CZ 858 Tactical

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
MagorXXL

CZ 858 Tactical

Příspěvek od MagorXXL » 18 srp 2005 03:22

Ahoj, kdo má s touhle zbraní zkušenost? Jaká je, jak střílí, atd.? Mě fakt láká, ale nic o ní nevím, čili každá rada dobrá 8) , takže pište a emailujte :wink:


Návštěvník

Je to skoro Sa58

Příspěvek od Návštěvník » 18 srp 2005 05:30

Stejně vypadá, stejně se drží, stejně spolehlivě střílí, jde na ni stejné příslušenství. Jen to zmršení - zavaření, odfrézování - škoda dobrého originálu.
Víc ti nikdo neporadí, buďto chceš doma "samopal", nebo ho nechceš.
Z výsledků soutěží vyplývá, že přesnost může být stejná jako u všech ostatních útočných pušek nebo karabin z poloviny dvacátého století. Není to odstřelovačka, ale je to přesnější než brokovnice.
joot

Příspěvek od joot » 18 srp 2005 08:42

na mojezbran.cz je diskuze k 858 tact. i k hermexu
chino

Příspěvek od chino » 22 dub 2006 21:07

mám problém,demontoval jsem sa58,ale nedari se mi ho slozit do hromady..?!Dela mi problem to,ze mi nosic zavorniku nechce dolehnout az do konce,zrejmne tam dela problem zavorka.Urcite to bude nejaka prkotina,ale ne a ne na to prijit,muzete mi prosim poradit...??diky moc.. :oops: :oops:
chino

Příspěvek od chino » 22 dub 2006 22:28

vite nekdo prosim..??
solory
Příspěvky: 35
Registrován: 26 čer 2005 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od solory » 23 dub 2006 11:57

při nasouvání závoníku do pouzdra rámu zbraně je třeba zmáčnout spoušť! jinak jej tam nedostanete
icq: 126629501
www.solory.wz.cz
chino

Příspěvek od chino » 23 dub 2006 14:47

solory píše:při nasouvání závoníku do pouzdra rámu zbraně je třeba zmáčnout spoušť! jinak jej tam nedostanete
jj vim tady je obrazek kde se mi to zastavi..
http://img88.imageshack.us/my.php?image=30vu.jpg
OKparts
Příspěvky: 27
Registrován: 22 úno 2006 10:18
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OKparts » 23 dub 2006 17:11

obrazok zvrchu by nebol?
www.alarmtechnika.sk
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 23 dub 2006 18:38

A předtím než jsi do toho začal vrtat to šlo až dopředu?

Když vyděláš závorník se závorou a nasuneš tam jen nosič závorníku tak tam jde v pohodě?
chino

Příspěvek od chino » 23 dub 2006 20:51

uz to jde..
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Slim Jim » 24 dub 2006 09:38

MagorXXL píše:Ahoj, kdo má s touhle zbraní zkušenost? Jaká je, jak střílí, atd.? Mě fakt láká, ale nic o ní nevím, čili každá rada dobrá 8) , takže pište a emailujte :wink:
Za ty peníze pěkná hračka- levná, spolehlivá, na levnou patronu, efektní. Rozhodně docela zajímavá koupě.
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
chino

Příspěvek od chino » 24 dub 2006 13:34

jeste sem se chtel zeptat,jak mam rozebrat spoustedla..??Jsou tam dva cepy,ale nevim jak je vindat,nechci to delat silou abych to neponicil,muzete mi prosim poradit..??
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 24 dub 2006 13:41

z boku spoušťáku je takojej plíšek kterej oba čepy jistí, ootoč s ním a půjdou vyndat
chino

Příspěvek od chino » 24 dub 2006 14:29

Alfonss píše:z boku spoušťáku je takojej plíšek kterej oba čepy jistí, ootoč s ním a půjdou vyndat
diky
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 24 dub 2006 14:42

Alfonss píše:z boku spoušťáku je takojej plíšek kterej oba čepy jistí, ootoč s ním a půjdou vyndat
Je tam skutečně taková plochá trojramenná pružina, upevněná nýtem na vnitřní straně pravé bočnice těla- zhruba na úrovni spouště. Neví-li člověk o ní, kde je, jak vypadá a co s ní dělat, tak je trochu problém si jí všimnout (má maskovací zbarvení- já ji zaregistroval, až když jsem ji začal skutečně vyhledávat). Když se kolem toho nýtku otočí (mám tušení, že po směru hod. ručiček z pohledu zevnitř, ale nejsem si jist- každopádně to jde jen jedním směrem), tak jdou všechny čepy vybít a spoušťový mechanismus se v podstatě rozsype na prvočinitele. Je to docela snadná demontáž, ale naštěstí lze velmi slušně čistit i bez ní (denně bych to dělal dost nerad). I po uvolnění jištění je potřeba si dávat pozor a čepy vybíjet opatrně, tyčinkou správného průměru z měkkého materiálu (ideální je nějaký tvrdší plast a krátká tyčinka- aby se neohýbala, o něco menšího průměru než čepy), protože ti prevíti tam občas sedí překvapivě pevně a ten lak z CZUB nic nevydrží (největší slabina této zbraně co se kvality zpracování týče), takže se ti velmi snadno stane, že si omlátíš lak z pouzdra závěru kolem těch vrtání, což sice prakticky ničemu nevadí, ale hnusně to vypadá.
P.S. Rozhodně nezkoušej ty čepy vytahovat za hlavy- já je jednou tímhle způsobem ožvejkal tak, že jsem je musel vyměnit (protože ta zbraň není moje :oops: ), nebo páčit hlavy o tělo zbraně (tak si odřeš lak zase na druhé straně).
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Odpovědět