Derringer od fy Great Gun

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Martaskatap » 16 lis 2016 18:22

Díky za info takže ji asi objednám. Stále pročítám jsem na stránce 122 a četl jsem že mazání lithiem už maže zase až moc a střela těsní míň. Rychlost je tím pádem menší. Stále se snažím najít alternativu k origo mazání a kuchtění vlastního navíc ještě aby to bylo za rozumnou cenu.


Robert69
Příspěvky: 176
Registrován: 22 bře 2008 18:56

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Robert69 » 16 lis 2016 18:28

chramst píše:Buď naprosto klidný. To mazání Castrol LMX na bázi sloučenin lithia je bezkonkurenční. Kdyz bys sehnal starou dobrou vazelínu ještě z Jugosláviena stejné bázi, ještě lepší. Byla za babku a jmenovala se FOR. Žlutá kylovka se šroubovacím víčkem. Já měl v garáži ještě dvě z doby kdy nebylo nic dobrého na mazání vodních pump, jen ta vazelína nevytekla.
Do vodních pump jsem vždy používal A4
http://shop.autodilykrc.cz/cz-detail-55 ... -250g.html
Žádné zbraně nevlastním akorát šavli po dědovi.
Uživatelský avatar
Snajpr
Příspěvky: 82
Registrován: 11 dub 2014 22:04
Bydliště: Vysočina

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Snajpr » 16 lis 2016 23:05

Ahoj, vítám budoucího předovkáře:-) Já mažu jelením lojem se včelím voskem. Udělal jsem si toho docela dost (ono toho do těch drážek moc nepadne) a je mi líto to vyhodit, protože to taky funguje a prdy jsou to slušný - musím natloukat paličkou viz moje video. Mám to smíchaný 1:1 a je to dost tuhý. Až to sdělám, tak si umíchám normální vepřový sádlo se včelím voskem. U tohohle mazání je výhoda, že si tu tuhost tím voskem můžeš pěkně regulovat a nestojí to skoro nic, jen plátek vosku ve včelařskejch potřebách a je to eko :lol:
LOV 21, TEX Mod.3, SPA CP1M Artemis, S 631 Lux, S 634 + 3-9x42 AO Optisan Cobra, Derringer GG .45 3,5", Buckskinner .45
Uživatelský avatar
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Martaskatap » 16 lis 2016 23:14

O tom jsem přemýšlel že bych to vyzkoušel ale v okolí nemám možnost včelí vosk koupit a když jsem se díval na net tak cena 290 Kč za kg + poštovné mi přijde dost. Už jsem přemýšlel že bych se optal i tady jestli by nebyl někdo ochotný mi sklénečku prodat ale to mi přišlo takové blbé. Nechci mazat jen flusancem :-D. Zatím se přikláním k tomu Castrolu ale stále si nejsem jistý vzhledem k tomu že tu někdo psal že to maže až moc a střela pak neklade ten zprávný odpor a nemá sílu. Nevím jak moc to střelbu ovlivní každopádně já nebudu honit jouly stačí mi že to začadí a udělá ránu. Když se trefím do terče budu rád. Mám kamarády se zbrojákem, furt jezdí na střelnici tak bych se k nim rád přidal a z něčeho si taky prásknul :-). Naposledy jsem střílel z ostré zbraně když mi bylo 10 let a to z CZ 75.

Edit: Ještě by mě zajímalo mohu použít tento vytahovač střel: http://www.lovecke-zbrane.eu/zbrane/vol ... -strel-45/
s touto sadou? Jde mi o to že ta rukojeť je malá tedy jestli půjde vpohodě zavrtat do olova?

Asi mám školácké otázky ale chtěl bych být připraven kdyby se něco stalo.
Přílohy
cisteni.jpg
Uživatelský avatar
Snajpr
Příspěvky: 82
Registrován: 11 dub 2014 22:04
Bydliště: Vysočina

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Snajpr » 16 lis 2016 23:42

Použít ho můžeš, ale tohle zase přijde drahý mně. Já jsem použil dlouhej vrut, musíš ho omotat páskou a nechat čumět jenom špičku, jinak si poškrábeš zevnitř hlavně. Je to za babku. Ale nejdůležitější je tomu předcházet, abys ho nemusel vůbec použít. Čili před střelbou:
1. důkladně, ale důkladně odmastit - někdo používá i benzín nebo líh, já si vystačím s hadrem a vytěrákem
2. nezapomenout na prach než tam šoupneš olovo
3. pokud to přesto nevystřelí, tak vyšroubovat piston a podsypat ho prachem - to mi vždycky zatím naštěstí pomohlo a funguje to 100%
LOV 21, TEX Mod.3, SPA CP1M Artemis, S 631 Lux, S 634 + 3-9x42 AO Optisan Cobra, Derringer GG .45 3,5", Buckskinner .45
Uživatelský avatar
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Martaskatap » 16 lis 2016 23:50

Díky tyto postupy už mám naštudované no ale přece jen člověk nikdy neví. o tom vrutu vím byly tu i nějaké fotky jako vrut strčit do bužírky a omotat lékařskou páskou na správný průměr aby se zbytečně nedotýkal vývrtu. Jen mám obavu ze samotného šroubování aby šroubovák nesklouznul. Přece jen na tyčce vytěráku by to mělo více držet.
Robert69
Příspěvky: 176
Registrován: 22 bře 2008 18:56

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Robert69 » 17 lis 2016 08:13

Martaskatap píše:Díky tyto postupy už mám naštudované no ale přece jen člověk nikdy neví. o tom vrutu vím byly tu i nějaké fotky jako vrut strčit do bužírky a omotat lékařskou páskou na správný průměr aby se zbytečně nedotýkal vývrtu. Jen mám obavu ze samotného šroubování aby šroubovák nesklouznul. Přece jen na tyčce vytěráku by to mělo více držet.
Já mám vrut a na něj sem bodl svářečkou šroubek se závitem do vytěráku.
Žádné zbraně nevlastním akorát šavli po dědovi.
cernunos
Příspěvky: 456
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od cernunos » 17 lis 2016 11:48

Ze své zkušenosti mohu doporučit obyč jelení lůj.Mažu jen s ním na střelnici,ogivály tam musím dost natlouct paličkou a výkon se mi zdá velice slušný,navíc jím mírně mažu střely i pro dlouhodobé nabití deringeru a ten spolehlivě napoprv vystřelí i po půl roce,mám to vyzkoušeno,takže se k prachu nemá možnost dostat ani vlhkost.Ta grafitka se taky dost doporučuje zde i na jiných webech,takže chybu s ní člověk taky asi neudělá ale rozhodně ten jelení lůj mi přijde nejlevnější a nejdostupnější řešení.Určitě lepší než ten improvizovaný flusanec... :lol:
Uživatelský avatar
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Martaskatap » 17 lis 2016 11:56

Jo asi vyzkouším oboje. A vytahovač si pravděpodobně koupím ten od firmy Pedersoli. Čištění pro .45 mám koupeno to klasické malé v modré krabičce tak to snad bude mít stejný závit. Ještě by mě zajímalo jak čistit dno hlavní? Stačí nástavec jako je na fotce omotaný hadrem?
Přílohy
pedersoli.jpg
pedersoli.jpg (7.93 KiB) Zobrazeno 1574 x
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od kentan » 17 lis 2016 21:16

vytahovač střel jsem za 24letou kariéru předovkového střílení ani jednou nepoužil :)
To k tomu jak moc důležitý je to vybavení.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Uživatelský avatar
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Martaskatap » 17 lis 2016 21:22

Tak jasně ale náhoda je blbec a kdyby něco chci být připraven.
Romanescu
Příspěvky: 32
Registrován: 15 led 2013 12:01

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Romanescu » 18 lis 2016 08:59

No každý sme iní. Keď tak premietam v pamäti, z eleanor ťahám projektil vyťahovákom hádam každý druhú návštevu strelnice. Väčšinou nabijem dva za sebou, to je klasický výsledok, keď sa počas strielania bavím s kamošmi a nekoncentrujem na nabíjanie...
Greatgun derringer .45 3,5"
Greatgun derringer 9mm 2,5"
Greatgun karabína Eleanor .45
chramst
Příspěvky: 427
Registrován: 11 úno 2007 16:05
Bydliště: KYJOV

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od chramst » 18 lis 2016 14:32

Takový člověk by neměl mít zbroják ani žádnou zbraň. Je nebezpečný jiným i sám sobě
PetrOV
Příspěvky: 21
Registrován: 30 srp 2016 13:07

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od PetrOV » 18 lis 2016 14:33

Nevím, jak ostatním, ale mně ve středu z GG volali a prý budou posílat balík v týdnu od 21.listopadu, tak jsem zvědavý (objednáno v srpnu, ale 9mm)
thufir11
Příspěvky: 1
Registrován: 18 lis 2016 15:13

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od thufir11 » 18 lis 2016 15:24

Zdravim, pristi tyden se taky stanu hrdym majitele 9mm Derringera od GG. Vas jsem chtel pozadat o radu, jestli existuje nejake PDF, casopis, pripadne kniha, kde bych nasel ucelene informace o udrzbe, strelbe a pod. z perkusnich zbrani. Jasne, muzu si do aleluja procitat fora a hledat odkazy na netu, ale jde mi o to mit to vse pohromade a idealne i v papirove podobe.

A druha vec a jeste blbejsi dotaz. Jak je to se strilenim z Derringera na strelnici, kdyz nebudu mit ZP, to me tam jako fakt pusti a nechaji strilet bez dohledu?

Dik za odpovedi.
Odpovědět