Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 18 led 2018 20:46

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 487 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 33  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning
PříspěvekNapsal: 26 čer 2016 15:38 

třeba cigáro, sirku a jeden prezervativ ? :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 02 lis 2016 15:38 

Zdravím pánové, padla tady otázka a nenašel jsem odpověď (pokud tu je, tak se omlouvám) jakým způsobem jde vypustit kohout? Ještě 12 dní, a jedu si pro svýho :) Budu brát od ZS, jenom jsem zvědavý na stav. Píší, že jsou použité (kolikrát? :lol: ) a nesou známky nošení v pouzdrech. Mě to nevadí, vojenskej kvér má být jetej, Škorpík se mi líbí od mala, tak je to další splnění snu..
PS: Nekupoval jste někdo v poslední době škorpa od ZS?

PříspěvekNapsal: 02 lis 2016 17:57 

Najjednoduchšie je stlačiť spúšť :wink:
Pokiaľ máš dojem, že služobnej zbrani bezohľadnosť v podobe rany istoty ubližuje :( môžeš stiahnuť záver po prvý náznak odporu, stlačiť spúšť a pomaly vypustiť záver - kohút ide s ním (zväčša, ak to neodhadneš presne, tak CVAK) :lol:

PříspěvekNapsal: 02 lis 2016 21:02 

Dík :) to jsem chtěl vědět jestli to tak jde :) Co jsem četl, tak občas rupne to "T" na kohoutu, tak proto mě to zajímá, jak nejšetrněji vypouštět...

PříspěvekNapsal: 02 lis 2016 21:39 

K tomu vypouštění kohoutu jiný způsob (pokud si to teď po půl roce správně pamatuju):
vypustit zásobník, vycvaknout závěr a vyhodit případný náboj z komory,
vystrčit zarážku pro otevření pouzdra závěru, rozevřít zbraň, dát prst před kohout a zmáčknout spoušť, je to pro něj velmi něžné a citlivé, nemůže se miláčkovi nic stát. :D

PříspěvekNapsal: 02 lis 2016 22:23 

Igrlik píše:
jjosephh píše:
... Mě z toho na střelnici tekla krev z prstů, jak jsem se snažil dloubat náboje z plných zásobníků a různě s tím laborovat.
...

Vďaka konštrukcii - dvojradý zásobník s dvojradým vyústením - ako aj použitému náboju - "polookrajový" - patria zásobníky škorpa k tým vôbec najhoršie manuálne vybíjateľným zásobníkom vôbec! To už radšej vystrieľať a nabíjať nanovo... (alebo použiť šrubovák či iný primeraný nástroj, neničiť si prsty) :twisted:

Pouziva se na to jeden naboj, nebo nabojnice, dnem se imituje pohyb zaveru a proste se naboje vyhazi ve smeru vystrelu ven :) Funguje to spolehlive na vz. 61, SA 58, HK MP5, Bren..... :)

PříspěvekNapsal: 03 lis 2016 09:52 

Na Sa 58 stačí správne pritlačiť na strelu vrchného náboja a zásobník sa dobrovoľne "vyrachtá". :lol:
(zásobníky CZ 805 Bren to údajne dokázali aj pri obyčajnom zarazení do šachty zbrane pri otvorenom závere :roll: )
Polookrajové náboje 7,65 Browning sa v zásobníku Sa 61 vzpierajú natoľko, že pre mňa je jednoduchšie a rýchlejšie stiahnuť dno zásobníka a vysypať ho spodom než by som mal bojovať s 20 zaťatými protivníkmi :evil:

PříspěvekNapsal: 03 lis 2016 18:39 

Jooo to Breny umí :D hlavně první série.. bratránek voják si s něma už užil docela švandy :D Náhodnej výstřel vedle hlavy, vypadení zásobníku při střelbě.... :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 03 lis 2016 18:57 

Díky za info, s tou nábojnicí je to dobrý nápad, vyzkouším.
Dno zásobníku už jsem vysouval, jde to taky dobře... doma v klidu... :wink:

Se škorpem zatím spokojenost, akorát kamarád měl problém natáhnout závěr, opravdu jsem hleděl, že mu to nešlo. Je pravda, že je třeba dost zabrat prsty. Schválně jsem si zkusil, jestli bych dokázal natáhnout závěr, kdybych měl třeba jen jednu ruku... a bez šance... ten správný "grif" jsem nenašel. Možná jsem nebyl v dostatečně zoufalé situaci. Napínací hmatníky jsou hodně oblé, i když víme, proč (aby se údajně dalo střílet z pod pláště nebo ve stísněných prostorech bez rizika zachycení o překážku). Kamarád má teda ruce dvě, ale tam snad jedině posilovat gumovým posilovačem prstů. :lol:

Pajik_CZ píše:
Igrlik píše:
jjosephh píše:
... Mě z toho na střelnici tekla krev z prstů, jak jsem se snažil dloubat náboje z plných zásobníků a různě s tím laborovat.
...

Vďaka konštrukcii - dvojradý zásobník s dvojradým vyústením - ako aj použitému náboju - "polookrajový" - patria zásobníky škorpa k tým vôbec najhoršie manuálne vybíjateľným zásobníkom vôbec! To už radšej vystrieľať a nabíjať nanovo... (alebo použiť šrubovák či iný primeraný nástroj, neničiť si prsty) :twisted:

Pouziva se na to jeden naboj, nebo nabojnice, dnem se imituje pohyb zaveru a proste se naboje vyhazi ve smeru vystrelu ven :) Funguje to spolehlive na vz. 61, SA 58, HK MP5, Bren..... :)

PříspěvekNapsal: 05 lis 2016 10:27 

šikovný kamarád se soustruhem by to vyřešil :)

http://www.prodej-zbrani.cz/data/MMA/53 ... 01x275.jpg

pokud ne kamarád, tak e-shop a peněženka už 100% :) Jen to přidá na šířce, no... Je to otázka priorit a způsobu nošení :)

PříspěvekNapsal: 06 lis 2016 12:23 

Mám tyto široké hmatníky na svém škorpu a je to komfort, natahovat se dá nejen rukou.

PříspěvekNapsal: 14 lis 2016 18:30 

Tak Škorpion ze ZS je už doma :) Z první série, rok 1964 v.č. 7xxx.. Je krásnej :)
Jen by mě zajímalo jak tam cpali takový to nanýtovaný vyztužení kloubu, je tam vidět buďto rejha a nebo maličká (tak 4mm) prasklinka na povrchu plechu jak pod tím jdou ty "výztuhy", je to jenom kosmetický ale jsem detailista :D

PříspěvekNapsal: 14 lis 2016 19:05 

Gratulace.
Jak se dá zjistit ten rok? Mám na zbrani označení NZ 6XXX. Rukojeť dřevěná.
Nákup byl nezapomenutelný. Čekal jsem hodinu před prodejnou, prodavačka měla zpoždění.
Pak jsem nakráčel dovnitř a na dotaz, co si budete přát, jsem už docela nasraně řekl, "jednoho škorpa a náboje" :lol: Tak trochu jsem si vzpomněl na HOdný, zlý a ošklivý, kde ošklivák "nakupoval" revolver. 8)
Pak následovala lustrace, jestli mám papíry v pořádku a nákup.... Nezapomenutelný okamžik.

Poprvé na střelnici jsem měl obavu, jestli ta hračka vůbec bude umět střílet. Ale zvládla to. :)
Ani nevím, co je přesně to vyztužení kloubu, dívám se a nevím.
Ale je to nádherná zbraň, o tom žádná. Vývojář i výrobce si dali záležet.
Přemýšlel jsem o těch lepších hmatnících, ale zatím počkám. Ty staré začínají prýskat a chytají zajímavý kovový stříbřitý lesk, který prosvítá tmavou fasádou.

PříspěvekNapsal: 14 lis 2016 22:57 

Já ho bral v Munitopu u pana Jirouše:) Není to prasklina, je to okraj sváru, už jsem to vykoumal (sorry za kvalitu dostat to na 150kb byl boj) :) ono to tam je víceméně jeden velkej svár :D podle mě je rok zespodu u ražení she ;)

Přílohy:
Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg [ 101.06 KiB | Zobrazeno 369 krát ]

PříspěvekNapsal: 14 lis 2016 23:53 

Prošel jsem různý fotky na netu, a na černěných to bývá vidět, takže zase moc hrotím detaily :) na lakovaných je to zakrytý..

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 487 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 33  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina