CZ200S

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kocik

CZ200S

Příspěvek od Kocik » 23 lis 2005 00:55

Právě sem dočetl Story - Martin na http://www.volny.cz/vetrovka a nevím co si mám myslet... Některé věci mi tam přídou dost přitažený za vlasy. Co myslíte???


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: CZ2000S

Příspěvek od Andy » 23 lis 2005 09:38

V cem je to dle tebe pritazene za vlasy? Ten nakup nebo to jak popisuje jak strili z vetrovky skoro jako z kulovnice? :D
Kocik

Re: CZ2000S

Příspěvek od Kocik » 23 lis 2005 14:33

V cem je to dle tebe pritazene za vlasy? Ten nakup nebo to jak popisuje jak strili z vetrovky skoro jako z kulovnice? :D[/quote]No :D třeba jak střílí na tu podlahu z laminátu :roll: No kdyby tam vše bylo pravda, tak by se možná o tu větrovku mohla zajímat AČR :)
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: CZ2000S

Příspěvek od Andy » 23 lis 2005 14:48

Ta podlaha byla asi z krehkeho materialu... to uz jsem mu tenkrat rikal.

Jinak ona ta vetrovka zase tak slaboucka neni... ale je jasne, ze 6-7J ktere to dejme tomu s exactem na na 50m jeste ma neni zadnej zazrak :-)
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 24 lis 2005 23:50

koukni se sem-uz to tu jednou bylo
http://home.comcast.net/~pelletgunn/fe22.htm
jestli umis aspon trochu anglicky tak se doctes ze nejlepsi ulovek byl strelen na delku 132metru!!jo,asi byla silnejsi nez 16J ale myslim ze je to jasnej dukaz toho ze vetrovky sou proste vyjimecny zbrane!
sou drahe to ano!ale muzes s nima strilet venku mimo strelnici-a to je stezejni argument asi vsech vetrovkaru!!
k cemu mi budou dve bedny naboju kdyz si budu moct vystrelit jenom na strelnici(jsem z plzne a v okoli nekolika desitek km je tu jedina-a este k tomu na 20m!
tak co?uz to chapes?
Kocik

Příspěvek od Kocik » 25 lis 2005 15:00

No jestli je onen Andy z ruska, tak na to musí mít zbroják ne? v rusku je snad maximální energie z volně držených zbraní 7,5 J
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 25 lis 2005 20:41

Fandove vetrovky kouknete na tohle.
Návštěvník

troj

Příspěvek od Návštěvník » 26 lis 2005 07:11

To je teorie větrovkářů, že se s nimi jako se vzduchovkami může střílet kdekoli.
Není to pravda - řešilo se to tady dokola mockrát - když bude mít soused pocit, že ho ohrožuješ, nahlásí tě, stačí mu vyloupnout brok z rámu okna a hned máš přestupek na úseku zbraní a střeliva, problémy se zbrojákem, až ho budeš chtít dělat...
Do lesa nesmíš, myslivecká stráž využije svých práv a zákona o myslivosti a zabaví ti zbraň, hotovo. Podle zákona je větrovka zbraň, není to hračka, je prodejná od 18, kdo ji koupí, ručí za ni, kdo ji drží v ruce, ručí za způsobenou škodu.
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 26 lis 2005 11:27

to je pravda,neni to hracka a mas za ni plnou zodpovednost!pokud budes opatrnej a budes strilet tak jak ti zakon povoluje tak sance ze se dostanes do maleru je minimalni..samozrejme zakon je diskutabilni..
je to stejny jako mit auto..pokud udelas prusvih tak si to taky odpykas ty..a taky jezdi autem miliony lidi..
Dodík

Příspěvek od Dodík » 26 lis 2005 22:35

Žádná zbraň i když je volně prodejná NENÍ HRAČKA ale bohužel si to spousta lidí neuvědomuje a to neplatí jen o vzduchovkách a větrovkách.
Osobní zodpovědnost a zdravý rozum je základ.
Myslím ale že jsme odběhli od tématu ( CZ 200S ) tak pište a pište.
Zajímají mně zkušenosti s ruční pumpou k této zbrani a kolik ,,plnohodnotných" ran se dá vystřelit při natlakování zásobníku na 200Atm. a výkonu 16J ?
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 27 lis 2005 10:17

Pokud bys sis, jiz vyse zminovany web, poradne procetl, tak bys ses tam tohle vsechno dozvedel, napr. i to, ze nema zadny vyznam tlakovat nadobu na tech tvych 200atm. Zkusenosti s tou konkretni pumpou nemam, ale uz ted se da rict, ze s jakoukoliv rucni pumpou natlakovat cokoliv na 200atm bude neskutecna drina, byt ze ten zasobnik k te vetrovce neni nejak objemove velky. Ti co uz foukali rucne pneu u auta mi daji za pravdu a to je jen cca 1,6-2atm. :wink:
Dodík

Příspěvek od Dodík » 27 lis 2005 11:48

Nějaké odpovědi a odkazy jsem samozřejmně našel , ale připadají mi dost rozdílné ( platí pro počet výstřelů ).
Informace a zkušenosti s ruční pumpou jsem nenašel žádné mimo její ceny.
Praktické zkušenosti majitelů jsou cenější než často nadhodnocené ,, papírové " údaje.
Očekával jsem odpovědi typu:,,50 ran je akorát pak už musím dopouštět , pumpování trvá 10 minut a je to dřina ...za tyto odpovědi předem děkuji.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 27 lis 2005 17:25

Plnim na 180bar, strilim tesne pod 100bar, pocet vystrelu cca 40. (200S, cca 15J)

Pumpu jsem zatim nezkousel, ale vzhledem k velkemu tlaku, bude muset mit velmi maly pist, tedy bude potreba mnoho zdvihu k nafouknuti zasobniku. (Cetl jsem ze az 150zdvihu)

Pumpa ma dalsi velkou nevyhodu v tom, ze je nutne k ni prikoupit filtr a do nej dokupovat cistici a susici smes. Jinak budete plnit zasobnik spinavym a vlhkym vzduchem, coz mechanice vetrovky skodi.
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 27 lis 2005 21:21

myslim si ze kupovat pumpu je nesmysl..das za ni opravdu dost penez a slysel sem ze zivotnost tesneni v ni neni nijak zazracna(na jednom anglickem foru)pokud nekdo chce neco prenosnyho na plneni tak si nemuzu vynachvalit 300atm 2l lahev..je velka jako petka a vydrzi stejne plneni jako 5l 200atm lahev!koupil jsem 2-myslel sem ze plnici schopnost nebude tak velka ale jednu ted prodavam(na bazaru) protoze mi jedna proste staci a neni pro me problem si ji jednou za par mesicu hodit do batuzka a nechat naplnit..
a pokud jde o ty vystrely tak uz myslim ze bylo napsano vsechno dulezite..
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 27 lis 2005 21:25

Jen taková malá vsuvka, se vzduchovkama, větrovkama či jak se to přesně jmenuje, prostě Air rifle. V současné době se air rifles střílí soutěže BR na 25yd. Výsledky se pohybují přes 245b.
Takže bych tyto zbraně, co se přesnosti týče, nepodceňoval.
http://jga.anschuetz-sport.com/pm/searc ... tring=luft myslím, že při pohledu na sortiment jednoho, na přesnost specializovaného, výrobce je výmluvná.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Odpovědět