Dalsi prakticky pripad - Mrazek

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Další praktický případ - Mrazek

Příspěvek od Kubajzz » 27 led 2006 09:32

http://zpravy.idnes.cz/krimi.asp?r=krim ... 7_krimi_dp
Co myslíte, čím střílel?
Podle mě to zas takový výkon nebyl, vzdálenost mohla být tak 70m.
A to o té speciální munici se mi taky moc nezdá, klidně to mohla být nějaká lovecká Barnes nebo Sierra.


Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 27 led 2006 09:48

No, mě hlavně zaujalo konstatování "Byl to profík, protože mu stačila jedna rána." Já teda nevím, jestli si to náhodou nepředstavuju jak Hurvínek válku, ale takového výkonu by podle mého názoru měl být schopen každý průměrný nimrod odněkud ze Šumavy... PČR nejspíš vychází ze střeleckých schopností svých řadových příslušníků, které mylně považujue za profesionály :wink: .
Taky je zajímavé "expanzní střela s ocelovým jádrem"- to se snad navzájem téměř vylučujue, ne? Buď má střela expanzi, anebo tvrdé jádro, aspoň já jiný typ munice neznám.
Že nenašli nábojnici mě nepřekvapuje- na 99 % to byla opakovačka. Pevně doufám, že nebyla legálně držená :wink: .
P.S. Rtutí plněné kule jsou největší sajrajt pod sluncem (a pokud vím, jde o český vynález).
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 27 led 2006 09:52

Muj nazor k vetsine clanku co novinari vyplodi je, ze nevi o cem pisi.

Cili nasledna debata o tom, co to bylo za zbran ci strelu je naprosto zbytecna. Respektive je to ciste spekulativni.

Jedno je jiste. Nekdo ho zastrelil :D
Naposledy upravil(a) Andy dne 27 led 2006 09:52, celkem upraveno 1 x.
joot

Příspěvek od joot » 27 led 2006 09:52

Slim Jim píše:No, mě hlavně zaujalo konstatování "Byl to profík, protože mu stačila jedna rána." Já teda nevím, jestli si to náhodou nepředstavuju jak Hurvínek válku, ale takového výkonu by podle mého názoru měl být schopen každý průměrný nimrod odněkud ze Šumavy... PČR nejspíš vychází ze střeleckých schopností svých řadových příslušníků, které mylně považujue za profesionály :wink: .
Taky je zajímavé "expanzní střela s ocelovým jádrem"- to se snad navzájem téměř vylučujue, ne? Buď má střela expanzi, anebo tvrdé jádro, aspoň já jiný typ munice neznám.
Že nenašli nábojnici mě nepřekvapuje- na 99 % to byla opakovačka. Pevně doufám, že nebyla legálně držená :wink: .
P.S. Rtutí plněné kule jsou největší sajrajt pod sluncem (a pokud vím, jde o český vynález).
Nejspíš to ale přeci jen nimrod ze Šumavy nebyl, že jo?
George

Příspěvek od George » 27 led 2006 14:38

No asi použil normální lovecký poloplášt, když policie prohlásila, že poslala kulku na expertyzu. No na takovou vzdálenost by se do člověka trefil i debil. Holt novináři májí svého českého Šakala a opět to nafukují co to de. Výsledkem bude jenom další strach ze zbraní.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 27 led 2006 14:57

George píše:No asi použil normální lovecký poloplášt, když policie prohlásila, že poslala kulku na expertyzu. No na takovou vzdálenost by se do člověka trefil i debil. Holt novináři májí svého českého Šakala a opět to nafukují co to de. Výsledkem bude jenom další strach ze zbraní.
Presne tak, novinari jsou lovci kachen a senzaci. Malo kdo se pred tim nez clanek napise poradi s odbornikem, zda nenapsal kraviny.

Cili Mrazka picli s jakoukouliv (zrejme) puskovou loveckou munici, ktera samozrejme neni nelegalni... ale novinari si na tom "ohrali" co potrebovali. :-)

Dokonce buh vi s cim ho doopravdu strelili. Tahle zblizka... i FMJ udela svoje! Natoz pokud strilel treba jen s tercovou HPBT.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 27 led 2006 16:39

JJ, když ho vrah na 70 metrů napálí z kulovnice do hrudníku, tak není žádná speciální munice třeba.

Když odbočím, tak ta sniperská střelba jako způsob vraždy je poměrně vzácná (nepočítám naše myslivce v lese).
Tím neříkám, že se to nestává - Kennedy, srbský premiér Dzindzič...
Připadá mi to poměrně riskantní - puška je ve městě velká a nápadná.

Tady asi neměl vrah jinou volbu, Mrázek chodil jen z domu do pancéřovaného auta a ještě s ochrankou.
Teda sice to byl miliardář, ale vést takový život... :roll:
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 27 led 2006 20:14

A mozno ho sundali s najobycajnejsim samopalom vz.58 so sklopkou a dvojnozkou.....A na tych 70(?)metrov,ked bolo aspon trochu svetla optiku ani nepotreboval....A sapik so sklopkou zrejme vlezie pod hocijaky dlhsi kabat.Ale ktovie?! Ked zastrelili jedneho "bossa" na SK s prezyvkou Žaluď,tak na to nejakemu zahranicnemu polovnikovi ukradli tusim Sauer(alebo Steyr Mannlicher? neviem...) v kal. 8x68S a optikou 1,5-6x42,dostal kvalitnejsi poloplast do brucha....Novinari to samozrejme nafukli na ostrelovacsky special a neviem ake debiliny este.... :roll:
Olaf

Mrázek

Příspěvek od Olaf » 29 led 2006 21:02

Kdo loví, tak ví co udělá třeba v lončákovi za tunel kulovnice .308 W a případně ještě silnější ráže. Střela stačí poloplášťová a prase oproti lidskému tělu je podle mne trochu tvrdší. Ale ještě si vzpomínám, když jsem začínal střílet, jak se mi když přišla zvěř klepala ruka. Prvního srnce jsem odchyboval na cca 12 m. Takže usuzuji, že ten člověk musel být opravdu profík a nebo na Mrázka ukrutně nasratý. Já / a myslím si že každý z Vás/ si nedokážu představit, že bych měl v absolutním klidu namířit na člověka a chladnokrevně zmáčknout spoušť. Ono střílet 1000 ran měsíčně a s naprostou přesností do terče je přece jen něco jiného jak zprovodit ze světa člověka. To dokáže s největší pravděpodobností ten, kdo to nedělá poprvé ale vyjimky zřejmě existují.
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 30 led 2006 08:16

Olaf:Každý nějak začínal... :twisted:
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 31 led 2006 13:59

Kubajzz píše: Když odbočím, tak ta sniperská střelba jako způsob vraždy je poměrně vzácná (nepočítám naše myslivce v lese).
Připadá mi to poměrně riskantní - puška je ve městě velká a nápadná.
CZ 858 Tactical se sklopkou a dvojnozkou, obycejna kulka s uriznutou spickou a vyvrtanou dutinkou a na 40 metru je profesionalnim ostrelovacem kazdy, kdo projde 10 minutovym kurzem obsluhy Sa.58 a mirene strelby a netrapi ho Parkinson.
Nicmene - tim nerikam, ze ten ostrelovac neni skutecny profik (treba je mezi nami a minimalne bych ho nerad urazil). Jelikoz faktem je, ze z SAcka sice z 30 ran trefim na 50m ze stoje bez opory s normalnima miridlama tak 15 do cernyho, 14 tesne kolem a 1 mi treba uleti.
A takovejhle clovek si nemuze dovolit, aby mu "1 uletela", takze musel jit na jisto, ale taky predpokladam, ze nemel Sa-cko za 5.000 s obyc. miridlama, ale neco presnejsiho s optikou...
Co jsme totiz jeste nezminili - trefil pohybujiciho se cloveka.
Kazdopadne je to svinstvo - at byl pan Mrazek jaky chtel, tohle si rozhodne nezaslouzil.
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 31 led 2006 14:23

Pánové, dneska v 21:45 hod v pořadu Na vlastní oči má pan Kroupa něco k tomuhle případu. Já sice TV Nova zrovna nemusím, ale třeba se dozvíme něco zajímavého.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 31 led 2006 14:31

Podle me se opet dockame tendencni reportaze, jak ty zbrane mezi lidma jsou strasna vec, jak je jich moc, ze se loni stalo 17 vrazd legalne zakoupenou zbrani, apod...
A jako obvykle nikdo nerekne, jak je to doopravdy - kolik z tech 17 vrazd bylo zaroven spachano majiteli nebo po chybe majitele zbrane, kolik jich bylo spachano nejakou "cernou" zbrani, apod... apod...
Pripadu Mrazek se to podle me dotkne jen z casti :-(
Ale tot jen a jen nazor.
brnk

Příspěvek od brnk » 04 úno 2006 16:26

Sorry pánové, ale bouchnu si z 858 tak jednou za měsíc. Na 50 m vstoje bez opory jsou z 30 ran všechny v černém mezinárodního pistolového :shock: . Nicméně střílet na člověka ... Asi musel mít skutečně pádný (hodnotný) důvod. 8)
cmk píše:
Kubajzz píše: Když odbočím, tak ta sniperská střelba jako způsob vraždy je poměrně vzácná (nepočítám naše myslivce v lese).
Připadá mi to poměrně riskantní - puška je ve městě velká a nápadná.
CZ 858 Tactical se sklopkou a dvojnozkou, obycejna kulka s uriznutou spickou a vyvrtanou dutinkou a na 40 metru je profesionalnim ostrelovacem kazdy, kdo projde 10 minutovym kurzem obsluhy Sa.58 a mirene strelby a netrapi ho Parkinson.
Nicmene - tim nerikam, ze ten ostrelovac neni skutecny profik (treba je mezi nami a minimalne bych ho nerad urazil). Jelikoz faktem je, ze z SAcka sice z 30 ran trefim na 50m ze stoje bez opory s normalnima miridlama tak 15 do cernyho, 14 tesne kolem a 1 mi treba uleti.
A takovejhle clovek si nemuze dovolit, aby mu "1 uletela", takze musel jit na jisto, ale taky predpokladam, ze nemel Sa-cko za 5.000 s obyc. miridlama, ale neco presnejsiho s optikou...
Co jsme totiz jeste nezminili - trefil pohybujiciho se cloveka.
Kazdopadne je to svinstvo - at byl pan Mrazek jaky chtel, tohle si rozhodne nezaslouzil.
Uživatelský avatar
skemro
Příspěvky: 136
Registrován: 09 úno 2006 01:41
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skemro » 09 úno 2006 02:26

Na vojne sme mali nekrite leziacu figurinu na 50 a 100m a po 3 strelbach to z o SA58 dokazal skoro kazdy udrzat v hrudi.A ak mal strelec neaku lepsiu polovnu zbran a nastrelenu optiku tak to nemusi byt carostrelec.Az na to svedomie
Odpovědět