale když jsem na corbinu viděl jednoduchost vytlačování drátu na jednoduchém hydraulickém lisu, tak bych pro velkoobjemové přebíjení určitě šel cestou ustřiženého drátu, což by samozřejmě muselo proběhnout automaticky.
Je strašný rozdíl co se přebíjí, 9L je asi nejméně lukrativní, mě ale zatím zajímá nejvíce.
Přílohy
P1060797_mini_150k.jpg
P1020921_mini_150k.jpg


Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví.
COOK
Příspěvky: 386
Registrován: 27 čer 2010 20:16
Bydliště: j.Mor.

Re: DOMÁCÍ VÝROBA PLÁŠŤOVANÝCH STŘEL

Příspěvek od COOK » 19 zář 2013 19:03

By mě zajímalo, zda berete do úvahy i tu hromadu par a prachu z olova a antimonu, co kolem toho dýcháte.
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: DOMÁCÍ VÝROBA PLÁŠŤOVANÝCH STŘEL

Příspěvek od duffioso » 19 zář 2013 19:15

Denne toho na ulici dejchas mnohem vic,takze tohle bych extra neresil.Na neco clovek umrit musi a kdyz uz,tak at je to na krasny hobby :-)
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
hides
Příspěvky: 357
Registrován: 26 bře 2010 14:36

Re: DOMÁCÍ VÝROBA PLÁŠŤOVANÝCH STŘEL

Příspěvek od hides » 19 zář 2013 19:18

Red Crown:
Tak cestou Pb drátu jsem nešel, aˇč je to samozř. také jedna z variant, nemám lis o takovém výtlaku. Jakou váhu mají tvoje střely, jak hluboko je usazuješ do nábojnice? Pokud ti to lítá OK, tak spokojenost, jde to, a pošli mi odkaz přímo na tu tvou stránku, díky.
COOK:
Kámo, nebuď pesimista. To by jsi nemohl jet na kole, nebo autem s otevřeným oknem, nebo taky třeba nejít na střelnici, atd....existují roušky pro práci, práce v otevřeném volném prostředí,...............
Uživatelský avatar
RedCrown
Příspěvky: 47
Registrován: 21 zář 2011 22:11
Bydliště: Liberecký kraj _____________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

Re: DOMÁCÍ VÝROBA PLÁŠŤOVANÝCH STŘEL

Příspěvek od RedCrown » 22 zář 2013 14:24

http://www.strelectvi.cz/forum/vyroba-p ... 22547.html
doufám, že to nebude bráno jako reklama na konkurenční server:)
Váhu si přesně nepamatuji, ale asi to bylo mířeno někde k těm 124 gr.
Současně si ale myslím, že to je slepá cesta. Nevěřím, že by se někomu povedlo udělat opakovatelnou přesnost co se do délky pláště týče. Při zvětšování průměru to je na úkor délky. Snaha přidržovačem udržet konec na dané délce se neosvědčil. Už se tu pracuje s tak tenkou stěnou, že se prostě někdy nafoukne více, jindy méně. V každém případě to je u 9mm zatraceně tenká stěna a hrozí rozsypání při výstřelu a tudíš problém.
Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví.
Uživatelský avatar
hides
Příspěvky: 357
Registrován: 26 bře 2010 14:36

Re: DOMÁCÍ VÝROBA PLÁŠŤOVANÝCH STŘEL

Příspěvek od hides » 26 zář 2013 21:37

Red Crown:
Taky si myslím, že dělat 9 mm z 22 nábojnice je skutečně tenký!!! led. To u 9 mm nábojnice Luger jde zcela snadno a je zde tolik materiálu, že můžeš zkoušet a hrát si:

nejprve jsem nábojnici v přípravku zkrátil nahrubo a vznikly otřepy, pak jsem to na desetinu zarovnal do hladka, udělal jsem si domácí zkracovač nábojnic, Lyman a další USA hračky jsou zbytečně drahé, pak jsem žíhal, dále pomocí přípravku vyleštil do zlatova za 1 minutu/ není třeba leštiček, mokrých, vibračních, apod, je to zcela jednoduché a za 10,- Kč, postup prozradím příště !!!!!!!!!!, to platí pro praní nábojnic všemi způsoby............, vložil Pb jádro jaké jsem chtěl aby byla střela.

Je záměr, že střely na 4 kompletních nábojích jsou každá schválně na ukázku váhově a tvarově jiná od 7.2 do 8.7 gramu, no na pak jsem prostě naládoval a střílel....a střílel..........
Přílohy
1.JPG
2.JPG
3.JPG
Naposledy upravil(a) hides dne 27 zář 2013 10:19, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
hides
Příspěvky: 357
Registrován: 26 bře 2010 14:36

Re: DOMÁCÍ VÝROBA PLÁŠŤOVANÝCH STŘEL

Příspěvek od hides » 26 zář 2013 21:39

další
Přílohy
4.JPG
5.JPG
6.JPG
Uživatelský avatar
hides
Příspěvky: 357
Registrován: 26 bře 2010 14:36

Re: DOMÁCÍ VÝROBA PLÁŠŤOVANÝCH STŘEL

Příspěvek od hides » 26 zář 2013 21:41

další
Přílohy
7.JPG
8.JPG
9.JPG
Uživatelský avatar
hides
Příspěvky: 357
Registrován: 26 bře 2010 14:36

Re: DOMÁCÍ VÝROBA PLÁŠŤOVANÝCH STŘEL

Příspěvek od hides » 26 zář 2013 21:42

další
Přílohy
10.JPG
11.JPG
12.JPG
Uživatelský avatar
hides
Příspěvky: 357
Registrován: 26 bře 2010 14:36

Re: DOMÁCÍ VÝROBA PLÁŠŤOVANÝCH STŘEL

Příspěvek od hides » 26 zář 2013 21:44

další,
tak kdo jde do toho!!!!!!! nic na tom není!!! neničíte si lauf a uděláte si střely kdykoliv a jakékoliv a v potřebném množství.
To samé platí u všech typů střel, puškové jsou technologicky nijak, ale obecně platí také to samé.
Neničte si hlavně svých starých miláčků,
udělejte si opravdu střelivo pro obranu,
neutrácejte zbytečně a neživte obchodníky kolem sebe,
dělejte to, co Vás baví!!!!!!!!!
Přílohy
13.JPG
14.JPG
Uživatelský avatar
Hanz Gruber
Příspěvky: 130
Registrován: 27 bře 2009 16:42
Bydliště: Východní Čechy

Re: DOMÁCÍ VÝROBA PLÁŠŤOVANÝCH STŘEL

Příspěvek od Hanz Gruber » 27 zář 2013 03:36

P.38 "Spreewerk" květen-červen 1944 :D

Pěkná práce, klobouk dolů...
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: DOMÁCÍ VÝROBA PLÁŠŤOVANÝCH STŘEL

Příspěvek od FTC » 27 zář 2013 09:10

2 hides:
Mám absolutní respekt k tvojí práci, ale nesouhlasím s tou šetrností pro naše miláčky. Když cheš hovořit o šetrnosti, tak jsou nejlepší asi tefloňáky, který při správný laboraci opravdu nešpiní a už vůbec neopotřebují lauf!

Jinak pro nás, kteří toho za rok nabijeme a pak vyklepeme 10000 ran a víc, tak opravdu už nezbývá čas na výrobu vlastních plášťovaných střel. Nedejbože, kdyby se při soutěži některá z těch domácích nešťastně roztrhla, odrazila a někoho vážněji poranila. Mluvím z vlastní zkušenosti, bylo by fakt zle...

Ale jinak by mě opravdu zajímaly balistický vlastnosti, opravdu to vypadá moc dobře.
Uživatelský avatar
hides
Příspěvky: 357
Registrován: 26 bře 2010 14:36

Re: DOMÁCÍ VÝROBA PLÁŠŤOVANÝCH STŘEL

Příspěvek od hides » 27 zář 2013 10:11

Hanzi Grubere,
máš naprostou pravdu, stav originélní bez úprav a zásahů kutilů a repasů
FTC:
balistické vlastnosti jsem Ti šel pro představivost narychlo "načíst na ten nejsprávnější protokol" viz níže, pro změnu z P1, aby bylo zřejmé, jak to jde z nových hlavní
PS: ja hlava dubová,neudal jsem vzdálenost, tedy 14 m, ale i to je vypovídající faktor
Přílohy
17.JPG
15.JPG
16.JPG
Uživatelský avatar
RedCrown
Příspěvky: 47
Registrován: 21 zář 2011 22:11
Bydliště: Liberecký kraj _____________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

Re: DOMÁCÍ VÝROBA PLÁŠŤOVANÝCH STŘEL

Příspěvek od RedCrown » 29 zář 2013 20:20

máš to pěkný, fakt jo. Jen to vypadá na docela dost práce. Hlavně ta drbačka s tím zkracováním. Jinak bych řekl, že jestli odpadá úprava finální vzhledu - žádné přetoky, tak by ta vlastní výroba nebyla špatná. Nesmíme zapomínat, že střela dělá největší podíl přebitého náboje.
Stejně si ale myslím, že použití origo kalíšku, který vyjde tak na 0,20kč, je ta správnější cesta. Je to levnější než nábojnice a bez několika operací.
Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví.
Uživatelský avatar
hides
Příspěvky: 357
Registrován: 26 bře 2010 14:36

Re: DOMÁCÍ VÝROBA PLÁŠŤOVANÝCH STŘEL

Příspěvek od hides » 30 zář 2013 10:34

Red Crown:
dík. Právě, že jsem vycházel z toho, že střela je na náboji nejdražší, neboť Pb řeší situaci jen do určité hranice a to byl asi hlavní hnací spouštěč. Co z toho, že si přebíjíš, když u jistých puškových ráží musíš koupit tu plášťovanou střelu a zase jsme u financí. !!!!
Inspiroval jsem se náhodou na netu paradoxně praxí střelců z USA, kde si doma takto tvoří střely velmi dlouho, jak v garáži na nějakém domácím lisu heverem a domácími samodomo přípravky, tak až po dokonalé drahé profi lisy, včetně matric, neustále na tom něco vyvíjejí, zlepšují a inovují. Sada matric na jednu ráži v USA stojí až 1000,-USD, platí se předem a čekací doma je až 2 roky. Mohu sám potvrdit, že s prvotním vývojovým základem jsem byl spokojen jen chvíli a pak jsem začal tvořit, měnit a ono to jaksi samo vtáhne a začne to hooooodně bavit. Střely které vidíš jsou finální výrobky které vypadnou a není třeba s nimi nijak dále pracovat a upravovat, nejsou žádné přetoky, ani nic jiného, prostě to musí sedět na desetinu!!!
Vše je cestou pokusů a omylů, třeba jen mazací složka podstatně ovlivňuje technologili a nakonec jsem převzal to nej, -lanolín, prostý ovčí tuk. Výborně maže, střely se nelepí ve formě, nesmrdí ruce žádným olejem a je to šetrné k organismu.
Není problém osadit střelu dutinkou, řízenou deformací pláště, i jiné věci ale co z toho, když to v ČR nemůžeš použít... vše jen do stadia, co povoluje platná legislativa. O nějakých kalíšcích jsem neuvažoval, prázdných nábojnic mám pytel a zdroj dalších mám, takže pracovního materiálu mám dost. Operace zkracování nábojnic je nutná pouze u pistolových 9 mm ráží a 7.62 Tokarev, to mi nevadí, na vše mám přípravky, je to za chvíli, nadělám si toho najednou XXX ks a když venku prší, nemáš co dělat, je hned o zábavu postaráno. Samotné vytvoření pistolové střely jde pak rychle ve třech operacích, včetně zkalibrování. Ono je to všechno velký relax, koníček, vše se dělá po větších seriích, takže někdy odlévám jádra, nechal jsem si udělat kokily oboustranné vždy po 4 dutinách z každé strany a jiné váhy, to odlévám zásadně vždy venku na volném prostranství, někdy žíhám, někdy kalibruju, někdy tvaruju, když si k těmto "vnitřním netoxickým" operacím večer pustíš na PC hudbu, nebo film, jde to samo. A hlavně, co rána, to obrovská finanční úspora! Někdo lepí letadélka, někdo chodí hrát tenis, mě baví zase tohle.......
Naposledy upravil(a) hides dne 30 zář 2013 13:02, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět