CZ92 nebo FN6,35Br.??

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Kterou zbran byste si vybrali jako zalohu do povolani k hlavni zbrani?

CZ92
19
27%
FN 6,35Br.
4
6%
revolver s 2" hlavni raze .38 special
23
32%
Kevin 9mm luger
25
35%
 
Celkem hlasů: 71
ppeettrr
Příspěvky: 411
Registrován: 08 zář 2007 08:45

Příspěvek od ppeettrr » 03 úno 2009 12:27

Na ubránění nebo vytvoření dalšího prostoru to musí stačit. Ne každej je terminátor aby si neuvědomil, že ji koupil. Nehledě nato, že nemusim útočníkovi vystřelit kus zad :lol: Stejně tak majitel .45 se nemusí trefit a pak na tom bude lip třeba i ten s 6,35 a dobrou trefou. Na nošení nemluvě, "miminka" tipu CZ92 nebo DUO... Na filmovou přestřelku to asi fakt nebude :wink:


HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 03 úno 2009 13:54

murdoch píše: Nehledě na to, že podle statistik 50% lidí přestává bojovat po jakémkoliv zásahu čímkoliv kamkoliv.
Ty statistiky bych rád viděl.
Každý svého neštěstí strůjcem. Pokud si myslíte, že vám 6,35 pomůže, tak já vám to brát nebudu. Můj názor a zkušenosti mi říkají, že to je ráže na obranu nevhodná.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 03 úno 2009 14:01

To- HanuIv
Nech to plavat,plno lidem jde o pocit a ten jim dá cokoli.
:wink: :lol: :lol:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
martinpec

Příspěvek od martinpec » 03 úno 2009 14:06

tak tady v tomto dotazu nejde o pocit,ale o opravdu funkcni model zbrane. Kdyz vam nekdo sebere zbran, je porad lepsi mit zalohu 6,35Br. nez nic. Chtel bych videt,jak si nekdo taha na kazdodenni noseni desert eagla apod. jen kvuli moznosti velke raze a zastavovacimu ucinku. Chtel bych podotknout, ze ma hlavni zbran je 9mm luger a tuto zbran v razi 6,35Br bych rad jen pro pripad nouze jako zalohu. A verte ci ne, jedna rana do kolena ci jineho kloubu,oka,hlavy,varlat apod. slozi skoro kazdeho byt je to flusacka.
martin.9mm
Příspěvky: 108
Registrován: 07 kvě 2008 11:10
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin.9mm » 03 úno 2009 14:10

martinpec píše:zbran v razi 6,35Br bych rad jen pro pripad nouze jako zalohu.
Tohle jsi měl napsat hned na začátku 8)
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 03 úno 2009 14:13

To-martinpec
Pravděpodobnost zásahu tak malých cílů i na krátké vzdálenosti ve stresu u netrénovaných osob je minimální čímkoli.Takže se zase diskuze posouvá do roviny co by kdyby.
Vesměs se všeci shodli že po mechanické stránce je zbraň funkční,výhrady jsou pouze k ráži a drobnostem,stačí číst,odpověď pro utvoření vlastního názoru tu padla X-krát.

:lol:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
murdoch

Příspěvek od murdoch » 03 úno 2009 14:15

HanuIv: Pro některé situace je vzhledem ke svým parametrům právě tahle pistolka tím jediným co se dá vzít s sebou. Anebo když je člověk prostě línej tahat něco těžšího... Pak je k nezaplacení, proto ji mám třeba já. Ubránit se tím dá, jen to nebude tak jednoduchý jako třeba se čtyřicítkou. Samozřejmě, plnotučnej kvér je lepší, to je jasný. Jen ho musíš mít u sebe, což má neustále jen zlomek vlastníků zbraně, pak je jim i 500 S&W Magnum k ničemu, když leží v trezoru. Ale to opakuju to samý, co jsem psal už dřív...
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 03 úno 2009 14:18

Deserta snad ani nejde rozumně nosit. Já osobně mám k nošení Sigovu P229, nebo toho Kevina, který se schová do kapsy. Záložní zbraň nenosím.

Záložní zbraň se používá ve chvíli, kdy hlavní není k dispozici. Přitom ale záložní zbraň nosí málokdo, kdo u sebe nemá ani tu hlavní.
Tak nevím.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 03 úno 2009 14:20

Tahám G19 (teda teď) a nic dalšího neřeším,daleko důležitější (pro mně) je mít sebou nůž bo tím si chleba ukrojím,záložní pistolí ne.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 03 úno 2009 14:24

edelweiss píše:Tahám G19 (teda teď) a nic dalšího neřeším,daleko důležitější (pro mně) je mít sebou nůž bo tím si chleba ukrojím,záložní pistolí ne.
Kudlu nosím taky. Samozřejmě.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
ppeettrr
Příspěvky: 411
Registrován: 08 zář 2007 08:45

Příspěvek od ppeettrr » 03 úno 2009 14:42

Kolik z vás nosí den co den pistoli - revolver, aniž by ji potřeboval k výkonu povolání - furt se tu píše o nošení. To ji jako nosíte fakt deně?
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 03 úno 2009 14:48

To-ppeettrr
Je na tom něco divného???Boty si taky bereš co den ne??? 8)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 03 úno 2009 16:07

ppeettrr píše:Kolik z vás nosí den co den pistoli - revolver, aniž by ji potřeboval k výkonu povolání - furt se tu píše o nošení. To ji jako nosíte fakt deně?
Denně ne. V Sobotu a neděli ne. Když du do divadla, ne, když du na chlastačku s chalapama ne.
Jinak jo.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
murdoch

Příspěvek od murdoch » 03 úno 2009 16:22

Hm, to si spíš zapomenu doma mobil, než bouchačku. Nosím ji neustále, kromě chlastaček, tam si vezmu pepřák, když už něco. Pak se možná najde pár míst, kam se prostě kvér vzít nedá - např. k vodě - ale těch moc není. Takže většinou nosím denně a neustále. Jinak ta zbraň postrádá smysl.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 03 úno 2009 18:31

Nepostrádá.

Můžeš mít zbraň taky proto, že si občas zajdeš rád zastřílet, nebo že se Ti zbraně prostě líbí a máš je rád. Taky třeba můžeš bejt myslivec, nebo provozovat střelecký sport.
Můžeš zbraně i sbírat.
Odpovědět