CZ200S

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 21 črc 2006 12:04

Sidewinder píše:Nekdo se tu ptal na muj nazor - presna strelba vetrovkou na 100m se mi nezda
Áno !!! Ja som to bol, lebo v tomto Ti verím, že nebudeš zavádzať...
Andy píše:Cili nic jednoducheho. A ja nepredpokladam, ze do toho nekdo pujde.


Ja nepredpokaldám nič ... len sa teším, ako si poradí sidewinder :D

:arrow: :idea: :wink:


LOV21

Souhlas

Příspěvek od LOV21 » 21 črc 2006 12:22

Andy, máš pravdu. 16 J na malou lehkou diabolku je opravdu dost. Ono to tak vypadá, že by někteří lidi chtěli se vzduchovkama střílet na 1000 m. Jenože pak je to přesně jak jsi napsal - nedovolené ozbrojování. Na co je silnější vzduchovka - podle mne jde tady jen o machrování, kdo na větší vzdálenost střílí přesněji a kdo dočůrá dál. jenomže taková rádoby soutěž už není o střelectní, ale jen o zbrani a o její úsťové rychlosti. Diabolka má vzhledem k hmotnosti/povrchu malou stabilitu vůči větru a z tohoto důvodu je nevhodná pro střelbu na větší vzdálenosti. A při střelbě na kratší vzdálenosti? No není mi jasné, k čemu někomu může být když diabolkou prostřelí například 5 cm silný smrkový špalek.
Není těžké se trefit dokonalou zbraní. To dokáže 5 leté dítě, když se mu vysvětlí co po něm chceme.
Naposledy upravil(a) LOV21 dne 21 črc 2006 13:34, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 21 črc 2006 13:10

Ty bys nechtěl dostřelit dál a přesněji?
A ty bys nechtěl dokonalou zbraň? :wink:

2Andy: Nikde nepíšu, že je to jednoduché, jen, že to jde. A není to nelegální.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 21 črc 2006 13:26

Kubajzz píše: 2Andy: Nikde nepíšu, že je to jednoduché, jen, že to jde. A není to nelegální.
Nehrajme si se slovy :-)
Je dulezite kdyz se rekne A rici ktomu i B.
LOV21

Příspěvek od LOV21 » 21 črc 2006 13:33

Kubajzi. Na střílení "dál" není určena vzduchovka. Její "přesnost" je dána použitým střelivem - lehkou "diabolkou" s velkým povrchem. Střelba vzduchovkou na 100 m je podobná střelbě z ostřelovací pušky na 1500 m. Je to vlastně jakási hra na nebezpečného snipera, který má moc nad vším v okruhu 3 km. :D
Myslím že 16 J je rozumná hranice - cca 240 m/s.
Dokonalou zbraň? Potunit do těch 16 J proč ne. Muselo by to vít docela legrace - 16 J lov 21. 16 J je dáno zákonem a co je víc je asi protizákonné. Mohou s tím být problémy. I když těžko si představit, že například tebe na základě téhle internetové diskuze vybere policie.
Je to legrační, ta honba za úsťovou rychlostí - vzduchovka - tankobijka. Pak si prečteme v novinách že někdo prostřelil speciální titanovou diabolkou vodovodní potrubí v 2 metrové hloubce.
Marc
Příspěvky: 132
Registrován: 20 črc 2006 13:53

Příspěvek od Marc » 21 črc 2006 13:39

Mno tak "troj" asi nebude nick Miroslava Dušína :wink: Podobné a samozřejmě lokálně legální úpravy jsou popsány na http://home.hiwaay.net/~ispellan/S200.html , ale na ráži .22. No a pokud by náš zahraniční zpravodaj troj, který dle svého vyjádření tráví převážnou část svého života v cizině udělal podobnou recenzi (pokud možno v češtině), tak by to mohlo být zpestření tohoto jinak čistě domácího fóra... Ale raději ne. Já osobně na to nejsem ani trochu zvědavý. :)
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

limit 16J

Příspěvek od sportovec » 21 črc 2006 13:42

No já zbroják mám. Střílím jak z větrovky tak i z malorážky. Já to vidím asi tak. pokud by u větrovky šel zvýšit výrazně výkon ale ne na úkor přesnosti a v rámci zákona tak do toho jdu. Jenže ono to nejde. Abych větrovku přihlašoval a mohl střílet jen na střelnici tak v tom nevidím logiku. Na to mám malorážku. Větrovka je právě zajímavá tím, že na tu střelnici právě nemusím. Ale co kdybych změnil názor :P Kde seženu tu pružinku ? :shock:
Marc
Příspěvky: 132
Registrován: 20 črc 2006 13:53

Příspěvek od Marc » 21 črc 2006 13:53

To sportovec: Tak takhle jsem se nezasmál ani nepamatuji.. :D :D :D
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 21 črc 2006 13:58

Pánové, ač nejsem šťastným majitelem oné diskutované větrovky, zde psané příspěvky mě pohnuly k tomu, abych taky napsal pár řádků.
Současné střelivo typu DIABOLO .177 je konstruováno pro přesnou střelbu do vzdálenosti 10 m a na tuhle distanci jsou taky konstruovány vzduchové zbaně (a samozřejmě zbraně na CO2). Je na to postavena olympijská disciplína VzPu60 (VzPu40). Trefuje se terč, kde má desítka průměr 0,5 mm a střílí se vstoje. Na tuhle vzdálenost stačí dostatečně rychlost kolem 130 m/s. Sám jsem to střílel dost dlouho na to, abych dospěl k názoru, že 1.VT nenastřílí jentak nějakej pučmidrát. Střelba na větší vzdálenost je pro vzduchovku long track a je to svým spůsobem spekulace, nehledě k tomu, že při výkonu nad 16 J s tím musím na střelnici atd. Předpokládám, že tady nechce nikdo vytvářet reminiscenci na Girrardoniho větrovku.
Střílet vzduchovkou na 30 m mi připadá stejně složitý jako malorážkou na 100 m. V obojím hraje značnou roli výběr střeliva ke konkrétní zbrani, zbraň sama a hlavně vliv okolního prostředí (vítr, déšť) a taky náhoda. Střílet na větší vzdálenosti než je 30m (malorážkou 100 m) už je totální kravina.
Mimochodem, dokážete zajistit mimo střelnici při střelbě na 30 m dostatečnej bezpečnej prostor?
Naprosto chápu tuning za účelem zvýšení přesnosti, ale uniká mi nějak to neustálý testování průraznosti a zvětšování dostřelu. Kdo chce lovit, ať se dá k myslivcům, udělá si zbroják a koupí si kulovnici.....
Pokud jsem tím nkoho na..al, neměl jsem to v úmyslu. Vážím si většiny ladičů, kteří sem přispívají. Jen si myslím, že je to trochu o "filozofii" vzduchovkového střílení.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 21 črc 2006 14:09

harpplayer píše:Kdo chce lovit, ať se dá k myslivcům, udělá si zbroják a koupí si kulovnici.....
Presne tak jsem to udelal ja... vrele doporucuji :twisted:

Jinak s vetrem do 16J se da jeste s uspechem strilet na 50m. Uz to neni "onehole" ale da se to. Nesmi foukat.

Dal uz je to takove "plechovko-strileni"... spadne, nespadne :D

Tohle je Sidewinderum terc na 50m.
Obrázek
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 21 črc 2006 14:41

Jen doplnim, ze u toho terce slo o tovarni nastaveni - tedy cca 13J. Je tam jasny az propastny ubytek presnosti oproti 30m - a to prave diky ostatnim vlivum, mensi rychlosti diabolky a mensi stabilizaci.

Prave pro vylepseni presnosti je dobre nejake to ladeni podstoupit - ale kazda zbran ma svou idealni hranici, kam je mozno zajit a ja v tuto chvili pochybuji o tom, ze u vetrovky 200S je tato hranice za 16-ti Jouly. :wink:
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Re: Souhlas

Příspěvek od jozsp111 » 21 črc 2006 15:14

LOV21 píše:Není těžké se trefit dokonalou zbraní. To dokáže 5 leté dítě, když se mu vysvětlí co po něm chceme.

Musím oponovať, práve dokonalá zbraň dokonale odráža aj chybu strelca,
pouvažuj o tom ... :idea:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 21 črc 2006 17:19

Celá diskuze je o nesmyslném omezení výkonu u vzduchovek na 16J.
Čím silnější vzduchovka, tím střílí přesněji a na větší vzdálenost - to je každému jasné.
Já žádnou takhle silnou vzduchovku nevlastním, nicméně proti nikomu, kdo chce střílet ze vzduchovky na 100metrů nic nemám, naopak mu fandím.

Víkend začíná, jdu si prásknout pár ran a na pivo... :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Marc
Příspěvky: 132
Registrován: 20 črc 2006 13:53

Příspěvek od Marc » 21 črc 2006 18:10

Jinak všem, co se hodlají vrtat v nastavení větrovky a nemají chrono jako Sidewinder, doporučuji http://www.chairgun.com/chairgun2.htm . Je to celkem povedený program a umožňuje (mimo jiné) vypočítat energii střely. Funguje to tak, že si dáte terč například na 30 metrů a druhý na 50 (troj na 110), pokles střely zadáte do počítače a vypadne rychlost střely. Je u toho velká databáze různých diabolek, mimo jiné JSB exact. Chrono to sice není, ale lepší než nic.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 21 črc 2006 18:47

[quote="Kubajzz"]Celá diskuze je o nesmyslném omezení výkonu u vzduchovek na 16J.
Čím silnější vzduchovka, tím střílí přesněji a na větší vzdálenost - to je každému jasné.

Kubajzzi, přestože si Tvé řemeslné erudice velice vážím, v tomhle s Tebou tak úplně souhlasit nemohu. Podívej se na výkony terčových vzduchovek FW, Steyr, Anschütz, Walther. Jsou to zbraně enormně přesné, ale jen do 10 m. Rychlost je u nich do 150m/s, tedy výkon nic moc. Přitom to zasahuje desítku, jak už jsem psal, o průměru 0,5 mm a to prakticky každou ranou.
Je pravda, že Field Target se střílí na větší vzdálenosti, ale ty terče jsou zas větší.
Odpovědět