Difuzer pro malorazku

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

parabellum
Příspěvky: 70
Registrován: 25 črc 2010 12:15

Re: Difuzer pro malorážku

Příspěvek od parabellum » 12 led 2013 17:10

harpplayer: V sucasnosti sa pouzivaju aj pri ISSF strelbe difuzory s posuvnym zavazim, ktore sa stale zaraduju pod pojem difuzor, takze tazko hovorit iba o nejakej "roure." Aj tymto sposobom sa ladi kmitanie hlavne, takze vznikaju akesi hybridy medzi difuzorom a tunerom:

http://www.euroshooting.eu/foto2.php?fo ... ker%20tube

http://www.euroshooting.eu/index.php?detail=DiTEC

Tuner sa skor chape ako zariadenie, kde sa posuv zavazia dosahuje jemnym otacanim na zavit. Ale aj tuner, ak sa nemylim je urcita duta rura na konci hlavne, takze tiez zrejme ma efekt difuzora na rozpinanie prachovych plynov. Dotaz bol na BR strelbu, ci sa vobec nejake taketo zariadenia na konci hlavne pouzivaju, aspon tak som pochopil otazku. Je jasne, ze pri BR strelbe s optikou si mozeme dovoli dat na koniec hlavne take masivne kopyto, na rozdiel od ISSF strelby, kedy tam z praktickeho dovodu musi byt subtilny difuzor, kde sa zavazie len posuva dopredu a dozadu.


Chiko
Příspěvky: 111
Registrován: 24 úno 2013 16:36

Re: Difuzer pro malorážku

Příspěvek od Chiko » 24 úno 2013 17:50

Zdravím.Chci se zeptat,jestli existuje místo difuzoru jenom obyčejná trubka na prodloužení miřidel bez nějakých kroužků a podobných věcí.Moje A1913 je docela přesná,tak žádný štelování soustřelu nepotřebuju.Chtěl bych si zkusit střelit s prodlouženou muškou.A jestli ta trubka nebude mít negativní vliv na soustřel.
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Difuzer pro malorážku

Příspěvek od Vaskent » 05 bře 2013 10:59

samozřejmě že existuje, to je každý běžný difusor ;) jen s přesností pozor. I když dáš na hlaveň pouze tunel s muškou, tak to je jisté závaží a závaží je tuner, tedy měníš rozptyl. Když daš na hlaveň "trubku", tedy difusor, tak znovu tam davaš zavaží a měníš rozptyl... Pak je jen jediná otázka, zda se to povede zrovna trefit tak, že rozptyl bude lepší, horší, nebo se nezmění...
Chiko
Příspěvky: 111
Registrován: 24 úno 2013 16:36

Re: Difuzer pro malorážku

Příspěvek od Chiko » 05 bře 2013 14:14

Co se týká difuzorů,tak jsem úplný laik a asi se zeptám špatně.Mám docela mlsnou hlaven.Uplná tutovka ve výkonu jsou R50 a ELEY TENEX ale jsou docela drahý a u R50 mi navíc nevyhovuje charakter výstřelu na rozdíl od LAPUI.Lapuiky jsou příjemný na výstřel, ale musím hodně zkoušet a hledat napříč sériemi.Stává se mi,že obyčejný sypačky choděj líp než střelivo o 1-2 třídy výš.Dá se tenhle problém vyřešit tunerem na difuzoru nebo to funguje jenom u lepšího střeliva?
Uživatelský avatar
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Re: Difuzer pro malorážku

Příspěvek od mot » 05 bře 2013 18:36

Konkrétně sypačky od Lapui střílí dost dobře ale mají velké a časté úlety. Proto jsou naprosto nevhodné pro soutěže. A s úlety neudělá žádný difuzor vůbec nic.
Sheerif
Příspěvky: 133
Registrován: 20 říj 2009 10:53

Re: Difuzer pro malorážku

Příspěvek od Sheerif » 06 bře 2013 09:58

Prosil bych Chiko,aby mi zavolal,mohu mu na 1913 poskytnout záměrnou prodlužující difuzor,mám ho navíc za dobrou cenu a dát mu plno dobrých inf z mých zkoušek,zde to rozvádět nehodlám.brnkni 326724430 nebo 739950979.Ahoj
Chiko
Příspěvky: 111
Registrován: 24 úno 2013 16:36

Re: Difuzer pro malorážku

Příspěvek od Chiko » 06 bře 2013 17:50

Minulou sezonu jsem vystřílel asi 4000 sypaček a co si pamatuju,tak žádný úlety tam nebyly nebo o nich nevím.Je ale pravda, že na závodech je používám jenom při stojáku.Ale máme v klubu jednu reprezentantku a ta je klidně vezme na menší závody a jeden úlet tam měla(6na6h¨vleže).Ale to už se netýká difuzorů a je to na jiné téma které už tady někdo určitě naťuknul.
Uživatelský avatar
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Re: Difuzer pro malorážku

Příspěvek od mot » 06 bře 2013 20:42

Tahle diskuze o "kvalitách" sypaček už tady na fóru byla několikrát. Nejlíp to asi tehdy vystihl Harp když tady někde napsal že kdyby byly sypačky takový zázrak tak repre nestřílí drahými náboji ale sypačkami. A úlet při stojáku taky nepoznám ale v leže ano. A úlety 1cm nebo dokonce víc (u sypaček běžná věc) , jsou v mojí disciplíně (MaO) přímo likvidační.
Uživatelský avatar
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Re: Difuzer pro malorážku

Příspěvek od mot » 06 bře 2013 20:48

Teď si uvědomuju,že Harp nepsal přímo o sypačkách ale nějakých levných nábojích obecně ale to se vlastně nevylučuje.
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Difuzer pro malorážku

Příspěvek od Vaskent » 07 bře 2013 07:27

když už tu mluvite o střelivu... Ja jsem střílívával taky sypačkama. Ale to začínaly a byly v takovych modrých krabičkách. V tu dobu byly opravdu takřka konkurenceschopné. Vystřílel jsem jich v tu dobu okolo 25000. Jak při soutěžích, tak při trénincích. úlet jsem měl jeden jediný. Ale pak se změnily krabičky, a asi i krapet postup výroby a tim u mě sypačky skončily, protože úlety začly být pravidlem, najit serii co by chodila bylo umění atd. Později už jsem se k nim defakto nedostal z důvodu že jsem se dostal do Plzně...
Odpovědět