Daystate Mk4

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
mzprx
Příspěvky: 215
Registrován: 20 kvě 2007 07:49

Re: Daystate Mk4

Příspěvek od mzprx » 08 čer 2012 09:04

Nemate niekto schemu elektroniky Daystate GP, alebo niecoho podobneho ? (MK 4 bude asi rovnaka)
Odisla mi minulu sobotu pred FT sutazou, po jednom vystrele sa vypla a nejde zapnut. :? :(
Pri nabijani baterku nabija - display ukazuje spravne, cize chyba bude niekde v stabilizatore, alebo v nejakych diodach okolo nabijania. Lenze bez schemy a so zbrusenymi oznaceniami suciastok je to dost problem... :(


Daystate GP, Anschutz 9003, Ripley AR5s, Drulov DU-10, HW97K, HW100TK+LW, UMAREX 850 Hunter, Evanix Blizzard S10 rear bolt, Evanix AR6 a k tomu 4 kila skla. Ardesa Evolution v dreve - kurniksopa, ved ja som vlastne zberatel :-)
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Daystate Mk4

Příspěvek od mikiki » 08 čer 2012 11:07

To fakt nemám - tedy zatím jsem to nepotřeboval, proto nesháněl.
Jen vím, že Poláci dělali různé úpravy, zkusím pohledat na netu, ale až večer.
---
Jo a zjistil jsem, že ty "počítačové" klíče mám stejné jak u CPčka tak u MK4 :shock:
Přivezte někdo na sraz svoje klíče ať porovnáme.
Uživatelský avatar
Radyx
Příspěvky: 140
Registrován: 14 dub 2008 21:18

Re: Daystate Mk4

Příspěvek od Radyx » 08 čer 2012 15:12

Pořízením této vysněné pušky jsem si by vědom, že je to něco za něco. Získám nejenom bezkonkurenční spuštění ale i všechny další problémy elektronického zařízení. Minulý pátek jsem nabíjel pušku na sobotu, večer jsem připojil nabíječku a ráno jsem by spokojen, displej hlásil že je nabíjení hotovo. Překvapení nastalo po odpojení nabíječky, puška nereagoval na vypínač, prostě mrtvo. Sobotu jsem si užil s ProSportem a večer vše zopakoval. Stejný průběh, nabíjení se zdálo v pořádku. Dobíjecí indikátor chlácholivě blikal, na displeji naskakovali procenta, další den plně nabito viz obr. 1. Po odpojení ale stejný výsledek. To že by selhala elektronika jako taková mě nenapadlo, říkal jsem si že jsou mrtvé baterky. Po sundání pažby jsem nevěřil vlastním očím. :shock: Blok baterií byl vydutý, konce rozlepené, z červené bužírky vykukovaly obnažené lanka. Tak tohle určitě není vlhkotěsné napadlo mě a rozhodl jsem se pro pitvu (obr. 2 a 3). Pro rozříznutí vnějšího obalu se blok rozpadl. Dvě baterie vypadli, další byla rozšklebená. Pří měření byli 2 baterie z 8 bez napětí. Po cca 2,5 letech.
Tento blok baterií výrobce PMBL byl složený z 8 kusů NiMH baterií VARTA V450 HR. Tuto baterii lze koupit v cenovém rozpětí 90-100 Kč za kus. Od Hellboye jsem dostal typ na Avacom http://www.avacom.cz ve Zborovské. Chvíli jsem si pohrával s tím, že koupím baterie a článek poskládám sám. Zvítězilo ale "vydělej a nech vydělat" (nebo lenost :lol: ). Zašel jsem do Avacomu, za postavení článku chtěli 250 kaček, tak že mě to stálo celkem 1050 8) a můžu jít s klidem pobíjet plechovou havěť. Pro srovnání, na Inetu jsem našel nabídky kolem cca 30 GBP, tak že cena je v pohodě.

Hlavou mi vrtalo, kde je těch reklamních 1000 nabíjecích cyklů? Puška mohla mít když moc tak několik desítek nabytí. Zeptal jsem se techniků jak to tedy s těmi cykly je. Po úsměvu který říkal "že zrovna vy věříte na reklamu..." padla otázka, zda skladuji pušku nabitou. Uvědomil jsem si, že ani moc ne. A že pře zimu, kdy jsem třeba 2 měsíce venku nestřílel, tak puška plnila roli tapety a baterii jsem vůbec neřešil. Vždyť mají 1000 cyklů, tak je nabiji a je to. Tak to tedy ne, jak jsem se dověděl, už třeba taky nenabiješ. :mrgreen:

:arrow: Baterie je prostě slabé místo které vyžaduje pozornost. Nyní budu jednou za čas sundávat pažbu abych baterky prohlédnul, a každý měsíc šup s ní do nabíječky. :!:


Pro Mzprx: zkus zkontrolovat baterky.
Přílohy
B.jpg
obr. 1 - zdánlivě vše v pořádku
Cb.jpg
obr. 2 - obnažený vodič
E.jpg
obr. 3 - prasklá baterie
Naposledy upravil(a) Radyx dne 08 čer 2012 15:26, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Daystate Mk4

Příspěvek od Alexxxus » 08 čer 2012 15:19

Radyxi pěkné, já řeším že do své MkIV udělám novej článek, složený z AAA nabíjecích baterií, udělal jsem to pro Daystate GrandPrix sice šla váhá mírně nahoru ale u GPéčka se to ztratilo :-).

Mikiki klíče jsou stejný dokonce s klíčkem kterým jsem před letý zamykal flopárnu .... muhehehe
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Daystate Mk4

Příspěvek od Warthog » 08 čer 2012 16:08

Já se právě kvůli nepravidelnosti používání chystám časem dát do Mk IV akupack z LiIon článků. Jen nevím, zda to utáhnou dva , nebo budou potřeba tři. Samozřejmě že nabíjet se to bude muset jinak, ale to máme zvládnuté z výroby terčů.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
VSCharlie
Příspěvky: 653
Registrován: 17 zář 2009 10:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Daystate Mk4

Příspěvek od VSCharlie » 08 čer 2012 18:12

Problémem při použití jiných baterek, je napětí 8 článkové sady - 9,9V :(
To zmenšuje výběr baterek na "knoflíky", popřípadě AAA Nim-Hi.
Záleží na tom, kolik je tam místa.. :roll:

Možná by se tam vešly i Li-Fe..
Třeba tyto - http://www.va-models.com/eshop1/hyperio ... -3254.html
Nebo tyto - http://www.va-models.com/eshop1/hyperio ... -3253.html
Ovšem jak psal Warthog, to nabíjení by se muselo dělat jinak.
Napětí článku = minimální vybíjecí napětí = 2.8V.
Pracovní napětí = 3.0V až 3.3V.
Maximální nabíjecí napětí = 3.6V
Nevýhoda je malý pracovní rozsah napětí,což znamená nabíjet, když napětí poklesne pod 9V.
Výhodou je zase větší kapacita (3-5x) a tvrdost, než originálních baterií.

Pokud Nim-Hi, tak doporučuji AAA Enelop 800mA - http://www.bestbuymodel.com/detail.asp? ... 0000000017
Pack ve tvaru 3-3-2, udělá za pár kaček, každá slušnější modelářská prodejna.
Třeba reichard.cz dělá packy podle požadavkú a spousta jiných..
Léčíme nákazu - "Pěkně KULKOU po KULCE".....
http://vscharlie.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Radyx
Příspěvky: 140
Registrován: 14 dub 2008 21:18

Re: Daystate Mk4

Příspěvek od Radyx » 08 čer 2012 21:03

Pokud to bude tak, že jednou za tři roky vyměním baterky tak mě to moc netrápí.

Aktuálně ale nerozumím jedné věci. Baterie jsou 8 x 1.2 V = 9,6V Po nabití nových článků mám 11,2 V, u předchozích si pamatuji že to bylo tak 10,7V.
Je toto "přebití" v pořádku?
Kolik vám ukazují vaše displeje po nabití?
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Daystate Mk4

Příspěvek od Warthog » 08 čer 2012 22:03

1,2 V je napětí nominální, ve skutečnosti tam právě toto napětí skoro nikdy nebude :-) Já tam mívám něco přes deset Voltů.

LiIon články to snese taky, pokud bude člověk moc opatrný, může tam dát na mírné sražení napětí diodu. Vlastní elektronika má na desce zdroj konstatního napětí, kerý na vstupu snese tuším až 30 V, kondensátory jsou taky dimensované dostatečně. Jediné, čím si nejsem jist, je vlastní elektromagnet - pokud by se při vyšším napětí choval výrazně jinak než při zamýšleném, mohla by utrpět konsistence.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
VSCharlie
Příspěvky: 653
Registrován: 17 zář 2009 10:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Daystate Mk4

Příspěvek od VSCharlie » 08 čer 2012 22:43

Tak to tam rovnou vraz 3čl. Li-Polek a pro jistotu sraz napětí... :wink:
http://eshop.reichard.cz/akumulatory/ak ... 11-1v.html
Tyto by se tam měly vejít bez problémů.
Léčíme nákazu - "Pěkně KULKOU po KULCE".....
http://vscharlie.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 215
Registrován: 20 kvě 2007 07:49

Re: Daystate Mk4

Příspěvek od mzprx » 09 čer 2012 00:34

Baterkou to nie je. So starou isla puska, aj ked mala vybita uz len 7,5V. Ta povodna bateria trpi strasnym samovybijanim ako vacsina NiMH clankov po par cykloch. Baterku som daval v decembri novu, zlozenu z 8 mich clankov Sanyo eneloop AAA. Baterka vyborne drzala nabita vyse 4 mesiace. Ked to urobilo na sutazi, hned som sa prebehol na benzinovu pumpu kupit bezne baterky (najdrahsie v mojom zivote...) a polovicku som ich zamenil, potom zas druhu. Bez vysledku, puska sa nezapla. Doma som samozrejme zmeral clanky baterie, vsetky su OK. Cely blok ma 10.2V, cize je nabity. Mne to tiez urobilo po ukonceni nabijania pred sutazou, nastavil som rychlost, dal prvy nastavovaci vystrel a puska sa vypla a uz nesla zapnut... Puska je mrtva s akoukolvek bateriou, ked pripojim nabijanie, zapne sa a tvari sa, ze nabija. Vidim to skor na podraz v nejakom stabilizatore, alebo diode.
:cry:

Zacnem si nosit pre istotu aj HW97...

Aj ja si pametam, ze som sa stretol na nejakej polskej stranke s upravami daystate, len som si neulozil adresu... :-/
Naposledy upravil(a) mzprx dne 09 čer 2012 09:45, celkem upraveno 1 x.
Daystate GP, Anschutz 9003, Ripley AR5s, Drulov DU-10, HW97K, HW100TK+LW, UMAREX 850 Hunter, Evanix Blizzard S10 rear bolt, Evanix AR6 a k tomu 4 kila skla. Ardesa Evolution v dreve - kurniksopa, ved ja som vlastne zberatel :-)
newimperial
Příspěvky: 79
Registrován: 01 čer 2012 20:09

Re: Daystate Mk4

Příspěvek od newimperial » 09 čer 2012 09:14

Tak to je tragédie, každý takto důležitý systém - a účast na závodech důležitá je - by měl mít možnost nouzového režimu - třeba na mechanickém základu...

Ta elektronika má být něco navíc - in addition to - má významně vylepšovat mechanický systém, rozhodně nesmí na závodech " zaříznout závodníka "...nechápu... :?
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Daystate Mk4

Příspěvek od Warthog » 09 čer 2012 13:21

Ale vždyť ono to funguje... Chceš-li mít opravdu jistotu, kup si dvě abys měl zálohu :-D Mám dojem, že pokud puška klekne při soutěži, je použití záložní přípustné.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
deef
Příspěvky: 563
Registrován: 23 úno 2011 15:12

Re: Daystate Mk4

Příspěvek od deef » 09 čer 2012 13:30

Mechanika se může podělat stejně tak jako elektronika...
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Daystate Mk4

Příspěvek od ALKAJ » 09 čer 2012 16:29

Lenže u elektroniky je tých "kurvítok" v zbrani trocha viac...

Keď to ale občas aj funguje :wink: tak sa z toho strieľa luxusne.
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Daystate Mk4

Příspěvek od Warthog » 09 čer 2012 19:49

To je diskutabilní - mechanické a zejména pohyblivé díly jsou na spoustu věcí náchylnější, než elektronika. Je to hlavně o přístupu výrobce. Výrobce elektronického systému může ušetřit použitím levnějších součástek, výrobce mechanického zařízení taky může ošidit materiál i zpracování.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Odpovědět