CZ P-09 vs. K100 Target

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

lulinak
Příspěvky: 17
Registrován: 09 dub 2014 13:30

CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od lulinak » 15 črc 2014 21:36

Ahoj, cca pul roku postupne vybiram svou prvni zbran, a ze sportovnich specialu typu Shadow (velky, tezky - ale jinak supr) / X-Calibur (pro rekreacni strileni a mirenku mozna az zbytecne supr) jsem se postupne presunul k mainstreamu a rozhodnul se, ze ram bude plastovy.

Aktualne mam dva posledni favority, a to K100 Target, anebo CZ P09 (G17 nechci). Obe jsou v testech hodnoceny velmi dobre, obe se drzi dobre, v podstate az na odlisnosti v konstrukci a kapacite zasobniku je to prast jako uhod, proste obycejna bouchacka za nevelky penize.

A protoze nemam moc moznosti jak se u CZ dostat k nejakemu vyberovemu kusu, a uplne nemam zajem kupovat zbran s vedomim, ze "snad jsem mel i ja stesti na povedeny kus na pomery ceskeho trhu" (trochu zvelicuju), tak K100 Target ted o prsa vede, jen na mirenku bych mu asi nedaval svetlovod.

Toto tema tu nevidim a tak jej zakladam, lidi co se rozhoduji podobne je mozna vic, tak treba ma nekdo konkretnejsi zkusenosti a poznatky, na nez bude dobre potencialni zajemce predem upozornit take, za vsechny predem diky.

Jinak trochu OT - tenhle manik to ma solidne v ruce, at strili cim chce...


Uživatelský avatar
plingr2
Příspěvky: 147
Registrován: 16 dub 2011 15:18

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od plingr2 » 16 črc 2014 03:09

hickock45 kope krapet jinou ligu no :lol: , jinak to je tvoje úplně první zbraň nebo už máš nastříleno pár-set ran z nějaké půjčené a jsi excelentní střelec ? Pokud je první, možná bych se poohlédl po nějaké jeté 75 (jenom aby si člověk uvědomil co mu vyhovuje papírové parametry nejsou všechno). Jinak K100 ujde.
GP K100,Gazela 58,Beretta 70/71,ZKM456
lulinak
Příspěvky: 17
Registrován: 09 dub 2014 13:30

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od lulinak » 16 črc 2014 08:39

nemam nastrileno skoro nic, jen 50 vcelek v ramci zkousek...

K jetym vecem mam obecne averzi (holt ma uchylka - neduvera k predchozim uzivatelum), stejne tak vetsinou radneho vyberu pak pozdeji nelituji, cili i u zbrane pocitam s tim, ze pokud se mi bude dobre drzet a zvyknu si na ni, tak nemam zvlastni duvod za dva mesice menit... Cili bude to i jako prvni nova, a tyhle dve proflakly mi tak nejak padly do oka jako dostatecny zaklad na nauceni.
peru
Příspěvky: 5
Registrován: 16 črc 2014 16:43

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od peru » 16 črc 2014 17:01

Čau, jsem na tom stejně a rozhoduju se mezi K100 a CZ-09,07.
Z CZ jsem střílel několikrát na střelnici a kupodivu jsem na 25m měl lepší soustřel s P-07 nežli s P-09, ale je to úchopem protože ta 07 se mi drží o něco lépe.
Výběrové kusy CZ neřeším, protože když se podíváš na fórum Střelectví.cz na K100 a uvidíš tam ty rozervané hlavně tak u mě zrovna o chlup vede právě CZ.
Do dneška kromě pár maličkostí si nikdo z nových majitelů nových CZ nijak vážně nestěžoval takže já jsem hóóóódně
nahlodanej do ni jít, ale taky hledám pořád nějaké ale. :roll:
K100 jsem taky střílel a taky je super a jako nováček jsem rozhodnutý jít do nové pistole. Toť vše- :)
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od FTC » 16 črc 2014 19:01

Plingr to napsal výstižně. Pro začátek bych ti taky doporučil šáhnout po nějaký jetý CZ75, alespoň si po čase uvědomíš, co od pistole očekáváš a zkušenosti tě nasměrují správným směrem. A když ti po čase nebude vyhovovat, tak jí můžeš kdykoliv prodat bez výčitek a větší ztráty peněz.

Když si koupíš novou pistoli za cca 17k, tak v době prodeje okamžitě ztrácí hodnotu a nemáš šanci jí prodat s minimální ztrátou financí. Takovej postup je na místě, když zbraň kupuješ s tím, že už jinou v budoucnu kupovat nebudeš viz STI, Sphinx, Tanfo, PARA..... To jsou profi zbraně na dožití...
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od Biggles » 16 črc 2014 19:21

Hele vyber podle toho, co se ti líp drží. Když chceš novou a máš na to, tak vem novou - minimálně v případě kačeny máš reálnou záruku.
david33
Příspěvky: 61
Registrován: 13 pro 2013 21:08

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od david33 » 16 črc 2014 21:53

ja se přidam se svýma zkušenostma při vyběru sve pistole přemyšlel sem taky přesně mezí kačenou a G 17.Nakonec to po pul roce vybíraní to vyhrala kačana k-100 bohužel v proarmsu zrovna nebyli každou chvily čekali dodavku ze slovenska tak sem čekal takhle tři tydny každy druhy den sem volal a osobní naštevy už ze mně byli zoufaly a tim jim děkuju za trpělivost že jak mně vyděli že nezamkly kram jinak užasnej obchod mužu jen doporučit přijemné nakupovaní.Jednou sem jel při služební cestě okolo podnikovy prodejny česke zbrojovky a řekl sem si sakra proč vlastně nekouknout na ČZ.Mněl sem trochu obavy jen jak to bude probyhat v obchodě jestli na to nebudu koukat na pistole jen přes vitrinu to vite člověk hodně přečet že nejsou radi když tam přijde zakaznik ale byl sem přijemně překvapen přijemnym vystupovaním ze snahou pomoci opravdu vytahli všechny modely co zbrojovka nabízí a moch sem si zkusit spouště k tomu mně sami vyzvali teda ze cvičnym nabojem a nakonec to vyhrala P-09.A ted bohužel mam zkušenost i z reklamací po dvěstě ranach se mi uvolnilo hledí tak sem mazal znova do podnikovky a za čtrnact dni mi volaly ze zbrojovky z uherskyho brodu přimo dělník co mi opravoval pistoli kde mně informoval co vše na pistoli proved a že ji posila nazpatek tak přijemně překvapen a to nejsem zamněstnanec zbrojovky a nevlastním akcie omluvte pravopis a případně sloch moc pospicham tak si to posobě nekotroluju
karloscz
Příspěvky: 63
Registrován: 05 črc 2013 22:24

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od karloscz » 16 črc 2014 23:15

Vyber prvni pistole, to je jednou za zivot.-)
Zajimalo by me, jakym zpusobem jsi dosel k tomu tvemu zuzeni vyberu, ze ktereho bych osobně bral tu Drůbeží:-)
Ja osobne to resil jako dost quest. Rekl jsem si, ze zatnu zub a budu ignorovat vsechny internetovy moudra a pravdy a soustredim se na jedinou vec - uchop a z neho vychazejici soustrel. A postupne vyzkousel asi 15 pistoli, nez jsem zakotvil u Steyru M9-A1. Ted neco podobneho resim pro kamose, co chce papiry. V listu mame Browning Hi Power, K-100 T, Taurus PT 92, Walther P99/PPQ, SIG Sauer P226, Springfield Xdm, Steyr M9-A1, G17/19, CZ P-09, Jericho 941.
Kazda ta pistole je necim vyjimecna, v necem lepsi nez jina, jsou ruzny velikosti, originalni konstrukce co se tyce materialu, i kdyz jsou tam i "podezrele podobne systemu CZ75":-). Dokud si z kazde nevysype aspon 5 magacinu, nema smysl se o necem rozhodovat. Az zjisti jako ja ze ze Steyru dava o dva rady lepsi soustrely nez z cehokoliv jinyho, tak ma vymalovano. A cena? V cene krmeni se porizovaci ztrati, existuji komise, a i na novou se da nasetrit, kdyz se nebude moc chlastat:-d
PS, kdyby neldo vedel, kde maji k puceni neco z Browning Hi Power, Taurus PT 92, Walther P99, SIG Sauer P226 a Springfield Xdm na Morave, poslete mi moc prosim pm. Diky.
Myslivcům to nejvíc sluší, když se na ně díváš přes nitkový kříž.
lulinak
Příspěvky: 17
Registrován: 09 dub 2014 13:30

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od lulinak » 17 črc 2014 08:44

jojo souhlas, proto jak jsem psal, pokud se mi jedna z nich bude jasne lepe drzet, tak beru ukol za splneny i bez testu na strelnici. Soustrel v soucasne fazi zacatecnika s blbym uchopem stejne neporovnam, a budu tedy verit tomu, ze obe zbrane jsou kvalitni a v rukou dobreho strelce vykazuji cca obdobne vysledky strelby.
Jak jsem se dopracoval prave k temto dvema? Inu ostatni vyrobce tolik neznam, cili se zatim drzim na nasem rybnicku, na strelnici taky nikoho neznam, a pokud pak budu mit za rok ci dva pocit, ze to mam vic v ruce a ze bych se mel posunout k jine zbrani, protoze K100 / P09 me uz "brzdi", tak poridim dalsi.
Ale stale si myslim, ze zustanu jen u jedne, s kterou se budu chtit poradne naucit a jeji pripadne nedostatky kompenzovat vyssim umem.... :-)
Nicmene stale pokukuju po Shadow, nemuzu si pomoct, ale i kdyz je to velka tezka krava a na noseni to neni, ma svy velky kouzlo, alespon pro me, tak mi drzte palce.... :-)
karloscz
Příspěvky: 63
Registrován: 05 črc 2013 22:24

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od karloscz » 17 črc 2014 09:38

Ja si myslim, ale nemam to podepreny jinou nez vlastni zkusenosti, ze prave u zacatecnika je vliv ergonomie zbrane a jejiho drzení pricinou nejvetsich rozdilu v soustrelu. Selsky receno - bac, bac, bac, a mas to po celym terci, jako obvykle:-D, a pak najednou vezmes neco, co ti skvele pasne do ruky, a z 5 ran jsou sice dve nekde v oblasti ostuda, ale 3 v cistym stredu. Z te tve dvojice ja mel rozdil tridy ve prospech kacenky. Ciza je moc vysoka, coz mi osobne nesedi. Zkus se podivat jestli delas vsechno spravne pri drzeni a nezavirej si moznosti. Za vyzkouseni jinych nic nedas. Tedy das:-D ale ve srovnani s cenou zbrane to nic neni.

Kód: Vybrat vše

https://www.youtube.com/watch?v=KJrA7wMXuuQ
Myslivcům to nejvíc sluší, když se na ně díváš přes nitkový kříž.
Morte
Příspěvky: 3
Registrován: 03 zář 2012 20:09

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od Morte » 17 črc 2014 17:05

No já osobně bych se zbytečně neupínal na zbraně kvůli výrobcům, nebo recenzím, nebo čemukoliv jinýmu...je potřeba zkoušet a zkoušet...
Kupovat zbraň kvůli tomu, že se mi na krámě dobře drží je podle mě potenciální vyhození peněz...
Jednu dobu jsem například chtěl pořídit CZ82...měl jsem ji několikrát v ruce...dobře se mi držela, má supr spoušť, ale když jsem si z ní zkusil střelit, tak jsem po jednom zásobníku věděl, že tudy cesta nevede...
Věřím, že se najdou tací, kteří na ni nedají dopusti a dalo by se zvyknout, ale proč, když je plno zbraní, který mi vyloženě sednou...

Opravdu bych všem, kteří hledají "tu první", doporučil obejít si střelnice, vyzkoušet si střelbu z maxima zbraní a pak teprve přemýšlet, co koupit...
Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 128
Registrován: 24 zář 2010 13:11
Bydliště: Zlín

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od ladaj » 17 črc 2014 23:14

Já si naopak myslím, že moc zkoušení škodí, člověk z toho má akorát zmatek. Nějak sedět samozřejmě musí, ale jinak si kup klidně podle sympatií, pokud je to tedy v ráži, kterou si budeš ochotný živit. Osobně bych si třeba nevybral ani jednu mimo jiné proto, že SA/DA mi připadá nejnepraktičtější systém.

Až nějaký ten kýbl patron odstřílíš, pak budeš schopný tu míru "sednutí" posoudit (a to někdy terč a/nebo timer nejsou v souladu se subjektivním dojmem). Taky uvidíš, co tě bude bavit - mířenka, dynamika, sportovní pojetí, tréning se subkompaktem na nošení atd...
Uživatelský avatar
plingr2
Příspěvky: 147
Registrován: 16 dub 2011 15:18

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od plingr2 » 18 črc 2014 04:49

Co se ti na SA/DA nelíbí ? Je přece paráda vědět že v případě slabé iniciace, můžete zopakovat výstřel. Navíc vás nikdo nenutí nosit spuštěný kohout. Já zas nikdy nepochopil oblibu toho co má glock (nemá ani nízký odpor ani to není DAO ), ale i tak si našel miliony fanoušků. Jinak K100 moc na skryté nošení není, přijde mi dost tlustá, s postavou afrického maratonce je ale těžké něco nepozorovaně nosit :lol: . P.S. Kolik je horní finanční hranice ?
GP K100,Gazela 58,Beretta 70/71,ZKM456
Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 128
Registrován: 24 zář 2010 13:11
Bydliště: Zlín

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od ladaj » 18 črc 2014 11:04

Z těch dvou spíš asi kachna. Je to vyzkoušené, snad vyjde i levněji (alespoň základní modely) a systém uzamčení je hezká kuriozita ;-) . Se spouštěma bychom byli OT.
lulinak
Příspěvky: 17
Registrován: 09 dub 2014 13:30

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od lulinak » 21 črc 2014 07:37

horni financni hranice? rekneme 27k, tj. na urovni Shadow Orange anebo X-Calibur, tyto jsem zvazoval nejdriv jako vhodnou jedinou zbran tak nejak ...na veky...
Ano, jako prvni vzit jetou CZ75 je urcite dobrej napad, ale jako detailista budu akorat znovu resit, ze musi byt co nejmin jeta a majitel mi musi "notarsky potvrdit" jak se k ni choval, co strilel, ze pravidelne mazal, konzervoval, nehazel to po zemi atd... :-)
Ja na veci koukam obecne ciste pragmaticky, cili pokud se mi bude prokazatelne dobre drzet, melo by to byt to nejdulezitejsi, bo samotnou kvalitu vyrobku a jeho strelecke vlastnosti urcil uz vyrobce a ty ja neovlivnim, tedy predpokladam ze budou tak nejak bezproblemove.
Za 14 dni jedu na nejakou streleckou akci kde si vyzkousim asi 10 pistoli (ani jedna z nich ale nebude tato co preferuju), tak uvidim jestli z toho zjistim nejaky moudro, spis v tom budu mit jako laik pak jeste vetsi gulas, ocividne je nekdy mene vice, naucit se da s cimkoliv...
Odpovědět