CZ 858 Tactical

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
RedAce

Příspěvek od RedAce » 03 říj 2008 22:49

Jiml kdyz uz se do nej navazis kvuli anglictine, tak si to aspon srovnej sam. "Backup" sice zacina na B, ale znamena to "podpora" nebo "posila" a tvoje druha verze "down" sice naznacuje ze by se mohlo jednat o spodni rail, ale opravdu myslis, ze by byla oznacena pismenkem "B"? :lol:
"B" bude urcite "bottom" coz je skutecne "spodek"...ty dalsi "left", "right", "up" sou uz spravne.
Ale hlavne ze B=BackUp/Down zna kazdy BLBEC, vid Jimle... :roll:


icehand
Příspěvky: 127
Registrován: 03 říj 2008 12:52

Příspěvek od icehand » 03 říj 2008 23:12

:!: Jinak samozřejmě děkuju mnohokrát za odpovědi :!:
Uživatelský avatar
michal jinek
Příspěvky: 81
Registrován: 03 črc 2006 16:25

huhl

Příspěvek od michal jinek » 04 říj 2008 12:21

caute, muzete mi rict jaka civilni verze SA 58 je nejlepsi?
jestli treba ta CZ 858 nebo Novohradský FSN-01.....atd?
nebo jestli neni lepsi utocka puska od Saiga?
co porovnani naboju 7,65x39mm a 5,56mm NATO? ktery naboj je lepsi?

chtel bych utocnou pusku a predelat si ji na odstrelovacku,
proto me zajma ktera osmapadesatka by byla nejlepsi nebo jestli
by byla lepsi Saiga v razi 5,56mm?
Smrt přichází odnikud
Marthy
Příspěvky: 189
Registrován: 04 úno 2008 10:33

Příspěvek od Marthy » 04 říj 2008 12:41

chtel bych utocnou pusku a predelat si ji na odstrelovacku
Z 58 neuděláš "odstřelovačku", má příliš tenký a krátký lauf.Obecně platí, že semi-auto nejsou tak přesné jako opakovací pušky.Taky záleží jakou přesnost si představuješ u odstřelovačky...
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 04 říj 2008 12:44

michal jinek: už ted ti radim vysr se na to a kup si něco origo :wink:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
michal jinek
Příspěvky: 81
Registrován: 03 črc 2006 16:25

Příspěvek od michal jinek » 04 říj 2008 13:17

kdyz ale Dragunov je moc drahej, i jeho kopie od Norinca....
a osmapadesatka vypada tak hezky :) a na 300m musi stacit
Přílohy
58.JPG
Smrt přichází odnikud
Uživatelský avatar
michal jinek
Příspěvky: 81
Registrován: 03 črc 2006 16:25

cz

Příspěvek od michal jinek » 04 říj 2008 13:27

ale dobre tedy zustanme u osmapadesatky klasicke.....
takze CZ nebo Novohradský?

CZ

http://bvs.cz/kulovnice_cz_858_tactical_762.html

Novohradský

http://bvs.cz/kulovnice_novohradsky_fsn01_762.html

zajma me pouziti materialu jestli se to nejak lisi v kvalite, spracovani
a tak....nebo je to oboje uplne stejny...predelavky SA 58?
jenom teda se zavarenym prerusovacem....
Smrt přichází odnikud
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 04 říj 2008 14:35

Údajně jsou obě z nových dílů,Novohradský je černěný,858 lakovaný,jinak jsi sou rovnocenné, 300m je pro přesnou střelbu tímto nábojem docela mezních,pokud chceš něco na způsob odstřelovačky asi by bylo lepší SKS ve verzi jakou dělal pan Stifter.Ale pozor,sub MOA bych od toho nečekal.Z druhé strany by to vypadalo zajímavě....co se týče náboje 223 versus vz.43 je to otázka osobních preferencí.Rozhodně tím nedosáhneš lepší přesnosti než s průměrnou loveckou puškou se slušnou optikou...
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 04 říj 2008 17:44

jestli ti bude stačit trefovat postavu člověka tak prodim jestli chceš ale trefovat například hlavu člověka tak na to zapomeň :wink: kup si radši SVT 40 a dej na něj optiku za prvé je to krásná dlouhá zbraň,za druhé je to samonabíječka což ty chceš a za třetí je za hubana a za čtvrté je prostě krásná :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
frana
Příspěvky: 69
Registrován: 02 bře 2006 22:44

Příspěvek od frana » 05 říj 2008 08:56

SINCITYMAN píše:Údajně jsou obě z nových dílů,...
Zdravím, tak tomuhle mýtu jsem taky uvěřil a koupil CZ858 aniž bych si ji v prodejně důkladně prohlédl. Až doma jsem zjistil, že má otlučené ústí nábojové komory od závěru, přelakované drobné otluky na pouzdru závěru, v závěru důlek od pístu, a vedle hledí vyražené dva letopočty, kdy byla na opravě. Psal jsem si se zbrojovkou, závěr byl ten, že není co reklamovat, že používají jak nové, tak použité díly, které procházejí kontrolou. Od CZUB už NIKDY NIC NEKOUPÍM. Fráňa.
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 05 říj 2008 08:58

Proto jsem psal údajně... :lol:
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 05 říj 2008 09:35

Chlapi uvědomte si co jste za 858 zaplatili, vy byste za ty prachy chtěli úplně novej gun? Pokud chcete kvalitu tak si hooodně připlaťte a nečekejte zázraky od šrotu za 5 litrů.... za ty love buďte rádi že to funguje...
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 05 říj 2008 09:37

To je taky pravda,já jsem Novohradského musel reklamovat....
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 64
Registrován: 23 dub 2008 02:17
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MiRaS » 05 říj 2008 10:48

michal jinek:

FSN-01 je skládaný z nových dílů, které jsou černěné. Doporučuji.

CZ-858 je skládáný z části z nových a z částých starých dílů, které jsou šedě přelakované a "vypadají" jako nové. Oproti FSN-01 je levnější.

Saiga není SA-58 a je v této ráži i v o dost jiné cenové kategorii.

Na "odstřelovačku" nepředěláš ani jednu z nich, resp možná předěláš rádoby co do vzhledu, ale rozhodně ne přesností.

O srovnávání ráží 5,56x45 a 7,62x39 se toho napsalo již mnoho, stačí hledat. Záleží hlavně na Tvojich požadavcích.

Jinak souhlasím s Alfonssem, pokud budeš z toho budeš chtět udělat něco extra, tak se rovnou poohlídni po něčem vejš.
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 05 říj 2008 12:32

Miras:
přesnost osmapadesátky zůstane stejná, ale nepochybuji o tom, že bude lepší soustřel.
Nejsem žádnej Zajcev a z těch pár zbraní co jsem střílel... no nic moc, ale z 858 jsem si vystřelil asi zásobník a půl přes mířidla a s kompenzátorem (poprvé takhle silný náboj) Na vzdálenost 50m jsem od sebe i od pušky čekal více. Před časem jsem si vystřelil jednu ránu z pušky ráže 7x64 (poprvé takhle silný náboj ) s optikou na 100 m a šlo to asi osm cm níže, dva vlevo od místa kam jsem chtěl. Víc pokusů jsem neměl. (Puška snad nějaká ČZ optika nevím - půjčené zbraně si nepamatuji.)
Chápu že místním sniperům je to pro smích a porovnávat opakovačku s optikou s osmapadesátkou bez, není košér, ale věřím že s optikou na čemkoliv budu střílet lépe než přes mířidla protože se nebudu muset rozčilovat tím, že nevidím všechno stejně ostře, nebo že cíl je daleko a špatně viditelný.
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
Odpovědět