CZ P-09 vs. K100 Target

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od Biggles » 11 bře 2015 17:58

Loner: Přečetl, představ si to, a pokud yokyto potřeboval veřejně sdělit coby plus, schopnost střílet na 100m (mimochodem jiná devítka se stejně dlouhou hlavní to nedokáže?! - to je totiž gró mé poznámky), tak je zcela jedno, jestli je to jeho původní myšlenka či převzatá. Není to snad příliš složitá myšlenka, že ne?
Jaký má kdo zkušenosti a co ví, prezentuje sám, co je ode mne hezký nebo není...jo, nebudu nikomu mazat med kolem huby jenom proto, že tu vypíše svůj jistojistě skvostnej životopis :D
yokyto: Zásadně hovořím o tom, čemu nerozumím. Zřejmě i proto jsem se nikdy nemusel nikdy nechat vyživovat od ostatních. Takže jestli si chceš poměřovat pindíky, tak až se dokážeš uživit sám, můžeme zkusit další kolo :lol:
Jak daleko dostřelí zbraň opravdu záleží zejména na jinejch věcech, než který si popsal, zkus ze sebe nedělat vola většího než je nezbytně nutné. Ohledně problémů jiných zbrojovek jen tolik, že tohle téma je o Kačeně vs. P-09, až bude téma o Sigu nebo G-22, bezpochyby tvoje tvrzení mohou být přínosem. Je tak složité udržet myšlenku?
Oba: Pokud je pro vás důležitější to, jak se používá krátká na 100m než třeba rychlost přebití nebo manipulace se závěrem, fajn, rád budu v klubu tlachalů a plácaní volovin nechám "odborníkům".
Tím také končím tuto, pro mne, zcela bezcennou diskuzi.


yokyto
Příspěvky: 4
Registrován: 25 úno 2015 06:34

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od yokyto » 12 bře 2015 15:23

Biggles Znovu ukazuješ, že jsi nepochopil. Já měl pocit, že rychlost av ýměny zásobníku a natažení závěru je hlavně o schopnosti střelce a jak se sžije se zbraní. Tedy jak zbraň ovládá. Jinak určitě CZ P-09 hodnotíš na základě svých zkušeností. Nebo snad ne? J Dále Tvůj pindík mne absolutně nezajímá nejsem na chlapečky. Ale rád bych si přečetl o Tvých zkušenostech, pokud nějaké máš. Pokud chceš někoho zesměšňovat tak jsi právě zesměšnil sebe. Na rozdíl od Tebe jsem uvedl, kde jsem čerpal zkušenosti a kde Ty? Co si máme myslet o tom, že se nenecháš vyživovat o ostatních? Znamená to, že už jsi se naučil sám se krmit eventuelně pracovat s příborem a sám se dokážeš najíst? Ale to je dovednost kterou umí cca 98% populace žijící v ČR. Pokud jde o tohp vola, tak ho děláš ze sebe Ty právě těma nesmyslama, které tu píšeš. Tak už to nech být a prezentuj Tvé praktické zkušenosti s uvedenou zbraní.

PS dovolím si Tě odkázat na server o vojenství, kde popisují zkušenosti s CZ a G naši vojáci, kteří byli na zahraniční misi a ti říkají jedu věc. Obě jsou dobré zbraně, ale musíme být schopni splnit úkoly s jakoukoli zbraní, kterou dostaneme přidělenu. Ono je to pro nás nástroj a na úvahy co je lepší není čas.

Ostatním se velice omlouvám za off topic a už jen k tématu. Zatím jsem nastřílel cca 3000 ran s tovární municí a bez problému. Jinak jak už jsem psal minule čekám na kohout z USA pro zkrácení chodu spouště.
yokyto
Příspěvky: 4
Registrován: 25 úno 2015 06:34

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od yokyto » 12 bře 2015 16:04

Pokudjde o P-09, tak ji hodnotím pozitivně. Sedí mi a nemám žádné problém. Bohužel, namohu porovnat s K 100 neměl jsem ji v ruce, ale určitě to nebude špatná zbraň. Tady jde o to co komu vyhovuje lépe. Co vyhovuje mně : material rámu dobrý pocit při doteku a manipulaci. Nic nepruží. Zdrsnění úchopových částí je agresivní, ale ne zas tak moc. Snadná manipulace. Delší chod spouště, což považuji za dobrý bezpečnostní prvek. Na můj vkus při SA je ta spoušť docela lehká. Ale treningem na sucho se to dá docela rychle zvládnout. Pro přesnost zbraně je důležité hlavně žádné vůle mezi hlavní a koncem závěru v přední části zbraně. Velmi dobře zpracované a není zde žádná vůle. Malá vůle je mezi závěrem a kolejničkami, ale je opravdu minimální na služební zbraň. Spoušťový mechanismus je jednoduchý a s tyčkou od G to rozeberete kompletně. Jediné co mi vadí hrozně male pružinky záchytu a vyhazovače. Ty sedají eventuelně lehce ztratit. Změna z vypouštění na pojistku je velice snadná a rychlá. Zbraň se dobře ovládá jak pravou tak levou rukou. Zásobníky mám na 22 ran a první napáskování je pro kulturistu, ale pak se to podá Ale je pradou, že díky skosení závěru je natažení za přední cast závěru troche komplikované a někomu se to nemusí podařit /mohlo být menší/. Povrchovka a zpracování zbraně. Závěr nemá žádné vrypy či stopy po pracovních nástrojích. Stejné kvalitně je povrchová úprava jak na povrchu závěru, tak I na vnitřní části závěru a stejně tak jsou ošetřeny I kolejnice, které jsou oproti G a Sigu podstatně masivnější a delší. Na mé zbrani nelze pozorovat vyfouknutí právě kolem místa s kolejnicemi. Je zde sice nepatrná mezera mezi rámem a vnější plochou kolejniček, ale nijak se to nehejbe a nepracuje. S podivem ani po x ranách nejsou ani kolejničky ani vodící drážky v závěru ošoupány a povrchovka drží. Jediné co jsem zatím udělal, vyměnil mířidla za tritia 1454,- a rozebral spoušťový mechanismus vyčistil a použil mazací tuk (swyntetiku) Lubriplate No. 105. Na kolejničky používám Slide glide HD. Hlaveň čistím a konzervuji stejně jako povrch zbraně Gun remedy. Na spojení hlavně a závěru používám Lubriplate.
strakusik
Příspěvky: 1
Registrován: 28 dub 2015 09:00

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od strakusik » 28 dub 2015 09:12

Dobry den. Tak ako ste na tom s pouzivanim p09? stale bez problemov? velmi ma to zaujima, lebo mam v plane ju kupit. za odpoved vopred dakujem.
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od FTC » 30 dub 2015 11:38

Radši si pořiď starou dobrou pětasedmu a vyměň bicí kohout a jeho záchyt za sportovní, budeš více než spokojen. K100 i P09 jsou kopyta a po výstřelu skáčou jako kamzíci na skále a to nemluvim o příšerných spouštích. Na sport se nehodí, možná tak jen na občasný blbnutí a na nošení. J.
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od MARKONY » 30 dub 2015 15:34

Drž se rady obornika typu FTC , FTC kolik máš nastříleno z K 100? Jen na okraj K 100 ma dosti odlíšny systém uzamykaní jako CZ 75, a konkretně u me K100 X-CALIBUR po vystřelu sem nepozoroval že by mi poskakovala jako kamzík :D :D . A s P09 sem nestřili tak nemůžu soudit .A na spoušť se dosti lehce zvyknout .
SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od FTC » 30 dub 2015 17:42

Za odborníka se nepovažuju, to jen ty tady ironicky prohlašuješ. Jinak z K100 jsem bouchnul cca 5000 ran z P09 cca 500. Kačena byla moje 2. pistole a jsem moc rád, že už jsem se jí zbavil. Ovšem excalibur se nemůže chovat stejně, jako krátká K100. Tady pouze obhajuješ jen značku, se kterou střílíš. S rukou na srdci nemůžeš přeci říct, že kačena je vhodná na sport, to je hovadina. A byl bych rád, kdyby si do mě přestal rejt, nazdar!
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od MARKONY » 30 dub 2015 21:15

Se divíš když šiřiš takové bludy .
SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
sambo74
Příspěvky: 21
Registrován: 20 zář 2011 21:22

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od sambo74 » 30 dub 2015 23:20

FTC rozhodně nešíří bludy! Pokus se zamyalet!!!
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od Joezbrna » 01 kvě 2015 09:19

No, kdo chce rychlou instantní radu na internetovém fóru od pár anonymních přezdívek, dostane, čeho si žádá.
Každý může zajít na pár střelnic, kde tyto zbraně půjčujou, a poptat se správců, co si o nich myslí, tamtéž je může osahat a porovnat zpracování, ovládání a chování při střelbě. (Krom toho, že je to nejlepší způsob získání informací, je to zábavné, zvláště když zájemce pak zakoupí SIGa nebo rovnou revolver.)
Při troše snahy člověk získá kontakt na nějakého zbrojíře nějaké větší organizace a dostane se k informacím z knihy závad o jednotlivých značkách a modelech.
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Uživatelský avatar
JaK
Příspěvky: 165
Registrován: 21 bře 2006 20:39
Bydliště: Vysočina

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od JaK » 01 kvě 2015 16:35

K100 sice není stavěná primárně jako závodní zbraň, ale má k tomu celkem dobré předpoklady. Kupříkladu životnost, dobrou ergonomii...

Chování při střelbě je subjektivní, ale mimo FTC nevím o nikom, kdo by prohlašoval, že se K100 moc zvedá. Právě naopak. Samozřejmě záleží s čím to člověk srovnává. Oproti takovému Tactical Sportu nedopadne nic moc...
Mimo toho i na obyčejné K100 lze (po úpravě) mít spoušť s krátkým chodem a odporem kolem 10N v SA.


PS: Na IPSC World Championship 2011 se v divizi production v první dvacítce umístili i dva střelci s K100 (a to ještě ani nebyl Xcalibur). Asi nevěděli, že mají pistoli nevhodnou na sport :mrgreen:
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od Biggles » 02 kvě 2015 07:25

Takový žabaře přece nemůžeš vůbec brát v potaz :D :D :D
adventurer
Příspěvky: 1
Registrován: 05 úno 2016 07:15

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od adventurer » 05 úno 2016 07:36

Nějaké nové zkušenosti s P-09 nebo K100 ?
Vybírám svojí první zbraň a nezávisle na tomto vlákně jsem skončil také u CZ P09 nebo K100.
Z toho vyplývá že mě zajímá pistole s vnějším kohoutem ve full size. Prvně jsem o plastu nechtěl ani slyšet a Shadow byla jasná volba, ale postupem času jsem změnil zpátečnický názor a plasťák by mi nevadil.
Vybral jsem tedy K100 MK12, ale zase mi to pár lidí začalo rozmlouvat a nejvíce mě nahlodal nejmenovaný prodejce který to GP poplival opravdu nehorázně, nicméně v něčem pravdu měl. Takže jsem skončil u P-09 případně P-07, ale jak jinak, zase jsem narazil na pár negativních názorů, přičemž všichni autoři byli silně proti čemukoliv z produkce CZUB.
Od kamaráda zase vím, že muž jeho kolegyně měl P-09 v Afganistánu a nemohl si ji vynachválit. A na zahraničních fórech kde nepanuje zaujatost proti CZUB jako u nás jsou s těmito modely nadmíru spokojeni.

Prosím tedy o majitele těchto pistolí jestli by nenapsali nějaké čerstvé zkušenosti.

Taky panuje rozšířený názor že začátečník by si měl pořídit nějakou jetou zbraň, aby si vyzkoušel...uvědomil...rozhodl...a já nevím co všechno :-) Nejsem vůbec proti a taky jsem to chtěl udělat, ale když vidím za kolik se prodávají ty starý vyběhaný krámy s pochybnou historií tak ani náhodou, to raději prodrbu pár peněz na nové zbrani. Nejhorší na tom je, že poptávka je teď tak velká že se prodá absolutně vše a za nehorázné ceny, stačí to trochu vyleštit, načernit, napsat klasická nestřílená uloženka a je to jistý :-)
Odpovědět