CZ 858 Tactical

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Bonanza » 24 črc 2015 14:07

Já jsem vůli v dotažení kompu eliminoval obtočením závitu bílou plastovou instalatérskou páskou.


IvanGS
Příspěvky: 33
Registrován: 16 črc 2015 11:45

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od IvanGS » 26 črc 2015 19:38

Bonanza -já myslel, že kompenzátor má být dolícován dotažením na jeho zadní plochu, přičemž v tomto dotaženém stavu musí zapadnout kolík do drážky kompenzátoru. Co řeší teflonová páska?

Je doma, zatím konfekční doplňky...
Přílohy
SA3gunshop.jpg
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Bonanza » 26 črc 2015 20:02

Kompik je našroubován a při dosedu na zarážku byl nepatrně volný, proto jsem závit omotal. Nevím jestli to vysvětluji srozumitelně.
IvanGS
Příspěvky: 33
Registrován: 16 črc 2015 11:45

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od IvanGS » 26 črc 2015 21:32

Teď to vysvětluješ srozumitelně, ale mělo by se to (podle návodu) dělat tak, že když dotáhneš klíčem kompík, spočítáš, jaká část otočky chybí k zapadnutí čepu do drážky, ve Tvém případě zřejmě skoro celá otočka, v mém cca 1/4 otočky. A protože má závit stoupání 1 mm, tak v mém případě musím odsoustružit cca 0,25 mm, ve tvém necelý milimetr, aby čep do drážky zapadl ve chvíli, kdy kompenzátor dotáhneš klíčem. Resp. by po dotažení mělo k zapadnutí chybět ještě 1-2 mm, po pár desítkách výstřelů se to uvolní a pak to půjde "do-dotáhnout" až čep zapadne.
Ještě jedna "civilnější" fotka. Časem přibude pravý záchyt zásobníku + závěru, je objednán kryt závěru s lištou pro zadní montáž, kam přibude optika, resp. si musím ujasnit systém míření - buď maximální konfigurace (světlovodná vlákna v otevřených mířidlech + zvětšující optika + šikmo umístěný kolimátor) nebo jen něco z toho.
Přílohy
SA1gunshop.jpg
IvanGS
Příspěvky: 33
Registrován: 16 črc 2015 11:45

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od IvanGS » 29 črc 2015 15:37

Včera dorazil kryt závěru RR, je to vlastně překryt původního krytu. Montáž snadná, zpracování precizní, sedí přesně.
Dnes přišly 30-ranné zásobníky v černé barvě, s oranžovým podavačem a signalizací prázdného zásobníku. Krásná práce.
Přílohy
Gunshop3.jpg
Gunshop2.jpg
Gunshop1.jpg
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Art » 29 črc 2015 19:40

vypadá to lépe než v černém provedení
IvanGS
Příspěvky: 33
Registrován: 16 črc 2015 11:45

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od IvanGS » 29 črc 2015 22:14

Původně jsem myslel, že kryt udělám v pískové, ale docela mu to sluší i takhle.
IvanGS
Příspěvky: 33
Registrován: 16 črc 2015 11:45

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od IvanGS » 30 črc 2015 15:22

Ještě dva trochu jiné pohledy...
Přílohy
Gunshop5.jpg
Gunshop4.jpg
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od FTC » 30 črc 2015 17:11

Na oko nevypadá nejhůř, ale k čemu to je? Trvalo mi to dlouho, ale už jsem prozřel... Cpát do kosy peníze kromě střeliva je nesmysl, stejně jí to nepomůže zlepšit přesnost a chování při střelbě. Taky za chvíli budou 7,62x39 o dost dražší, než 223rem.
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od kentan » 30 črc 2015 19:09

No já si taky dlouho myslim, že jediný smysluplný tuning kosy je opatřit si dřevěný pažbení místo třísky... Zbytek mi přijde tak nějak podobný tomu, jako když Trabanta budu tunit karbonovou kapotou, elektronovejma kolama a spoustou heligonů, ech halogenů... Bude to sice hezký a efektní (tedy dle vkusu každého soudruha), ale s jiným základem asi výrazně efektivnější. :lol:
Tím netvrdím, že s tímhle zákopovým koštětem nemůže být sranda.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
IvanGS
Příspěvky: 33
Registrován: 16 črc 2015 11:45

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od IvanGS » 30 črc 2015 21:31

Slovo nesmysl je relativní, asi by bylo dobré napsat "podle mne" :) .
Mně se líbí, přináší radost a o to jde u hobby nejvíc, co myslíte?
Ale respektuji každý názor, svět by byl nudný, kdybychom všichni měli stejný. Mě osobně tam přebývají lišty na nadpažbí, ty nevyužiju, ale byl to set a spodní lištu jsem chtěl kvůli rukojeti/dvojnožce, kterou využiji, ale bude se průběžně sundávat, nebude potřeba vždy. Boční minilišty půjdou dolů. Přední montáž optiky mi kvůli zraku nevyhovuje, takže zadní, proto kryt závěru. Pažbu jsem chtěl sklopnou, mj. kvůli transportu, původně jsem uvažoval o omotávce původní, ale budu střílet přes standardní mířidla i optiku a potřebuji stavitelnou lícnici. Rukojeť se mi drží lépe než původní a je i lehčí. Ještě jsem něco vynechal :D ? Mimo minilišt tam není nic zbytečně, otázkou je, jestli by to nešlo vyřešit jinak, ale šel jsem cestou dostupných doplňků, které se mi i líbí.
Mimochodem, standardní 58 je krásná zbraň, znehodnocenou mám na polici, i k této mám původní díly a během půl hodinky mohu vyrazit na střelnici se sériovkou.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Biggles » 31 črc 2015 09:14

Taky jsem kdysi tunil :) AR-15 z toho nikdy nebude, takže objektivně řečeno (co komfortu střelby, atd.), maj páni pravdu, smysl má tak kolimátor, nicméně, když to člověka baví...a hlavně, kdo si hraje - nezlobí 8) :D
Obrázek
Uživatelský avatar
leos
Příspěvky: 189
Registrován: 22 srp 2009 18:26

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od leos » 31 črc 2015 10:46

Myslim ze si tim prosla vetsina tuzemskych strelcu.Pak zjistila ze za cenu doplnku slo poridit zbran pro smysluplne strileni.Tak nekomu 58 z nostalgie lezi doma nevyuzita (muj pripad) jini ji prodavaji.A ti (podle mne nejrozumejsi) kteri si ji koupili na blbnuti a nedali do ni ani korunu si dal blbnou.I kdyz i oni uz nadavaji na zvysujici se cenu streliva.
IvanGS
Příspěvky: 33
Registrován: 16 črc 2015 11:45

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od IvanGS » 31 črc 2015 10:58

Souhlasím, jde o radost, zábavu a uspokojení a tam investic nelituji, i když tuto za nerozumnou nepovažuji - viz.dále. Je mi přes 50 a i díky své práci jsem zvyklý investice analyzovat a kalkulovat s výhledem do budoucna. A tak jako "nesmysl", i Leošovo "smysluplné střílení" je relativní pojem, to, co dělám, pro mne vždy smysl má.
Osobně nesouhlasím s analogií tunění Trabanta (nebo Žigula, s tím se také srovnává :D ) - ta auta jsou technicky zastaralí veteráni, používají je nadšenci, v roli služebních vozidel nepoužitelná, doplňky se na ně dávno nedělají. Vz.58 stále "ostře" slouží u nás i ve světě, i ve státní správě, některé složky se jich ani zbavovat nechtějí. Mají své fankluby a mnoho sportovních střelců, i ve světě, je pro to své střílení preferuje. A jsou firmy, které na ně vyrábějí spoustu doplňků a nemyslím, že by izraelský Fab Defense nebo český Gunexpert nabízeli doplňky na mrtvého dinosaura, jde jim o zisk.
Naopak souhlasím, komfortní AR-15 z toho asi nikdy nebude, mluvíme o AR-15 kvalitního výrobce. Není pro mne problém si takovou koupit, ale pro začátek mi to vyšlo finančně nerozumné, přestože výsledné investice do CZ858 bude kolem 30 tisíc. Vysvětlím - až mne začne CZ858 brzdit v rozvoji (a pokud mne bude střílení dlouhou zbraní dál bavit) ji přestavím do původního stavu, některé doplňky prodám, jiné si nechám např. pro AR. Ale 58 mi z nostalgických důvodů zůstane, ta zbraň se mi líbí, kdysi jsem s ní střílel na vojně, nepoužitelně zastaralá nebude ještě dlouho. Takže prodělám na pár doplňcích, které na novou zbraň nedám, ale ověřím si jejich využitelnost. Jiné na novou zbraň půjdou jistě, proto je např. žhavým kandidátem na optiku kvalitní Vortex Spitfire. Prodělek odhaduji na 2-3 tisíce, ale i kdyby to bylo 5, rozdíl bohatě vyrovná prozatímní cenový rozdíl střeliva, jsem poměrně předzásoben za nízkou cenu.
Pokud bych AR koupil už nyní, riziko prodělku by bylo mnohem větší.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Biggles » 31 črc 2015 13:16

No, na rovinu, proděláš na to kalhoty (pokud jí budeš prodávat) a za třicet bys měl AR, za jen trochu víc peněz i dobrou AR. Ale jak jsem psal, podstatný je, že tě to baví. Takže si užívej hračky :wink:
Odpovědět