Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 20 zář 2017 10:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 pro 2007 16:19 
vlčák :lol: :lol:

Tak ona to je sranda a nikdo zdravej to snad nemůže myslet vážně že by to zkoušel a to o očem se tady bavíme je pouze ,,teorie" jak udělat větší hovadinu, ale když si představím že by se toho nějakej mamlas chytil :shock: :shock: :lol: :lol: :lol: tak by to byl asi solidní hukot :lol: :lol: :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 pro 2007 18:04 

Jo jo, taky jsem si jeden mini spud gun postavil. Ještě ho někde doma vykopu, ráže cca 10 mm komora z lahvičky od šampónu. :lol:
Američani k tomu přistupují docela vědecky a i výsledky mají vcelku zajímavé. :wink: :D
http://en.wikipedia.org/wiki/Spud_gun

http://www.spudtech.com/

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 pro 2007 21:28 
epetr2008 - jo , je to sranda , ale zase taková blbost to není , nečetl jsi články o zvláštních zbraních ? jednalo se o konstrukci zbraně, co by nepoužívala střelný prach , mělo to komoru do které se dávkovalo palivo , okysličovadlo a nabíjeli se tam pouze střely , moc se to neujalo, protože jsou problémy se závěrem pro podávání střel, těsností komory, a hlavně kyselina dusičná je dobré okysličovadlo , ale co to udělá se zbraní ... :D ( používali se do toho kapalné látky, pro větší koncentraci ) tenhle kanon je to samé , jen trochu větší a pracuje s nižšími tlaky než konvenční zbraň ...

-Ps: ohledně té koncentrace - kdyby se ta brambora ( nebo něco jiného ) narvalo do hlavně od komory ( stačí kousek, zbytek se už procpe sám :D ) , aby to zašpuntovalo hlaveň a drželo to , tak by se dala komora napustit směsí pod tlakem ( tlakování hadičkou jsem probíral na předchozí straně ) , stačila by už 1 atmosféra a tlaky v komoře by se zdvojnásobily ... :lol: ( na tohle experimentování bych už používal ty ocelové láhve a silnostěné trubky )

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 led 2008 16:17 

Taky pěkné dělo :) :

Přílohy:
Poznámka: Cena 5590,-Kč
99946.jpg
99946.jpg [ 98.28 KiB | Zobrazeno 306 krát ]

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 led 2008 16:40 
2 Erix

Malý model?
Není z toho patrné měřítko.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 led 2008 16:52 

Ano, malý model.Mají ho u Brýmové. :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 led 2008 17:07 
takové mám taky , hezké na vystavení ... délka 40 cm , hlaveň 32 cm, cal. 58" - 14,8 mm , váha kolem 3 kg, že by ruplo strach nemám, má to 12 mm stěnu a 6 mm v nejslabším místě na ústí, černej prach by to mělo vydržet bez problémů ... naposledy jsem z něj střílel asi tak před třemi roky na silvestra ( jen ucpávku ) zjistil jsem že se to dost pracně nabíjí, zatím co ostatní střílí jednu rachejtli za druhou, holt na slavení se moc nehodí , tak je jen na parádu ... :D
- olověné kule .58 mají 19.2 g , tak jsem použil 2 g černého prachu , ale když jsem s tím střelil do stromu , tak to jen promáčklo kůru a odrazila se ( možná je to tím čerstvím dřevem ) , se 4 g to už udělá 15 cm do smrkového trámku :lol: ( rychlost jsem neměřil ), když jsem to postavil na hlínu ( rovné a lehce měkké ) tak ujel asi 25 cm dozadu, když stál na prkně ( rovné a hladké ) tak prosvištěl dva metry a na konci se převrátil ... :lol:

Přílohy:
Poznámka: délka asi 40 cm, váha přibližně 3 kg , cal. 58" (14,8 mm) , cena nic :-)
dělo14,8mm.JPG
dělo14,8mm.JPG [ 44.94 KiB | Zobrazeno 319 krát ]

Naposledy upravil vlčák dne 14 led 2008 21:59, celkově upraveno 7

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 led 2008 17:12 
Přiznejte se :lol: :lol: :lol: už jste je zkoušeli :lol: :lol: :twisted: :twisted: :twisted: :?: :?:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 led 2008 17:26 
no jasně , když se to vyrobí, tak se to taky musí vyzkoušet , ne ? :lol:
( samozřejmě je to už spousta let , jinak je jen na parádu )
- teď jsem na to koukal je to 97 , tak že už mu zrovna bylo deset :D to by se z něj mělo asi slavnostně vystřelit , ne ? :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 led 2008 18:38 

vlcak:ty tvoje kule vazi jen 19,5g?Moje kule raze .50 12,7mm maji 21,5g a strilim to z pusky se 4g prachu.Na dvacet metru to projde kufrem auta a skonci to v drevenym spalku asi dvacet cisel uvnitr.Ty tvoje kule musi bejt tezsi,ne?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 led 2008 19:10 
to je dost divné , mluvíš o kouli, nebo o střele ? měl jsem je odsud : ( upozornuju , že je to deset let staré ... ) - jasně , taky bych tam mohl nacpat špalek , co má 50 - 60 g , ale zase by to nemělo stabilitu, je to přece jenom jen vrtaná díra a jen kulová střela letí celkem rovně i bez stabilizace .
- kolik bych toho měl do toho kanónu nacpat ? ( škoda, že nemám čím změřit rychlost :D )

Přílohy:
olověnéstřely.jpg
olověnéstřely.jpg [ 44.45 KiB | Zobrazeno 300 krát ]

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 led 2008 19:44 

No tak je pravda,ze ja mam ogivaly,ale prachu dej na takovouhle kuli aspon 4g prachu,at ma silu.Odkud,ze to mas ty kule?Neco by me tam zajimalo,kdyby to jeste fungovalo.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 led 2008 21:56 
zkoušel teď v zimě, někdo střílet z bramborového děla sněhové koule ?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 led 2008 23:12 
2 vlčák

U nás je po sobě normálně házíme.
Je pak vyšší kadence :lol: :lol: :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 led 2008 15:49 

kdyby tak byl sníh :cry:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina