CZ SKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
ropak
Příspěvky: 58
Registrován: 31 led 2016 19:48
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od ropak » 16 bře 2016 15:26

Artifex píše:Zkušenější kolegové si myslí, že plácáš blbosti. Když se urve Tčko na konci kohotu, tak kohout prostě nemá co zachytit aby to semiautovalo, takže to vysype všechno.
ja jsem presvedceny ze neplaca blbosti protože v uprave semiauto ma vypousteci paka ubrouseny zachyt a tak při vraceni zaveru jde dopředu zaroven i kohout a ne ze se kohout vypusti az když je zaver v predni poloze chybi tam ten uderovy efekt


Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od Harquebusier » 16 bře 2016 19:09

No, ono je blbost třeba i Tvoje tvrzení že "v uprave semiauto ma vypousteci paka ubrouseny zachyt". Ve zbrani v úpravě semiauto (a to platí třeba i o AK, CZ 858 a dalších...) totiž vypouštěcí páka úplně chybí.
Jinak Tvoje úvaha o nedostatečné intenzitě úderu bicího prvku (kladívka či úderníku) na zápalník je sice správná, pokud jde např. o 58mu (známý Hermex efekt...), ale u škorpiona k iniciaci zápalky stačí.
ropak
Příspěvky: 58
Registrován: 31 led 2016 19:48
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od ropak » 16 bře 2016 20:07

jak u kterého ja mam skaraba 06 od PPK a tam vypousteci paka je s ubrousenym ozubem takze moje tvrzeni blbost není
jjosephh
Příspěvky: 21
Registrován: 08 úno 2016 21:41

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od jjosephh » 16 bře 2016 20:36

Tak aspoň místo toho dohadování... prosím o informaci, kdo kolik nastřílel a jestli byly nějaké závady.... Prosím rozlišovat škorpa z Brodu a škorpa od ppk.... Moc díky... Zatím jsem ze škorpa z Brodu nastřílel cca kolem stovky střel, blbě se mi tlačily náboje do malého zásobníku (na 10 nábojů), asi se to musí vychodit, u velkého problém nebyl. Jednou se mi špatně natáhnul náboj do komory, ale bylo to nejspíš tím, že jsem nedbale (málo) natáhnul ten napínací hmatník. Jinak zatím bez problémů, téčko se zatím neurazilo :wink: .
ropak
Příspěvky: 58
Registrován: 31 led 2016 19:48
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od ropak » 16 bře 2016 21:21

tak ja mam skaraba kratkou dobu zatím jsem s nim vystrilel 150 naboju ze zacatku se mi 3 x stalo ze nedotáhnul naboj do komory pak jsem zacal naboje mazat vždy nez jsem je dal do zasobniku tak jsem je prostrikl konkorem a od te doby je to bez problemu mozna pomuze vylesteni vstupu do komory jak jsem zjistil tak ten skarab nebyl vůbec strileny je sestavovany ze skladovych zasob takze to není ještě ochozene
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od Harquebusier » 17 bře 2016 12:55

ropak píše:jak u kterého ja mam skaraba 06 od PPK a tam vypousteci paka je s ubrousenym ozubem takze moje tvrzeni blbost není
Pokud není, tak je blbý způsob, jakým p. Kupec řešil přestavbu na semi auto (myslím, že dobře, že již skaraby nevyrábí, byl jich jen omezený počet). Nedává totiž žádný smysl aby ubrušoval vypouštěcí páku, když musí stejně ubrousit ozub po straně kohoutu, o který jej tato páka zachycuje. Páka pak je nadbytečná, vůbec jí tam nemusí dávat. Kdyby tam totiž zůstala s neubroušeným ozubem, tak nepojede ani semiauto režim.
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od Bonanza » 17 bře 2016 15:52

Vážení znalci Skorpionů: máte někdo zkušenosti s ráží 9mm, Browning ? Jak se chová při střelbě, má-li nějaké závady? Díky za odpovědi. B.
ropak
Příspěvky: 58
Registrován: 31 led 2016 19:48
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od ropak » 17 bře 2016 17:30

tak ten ozub na kohoutku ubrouseny není takze by stacilo dat jen novou paku ,která se da bezne koupit a pak ještě vymenit na spoustovem mechanismu zachycovac ten je také v prodeji a je z toho automat ale bez zpozdovace a to bych mel obavy co byto dělalo
nepochopil jsem tuto vetu/ Kdyby tam totiž zůstala s neubroušeným ozubem, tak nepojede ani semiauto režim /. semiauto je tam prece od zakladu
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od Harquebusier » 17 bře 2016 18:08

Tak ještě jednou: Kdybys měl opravdu výstupek (ozub) na kohoutu, tj. ten, který zapadá do vybrání na vypouštěcí páce (obojí je na pravé straně zbraně) a vypouštěcí páka je shora ubroušená, aby nepřišla do kontaktu s pohybujícím se závěrem, pak by musela Tvoje zbraň být nefunkční. Kohout totiž zůstane po vypuštění z ozubu spouště zachycen na vypouštěcí páce a zbraň neodpálí, protože ubroušená páka nepoklesla po uzavření závěru. Je funkční i v režimu semiauto (u zbraně full auto, která obě věci má, pochopitelně...) a ničemu nepřekáží, vlastně je to jakási pojistka, aby nedošlo k odpálení, pokud není závěr zcela uzavřen - byť je asi poměrně zbytečná, "vykuchané" semiauto funguje dobře bez ní...
Protože tedy u zbraní semiauto vypouštěcí páka není a protože Tvoje zbraň jak se zdá z minulých příspěvků funguje (byť asi ne ideálně...), tak jsem názoru, že pojmenováváš díly Sa61 nesprávně.
Dále si myslím, že se touto diskuzí o nuancích úprav spoušťového mechanismu Sa61 dostáváme na poměrně tenký led z pohledu české zbraňové legislativy a proto v ní nebudu dále pokračovat. Ostatním doporučuji totéž.
ropak
Příspěvky: 58
Registrován: 31 led 2016 19:48
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od ropak » 17 bře 2016 18:34

ja se na zadny tenky led nedostavam neboť se nezabyvam myslenkou upravit zbran jakymkoliv zpusobem jen jsem popsal jak je upravena od výrobce ta paka ma ubrouseny ozub za který se zachytava vystupek kohoutu a ne ze ma ubrouseny vystupek kterým je zatlacena po uzavreni zaveru toto normalne funguje paka poklesne ale zbytecne neboť nic nezachytava
Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 51
Registrován: 14 črc 2015 23:18
Bydliště: kousek od Kolína

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od Din » 18 bře 2016 00:01

Hele kluci, dohadujete se sice hezky, ale pro lidi bez patřičné odborné lajny (nic ve zlém) planě... Po pročtení Netu a komentářích několika (málo) známých střelců jsem zatím variantu Scarabeus odpískal... Ale abych někomu z ,,nasemiautoupravovatelů" informačně neublížil - může mi někdo, kdo vystřílel povícero (7,65mm) nábojů ze Scarabea i z SA61S souhrnně sdělit, jaké jsou z uživatelského hlediska jejich zásadní rozdíly, klady, nedostatky, porovnání... zkrátka plusy a mínusy (i jiných) variant dosažitelných semiauto (SA61) verzí...? Zatím čekám na oddalovanou znovuobnovenou produkci CZUB, neočekávám zázraky, ale nechci Škorpíka na to, abych si na stará kolena hrál na klona partyzána či Ramba ( :wink: ), ale jen na občasné zablbnutí na střelnici s jeho bezproblémovým fungováním...
Din
Prý odpouští Bůh a navíc je někdy i milosrdný..., ale já jsem jen člověk a k tomu v širším slova smyslu pragmatický realista...!
jjosephh
Příspěvky: 21
Registrován: 08 úno 2016 21:41

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od jjosephh » 18 bře 2016 06:25

Dine, tady ti nikdo zkušenosti nenapíše. Už týden čekám na podobné informace a nic. Jenom hádky. Víš co? Začínám pochybovat, jestli tady kromě ropáka a mě někdo jiný tuto zbran má. tedy kromě plakátu :lol:
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od Harquebusier » 18 bře 2016 06:51

Ale napíše. Vynechání Scarabea z výběru je dle mého názoru správný první krok. Díky firmě PPK za to, že byla první na trhu se samonabíjecí verzí Sa61, ale jejich zbraň ani zdaleka není ideální. Když pominu poněkud divnou úpravu na semi, kterou zde popsal ropak, tak hlavním nedostatkem bylo, že dávali Scarabea dohromady ze skladových (byť nových dílů). Proto tyto zbraně trpěly např. nesprávným usazením hlavní v pouzdře závěru, což mělo za následek potíže s podáváním do komory, vzpříčenými náboji, apod. Ale prošlápli cestičku a to je fajn.
Tak je to mezi CZUB a Zeleným sportem. Já volil druhou variantu, nechtělo se mi čekat až v Brodu spustí výrobu. Kromě toho ceny mezitím rostou... :(
Nelituju nákupu ani v nejmenším. Zbraň byla nestřílená uloženka, nenesla žádné stopy předchozího používání. Lakovaný kovový povrch nepoškozený (kromě značek zkušebny, tedy... :wink: ), třecí plochy absolutně bez opotřebení. Je fakt, že u zbraní z Brodu se pod přečerněním nebo opískováním a přelakováním součástí leccos schová. Funkce, podávání nábojů, nastřelení absolutně OK, jede jak z praku. Jako uloženka fakt dobrá, mohla jít rovnou do války a byl by na ní spoleh. :mrgreen:
Nechci tímto dělat ZS žádnou reklamu, nic z nich nemám, ale fakt bez potíží. Popravdě řečeno, mojí volbou by byl Škorpion z CZUB, ale nyní jsem rád, že v době mého nákupu na trhu nebyly. Tím ale neříkám, že je to špatná zbraň.
Na druhou stranu netvrdím, že všechny kusy ze ZS musejí být v tak pěkném stavu, jako byl můj - ale zde bych měl podotknout, že jsem bral poslední kus za "starou" cenu 4300 CZK, který byl na krámě, takže byl "přebraný". No, asi ho předchůdci nechtěli, že měl pár mělkých odřenin na dřevěné rukojeti.
Snad jsem trochu pomohl.
Zet
Příspěvky: 2
Registrován: 18 bře 2016 08:27

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od Zet » 18 bře 2016 08:34

Potvrzuji výše uvedenou zkušenost s ZS, kupoval jsem před dvěma měsíci, také asi z posledních kusů za starou cenu a škorpík je opravdu ve stavu nové zbraně a to jak vzhledem tak funkcí.
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: CZ ŠKORPION VZ 61 S 7,65mm Browning

Příspěvek od pelanj » 18 bře 2016 12:26

Skarabeus, cca 700 ran = 0 závad. Opravdu, nula. Včetně devíti brokových liber. Smrděly, ale vystřelily. Náboje různé starší SB, nové SB a dokonce i ZVS, které jinde závadí. Už jsem ho se zbytkem nábojů prodal kamarádovi. O stylu úpravy nic nevím. Chodil jak hodinky a trefoval. Kupovaný cca před dvěma lety v Liberci.
Odpovědět