Derringer od fy Great Gun

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Martaskatap » 01 čer 2017 11:04

Ahoj, také jsem spoustu věcí na čištění kupoval samostatně ale nikdy to nebylo ono. Doporučuji koupit sadu na čištění od firmy Pedersoli je tam vše potřebné a nemusíš už nic vymýšlet. Také jsem si koupil kartáčky na fajky ale ještě jsem je nepoužil nepotřebuju je vše zajistí horká voda a olej.


berny
Příspěvky: 20
Registrován: 08 zář 2016 13:28

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od berny » 01 čer 2017 12:24

pre kratke hlavne derringera je lepsie pouzivat svajciarsky prach oznaceny ako cislo 1 s jemnou zrnitostou (FFFF) alebo iny podobny. pre cal .54 a laufy nad 4" by bol mozno vhodnejsi aj SCHW. 2 (FFF).
je to neporovnatelny vykon s vesuvitom lc. a aj menej spini hlaven.
perlufanda
Příspěvky: 39
Registrován: 11 led 2014 20:46

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od perlufanda » 01 čer 2017 18:49

Ano, ale když doporučení výrobce je maximální dávka prachu 1,5 gramu Vesuvitu LC, tak bych měl pro zachování doporučené dávky prachu sypat menší dávku účinnějšího švýcarského prachu nebo se pletu?. Pak už zbývá jediná menší výhoda a to menší zasvinění, ale je to prakticky při čištění poznat? Tu sadu od Pedersolliho jsem na netu taky viděl, ale dát za sadu kolem 2 litrů, když potřebuju jen tyčku se mi nechce....Vím, že tady lidi píší, že občas sypu i kolem 2,2 gramu, ale já se ze začátku a snad i napořád hodlám držet 1,5 Vesuvitu nebo poměrnou dávku švýcarského prachu gramu na 4,5 lauf....Na youtube jsou nějaká srovnávací videa, jak hoří Vesuvit vs pyrodex, swiss a zjevně má hoření účinnější švýcar....
Uživatelský avatar
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Martaskatap » 01 čer 2017 19:04

Také jsem vymýšlel vytahovač kulí, různé tyče, kartáčky a nikdy jsem nebyl zcela spokojený sem tam něco nesedělo a tak jsem koupil tohle a jsem spokojený. http://m.zbrane-dave.webnode.com/produc ... stici-set/

Co se týká prachu používám Vesuvit a nemám problém. Pokud budeš mít kvalitní mazání tak to že více špiní nemusíš řešit. Já používám Castro LMX http://www.castrol.com/cs_cz/czech-repu ... rease.html
berny
Příspěvky: 20
Registrován: 08 zář 2016 13:28

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od berny » 01 čer 2017 20:05

perlufanda

ano ked umyvas vo vode je vlastne jedno cim si strielal. tych 1,5 gramu vesuvitu je tam vhodne skor preto lebo vacsia navazka by zbytocne horela uz mimo hlaven. pre derringer je urcite bezpecne aj 1,5 gramu aj vykonnejsich BP prachov, zvlast u tych s kratkymi laufami. pre zabavnu strelbu nie je nic lepsie ako vesuvit a original GG ogivaly hlavne pre ich lahke nabijanie, mam na mysli hlavne uzky spodok pri zavadzani do hlavni.
palong74
Příspěvky: 1315
Registrován: 08 zář 2009 22:08
Bydliště: Doma

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od palong74 » 06 čer 2017 20:00

z duvodu velke spotreby olova jsem se rozhodl koupit odlivaci klaste ale nemuzu je najit ...poradte kde je koupit http://www.greatgun.eshop-zdarma.cz/g22 ... C5+mm.html dik
Prosport .22-Delta Titanium 4-16x42...u ceho jsem zacinal u toho koncim
Uživatelský avatar
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Martaskatap » 06 čer 2017 20:07

tazitaz
Příspěvky: 24
Registrován: 15 kvě 2012 11:07

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od tazitaz » 15 čer 2017 16:39

Tak mi po dvou letech od objednávky,přišla domů čtyřpalcová čtyřiapadesátka. Vzal sem ji na střelnici a zažil překvapení. Zatímco z pětačtyřicítky vystřílim 30 ran za hodinu a v klidu,čtyřiapadesátku budu muset po každých deseti ranách čistit (protáhnout hlaveň) už na střelnici. Vydržel sem 14 ran a ty poslední byly nesnesitelný. Jak se střelbou zanáší vývrt,po desátý ráně to nabere tlaky,začíná zvostra kopat a ta čtrnáctá fakt na hranici udržitelnosti. V dlani mam modřinu. A to sem si myslel,že mě po třech letech předovkovýho GreatGunění už nic nepřekvapí :D Né nadarmo u nás na Chlumu(1866) dělostřelci po každý ráně brali kartáčem lauf.
MKO
Příspěvky: 24
Registrován: 09 úno 2017 18:27

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od MKO » 10 črc 2017 17:44

Nevite nekdo proc uz nejsou Zapalky 4ky ? Vlasim nevyrabi?
Smazaný uživatel 3736

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 15 črc 2017 16:40

Dnešné neisté počasie ma konečne donútilo si nachystať výbavu na ďalšiu návštevu strelnice. Takže idem vážiť a vystrihovať flastre. Jediná zmena je, že idem prvý krát použiť čierny prach Wano POW-EX so zrnitosťou FFFFG. Kúpil som si ho zvlášť pre GG 9mm. Takže som zvedavý na výkon a čistotu po streľbe oproti Vezuvitu LC. Idem dávať navážku 0,5 gramu + gulička .340 + flaster mazaný Castrol LMX + zápalka "4" SB.
Přílohy
Príprava.jpg
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 365
Registrován: 22 úno 2009 10:37
Bydliště: daleko, předaleko..

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Lukáš » 20 črc 2017 08:41

díval jsem na staré příspěvky a někdo psal o devítce ve 4", tedy o tom jak se chová při střelbě, bohužel jsem to už nenašel.Měj jsem ji pouze ve 2,5" ale rozptyl mně moc netěšil. Otázka tedy zní dá se to udržet se 4" laufy ještě v ruce?Střelba pouze ogivály GG.
cernunos
Příspěvky: 453
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od cernunos » 20 črc 2017 15:08

Lukáš:
Já mám 9 mm dokonce v 5" a jsem se střelbou dost spokojen.Střílím cca na 15-20m a spíš na figuru terč(ted nevím zda stojící nebo ležící či jak se to jmenuje) a trefuju vitální části,vyloženě mířenku s tím nestřílím ale můj hrubý odhad je,že soustřel se dá na těch 15m udržet nějakých 20 cm +-.Ted jsem nebyl na střelnici už snad 3/4 roku,takže jsem z těch čísel ted trochu vypadl.Na to,že je to deringer,tak si myslím trefuje dost obstojně.Jinak udržet v ruce se to samozřejmě dá.střílím 1g Vectanu a ogivál od GG.Kope dost,dost to ovlivnuje tvar a "velikost" té pažbičky ale opět jsme u faktu,že je to prostě derinfer.Já mám dost malé ruce,takže mi to moc nevadí,je to subjektivní prostě.Výkon také slušný a pro ty,kdo uvažují o obranných účelech včetně osobního nošení,si myslím je ta devítka nejideálnější z celé nabídky GG(výkon,malé rozměry atd).Toho zpětného rázu bych se vyloženě bál spíš u té .54,to je vidět na videích na youtubu,jak to lidi silně kope do rukou,já bych to nechtěl.To už spíš tu .45 jako sestřičku k devítce... :)
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 365
Registrován: 22 úno 2009 10:37
Bydliště: daleko, předaleko..

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Lukáš » 20 črc 2017 18:34

Ahoj, 20cm na patnácti metrech by mi stačilo, tak to asi zauvažuji a vemu 4,5". Ted střílím dimini .45 třípalec a přijde mi
že mám o dost horší rozptyl než když jsem střílel krátkou devítkou. Také lépe vrtala dřevo, byla chyba jí prodat, ale chtěl jsem sjednotit ráži na oněch .45 Tak se zase vrátím k devítce, na obranu jí nemám, takže delší laufy překážet nebudou.
Díky za postřeh.
palong74
Příspěvky: 1315
Registrován: 08 zář 2009 22:08
Bydliště: Doma

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od palong74 » 14 srp 2017 11:53

Martaskatap......ale tyto kleste jsou spatny....alespon co vim tak .44 rem ma tusim 10,97mm.to znamena ze by to bylo volny v laufu.nebo ma nekdo jiny nazor.....prosim at nekdo napise primy zkusenosti s klestema ktery pouziva pro derika .45.dik
Prosport .22-Delta Titanium 4-16x42...u ceho jsem zacinal u toho koncim
Uživatelský avatar
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Martaskatap » 14 srp 2017 11:59

Tak já ty kleště používám a vpohodě to těsní. Vždyť i GG tyto ogivaly doporučuje a prodává je.
Odpovědět