Derringer od fy Great Gun

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
pparatkoo
Příspěvky: 83
Registrován: 16 zář 2015 19:03

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od pparatkoo » 26 zář 2017 13:12

Podle mě je DA spoušťák u takový zbraně dost dvousečnej. Človíček v obraně tasí z kapsy a protože si pamatuje z návodu, že se jen mačká tak mačká. První kule letí do země pod nohy útočníka,druhá kule těsně mine jeho bok a potom už jen obránce s oroseným čelem míří na útočníka a v křeči dělá cvak,cvak,cvak zápalník o pistony.
U SA si každej ( kavaleristé jistě potvrdí) "cenu rány" uvědomí.
PS: Já nevim jak dalece znáte ruskej revolver Nagant, ale dělal se ve verzích SA a DA spouští.
DA byli pro důstojníky protože ty u střelby přemýšlely.
SA byli pro řadový vojáky protože ty kdyby jen mačkali tak zajedno budou zbytečně plejtvat střelivem a za druhý trefí hovno (stejná situace co jsem popsal výše) :D


skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od skagerak » 26 zář 2017 14:01

a od té doby se všechny vojenské revolvery dělají jen v SA ... :roll:

Pro toho, kdo by udělal to co popisuješ, by nebylo o nic lepši si hrát s natahováním a přepínáním......
pparatkoo
Příspěvky: 83
Registrován: 16 zář 2015 19:03

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od pparatkoo » 26 zář 2017 16:44

Ne.Jde o to, že v tý době s těmi revolvery přicházeli do styku lidi co neměli střelbu z krátký zbraně prakticky vůbec natrénovanou.
No a cílová skupina lidí pro CzG jsou z drtivý většiny lidi co se zbraněma zkušenosti nemaj, ale koupí si jí protože můžou.
Možná jste mě nepochopil.Já tady nekritizuju zbraň ( ta se mi líbí,i když bych jí viděl radši v perkusní .36). Jen jsem měl na mysli, že to někdo může vysypat až moc rychle. Dvě rány nejsou mnoho :(
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od ramires » 26 zář 2017 17:48

Perkusní zbraň není pro absolutně neznalé lidi, pokud si něco podobného někdo koupí aby to nosil u sebe a "machroval" bez základních znalostí, tak to je na potencionální prúser pro majitele nebo jeho okolí. Ale k věci, pokud odmyslím cenu, hladký vývrt, moderní materiál a netradiční(moderní)vzhled tak je tento derringer nejlepší na nošení i případnou nutnou sebeobranu. Derringey GG jsou perfektní,výkonné a krásné(sám jsem jeden vlastnil), ale spíš pro použití na střelnici, na nošení za účelem sebeobrany max. jenom v nouzi a to nevím..., představa že nosím GG denodenně ze zápalkami někde v pouzdru,kapse nebo v ledvince mi nepřipadá jako bezpečná a ty nekryté zápalky jsou problém, to mi nikdo nevymluví, takže za mně-na nošení a obranu ok, největší problém vidím v ceně :)
In vino veritas...
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od DrobasMirek » 27 zář 2017 09:33

Kdyz se kouknu na jedno ze "survival" for, kde tohle hodne resi a docela mam obavy z tech neznalku, co to chteji nosit u pasu.. ale to je asi na jinou diskusi

Kazdopadne slavnostne oznamuji, ze muj derrik bude pry za 4 az 6 mesicu:-))
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od pelanj » 27 zář 2017 11:01

Tak úplně stejně, ne-li víc se řeší nošení i u GG, zejména v tomto vlákně:) Jelikož to nejmenované fórum také znám, tak s klidem můžu říct, že o zbraních (včetně předovek) tamní osazenstvo ví docela dost.
5,2 vol
Příspěvky: 89
Registrován: 10 pro 2015 20:14

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od 5,2 vol » 28 zář 2017 20:27

Nevíte, kde bych sehnal SABOTY na ráži .45 ???? Co jsem na netu pátral, obchody je nabízejí ale nemají je skladem po mém dotazu na obchodníky.
Děkuji za radu a kontakt, kde bych je bez problémů sehnal.
Edgun Leshiy 5,5mm
Air Arms S400 .117 s pažbou od www.lukyhenry.cz
Great gun .45 / 6" a zvětšené pažbičky.
Kuše Beast Hunter, optika Meopta - MeoStar - M2
Blackpowdergunfan
Příspěvky: 72
Registrován: 04 říj 2011 17:57

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Blackpowdergunfan » 02 říj 2017 07:30

Gewehr 88 ( 8x57IS )
perlufanda
Příspěvky: 39
Registrován: 11 led 2014 20:46

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od perlufanda » 12 říj 2017 21:53

Ahoj lidi, hlásím, že jsem včera odpanil svoji 45 ku a to zcela sám na základě rad z tohoto fóra. Bohužel mi plán narušili mé nemocné děti, tak jsem na střelnici odjížděl ještě z výroby namazanou zbraní a nenamazanými střelami. Cestou jsem si vzpomněl, že nemám hlavně čím vyčistit, tak ve mně zatrnulo.....Jako mazadlo jsem pro nováčka zvolil lithiovou vazelínu castrol lmx a prach Vectan, i když Vesuvit LC jsem nakonec taky bez problému sehnal a mám ho doma. Francouzský prach údajně míň kouří a sviní, navíc už měl víc jak rok za sebou v obchodě a stál mraky peněz a je ho jen půl kila, tak jsem si do začátku zvolil kvůli čištění tenhle, protože z následné rozborky a čištění jsem měl víc strach, než ze samotného střílení. Nu, na střelnici jsem papírovými kapesníky z lehka vytřel hlavně, 3x odpálil zápalky(SaB) a začal mazat první 2 střely. Ty jsem ze spodu po namazání vždycky utřel kapesníkem. Terč byl daný na 15 metrů a pro první střílení na střelnici jsem na 4,5 laufy volil dávku z GG prachovnice přesypanou přes zkumavku. Pak jsem šel na to a modlil jsem, ať prach není zasraný od oleje. A světe div se, rána jak z děla, "plameny a kouř všude kolem", až se i správce přišel podívat, z čeho to střílím, druhá rána taky OK. Terč(obrys postavy) jsem však minul. Poté jsme se správcem, který projevil zájem si taky vystřelit a pokecat, zkoušel samostatně spodní a horní hlaveň. Horní mi na 15 metrů lítala dost nahoru, tak jsem zaměřoval na spodek terče, spodní hlaveň celkem odpovídala miřidlům. Se správcem jsem se shodli, že postačuje snížit dávku pro střelbu na terč na cca 1 gram(odhadem dle odměrky), ale i tak zbraň kopala celkem dost. Pokud můžu pocit ze střelby z derringera k něčemu srovnat, tak nejblíže mi to připomínalo výstřel z RPG 75 a 7, které jsem měl možnost též vyzkoušet. No, postupem času jsem zjistil, že počáteční neúspěchy v mířence byly jen o rukách a očích a z trochou cviku lze obě hlavně nastřelit tam, kam se dívám přes miřidla. Bohužel u úplně poslední rány před cestou domů jsem měl selhač po cca 26(2x13) výstřelech. Jednalo se o spodní hlaveň, ale naštěstí zabrala až třetí zápalka a došlo k výstřelu. Odhaduji, že jsem měl asi moc namazanou střelu, která zasvinila prach(u posledních 2 střel si matně pamatuju, že při ládování mi jedna přišla moc namazaná, doslova z ní vysel cancour zelené vazelíny, jen nevím, jestli z té spodní). Nebo jsem moc střelu namlátil kladivem, byť jsem se snažil střely utemtovávat vždy stejně? Chci se zde na tomto fóru ujistit, že nemohlo dojít podle mého popisu k dmutí hlavně? Závěr - příště střely mazat před odjezdem na střelnici, aby to víc odsýpalo, za 2 hoďky celkem mizernej výkon, ale cíl vyzkoušet, že to funguje a střílí, jsem si splnil. Příště zkusím odměřovat různé dávky prachu.

Následná rozborka se povedla celkem v pohodě podle fotografie na straně 181 tohoto fóra, ale jelikož mne manželka nenechala a nevím proč, čistit doma, musel jsem jet k mé staré matce, která neměla ani baterku. Na čištění jsem šel celkem špatně. Moje rada pro začátečníky jako já je - čisttit horkou vodou s jarem určitě ano, ale dělal bych tak postupně. Nejdřív samostatně blok s hlavněmi, poté samostatně drobné díly. Já blbec dal vše do hrnce a pak se divil, že to nejde dolů(mezitím mi další díly vychladly). Do toho telefonát manželky, kde že to jako sem tak dlouho, tak jsem vypreparovanou zbraň dal do krabice od bot, narychlo nastříkal olejem a jel domů. Až dnes ráno jsem se koukl a zbraň dočistil. Preventivně jsem ji nechal rozloženou a budu pozorovat, zda nerezne. Mám z té akce u matky blbej pocit, náznak lišky jsem ráno zjistil na rámu pažbičky, protože jsem díky manželce nemohl nechat zbraň pořádně oschnout a fén matka neměla. Zbytek vypadá OK. Stejně chci poprosit, jestli nemůže někdo dát makro foto na místo, kde se zašroubovávají pistony, jak to má vypadat správně po čistění. :oops:
stanislavek
Příspěvky: 16
Registrován: 05 zář 2016 22:34

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od stanislavek » 13 říj 2017 21:32

perlufanda píše:Stejně chci poprosit, jestli nemůže někdo dát makro foto na místo, kde se zašroubovávají pistony, jak to má vypadat správně po čistění. :oops:
Já měl problém to místo okolo pistonů vyčistit, ale zjistil jsem, že stačí použít obyčejný kartáček na ruce a jarovou vodu, kterou zbraň čistíš po střílení. Je to tam pak čisté jako nová zbraň. Takže odpověď na tvou otázku je, že stačí použít kartáček na ruce a místo okolo pistonů bude jako nové.
Blackpowdergunfan
Příspěvky: 72
Registrován: 04 říj 2011 17:57

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Blackpowdergunfan » 14 říj 2017 23:48

Ideální na čištění prostoru okolo pistonů je kartáček na zuby + jarová voda, nebo i WDčko ty usazeniny žere celkem dobře. K nafouknutí hlavně určitě nedošlo, to bys musel mít mezi prachovou náplní a střelou mezeru. Jen pro představu, GG derik .45 snese do každý hlavně naládovat vklidu 2 maxibally na sebe do zasraté hlavně a 2g prachu pod to. Výkon je perfekt a rozptyl na obranu víc než dostačující. Je to taková řacha, že to natáhne kohout skoro pokaždý na bezpečnostní ozub a pozor, zápalka z vystřelené hlavně létá směr střelec ( xkrát za triko, na hlavu a jednou se mi připekla v uchu ke špuntu ). Je to ideální, padne jedna rána a na 5m jsou díry +- 10cm výškově od sebe.
Gewehr 88 ( 8x57IS )
pparatkoo
Příspěvky: 83
Registrován: 16 zář 2015 19:03

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od pparatkoo » 15 říj 2017 08:17

Blackpowdergunfan: Já zkusil do Coryho dát za sebe tři koule 8,6mm ve flastrech a pod ně 1,6g prachu. Na pět metrů šli přesně nad sebe s mezerama cca 40cm.
Omlouvám se za OT ale měl jsem touhu to napsat :)
palong74
Příspěvky: 1315
Registrován: 08 zář 2009 22:08
Bydliště: Doma

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od palong74 » 15 říj 2017 16:06

prosim o radu...proc je vzdy prvni rana s obou hlavni slaba????uz si nevim rady..pred strilenim odmastim hlavne a do sucha vytru...i pistony.uvitam kazdy napad a radu
Prosport .22-Delta Titanium 4-16x42...u ceho jsem zacinal u toho koncim
Uživatelský avatar
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Martaskatap » 15 říj 2017 16:30

Podle mě je hlaveň prostě moc hladká tedy ani odmaštění nepomůže. U mě bývá silná až tak 3-4 rána až se hlavně trochu zanesou.
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od greywolf » 15 říj 2017 16:38

Jediná možná příčina je špatná těsnost v hlavni...zkusit třeba střelu REAL,první nabití nemazat a popřípadě do drážek namotat teflonovou nit a fakt dorazit pořádně na prach..samozřejmě do drážek střely..:)
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Odpovědět