Derringer od fy Great Gun

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
MKO
Příspěvky: 24
Registrován: 09 úno 2017 18:27

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od MKO » 19 úno 2017 13:23

pažba.jpg
pažba.jpg (36.42 KiB) Zobrazeno 1187 x
Tohle tady už někdo ukazoval jako domácí práci. To je dost dobrý.


pparatkoo
Příspěvky: 83
Registrován: 16 zář 2015 19:03

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od pparatkoo » 19 úno 2017 15:37

Já nevim no. Já třeba dělám nože. A když si u něčeho přiznám že to má chyby a "že z toho čiší amatéřina na sto honů" tak se tim veřejně nechlubim.
Mě se líbí nevšední tvary a nápady ale tady nějak nevim k čemu je to dobrý. Derringer tim úplně ztratil svůj význam a pokud je to navržený kvůli přesnému úchopu při terčový střelbě tak k tomu mi ten derringer zase nějak nejde.
Ale to je jen můj skromnej názor kterej nikomu nenutím a jen využívám svobodu projevu :)
PS: Derringer vlastnim a odstříleno mám přes tisíc ran,s dřevem pracuji,rukojetí,střenek a pažeb už jsem něco vyrobil (to já jen abych nevzbudil dojem "internetového teoretika" co nikdy nic neudělal a jen kritizuje) :)
Ale jsem přesvědčenej že když to zkusíte znovu tak druhej kus už bude daleko,daleko lepší,hezčí a funkčnější ;)
PetrOV
Příspěvky: 21
Registrován: 30 srp 2016 13:07

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od PetrOV » 19 úno 2017 17:50

No jo, jako na každém jiném fóru :D kritika mi nevadí, ale spíše bych uvítal konstruktivní, ne všeobecnou.

Psal jsem, že se nechlubím, jen jsem ten můj původní dotaz chtěl nějak "uzavřít" a ukázat, že to jde i za pár korun a bez většího vybavení. O finálním tvaru/obrysu si myslím, že není až tak zlý(ano, čistě subjektivně), nicméně prostor ke zlepšení tam určitě je velký - už mám v hlavě verzi 4.0, která bude více do soudečku aby ještě líp sedla do dlaně, větší doladění detailů-hlavně finální broušení, moření atp.
Kdybych ho s origo pažbami držel alespoň dvěma prsty, tak bych to neřešil a na celou tuto anabázi bych se vykašlal- držet ho jen prostředníkem ale prostě dost dobře nejde.
MKO
Příspěvky: 24
Registrován: 09 úno 2017 18:27

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od MKO » 21 úno 2017 17:43

Zdravim. Při nákupu nových střel na GG .45/5" jsem narazil na tyhle od Aresu. Jsou to vlastně poplastovaný Maxi ball.

http://cs.strobl.cz/strela-ares-maxi-45 ... lastovana/

Píšou že je netřeba mazat. Zkoušel jste to někdo?

Při naládování do čisté hlavně na delší dobu a nošení se taky nemaže a tohle by tu střelu možná dobře utěsnilo.
Milan 77
Příspěvky: 2
Registrován: 25 úno 2017 12:02
Bydliště: Turnov

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Milan 77 » 25 úno 2017 12:18

Zdravim ve spolek. Omlovam se za hacky a carky, ale pisu pouze z mobilu. Jiz brzy se stanu majitelem GG 45. Klasika cerny 3.5 hlaven. Procetl jsem tu vse. Spousta dobrych informaci. Takze dekuji. Uz se tesim az si vystrelim. :D
Rychlejší vyhrává....
babaGG
Příspěvky: 82
Registrován: 28 led 2012 16:09

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od babaGG » 25 úno 2017 13:53

Asi se to tu někde řešilo ale nemohu to najit.Jak je to s derringerem v německu?Jako Čech ho mohu mit u sebe jen u nás nebo i tam?Dik :D
tazitaz
Příspěvky: 24
Registrován: 15 kvě 2012 11:07

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od tazitaz » 25 úno 2017 13:59

Taky jsem doma kreslil nápady na přestavbu pažbiček,ale moje drahá polovička mi vzala vítr z plachet,když prohlásila: To už ale nebude derik! Chceš z toho dělat Margolínu? Takže jsem se vrátil zpátky na zem a dál spokojeně střílim. Ještě pro zajímavost zkusim na pažbičku nalákat gumovej návlek :?:

Měl sem uloženej i nošenej derik dvakrát po pěti měsících a jednou devět měsíců v kuse,střely namazaný a pokaždý to vystřelilo bez problémů. Delší dobu sem to nezkoušel,páč to nevydržim (syndrom šunky ve špajzu :D ) Se suchejma střelama se nekamarádim,páč nechci mít slabou první ránu.
Uživatelský avatar
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Martaskatap » 25 úno 2017 23:02

Ahoj takový dotaz dá se opravit škrábanec na derikovi s nerez hlavněmi? Mám doma dremla, spoustu kotoučků, nějakou pastu ale mám strach na to šáhnout. Větší zkušenosti mám s leštěním mosazi a byl bych nerad kdybych hlavni provedl něco co by tam zůstalo a nešlo to opravit. Proto se ptám jestli se s tím zde nemá někdo zkušenost. Díky.
Uživatelský avatar
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Martaskatap » 02 bře 2017 12:57

Ahoj tak jsem poprvé střílel s derikem. Koupil jsem si dva .45 3,5" jeden v tvrdochromu s nerez hlavněmi a jeden celý černý. Musím říct že je to velmi příjemné střílení. Tak nějak nechápu to vymýšlení větších pažbiček. Mám velkou ruku a střílelo se mi s nima pohodlně.
MKO
Příspěvky: 24
Registrován: 09 úno 2017 18:27

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od MKO » 04 bře 2017 05:49

Nemáte nějakej fígl na opětovné nasazení kuličky a montáž přepínače? To je strašný to tam znova dostat. Už to nebudu často rozebírat a jenom to prostříknu olejem. Tam nic nezrezne, nebo jo?
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od edelweiss » 09 bře 2017 06:51

Tam nemáš co lézt :mrgreen: Stačí ten olej :lol:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
MKO
Příspěvky: 24
Registrován: 09 úno 2017 18:27

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od MKO » 09 bře 2017 21:19

Tady mají odměrky na prach
http://www.reloader.cz/cz/eshop/k/davko ... sure/7962/
Ale je to uvedeno v CC. Co to je a kolik CC jsou 2 gramy?
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Igrlik » 10 bře 2017 10:25

Principiálne sú to odmerky na bezdýmák, CC je kubický centimeter a na použitie s čiernym prachom sú podľa mňa nepraktické a krpaté...
MKO
Příspěvky: 24
Registrován: 09 úno 2017 18:27

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od MKO » 10 bře 2017 17:52

JJ dík. Takže ta 1,9 CC ( cm3 / ml ) jsou +/- 1,8 g Vesuvitu LC. Jako hylzna .45 ACP
perlufanda
Příspěvky: 39
Registrován: 11 led 2014 20:46

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od perlufanda » 12 bře 2017 17:02

K tomu přepínači...Opravdu netřeba čistit?...Teda "čistit" olejováním, ale ne rozborkou?...Někdo tady psal, že každý 5. střílení udělá rozborku přepínače a vyčistí to s ostaními díly běžným postupem....Když to jen budu olejovat bez rozborky a budu pravidelný střelec, co přepínač udělá za xxx let?......Opravdu se tam zplodiny nedostanou a nezrezne to?....Ptám se jako pitomec, první návštěva střelnice mne čeká s prvním jarním sluncem, ale chci být připraven na vše a zbytečně si nekomplikovat život.. :mrgreen:
Odpovědět