Derringer od fy Great Gun

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
5,2 vol
Příspěvky: 89
Registrován: 10 pro 2015 20:14

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od 5,2 vol » 15 dub 2017 21:12

Je zakázané zde zveřejňovat a dělat reklamu firmě. Na netu jej určitě dohledáš.
Nic méně, zásobníky dělají sériově a je to dobrá pomůcka při rychlém nasazení zápalek. Zápalky na oba pistony mám nasazené než řekneš jednadvacet. Ten můj má obsah zápalek na 12 výstřelů, cena byla 800 kč.


Edgun Leshiy 5,5mm
Air Arms S400 .117 s pažbou od www.lukyhenry.cz
Great gun .45 / 6" a zvětšené pažbičky.
Kuše Beast Hunter, optika Meopta - MeoStar - M2
MKO
Příspěvky: 24
Registrován: 09 úno 2017 18:27

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od MKO » 17 dub 2017 14:00

Jo ale musis je tam cpat za natazeneho kohoutu. Ja mam ten jednoradovej a ten se tam vejde s kohoutem na ozubu. Neni to o moc pomalejsi zato bezpecnejsi.
5,2 vol
Příspěvky: 89
Registrován: 10 pro 2015 20:14

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od 5,2 vol » 17 dub 2017 16:02

Bezpečné to je, derika držím za rukojeť v ruce se kterou střílím a v druhé zásobník, co sním nasunu zápalky. Stejně držíš zbraň hlavněma k terči, když nasazuješ zápalky ať už jakýmkoliv způsobem. Ačkoli kritika se vždy nějaká najde ať už jde o cokoliv.
Navíc, nejsem jediný, kdo má velké prsty a na první ozub jsem tam zápalku nikdy nemohl pořádně nasunout, vždy jsem si musel natáhnout na druhou polohu, aby můj mamutí palec tam tu zápalku dal. Tak máš jedno, když se tam s velkými prsty nevejdeš a máš nataženo na druhou polohu, aby ses tam prsty dostal nebo k tomu použiješ zásobník.
Tenhle dvouřadý přímo na GG mně velice zaujal, protože se dá rychleji nabíjet, je skladnější a připadá mě praktičtější. Ale každý má svůj vkus.
Za bezpečnost se zacházení se zbraní si zodpovídá každý sám za sebe.
Edgun Leshiy 5,5mm
Air Arms S400 .117 s pažbou od www.lukyhenry.cz
Great gun .45 / 6" a zvětšené pažbičky.
Kuše Beast Hunter, optika Meopta - MeoStar - M2
palong74
Příspěvky: 1315
Registrován: 08 zář 2009 22:08
Bydliště: Doma

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od palong74 » 19 dub 2017 18:59

pri nedelni navsteve strelnice jsem se dostal do debaty derringer a cim ho krmit.borec daval kuli a flastr prej z duvodu ze ogival je nedostatecne roztocen pri vystrelu....proto se ptam tady zkusenejsich co vy na to?podotykam ze mam derika 4 palcovyho.......podle meho nazoru je ptakovina pac kdyz se mrknu na muj terc (strilim na tvrdy karton)tak krasna vysekla diry...
Prosport .22-Delta Titanium 4-16x42...u ceho jsem zacinal u toho koncim
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od edelweiss » 19 dub 2017 21:39

Sis dal radu sám, trefil si že je to ptákovina :mrgreen:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
palong74
Příspěvky: 1315
Registrován: 08 zář 2009 22:08
Bydliště: Doma

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od palong74 » 20 dub 2017 14:31

:D :D :D :D :D
Prosport .22-Delta Titanium 4-16x42...u ceho jsem zacinal u toho koncim
stanislavek
Příspěvky: 16
Registrován: 05 zář 2016 22:34

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od stanislavek » 26 dub 2017 21:54

palong74 píše:pri nedelni navsteve strelnice jsem se dostal do debaty derringer a cim ho krmit.borec daval kuli a flastr prej z duvodu ze ogival je nedostatecne roztocen pri vystrelu....proto se ptam tady zkusenejsich co vy na to?podotykam ze mam derika 4 palcovyho.......podle meho nazoru je ptakovina pac kdyz se mrknu na muj terc (strilim na tvrdy karton)tak krasna vysekla diry...
Na střelnici bych se hlavně na ogivály vykašlal úplně. Představa, že natloukám náboj kladivem do hlavně jak šílenec při každém nabíjení mě nenaplňuje zrovna nadšením. Na střelbu na pistolový terč úplně stačí prach, kousek papírový utěrky a namazaná kule cal.44 (pro derringer cal .45), která jde do hlavně na naklepnutí nabijákem bez kladiva nebo jiného sortimentu železářství. Pokud bych chtěl střílet jó na přesnost, tak tam nacpu sabot, který se dá naládovat taky bez kladiva, i když pravda trochu obtížněji.

Abych to shrnul, ogivály jsou podle mě na střelnici zbytečně složitý a zdlouhavý na nabíjení, plus dražší než obyčejné kule, které na pistolový terč střílí dostatečně přesně a dobře se nabíjí. No a navíc s sebou nemusíte tahat kladivo.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od edelweiss » 27 dub 2017 17:26

nevím, mám kvalitní mazání tak mi stačí ruka, ovšem ti kutilové s kladivem na youtube mně vždy pobaví :-) Kule nepoužívám bo je to mrhání matrošem :-)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
stanislavek
Příspěvky: 16
Registrován: 05 zář 2016 22:34

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od stanislavek » 27 dub 2017 21:00

edelweiss píše:nevím, mám kvalitní mazání tak mi stačí ruka, ovšem ti kutilové s kladivem na youtube mně vždy pobaví :-) Kule nepoužívám bo je to mrhání matrošem :-)
No já používám cal. 44 čistě proto, že jsou levné (nemám odlévací kleště), na pistolový terč dostatečně přesné a díky pohodlnému a rychlému nabíjení se dá střílet poměrně vysokou frekvencí, prostě to jde ráz na ráz :-) Pro strýčka příhodu mám schovaných asi 20 sabotů a stejný počet poplastovaných střel, ale na střelnici je to podle mě škoda, rozdíl v přesnosti na tak krátkou vzdálenost je minimální, ovšem v ceně za ránu a rychlosti nabíjení je ten rozdíl značný.

Prostě na střelnici chodím pro zábavu si zastřílet a ne trávit většinu času natloukáním ogiválů do hlavně. Ty originální v cal.45 od GG snad jinak než kladivem ani naládovat nejde.
palong74
Příspěvky: 1315
Registrován: 08 zář 2009 22:08
Bydliště: Doma

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od palong74 » 28 dub 2017 00:28

mazu ogivaly hovezim lojem se vcelim voskem.....po cca 30ranach nemam problem ji tam natlacit nadoraz.....akorat nechapu jak to delate s ogivalama kdyz je tam jen nasunete....co jsem si tady precetl vlakno tak se prave doporucuje roztemovat ogival aby se dostal do vyvrtu.....nebo jsem to snad spatne pochopil.....ja to tak delam a vykon i presnost super....jinak me to ladovani i to natloukani bavi ....neni to jak sypat z glocka :D
Prosport .22-Delta Titanium 4-16x42...u ceho jsem zacinal u toho koncim
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od edelweiss » 29 dub 2017 07:00

mám tuhé mazání tak mi drží a jdou po naklepnutí zasunout rukou nadoraz, na zábavu stačí a bez kladiva ,-)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
MKO
Příspěvky: 24
Registrován: 09 úno 2017 18:27

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od MKO » 29 dub 2017 11:40

Technickej dotaz. Nevite nekdo proc jsou v ramu pazby dve diry se zavitem? Jedna je na sroub od strenek a ta druha je tam proc?
blackpowder
Příspěvky: 1
Registrován: 24 kvě 2017 21:47

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od blackpowder » 24 kvě 2017 21:57

čaute precital som toto fórum ale nikde som nenašiel stručnú a jasnú odpoveď na to ktorý čierny prach je do tejto pištole najlepšie použivať. mam objednaný derrik 9mm tak mi poradte skúsený strelci čo tam mam sypať :D
Smazaný uživatel 3736

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 30 kvě 2017 17:02

Tak som si aj ja urobil nečakane radosť a za srandovnú cenu 150,-EUR som si kúpil nikdy nestrielaný, iba vyleštený a vystavovaný GG 9mm 3". Presne ten som aj do budúcna plánoval kúpiť. Dostal som k nemu samozrejme originálnu krabičku, nabiják, 100ks 9mm GG striel a krabičku zápaliek. Po skúsenostiach s iným derringerom budem na "terčovú" streľbu používať perkusnú guličku + flaster mazaný Castrol LMX + Vezuvit LC. S hmotnosťou prachu sa budem pohybovať okolo 0,6g. Perkusné guličky skúsim .340, prípadne .347. Uvidím, ktorá sa mi osvedčí a s akou dávkou prachu.
Přílohy
Great Gun.jpg
perlufanda
Příspěvky: 39
Registrován: 11 led 2014 20:46

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od perlufanda » 01 čer 2017 10:39

Zdravím přátelé,

bohužel s časových (rodinných) důvodů mi derringer leží doma a práší se na něj. Počítám, že na střelnici začnu chodit od září, až nastoupí mladší dcerka do školky a budu mít po letech čas i sám na sebe. Mám dotaz ohledně čištění...Pořídil jsem si čistící sadu na sa vz. 58 a už od kolegyně vím, co je dýmkošťour. Bude to na čištění stačit? Jde mi o to, že jsem si po doručení pistolky v rámci euforie běžel koupit nějaké kartáče na perkusáky do místního obchodu, ale s těmi mám jeden problém. Kartáče se musí našroubovat na nějakou tyčku se závitem, ale tu tyčku nemohu nikde sehnat a na výrobu svépomocí mám levé ruce. Jedná se převážně o kartáče buď od Pedersoli nebo Ardesy. Kdybych měl tu tyčku, pořídil bych k ní pro sychr i vytahovák. Nemáte tipa, kde takový nástavec koupit? Dále se chci zeptat, je nějaký zásadní rozdíl mezi Vesuvitem LC a švýcarským prachem co se týče zasvinění zbraně a následného čištění? Jestli to dobře chápu, Vesuvit má menší účinnost, takže když budu sypat ze začátku 1,5 gramu do 4,5 laufu, měl bych sypat odpovídajících cca 1,1 gramu pyrodexu? Má teda pro mne smysl kupovat celkem drahý prach, když Vesuvit za 500,-Kč udělá to samé? Napadá mne jen čištění, protože to někde někdo napsal. Děkuji....
Odpovědět