Derringer od fy Great Gun

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
palong74
Příspěvky: 1315
Registrován: 08 zář 2009 22:08
Bydliště: Doma

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od palong74 » 12 zář 2016 07:53

vsude me bylo receno ze pravy piston je horni hlaven.po vcerejsim strileni z kamaradovyho derika jsme zjisily pravy opak.je to chyba vyroby a nebo se to dela ruzne


Prosport .22-Delta Titanium 4-16x42...u ceho jsem zacinal u toho koncim
SansLogique
Příspěvky: 70
Registrován: 04 srp 2013 19:56

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od SansLogique » 12 zář 2016 08:58

tak ti to říkali blbě. Levej horní, pravej spodní. Určitě to nedělají pokaždý jinak.
Uživatelský avatar
Sakra
Příspěvky: 39
Registrován: 27 pro 2015 14:13
Bydliště: Tajné !

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Sakra » 13 zář 2016 20:26

Tak to jste mě moc nepotěšily , to jsem zvědav jestli se toho vůbec dočkám. :shock:
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Kavy » 13 zář 2016 21:35

Pro mě jako pro praváka to je výhoda. První střílím z horní hlavně,přepínač vlevo. Po výstřelu jen natáhnu a podvědomě zvednutím palce cvrknu do voliče hlavní a je přepnuto na druhou,spodní hlaveň,volič vlevo. Podle mě je to logické,většina lidí jsou praváci.
JurajDK
Příspěvky: 99
Registrován: 13 dub 2008 23:55
Bydliště: Orava

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od JurajDK » 16 zář 2016 16:13

ano, logicke...len si to chcel asi trochu inac napisat
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Kavy » 16 zář 2016 16:44

Mám tam chybu a nikdo mě na ní neupozornil. Už je to napravené :-)
Kavy píše:Pro mě jako pro praváka to je výhoda. První střílím z horní hlavně,přepínač vlevo. Po výstřelu jen natáhnu a podvědomě zvednutím palce cvrknu do voliče hlavní a je přepnuto na druhou,spodní hlaveň,volič se posune VPRAVO. Podle mě je to logické,většina lidí jsou praváci.
perlufanda
Příspěvky: 39
Registrován: 11 led 2014 20:46

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od perlufanda » 16 zář 2016 17:17

Heh heh, říjen je daleko, dodání zbraně ještě dál a napadla mne otázky:

1 - Dá se derik 45 brát vážně při sebeobraně, když by mne třeba na Slovensku v Tatrách napadl medvěd? Jo, kdo uteče, ten vyhraje, ale co když medvěd napadne někoho z mé rodiny a já budu u toho? Měla by střela na medvěda reálný zastavovací efekt?

2 - Dají se derikem GG 45 střílet poplastované střely a saboty 245 gr. z tohoto odkazu? Opravdu poplastovaná střela nepotřebuje mazání?(Zdá se mi jako vhodná do začátku na první seznámení). Tuším, že vystřelit se dají, ale někde někdo tady psal, že po sabot střele se po každém výstřelu čistí hlaveň. Originál ogivály od GG mám objednané, ale zkusit se má všechno a nechci objednávat něco, co nefunguje do GG. Navíc Zlín mám za rohem :roll:

http://www.zbranezlin.cz/index.php?main ... &cPath=116
ls007
Příspěvky: 28
Registrován: 11 úno 2016 18:51

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od ls007 » 16 zář 2016 18:54

1. Z derika se dá dostat tak +- 300J (dost záleží na délce hlavně), to je srovnatelné s 9mm Makarov. Na člověka celkem dost, na medvěda málo. 8)
2. Z jakékoliv předovky se dá střílet cokoliv co nacpeš do laufu, i kamení. Ne že by to kamení bylo zrovna bezpečné. :twisted: Já jsem ty poplastovance nezkoušel, ta vrstva je dost tvrdá, nejde do ní zarýt nehet. Pokud budou mít správný průměr, aby těsnily, bude problém je dostat do laufu. A mazat musíš u BP vždy, nejde jenom o otěr olova, ten u eprx asi žádný nebude, ale zbývající spaliny v hlavni musí být měkké a mazlavé. Saboty jsem taky nezkoušel, ale z brokovnice zadovky střílím normální plastové košíčky s BP, a plastový bordel mi v hlavni nezůstává.
stanislavek
Příspěvky: 16
Registrován: 05 zář 2016 22:34

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od stanislavek » 16 zář 2016 22:54

perlufanda píše:Heh heh, říjen je daleko, dodání zbraně ještě dál a napadla mne otázky:

1 - Dá se derik 45 brát vážně při sebeobraně, když by mne třeba na Slovensku v Tatrách napadl medvěd? Jo, kdo uteče, ten vyhraje, ale co když medvěd napadne někoho z mé rodiny a já budu u toho? Měla by střela na medvěda reálný zastavovací efekt?

2 - Dají se derikem GG 45 střílet poplastované střely a saboty 245 gr. z tohoto odkazu? Opravdu poplastovaná střela nepotřebuje mazání?(Zdá se mi jako vhodná do začátku na první seznámení). Tuším, že vystřelit se dají, ale někde někdo tady psal, že po sabot střele se po každém výstřelu čistí hlaveň. Originál ogivály od GG mám objednané, ale zkusit se má všechno a nechci objednávat něco, co nefunguje do GG. Navíc Zlín mám za rohem :roll:

http://www.zbranezlin.cz/index.php?main ... &cPath=116
K bodu 2.
Zkoušel jsem saboty i poplastované Aresy bez mazání, nabít to jde, sabot v pohodě, poplastovaný kladivem.
Oboje rána jako prase, obrovská rychlost, nebál bych se s tím ani na medvěda. Nevýhoda je, že oboje špiní laufy jako blázen.
perlufanda
Příspěvky: 39
Registrován: 11 led 2014 20:46

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od perlufanda » 17 zář 2016 07:39

Díky díky, takže reklama hovoří, že se nemusí mazat, ale to čištění u poplastovaných střel po každém výstřelu bych asi nerozdýchal a to reklama už neříká....Snad pro někoho, kdo chce mít GG na sebeobranu a nosí jej nabitý dlouhodobě plast může mít nějaké plusy....
stanislavek
Příspěvky: 16
Registrován: 05 zář 2016 22:34

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od stanislavek » 17 zář 2016 08:34

Na obranu si lepší věc než poplastovanou střelu nedokážu představit, navíc stejně v případě napadení nebudeš mít čas znovu nabít, takže jak píšeš, na nošení a dlouhodobé nabití poplastovaná střela nebo sabot naprosto ideální. Hlaveň špiní dost, je to na čištění tak po dvou až třech výstřelech z hlavně, pak už to prostě přes svinstvo nabít nelze.

Ale na střelnici nosím namazaný kule. Rychle se nabíjí, nepotřebuju kladivo - stačí naklepnout nabijákem, jsou levný a nesviní hlaveň.
mik262
Příspěvky: 2
Registrován: 17 zář 2016 10:42

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od mik262 » 17 zář 2016 11:12

Chtěl bych se zeptat jaký přesně kalibr těch kulí používáte ?Chtěl bych je taky vyskoušet. Tet střílím origo střelama od great gunu mazanýma jelením lojem a na dvacet metrů po nárazu do poperu ze střeli zůstane akorát placka. Jop ještě mám .45 a 3,5 hlaven
Přílohy
střela.jpg
střela 1.jpg
stanislavek
Příspěvky: 16
Registrován: 05 zář 2016 22:34

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od stanislavek » 17 zář 2016 21:45

Jako ucpávku používám nastříhanou papírovou utěrku, zmuchlám čtvereček cca 7x6 cm a je to perfektní. Mám taktéž 45 kalibr. Mazání jednoduché, mázu a kulky hodím do jedné krabičky, protřepu a je namazáno :-)
Přílohy
ares.jpg
mik262
Příspěvky: 2
Registrován: 17 zář 2016 10:42

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od mik262 » 19 zář 2016 10:31

tak to skusím hned obědnat ,su zvědaví jak to bude chodit.Z ogiválem to střílí suprově a ty kule už sem chtěl dávno vyskoušet. Jakou pod to dáváte navážku? Já pod ogivál dávám 1,3 až 1,5 gramu
stanislavek
Příspěvky: 16
Registrován: 05 zář 2016 22:34

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od stanislavek » 20 zář 2016 17:39

mik262 píše:tak to skusím hned obědnat ,su zvědaví jak to bude chodit.Z ogiválem to střílí suprově a ty kule už sem chtěl dávno vyskoušet. Jakou pod to dáváte navážku? Já pod ogivál dávám 1,3 až 1,5 gramu
Já používám originál prachovnici great gun a netuším, kolik to odměřuje, omlouvám se :-) Ale jelikož je to univerzální množství pro derringer, tak to bude asi stejné jako používáte teď.
Odpovědět