Derringer od fy Great Gun

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
namork1
Příspěvky: 67
Registrován: 03 led 2010 19:43
Bydliště: Vyškov

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od namork1 » 22 pro 2017 21:17

V 6" to už musí být pořádný kanón a kopanec jak prase :D. Já k té svojí zatím hledám vhodné střelivo. Začal jsem odlévat REALY ale jsou opravdu "volné" a bude nutná úprava kokily jak mi jeden zdejší uživatel radil :?


ivo_d
Příspěvky: 16
Registrován: 09 čer 2014 12:04

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od ivo_d » 23 pro 2017 15:39

Ano, je to docela slušná rána, ale jsem zvyklý. M.j. mám v arsenálu revolver v ráži .454 Cassul. On derringer od GG má vlastně ráži .56 (což je v podstatě neexistující ráže), proto se do něj nedají sehnat jiné střely, mimo od výrobce a ani žádné kleště na lití střel. Docela dobrý nápad na trvalý odbyt vlastních výrobků.
ujosvec
Příspěvky: 33
Registrován: 20 pro 2017 21:21

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od ujosvec » 03 led 2018 17:05

Black Powder Flask c1760
Našel jsem na :
https://grabcad.com/library/black-powde ... _id=262994
hezkou sestavu prachovnice. Trošku jsem to musel upravit pro 3d tisk.
Velikost je 1:2, obsah 33g černého prachu a dávkování 0,8g.
Horkovzduškou jsem trochu upravil vzhled, aby nebyla moc nobl.
Zatím to je ve verzi 1.0
Přílohy
1.jpg
Karpi
Příspěvky: 1
Registrován: 04 led 2018 20:46

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Karpi » 04 led 2018 21:23

Ahoj střelci. Jsem tady novej. Ježíšek mi přinesl vysněného Derringera GG .54 4". Doposud jsem střílel pistol CZ 75D a podobně. Prostě nemám zkušenosti s černým prachem. Už jsem byl dvakrát střílet a po první ráně mi spadne zápalka z druhého pistonu. Už jsem tady někde četl, že pomůže lehká deformace a podobně, ale mě to nebylo nic platné. Prostě mi pořád padá. Poradíte někdo?
Robert69
Příspěvky: 176
Registrován: 22 bře 2008 18:56

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Robert69 » 05 led 2018 07:18

Zápalka by padat neměla tak mě napadlo nemáš vetší průměr zápalek?Já třeba mám na všem 4mm ale kdysi mi známý donesl tuším 4,7mm odpálit to šlo ale moc to nedrželo a padalo to.
Milanx
Příspěvky: 96
Registrován: 28 lis 2014 00:28
Bydliště: Jablonec
Kontaktovat uživatele:

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Milanx » 06 led 2018 21:35

K těm .54kám (alias neexistující ráže .56)- Kule .54 s flastrem- levné, dostupné a je vystaráno.
Rád bych se zeptal, zda tu není někdo z Liberecka (Liberec až Semily), kdo by měl derrika v ráži 9mm. Rád bych mu věnoval pár ogiválních střel na otestování. Co jsem koukal do předpisů GG, tak hmotnostně i průměrem by mohly být dobře použitelné olověné střely, které standardně odlévám pro 9mm Luger (nebo vhodně zkalibrované lehké .38 LRN). Samozřejmě odlité narozdíl od přebíjenkových, z čistého olova a protlačené Lugerovým kalibrem. Jde mi o praktický test a o zkoušku, zda budou dané mazací drážky stačit, popřípadě mohu vyzkoušet i již v drážkách namazané mazivem, které se mi perfektně osvědčilo i pro starou vosmatřícu.
Weihrauch 660 Match, Weihrauch Arminius HW .38Sp., Glock 17 G.4, CZUB 455 Jaguar, ZH 202, Haenel Suhl 150, Drulov 70, Erma .22 atd.
Uživatelský avatar
Black Powder
Administrator
Příspěvky: 474
Registrován: 08 led 2008 14:50
Bydliště: Velká Morava

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Black Powder » 06 led 2018 22:28

Jaky mas problem u GG s kalibrom .54?
Lauf ma rozmer v drazkach presne .54
Ako skuseny pistolnik by si mal vedet, ze oznacovanie kalibru a rozmerou vyvrtov u predovkovych vyvrtov sa oznacuje inak pri laufe a inak u strele.
Lauf sa vzdy oznacuje kalibrom v rozmere poli. U nabojoviek je to v drazkach.
Takze ak chces nabit strelu do predovkovej hlavne tak, aby sa vyplnili a utesnili drazky, musi byt nadkalibrova a pri roznej hlbke drazok, je tento rozmer vzdy iny, podla vyrobcu hlavnoviny.
Napr. u GG cal.54 je to priemer strely cal.56, ale to neni kaliber laufu.
Perkusny revolver cal.44 pouziva strelu az cal.46 (podla rozmeru v drazkach a komorach valca), tak isto pre cal.36 je strela cal.375.
Ak pouzivas gulu cal.54 a pridas flaster, tak o jeho hrubku si vlastne zvacsil priemer gule, aby si utesnil drazky,inak by tam gula volne padla.
Pri pouziti kompresnej strely, ktora sa pouziva len pre pusky a rychle vyvrty, su strely kalibrovane presne na rozmer poli vyvrtu popr. -0,01mm napr. longbullet cal.451. Po zapaleni prachu a vyvoju tlaku, sa strela zdeformuje a natlaci do drazok, takze po vystrele ma vasci priemer, ako pri nabiti.
Tolko prax a teoria, aj ked OT.
Ataman, Caiman, Red Wolf, Huben, LCS SK19, Brokock ... Servis, opravy, úpravy všetkých PCP, programování Daystate, prerábky Anschütz na 16J.
Dobré veci robím dokonalými.
Milanx
Příspěvky: 96
Registrován: 28 lis 2014 00:28
Bydliště: Jablonec
Kontaktovat uživatele:

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Milanx » 06 led 2018 23:03

Black Powder: Teď nevím zda to bylo na mne, pokud ano, já reagoval na viz předchozí komentáře (co se týče té 54ky) a je fakt, že i sami prodejci GG si občas postěžují na ne uplně standardní rozměry vývrtů versus střelivo.
Vzhledem k tomu že již řadu let nejen odlévám, ale hlavně přebíjím, tak s Tebou nemohu souhlasit v případě rozměrů střel pro celé náboje, ale to je věc mimo téma, tak to nechci pitvat (ale stačí se podívat do CIP norem atd.).
Co se týče předovek, mám vyzkoušenu jednu věc- žádná hlaveň není naprosto stejná (při stejném jmenovitém kalibru) a proto například pokud někdo projeví zájem, nejdříve mu věnuji několik střel darem na vyzkoušení a teprve když je spokojen, je vyhráno. Nikdy bych si netroufl paušalizovat a spoléhat se na jmenovitý palcový údaj, jinak s tebou samozřejmě souhlasím. Já to dělám tak, že u předovek chci znát nejširší rozměr (tedy v drážkách), neb je třeba, aby střela těsnila, a to jak moc se zaříznou do střely pole vývrtu, už je věc daná hlavní. (Samozřejmě kombinace sférická střela + flastr umožní použít o fous menší rozměr střely.) Jinak hezky popsané, ikdyž pro mne již dávno známá fakta :)
Weihrauch 660 Match, Weihrauch Arminius HW .38Sp., Glock 17 G.4, CZUB 455 Jaguar, ZH 202, Haenel Suhl 150, Drulov 70, Erma .22 atd.
Uživatelský avatar
Black Powder
Administrator
Příspěvky: 474
Registrován: 08 led 2008 14:50
Bydliště: Velká Morava

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Black Powder » 06 led 2018 23:21

Ano, reagoval som na Tvoju poznamku k tomu kalibru, ale teraz vidim, ze to uz bolo spomenute vyssie.
U nabojov je to pri kazdom inak, popisal som Luger kedze si ho spomenul u ktoreho je priemer nejakych 9-9,05mm a uz ten rozmer je z presahom do drazok.
Mam GG 9mm a Luger v tvrdom olove tam isiel tak tazko, ze uz by som to tam nedaval a v makkom olove zase strelu rozmlatis na valecek.
Co poznam, tak napr. u .44-40 je strela .427-429 takze podkalibrova ako je uvadzany rozmer.
Predovkarsky cal. 45 ma tolko variant, ze sa neda nikdy presne specifikovat rozmer a strelu, pokial sa konkretna hlaven nepremera a neskusi sa potrebna strela - gulka.
Ataman, Caiman, Red Wolf, Huben, LCS SK19, Brokock ... Servis, opravy, úpravy všetkých PCP, programování Daystate, prerábky Anschütz na 16J.
Dobré veci robím dokonalými.
Milanx
Příspěvky: 96
Registrován: 28 lis 2014 00:28
Bydliště: Jablonec
Kontaktovat uživatele:

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Milanx » 06 led 2018 23:38

Black Powder: Plny suhlas. A díky za info o té 9mm. Jde o to, že tu někdy prodejci prostě nemaj střely a je blbé, když si kupec k novému GG chce (logicky) zakoupit i střelivo a ono prostě není. Tak jsem chtěl jen případně pomoci, ale nikoliv bez řádného vyzkoušení. Tím to ukončuji.
Weihrauch 660 Match, Weihrauch Arminius HW .38Sp., Glock 17 G.4, CZUB 455 Jaguar, ZH 202, Haenel Suhl 150, Drulov 70, Erma .22 atd.
dostalhon
Příspěvky: 4
Registrován: 13 pro 2017 11:33

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od dostalhon » 07 led 2018 20:06

Nazdar lidi, omlouvám se za OT, ale potřeboval bych poradit. V jakých obchodech kupujete parafín? Nechce se mi jej kupovat přes net, doprava dražší než samotná surovina. Zatím jsem obešel drogerie, barvy-laky, lékárnu, jediný úspěch byl ski servis, ale kousíček za 70kč, ne díky. Na mazání používám sice včelí vosk a hovězí lůj (později vyzkouším i skopový), ale chci vyzkoušet některé náměty, na které jsem tady narazil.
Díky a omluva za OT
ujosvec
Příspěvky: 33
Registrován: 20 pro 2017 21:21

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od ujosvec » 08 led 2018 16:47

Ahoj
Byl jsem si začmoudit s GG 9mm. Doma rozeberu (čtu cele foru zatim na str.190)
řádně vše vyčistím a chci zkompletovat. Kouknu na pistony ze zadu a....
2018-01-08_16.41.11[1].jpg
kouknu na náhradní co jsem si objednal a též mají druhou stranu jinou.
Při rozebírání jsem si toho nevšiml. Tak nevím kam který patří.
Poradí někdo?
Čmoudu zdar!
5,2 vol
Příspěvky: 89
Registrován: 10 pro 2015 20:14

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od 5,2 vol » 08 led 2018 19:34

ujosvec. Je jedno kam který dáš, nemusíš se ničeho obávat. Pokud by byl v nich rozdíl, výrobce by to psal v návodu. Měl jsem xxxxxx krát rozebráno - složeno a stříleno. Vše v pohodě.

dostalhon. Parafín se dá sehnat i v kilogramech 1 kg za 60 kč nebo 1 kg za 240 kč, cena je podle kvality parafínu.
Používám potravinářský vosk, nechám ho rozpustit, pak do něj dám nasekané válečky ze zednického hrubého filce. Válečky z filce z roztaveného vosku vyjmu a nechám uschnout.
Já už střely nemažu, protože filc nasáklí voskem setře stěny hlavní od splodin a zároveň je promázne.
U těchto krátkých hlavní to takto mazat jde, ale u pušky to nepromázne až k dnovému šroubu.
Edgun Leshiy 5,5mm
Air Arms S400 .117 s pažbou od www.lukyhenry.cz
Great gun .45 / 6" a zvětšené pažbičky.
Kuše Beast Hunter, optika Meopta - MeoStar - M2
ujosvec
Příspěvky: 33
Registrován: 20 pro 2017 21:21

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od ujosvec » 08 led 2018 20:08

5,2 vol- OK díky!!!
Znipper
Příspěvky: 209
Registrován: 19 úno 2014 18:50

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Znipper » 10 led 2018 13:18

Tak sa vratim k prispevku z pred sviatkov a OSPRAVEDLNUJEM SA vsetkym dotknutym. Osol som ja.

Toto mi teraz prislo z Legis tellum -

Streľba aj mimo strelnice je povolená u všetkých zbraní kat. D s výnimkou
zbraní uvedených v § 7 ods. 1 písm. a), e) a f), t.j.
"a) palná zbraň určená na streľbu nábojmi typu flobert s energiou strely
na ústí hlavne najviac 7,5 J,
e) mechanická zbraň, ktorej napínacia sila je väčšia ako 150 N,
f) historická zbraň,".

A ja este odcitujem

§ 55 odstavce -

(9) Držiteľ zbrane kategórie D je povinný zbraň alebo strelivo do nej riadne zabezpečiť proti jej zneužitiu, strate alebo odcudzeniu.

(10) Zo zbrane kategórie D uvedenej v § 7 ods. 1 písm. a), e) a f) sa môže strieľať len na strelnici (§ 49); táto zbraň musí byť označená platnou skúšobnou značkou podľa osobitného predpisu.3)

(11) Streľba zo zbrane kategórie D uvedenej v § 7 ods. 1 písm. b), c), d), g), h) a l) je zakázaná na mieste, kde môže byť ohrozený život alebo zdravie osôb alebo spôsobená škoda na majetku.
Odpovědět