CZ 27

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

CZ 27

Příspěvek od Návštěvník » 14 srp 2005 20:50

Omlouvám se že opět otravuju s dotazem ohledně pistole CZ 27.
Rozhodl jsm se ji pořídit a mám dotaz ohledně nákupu, můžete mi prosím poradit naco si třeba mám dávat při nákupu pozor, jestli nějaký rok výroby byl špatný, jestli je lepší ten německý model. Ta pistole se mi líbí, chci ji do sbírky ale i na občasné zastřílení na střelnici. Prostě sháním veškeré info o této, myslím, pozoruhodné zbrani. I když už trochu staré :)


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 14 srp 2005 21:13

Takovej verk vůbec nekupuj, akorát ti to utrhne ruce..........:)
Decoy

Příspěvek od Decoy » 14 srp 2005 22:19

ČZ 27 byla stará už když ji zaváděli. Šlo hlavně o to, rychle vyzbrojit policii a nejjednoduší cesta byla navázat na armádní model 24. Samotné provedení není špatné, válečné kusy jsou trochu odfláknuté. Pistole je spolehlivá, životnost celkem dobrá - při správném zacházení a údržbě. Dá se sehnat v solidním stavu - byly v různých podnicích uloženy v trezorech, málo se s nimi střílelo. Většinou jsou velmi přesné. Sám jsem s ní střílel soutěže VStPi a šlo to. Na střelbu pro radost je výborná, na obranu trochu nepraktická. Náboj 7,65 Browning se nevyplatí přebíjet. Náhradní díly jsou sehnatelné - kromě bicího péra ale málokdy něco potřebuje (pokud něco nestratíte). Laik si zbraň při nákupu těžko zkontroluje - doporučuji spolupráci někoho, kdo s ní má skušenosti, nebo si alespoň před koupí nějakou u kamaráda na střelnici prohlédnout. Obecně je třeba skontrolovat hladký chod závěru a bicího mechanismu, vývrt a nábojovou komoru. Nový brynýr a jiná vylepšení nevěstí většinou nic dobrého. Prodavač by měl zájemci samozřejmě zbraň rozebrat a umožnit kontrolu, prodejna se střelnicí i střelbu. Pro vážného zájemce o střelbu však doporučuji šetřit a koupit něco v 9 Para.
Návštěvník

Decouy má pravdu

Příspěvek od Návštěvník » 15 srp 2005 19:07

Všechny jeho zkušenosti mohu potvrdit.
U českých poválečných pozor na lehký chod pojistky, snadno se palcem (podle toho, jak držíte zbraň) zajistí v okamžiku, kdy se to nejméně hodí.
Přesnost je vynikající až dobrá, vzhledem k pofidérnímu konstrukčnímu řešení. Přítomnost zásobníkové pojistky trochu komplikuje závody, kdy máte po dostřílení ukázat zbraň bez zásobníku a dát ránu jistoty - závěr musíte držet vzadu bokem palce, pak zasunout zásobník a stisknout spoušť (jinak to nejde).
Můj závěr - pokud máte kupu nábojů v 32ACP, tak je CZ27 skvělá malá hračka a přijatelná zbraň na sportovní střelbu. Pro sebeobranu - první rána jistá, další už ne, protože se dost často sekají nábojnice ve výhozním okénku. Hodně, opravdu hodně záleží na správném srovnání nábojů v zásobníku. Alespoň u mě.
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Příspěvek od Zajic » 27 říj 2006 08:58

Chtel bych se zeptat jestly nekdo nevi ze ktereho roku muze byt tato zbran. Fotku bohuzel neumim tady dat ale skusim ji trosku popsat. Jedna se o Cz 27. Na zaveru z horni strany je napsano : CESKA ZBROJOVKA A.S. v PRAZE. Na leve strane zaveru je jenom napsane : Kal. 7,65. Ke zbrani je hnede kozene pouzdro s mistem na jeden zasobnik.=asi policejni :roll:
Choros

Re: CZ27

Příspěvek od Choros » 27 říj 2006 10:21

S uvedenými příspěvky více méně souhlasím (až na to trhání rukou). Sekání nábojů je asi otázka konkrétního kusu a stavu. Protože to co u své považuji za fantastické, je fakt, že jsem nikdy neměl jediný zásek. A to jsem opravdu střídal lecjaké náboje. Akorát je vyhazuje opravdu velice razantně.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 27 říj 2006 10:24

Na závěru z levé strany vzadu pod rýhováním bývá vyraženo poslední dvojčíslí roku výroby. Pokud ho tam nenajdeš, pošli mi SZ, já se ti to pokusím zjistit.
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 195
Registrován: 31 led 2009 20:00
Bydliště: PRG

Re: CZ 27

Příspěvek od Lachtan » 18 dub 2011 22:46

Zdravím - tušíte někdo, zda se nechá dopátrat rok výroby třeba podle výrobního čísla, nebo jiných identifikačních znaků?(hledám, ale nenalezl jsem)

předem díky
Uživatelský avatar
tuky
Příspěvky: 67
Registrován: 25 kvě 2006 23:17
Bydliště: Pod Dlouhým mostem :)

CZ 27 - náhradní díly

Příspěvek od tuky » 20 pro 2011 10:41

Zdravím scháním tyto díly dle rozpadu na ČZ 27 - 004, 005, 037, 038. Kdyby jste někdo věděl kde je sehnat byl bych rád. U BVS bohužel nic. Díky za info.

Obrázek
Walther
Příspěvky: 62
Registrován: 29 říj 2006 18:41
Bydliště: Pardubicko

Re: CZ 27 - náhradní díly

Příspěvek od Walther » 20 pro 2011 10:59

zelený sport
Uživatelský avatar
tuky
Příspěvky: 67
Registrován: 25 kvě 2006 23:17
Bydliště: Pod Dlouhým mostem :)

Re: CZ 27 - náhradní díly

Příspěvek od tuky » 21 pro 2011 11:36

tak už mi chybí jenom 037 a 038 (krycí plech + šroubek) u Řeháků to maj ale za 480,- se mi to zdá docela úlet, když se dá koupit celá od 1.500,-
Nevíte kdo by to mohl ještě prodávat.
Díky
Walther
Příspěvky: 62
Registrován: 29 říj 2006 18:41
Bydliště: Pardubicko

Re: CZ 27

Příspěvek od Walther » 21 pro 2011 17:56

zelený sport to má za 180,-
http://www.zelenysport.cz/scripts/podro ... p?IDZ=1201

ale když se mi nevěří ....
Uživatelský avatar
tuky
Příspěvky: 67
Registrován: 25 kvě 2006 23:17
Bydliště: Pod Dlouhým mostem :)

Re: CZ 27

Příspěvek od tuky » 21 pro 2011 20:00

jo má ho, ale pouze bez díry (ten šteft je tam zafrézovanej) takže pro mě nepoužitelný, potřebuji to tam nějak přichytit.
rotwajlerdick
Příspěvky: 271
Registrován: 06 čer 2010 23:25

Re: CZ 27

Příspěvek od rotwajlerdick » 21 pro 2011 20:32

v pozdejsich variantach je to jen nasunuty v ty rybine,bez zajistovaciho sroubku..
Abdulexe
Příspěvky: 80
Registrován: 15 pro 2008 15:10
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ 27

Příspěvek od Abdulexe » 28 pro 2011 15:16

přicházím na myšlenku že někdo má fenomén PPKčko a někdo ČZ vz. 27....
Walther P99, H&K P30, Sa vz. 58 Sporter - CARBINE od CSA
Odpovědět