Derringer od fy Great Gun

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
5,2 vol
Příspěvky: 89
Registrován: 10 pro 2015 20:14

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od 5,2 vol » 30 pro 2015 15:03

Vzal jsem smrkové prkno tloušťka 17 mm. Naládoval jsem 1 gram prachu a gumovou kuli z tvrdé gumy NBR do GG .45 3,5"
První rána byla na 5 metru, gumová střela zarytá tak hluboko zároveň s plochou hrany prkna a z druhé strany lehce prkno naštípnuté.
Druhá rána na 3,5 metru, gumová střela hluboce zarytá i filc se hluboce obtiskl do prkna, prkno z druhé strany rozštípané nechybělo by málo a prošla by střela skrz.
Na 2 metry jsem nezkoušel ale bylo by jasné, že by prošla skrz.
Jelikož nemám zkušenosti s testovacím gelem, nebo podobnými věcmi, chtěl bych se zeptat, jestli podle mého popisu a fotek by byli gumové střely dostačující na zastavení a odvrácení útoku. Děkuji za odpovědi.
Přílohy
54.jpg
54.jpg (26.63 KiB) Zobrazeno 1990 x
4u.jpg
4u.jpg (26.76 KiB) Zobrazeno 1990 x
5.jpg
5.jpg (25.08 KiB) Zobrazeno 1990 x


Edgun Leshiy 5,5mm
Air Arms S400 .117 s pažbou od www.lukyhenry.cz
Great gun .45 / 6" a zvětšené pažbičky.
Kuše Beast Hunter, optika Meopta - MeoStar - M2
5,2 vol
Příspěvky: 89
Registrován: 10 pro 2015 20:14

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od 5,2 vol » 30 pro 2015 15:04

.
Přílohy
543.jpg
543.jpg (26.32 KiB) Zobrazeno 1989 x
Edgun Leshiy 5,5mm
Air Arms S400 .117 s pažbou od www.lukyhenry.cz
Great gun .45 / 6" a zvětšené pažbičky.
Kuše Beast Hunter, optika Meopta - MeoStar - M2
Uživatelský avatar
Snajpr
Příspěvky: 82
Registrován: 11 dub 2014 22:04
Bydliště: Vysočina

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Snajpr » 30 pro 2015 19:47

Vždycky záleží na psychice útočníkově (já bych si to po první ráně teda rozmyslel).
Taky bude hodně tlumit oblečení - borec v tílku asi sykne víc než druhý v zimní bundě.
Určitě je to dobré řešení, tento nesmrtící náboj, otázka je co nabít do druhé hlavně, osobně bych byl pro olovo.
Jakou používáš filcovou ucpávku - jaký průměr, tloušťku, jestli je namazaná atd.
Výše jsme řešili slabou první ránu z čisté hlavně a ten filc tomu může pomoct...
Kolik váží ta gumová kulička?
LOV 21, TEX Mod.3, SPA CP1M Artemis, S 631 Lux, S 634 + 3-9x42 AO Optisan Cobra, Derringer GG .45 3,5", Buckskinner .45
5,2 vol
Příspěvky: 89
Registrován: 10 pro 2015 20:14

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od 5,2 vol » 30 pro 2015 20:27

Snajpr, ta gumová kulička váží 6 gramů, je to tvrdá guma NBR o průměru 12 mm. Jako neletální střelivo pro odražení útoku se mě zdá velice vhodné, podobně jako dělá Libra .38 spc ruuber , že se dají použít na sebeobranu takřka kdekoliv, než ostře nabitá zbraň. Naláduji prach, filc napuštěný v parafínu a ten gumový projektil. Spíš bych tím mířil na nohy respektive stehna aby to mělo účinek, rozhodně bych to nepoužíval na hlavu a krk. Prostě na obranu, když nechci použít olovo, v druhé hlavni olovo možná, nevím, nepohybuji se v kruzích lidí kde bych měl mít ostře nabito.
***
30 pro 2015 21:31
Snajpr, co říkáš na slova blecha.z To, co tady řešíte je na kriminál. Derringera nesmí nosit nabitýho. Jeden gram Vesuvitu prostřelí tři coulová prkna. Klidně zabije maníka, nebo děcko. Nejdřív se něco naučte o předovce, než nám je kvůli nedbalosti seberou.
Nebo edelweiss jako administrátor, který se v tom vyzná, jak je to s ostře nabitým GG a jeho nošením a paragrafem ??????????????
Edgun Leshiy 5,5mm
Air Arms S400 .117 s pažbou od www.lukyhenry.cz
Great gun .45 / 6" a zvětšené pažbičky.
Kuše Beast Hunter, optika Meopta - MeoStar - M2
Uživatelský avatar
Snajpr
Příspěvky: 82
Registrován: 11 dub 2014 22:04
Bydliště: Vysočina

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Snajpr » 30 pro 2015 23:02

Gambller - hlavně jsou vždy drážkované. Účinnost 9 a .45 je v obou případech dostačující.
Osobně bych volil .45 kvůli větší velikosti rámu a tím i lepší ovladatelnosti ve stresové situaci.
Nerez nebo rez je asi podle vkusu každého soudruha. Výhody nerezu při této délce hlavně a způsobu použití neoceníš. Někdo tady psal, že mu i ta nerez zrezla. Čili čištění a konzervaci se tím nevyhneš. Na druhou stranu proč ne, když už kupuju novou zbraň... :wink:
LOV 21, TEX Mod.3, SPA CP1M Artemis, S 631 Lux, S 634 + 3-9x42 AO Optisan Cobra, Derringer GG .45 3,5", Buckskinner .45
gemini
Příspěvky: 9
Registrován: 28 pro 2015 23:44

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od gemini » 01 led 2016 23:17

Dobrý den. Tak jsem hledal všude možně na netu co kdo zadarmo je ochoten poradit o Derikovi a postupně se pokusil během dvou dnů si vše odzkoušet. Chtěl bych tímto poděkovat Vám všem kdo se o své zkušenosti podělujete a jmenovitě hlavně Blecha.Z, který mi napsal hodně cenných informací a pak také Kavy a Snajprovi. Potom je tu ještě střelec s nickem Artifex, který bych řekl soudě podle jeho komentářů zná Derika velmi dokonale. Jeho rady ohledně nabíjení jsem vyzkoušel a musím říct, že to byl velmi výrazný posun k lepšímu. Abych to shrnul a vzal to postupně napíšu takový postup který jsem si udělal tím, že jsem od každého z vás použil něco z dobrých rad. Pro upřesnění mám Derika c45 3,5 palce hlavně a jsem předovkář naprostý začátečník, co si poprvé z Derika vystřelil 22.12.

1) Dávkuji přesně tolik prachu kolik mi dá měrka prachovnice od GG pro ráži c45. Měřením jsem se dostal k hodnotě 1,2g -1,3g. Pro ogivální střelu přímo od GG množství podle všeho tak akorát. Z dávkovače prachovnice nasypu dávku do staré nábojnice z 9mm magnum. Skoro plná. Když je plná jedná se o cca 1.6-1.7g prachu.
2) Derik se nehodí pro střílení kulí. Je to dáno hlavně způsobem jakým je konstruována hlaveň, tedy drážkováním. Derik není primárně pro toto střelivo určen. To pochopitelně neznamená, že kuli ve flastru nevypálí, ale ne s takovým výkonem a přesností jakou dá ogivální střela. Jak jsem koupil prodávám, nevím nedovedu posoudit kule v plánu střílet nemám :o)
3) Mazání dělal jsem velkou chybu, že jsem střely mazal jak mimino krémem u moře. Byla to chyba. Mazal jsem sádlem které jak teklo zasvinilo prach a celá střela byla oblemcaná atd. Jak jsem se dočetl, klasický postup začátečníka. Souhlasím. Takže trochu naopak začal jsem mazat málo opatrně jen do drážek a sádlo jsem vyměnil za jelení lůj zakoupený v lékárně. Prozatím podle všeho dobrý :o)
4) První střela za moc nestojí. Jak je hlaveň vypulírovaná tak to dobře netěsní. Tím, že jsem po každém výstřelu čistil laufy mosazným kartáčkem, navíc opatlával sádlem vždy jsem opět další výstřel měl jako první střelu. Pro příklad první střela do plastového kanystru na cca 12 metrů, udělala jen dolíček ale plast neprorazila. Třetí střela z nevyčištěné hlavně už kanystr prostřelila skrz obě stěny a zasekla se do prkna za ním.
5) Namlácení střely. Přiznám se z postupu namlátit střelu paličkou pořádně na prach jsem dostal psotník, protože jsem se bál, že mi prach bouchne, když do něj budu mlátit jak hluchej do vrat. Zápalná teplota černého prachu je cca 2400C takže jsem to zkusil. Pořídil si gumovou paličku a po tom co jsem střelu rukou nabijákem dotlačil na prach do ní tak 5x říznul paličkou. Výsledek byl opět prostřelený kanystr ovšem tentokrát krásné kolečko po průstřelu, prostřelené prkno za ním a ogivál někde v zemi a nenalezen. O tom proč je tato metoda také účinná jsem se přesvědčil když jsem musel po selhání vyndat střelu z hlavně.

Selhání výstřelu. Při včerejším střílení se mi stalo že v pořadí pátá střela ze spodní hlavně nevyšla, jen práskla zápalka a prdlajs. Zkusil jsem druhou, třetí, čtvrtou zápalku, pročistil piston, poklepával, prosil, sliboval, vyhrožoval, ale nic výstřel se nekonal. Tak jsem nesl pěkně nervosní Derika domů hlavní k zemi a nechal ho pro jistotu hodinu na mrazu. Pak jsem podle rady vzal dlouhý vrut a narazil paličkou do hlavně na střelu a šrouboval a šrouboval. Následně jsme se pokoušel střelu za vrut vytáhnout, ale ani omylem. Nemyslím si, že bych byl zas tak moc slaboučkej, ale ani prd. Kleště do pravé ruky, vrut do kleští v levé ruce Derika a táááááááááhnul a tááááááhnul jak děda řepu, ale ani milimetr. Artifexova rada jak namlátit střelu do hlavně aby pořádně těsnila udělala své. Nakonec jsem musel vrut dát do svěráku na vrchní hlaveň Derika položit střešní lať a za pomoci železné palice jsem střelu konečně vyndal. Při vědomí, že je zbraň stále nabitá nic moc dobrý pocit i když jsem se stále snažil si dávat velký pozor jak se postavit a kam dávat ruce aby stále hlavně mířily na pole kde nikdo minimálně 200 metrů není.

Když jsem střelu vyndal chtěl jsem vysypat prach a ono nic. Jsem to ale blbec já tam nedal prach :o)) A záhada je vyřešena. Po chvilce zjišťování stavu hlavní pomocí nabijáku jsem zjistil, že nic vyřešeno není, protože prach tam je, ale tak utemovaný, že je jak kámen a ven ho dostane až horká lázeň. Zbraň jsem pochopitelně rozebral, umyl a naolejoval. Dnes jsem znovu nabil a za opětného dunění petard ze všech stran si šel naposled vystřelit do lesa do opuštěného lomu a oba laufy OK. Předpokládám, že Silvestrovské zásoby munice v okolí už všem došly takže už bych neměl patřičné mimikry a musím počkat až za týden na střelnici. Chjooooo :o(
Chyba byla s největší pravděpodobností pochopitelně ve mě a to, že jsem opomněl na jeden krok během ládování. Když je prach nasypán a střela zasazena v ústí hlavně je potřeba trochu pobouchat pažbičku aby se prach dostal do kanálku který vede z hlavně k pistonu pro spodní hlaveň. Opět dobrá rada od Artifexa. Díky. Dnes jsem tak nabíjel a výstřely bez kopanců a výkon až mě to děsilo :o)

Na vyndané střele je krásně vidět jak se zdeformovala do válečku o délce cca 11 mm který se zaříznul krásně do drážek a těsnil v hlavni jak píst ve válci ve spalovacím motoru. No já vím ten tam má kroužky, no ale lepší přirovnání mě nenapadlo :o) Pro porovnání střela od GG kterou jsem ládoval a střela vyndaná z hlavně po tom co byla namlácená pořádně na prach.

Nemohu říct jak je to s přesností. Zatím mi to moc nejde se trefit na cíl, ale bez střelnice a terče se v tomto směru neposunu dál, protože nevím jak s jednotlivými hlavněmi mířit. Co střílím z revolveru a z pistole tak mi přijde že to tu moc použít nejde. Ale nebudu chytřejší dokud neotestuji.

Ještě bych chtěl říct jednu věc k bezpečnosti. Prosím Vás nebuďte jako já takové tele, které si říkalo na co brýle, když jdu odpálit jen zápalky. Moc nechybělo a byl jsem bez oka. Šel jsem si vystřelit zápalky na zahradu aby se vypálil olej z pistonů a kanálků a mohl jsem jít střílet. Napadla mě ještě jedna úžasná hovězina. Na co to dělat jednu po druhé, když můžu dát tuplovanou pro obě hlavně najednou že ..... Naštěstí mě anděl strážnej přesvědčil abych otočil hlavu vlevo a díval se jiným směrem než jsem měl zbraň. Obě zápalky práskly současně a já v ten moment ucítil štípnutí nad pravým spánkem, přesně ve stejné ose kde bych měl pravé oko kdybych se díval ve směru zbraně. Než jsem došel do domu tekla už mi krev po rameni. Měděný ostrý kalíšek od zápalky, který díky dvojvýstřelu nemohl zůstat v tom kovovém ochranném košíčku na voliči se mi zasekl do spánku. Takže nejenom, že už nebudu dělat dvojstřel ale bez brýlí už Derika pomalu ani neberu do ruky.

Takže abych to shrnul, když už jsem tak stručný že :o) Brýle, Brýle, Brýle !!! Dávkovat z prachovnice a sypat z ní do třeba prázdné nábojnice a pak teprve do hlavně, abychom nedopadli, jak jeden střelec co mu bouchla prachovnice v ruce. Ruka pryč, oči pryč a dlouhé léčení. Nasypat prach a poklepat na pažbičku aby se dostal krásně do kanálku, aby jste nemuseli pro svěrák, vrut, palici a kus latě. Na střelnici to moc lidí většinou sebou nenosí. Používat ogivály, nemusí být ucpávka, hlaveň nečistit během střelby a střelu pořádně na prach namlátit. Stane se z ní téměř váleček který těsní a krásně se do něj zaříznou drážky. Navíc se utemuje pěkně prach. No a tak od druhé třetí střely už je to smrtící palná zbraň.

Řeší se tu ještě nošení Derika na obranu. Já v tomto případě půjdu tak proti proudu. Já osobně bych si to nikdy nabité za pas nedal. Nejde o to, že by chytnul prach, to možné za normálních okolností asi opravdu není, ale nevěřil bych zápalkám. Je to přeci jen taková obnažená třaskavina, které stačí úder a i v návodu k zápalkám píší, že se nesmí vystavovat teplotám nad 25C. Proč by nemohla být jedna ze sta či z tisíce vadná ? A zrovna ta co máte na pistonu, když se jdete sám projít do lesa. Neplánovaný výstřel u pasu trocha smůly, prostřelená tepna ve stehnu zdeformovaným olovem, takže krásné trhání, minuta dvě rudého pulsujícího vodotrysku a cesta na věčnost. V tomto ohledu jsem zastáncem zbrojního průkazu a když už někdo má potřebu nosit nabitou zbraň na prdeli tak normální na patrony bez náboje v komoře. To je ale jen můj názor. Nikomu ho nevnucuji. Navíc si myslím, že by si každý kdo Derika má měl přeci jen zbrojní průkaz dodatečně udělat. Už jen kvůli určitým návykům jak bezpečně manipulovat se zbraní, naučit se potřebnou legislativu. Ona to zas taková děsná věda není a nestojí to majlant. Nemusí si přeci každý dělat všechny skupiny po 7 stovkách :o) Představa, že si Derika koupí někdo kdo o zbraních vůbec nic neví, začne manipulovat s prachem a zápalkami a pak si nabitého Derika dá za pas a jde nakoupit do krámu kde vedle něj stojí třeba malé děti.... No hodně štěstí. Jinak zbraň je to moc krásná, černý prach mě uchvátil a jako záložní zbraň pro případ nouze např. při obraně domu je dobrou variantou. Hlavně bych ho ale bral na zábavnou střelbu na střelnici. Navíc např. ti jako já, kteří počítají s určitými velkými problémy v blízké budoucnosti určitě také ocení určitou mírnou možnost improvizace při nabíjení a lití si olova po domácku. Černým prachem a zápalkami se dá relativně levně dobře předzásobit. Navíc tím, že je to zbraň v kategorii „D“ nepodléhá registraci, takže i kdyby nastaly nějaké škrty, šikana nebo omezení od těch dementů z EU ohledně omezování zbraní právě pro různé případy vyhrocujících se konfliktů v Evropě, tak je pořád lepší mít doma „ na černo „ jednoho dva Deriky ve sklepě 3Kg prachu a na půdě 10 krabiček zápalek na dvoře staré olověné trubky, než mít jenom registrovanou zbraň kterou třeba budu muset odevzdat, nebo do ní neseženu dostatek patron atd. Ale berte mě s rezervou to jsou jen takové moje optimistické výhledy do budoucna :o)))
***
Tady následky silvestrovské střelby na 12 metrů. Ládováno podle rady Artifexa
***
Pro porovnání : Ogivál od GG pro c45. Tato střela nabitá jako pátá v pořadí. Hlaveň po jednotlivých výstřelech nečištěna, mazáno jelením lojem do drážek a podle rady Artifexa důkladně "namláceno" v hlavni na prach nabijákem a gumovou paličkou. Střela se takto krásně zdeformovala do válečku a tím dobře zařízla do drážek a utěsnila se po délce 11mm v hlavni. Bohužel protože jsem udělal chybu nevystřelena a musel jsem ji jak píšu v tom krátkém příspěvku nahoře ven doslova vydolovat za pomocí vrutu, svěráku, střešní latě a kladiva. Nechtěla ven svině :o) Když jsem nabíjel jen poklepáním dlaně ruky na nabiják tak jsem při jednom výstřelu našel vystřelenou střelu v rozpadajícím se pařezu. Nebyla vůbec takto zdeformovaná. Vypadala stejně jako nová, jen měla vidět stopy po drážkách, ale ne tak výrazně jako tato co selhala. Kdybych jí vystřelil takto namlácenou do onoho pařezu, už bych ji určitě nenašel.
Přílohy
kann.jpg
Tady následky silvestrovské střelby na 12 metrů.
strela.jpg
Pro porovnání : Ogivál od GG pro c45.
Uživatelský avatar
Snajpr
Příspěvky: 82
Registrován: 11 dub 2014 22:04
Bydliště: Vysočina

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Snajpr » 02 led 2016 02:07

Gemini: super dokumentace a komentář.
Zajímalo by mě co mohlo být příčinou té selhávky. Já bych ještě zkusil tzv. "podsypat piston". To znamená vyšroubovat piston a do kanálku nasypat prach, u té spodní hlavně je výhoda, že je dlouhý. Piston zpět a zkusit odpálit.
Vždycky jsem si říkal jak může někdo bejt takovej ťulpas a nabít bez prachu. No stalo se mi to u pátý střely hned při prvním střílení :mrgreen: Nasypal jsem prach do horní a jak jsem s tím otočil v ruce tak naládoval olovo do spodní...
Poradím ti vychytávku: koupil jsem si v prodejně elektromateriálu smršťovací bužírku a navlíkl jsem jí na ten vrut, tak aby vykukovala jen 1cm špička závitu. Je to z toho důvodu, že materiál toho vrutu je šíleně tvrdej a poškodíš si vývrt.
LOV 21, TEX Mod.3, SPA CP1M Artemis, S 631 Lux, S 634 + 3-9x42 AO Optisan Cobra, Derringer GG .45 3,5", Buckskinner .45
spikelet
Příspěvky: 101
Registrován: 24 pro 2013 17:31

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od spikelet » 02 led 2016 11:51

Misto buzirky bych si zkusil sehnat trubicku, ktera by chranila vyvrt a zaroven nasmerovala vrut na stred strely. Material trubicky med, mosaz, hlinik, plast, drevo. Neco, co neposkodi vyvrt.
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Jim » 02 led 2016 12:02

Sleduji nějaký den tuto diskusi a je podle mého názoru nešťastná, dokonce bych řekl nevhodná a na toto fórum nepatřící, byť již byla několikrát promazaná. Dovolil bych si tedy k ní taky sdělit svůj názor. Začalo to zkouškami gumové střely na prkno. Je evidentní, že tato zkouška neproběhla na střelnici, která by měla zodpovědného správce. Například u nás se na střelnici smí střílet pouze na terče. Je to taky v provozním řádu a upozorňují na to vyvěšené cedule.Nějaké střílení na cokoliv jiného a pokusy by správce okamžitě utnul a pokustóna by nekompromisně vyhodil. Takže už tato činnost (střelba mimo střelnici) je v rozporu se zákonem. Následná diskuse o nošení nabitého deringeru, ač byla shledána neodporující zákonu je rozhodně nebezpečná a její další vedení mělo být okamžitě stopnuto. Nosit nabitý deringer při sobě je podle mého soudu nebezpečné, rozhodně ne tak bezpečné, jako je nosit pistoli na jednotný náboj. Ta diskuse kolem toho byla vlastně jen návod, jak konat ne zrovna bezpečně, a dovoluji si tvrdit i ohrožovat okolí kolem takového blázna co cítí nutkání chodit ozbrojený. Na to ať si udělá ZP. Předposlední dlouhý příspěvek od geminiho taky jasně ukazuje na porušování zákona, šel zkoušet do lesa. Zase mimo střelnici, prostřílený kanystr je zase o tom, že nebylo stříleno na střelnici. Že tito pokustóni jsou abych tak decentně řekl nezodpovědní, je jejich věc, ale rozhodně bych je nenechal ventilovat tyto pokusy tady na veřejném fóru a navíc v době, kdy se pošuci z EU snaží omezovat držení zbraní. Na fóru nechodí jen fandové příslušné zbraně či skupiny.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Biggles » 02 led 2016 12:13

A já bych zase nebyl tak pekelně přepřiposra.ej. Co zákon nezakazuje - to umožňuje. Víc to nema smysl řešit. A se střílením mimo střelnici? Jasně - na druhou stranu teoretizovat o tom, že to muselo bejt mimo střelnici, protože je rozstřelenej kanystr... :-D
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od greywolf » 02 led 2016 12:31

Mno..taky bych to zase tak nehrotil...např. gemini jako úplný " black powder greenhorn"...je velice dobře informovaný a to i dle jeho "bestseleru" má všech pět pohromadě..Jen kdyby byli všichni kdo si hrajou s BP byli takhle zodpovědní :D ...Jinak pro geminiho..,jak píše snajpr,příště zkus vyšroubovat piston a podsypat střelu kanálkem,na vymetení střely z hlavně by to mělo stačit...Pokud ne,pak tedy zbývá už jen tvůj postup...Přeju ti,ať tě BP dál baví.. :wink: ...Jo a kule lítaj z derika taky spolehlivě,střílím s flastrem a 2cm dubová fošna nemá nárok..Přesnost nemůžu moc komentovat,střílím cca na 10 m a většinou ne do papíru..
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
spikelet
Příspěvky: 101
Registrován: 24 pro 2013 17:31

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od spikelet » 02 led 2016 12:35

Jenze on natvrdo pise, ze sel strilet do lesa do opusteneho lomu.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Biggles » 02 led 2016 12:38

To byla spíš narážka na to, jak se na střelnicích střílí jen do "papíru" ;-)
Naposledy upravil(a) Biggles dne 02 led 2016 12:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od greywolf » 02 led 2016 12:39

spikelet:..Jen byl moc upřímnej..Myslím,že příště už si dá pozor 8)
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
SansLogique
Příspěvky: 70
Registrován: 04 srp 2013 19:56

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od SansLogique » 02 led 2016 12:47

Bohajeho, znova - co je nebezpečnýho na nošení nabitýho GG derringera?
Odpovědět