CZ P-10 to jako vazne?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Beran
Příspěvky: 156
Registrován: 28 srp 2012 22:16

CZ P-10 to jako vážně?

Příspěvek od Beran » 06 bře 2017 11:56

Tak sem pádil na IWA 2017 hnedle za CZ podívat se na ní...
Nicméně velké zklamání.
Ty špunty na rukojeti sou fakt tortura, ale zase nic co by se nedalo vyřešir obroušením.
Nicméně plast ze kterého je dělaný rám neskutečně klouže... je to takovej ten divnej plast že kdyby tam nebyly ty špunty tak mám strach že mě to při výstřelu vypadne z ruky.
Další zklamání je zpracování. Vakl mezi rámem a závěrem je neuvěřitelnej, asi jako u čínskejch airsoftek...
A co mě nejvíc dostalo to se podívejte na videu... zkoušelo se to na více kusech a dělaly to taky :oops:
Ale třeba je to záměr.
https://www.youtube.com/watch?v=gobiTk5 ... e=youtu.be


scorpions-cz
Příspěvky: 61
Registrován: 09 kvě 2013 11:45

Re: CZ P-10 to jako vážně?

Příspěvek od scorpions-cz » 06 bře 2017 12:45

A to ta novinka nepůjde zatím do normálního prodeje , ale pouze do podnikovek.
Froggg
Příspěvky: 23
Registrován: 29 zář 2014 21:10

Re: CZ P-10 to jako vážně?

Příspěvek od Froggg » 06 bře 2017 13:01

To na tom videu se mi stalo taky, ale říkal jsem si, že bůh ví, k čemu došlo a jak je ten kus už olítanej, trochu mě to překvapilo. Vakl, i když nebyl zas tak velký, jsem taky přisuzoval tomu, že to možná je nějakej předprodukční nebo hodně olítanej kus, i když to nevypadalo... Jinak jsem se k tomu vyjadřoval už ve vláknu IWA, těšil jsem se po recenzích na tu pistoli, a po ochmatání na IWA bych to nechtěl, i když to třeba střílí dobře. Osobně mi nevyhovoval ani chod spouště.
Beran
Příspěvky: 156
Registrován: 28 srp 2012 22:16

Re: CZ P-10 to jako vážně?

Příspěvek od Beran » 06 bře 2017 13:32

co jsme zjišťovali, tak cena by měla být kolem 15 400,-
Ale předprodukční výroba to nebude, když se to prodává v USA už od konce minulého roku.
Za mne fakt zklamání...
Nicméně věřím že střílet bude fakt dobře protože tohle CZUB fakt umí.
SansLogique
Příspěvky: 70
Registrován: 04 srp 2013 19:56

Re: CZ P-10 to jako vážně?

Příspěvek od SansLogique » 07 bře 2017 10:55

ad video - ta spoušť takhle spadne jenom když je závěr vzadu na záchytu, nebo pokaždý při vyhození zásobníku?
Beran
Příspěvky: 156
Registrován: 28 srp 2012 22:16

Re: CZ P-10 to jako vážně?

Příspěvek od Beran » 07 bře 2017 10:59

spadne jen při závěru v pohotovostní poloze, ale pokut je závěr normálně shozen a vypuštěna spoušť, tak je při zmáčknutí vypouštěče zásobníku současně vidět pohyb na pádové pojistce... to sem bohužel nenatočil.
Každopádně by mne zajímalo proč je vypouštěč zásobníku spojen se spouští, protože si myslím že by to v budoucnu mohlo znamenat problém při oběhané popřípadě zanesené (nevyčištěné) zbrani.
Každopádně bych s P-10c neměl odvahu přebíjet pokut bych měl náboj v komoře... :cry:
SansLogique
Příspěvky: 70
Registrován: 04 srp 2013 19:56

Re: CZ P-10 to jako vážně?

Příspěvek od SansLogique » 07 bře 2017 12:01

Tak pokud (ne pokut!!!) je náboj vkomoře, tak není závěr vzadu, ergo spoušť nepadá.
Podle toho popisu padá výhradně při vypuštěným spoušťáku, ergo nehrozí nebezpečí výstřelu vypouštěčem zásobníku, což by teda byla naprosto extrémní kokotfíčura.
Jinak je mi divný, že si toho ještě nikdo nevšiml, co jsem koukal na ty emerický recenze na youtube.
Beran
Příspěvky: 156
Registrován: 28 srp 2012 22:16

Re: CZ P-10 to jako vážně?

Příspěvek od Beran » 07 bře 2017 12:36

To ukáže čas jestli se to nebude dít i při závěru ve předu.
Apropo se to děje při nataženém spoušťáku, né při vypuštěném.
Otázkou je jestli CZUB vyváží do USA, nebo jestli tam není pobočka která to vyrábí přímo tam...
sapér vodička
Příspěvky: 53
Registrován: 04 říj 2015 20:36

Re: CZ P-10 to jako vážně?

Příspěvek od sapér vodička » 07 bře 2017 17:33

To je přesně otázka, která mě napadla - kdepak má p-10 kořeny a výrobu? Vzhledem k tomu, že u nás je pár kousků a v USA se běžně prodává, nejsem si jist, že jde o produkt z UB.
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: CZ P-10 to jako vážně?

Příspěvek od Zajic » 21 bře 2017 12:31

S tim tlacitkem a spousti to je teda dilo. Nic mene, ja bych rekl, ze pri normalnim pouzivani by to snad delat nemelo, bo kdyz dostrilim posledni naboj, tak mam spoust stisknutou a zaver se zachyti na zachytu. Pak kdyz vyhodim zasobnik, tak spoust uz cvakat nebude, bo bude uz vzadu po poslednim vystrelu :P

Ale kazdopadne je to teda hodne divne, pockame az si nekdo prostreli nohu a CZUB udela napravdu :twisted:

Jak to nekde zaznelo, tak zacinam tomu verit, ze to chce proste par roku nez se vychytaji dalsi mouchy, pak to snad bude stat za to. Osobne jsem nad tim premyslel, ale kdyz to tady tak ctu, tak jsem si to zase rychle rozmyslel utracet prachy za neco takoveho.

Edit: Jinak me tak napadlo, jestli ta zbran neni vyrobena pro tajne agenty :D S tim ze, kdyz na me bude mirit nejaky zloduch a rekne at odlozim zbran, tak mu reknu ze ji nejprve vybiju, sundam prst ze spouste a reknu ze ted vyhodim zasobnik :mrgreen: To v nem nevzbudi zadne nebezpeci a nebude ostrazity. Zmacknu tlacitko vypousteni zaobniku a BUUUM :lol: :twisted: :lol:
Beran
Příspěvky: 156
Registrován: 28 srp 2012 22:16

Re: CZ P-10 to jako vážně?

Příspěvek od Beran » 21 bře 2017 19:13

Dostala se ke mě informace že CZUB zastavila výrobu CZ P10 ohledně nějakých vad na rámu a ústrojí vevnitř.
Konkrétní informace ale nemám.
Každopádně jestli je to pravda, tak jsou celkem v prů*eru protože mají vyprodáno na celou roční produkci jen na trh USA...
Tak uvidíme co se proflákne - jesti vůbec.
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: CZ P-10 to jako vážně?

Příspěvek od Zajic » 22 bře 2017 15:55

Jestli je to pravda, tak to asi budou mit zase z ostudy usity kabat :lol: :mrgreen: Tehda problemy s Dutynou a jejim ramem a ze by dalsi. Jako me udivuje jedna vec, ze oni jak neco vyrobi, tak ne ze by tomu dali nejaky brutalni zatezkavaci test, aspon treba 15 zbrani a sledovat co se bude dit a vystrilet treba z kazde 10tis. Pak teprve to dat do vyroby.
Ted jsem vlastne rad, ze jsem si CZ nekoupil :mrgreen:
Uživatelský avatar
STALKER
Příspěvky: 117
Registrován: 16 črc 2014 12:31

Re: CZ P-10 to jako vážně?

Příspěvek od STALKER » 29 dub 2017 12:35

Oproti p07a9 se sní střílí líp .
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: CZ P-10 to jako vážně?

Příspěvek od Igrlik » 29 dub 2017 21:37

Beran píše:Dostala se ke mě informace že CZUB zastavila výrobu CZ P10 ohledně nějakých vad na rámu a ústrojí vevnitř.
Konkrétní informace ale nemám.
Každopádně jestli je to pravda, tak jsou celkem v prů*eru protože mají vyprodáno na celou roční produkci jen na trh USA...
Tak uvidíme co se proflákne - jesti vůbec.
Podľa nejakých príspevkov na emerických fórach tamojší predajcovia kanclujú predobjednávky P-10 z decembra-januára, pretože im zahlcujú informačné systémy a nie je známa doba vybavenia.
(Cabella´s)
Beran
Příspěvky: 156
Registrován: 28 srp 2012 22:16

Re: CZ P-10 to jako vážně?

Příspěvek od Beran » 11 kvě 2017 12:21

Tk se mě dostaly do ruky dvě fungl nové P-10 určené k prodeji.
A světe div se, už není spojený vpouštěč zásobníku se spouští...
To co je na videu už nefunguje a to se přitom CZUB holedbal že je to záměr a bezpečnostní prvek :lol:
Takže odstávka v CZUB vysvětlena.
Odpovědět