CT1: Policie stahuje z trhu naboje firmy Multiagro

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 02 úno 2007 22:05

Anooooooo! Že bych se přece jenom byl dožil toho, že pravda a láska konečně jednou zvítězila nad lží, nenávistí a překračováním pravomocí?
Teď už stačí počkat, až ho budou mít v nabídce i jinde...


Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Dzarda

Příspěvek od Dzarda » 22 úno 2007 17:26

Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 23 úno 2007 07:56

Jestli je někdo chtěl zlikvidovat, aby si mohl mastit kapsu místo nich, tak se krutě nepovedlo. Ále co, možná se zadaří příště :twisted: .
P.S. Že se to pohnulo je sice paráda, ale já bych byl rád, kdyby se hlavně už vrátily ty náboje do distribuce. Čuráci z prezidia PČR si tady cintaj pentli, a já zatím nemám čím krmit svého miláčka :twisted: .
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 23 úno 2007 12:18

Upozorňuji na moc pěkné povídání v poslední SR.
cybernetic

Příspěvek od cybernetic » 23 úno 2007 13:05

a tí,čo odovzdali strelivo? Budete žiadať o vrátenie?Ja by som to urobil.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 23 úno 2007 13:48

Tady jde o to, ze se je malem povedlo zlikvidovat i pres to, ze verdikt soudu je "nevinen"...
Ono se opravdu blbe podnika ve chvili, kdy je z majitele delan zlocinec, banky opravdu nepujcuji, lidi ztraceji duveru, samotna priprava na proces bere spoustu casu, energie a penez...
Leckdo to nevydrzi, stahne se - ejhle, najednou zmizej i ty problemy kolem (at mi v takovychto pripadech nekdo netvrdi, ze nektere slozky statu nepracujou na zakazku).

Proto doufam, ze se povede prokazat usly zisk a vsechno to kolem a zacvakat by to mel ten, kdo se podilel na obvineni (statni zastupce a vysetrovatele) - protoze kdo to zaplati? My vsichni... Opravdu Multiagru to odskodneni preju, ale radsi bych, aby slo z kapsy tech, diky kterym je treba odskodnovat.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 24 úno 2007 22:08

Naprostý souhlas, ale takhle to bohužel nefunguje. Problém je v tom, že kdyby měli cálovat odpovědní činitelé, tak by se taky mohlo stát, že někteří z nich by nedostali plat celé desítky let (ono by jim to nevadilo, protože z úplatků by byli v pohodě živi, ale z principu je to pro stát nepřijatelné).
P.S. Já bych o vrácení požádal zcela určitě, zvláště bylo-li provedeno bezúplatně (a to bylo zcela určitě, nebo ne?).
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Uživatelský avatar
FRENKY
Příspěvky: 182
Registrován: 29 led 2007 16:31
Kontaktovat uživatele:

...

Příspěvek od FRENKY » 26 úno 2007 17:11

Pánové, tohle jsem našel v knize "Zákon o zbraních v praxi" Autor Doc. Ing. Jan Komenda, CSc.
Rok vydání 2005
Jelikož tenhle pán vydává pro nás střelce a žadatele o ZP spoustu brožur a knih, myslím že je to docela kapacita v oboru práva a zbraní.
Co na to říkáte?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 26 úno 2007 21:08

No, už ze seznamu titulů vyplývá, že byť je to vysokoškolský učitel (a ti se živí mj. psaním učebnic, skript atd.), tak to není právník - tudíž to není kapacita v oboru práva.
Do jaké skupiny zbraň či střelivo patří (a má pravdu, že to musí být jen jedna z nich - to co předvedl je příklad ze základů logiky) ze zákona rozhoduje výhradně Český úřad pro... - tedy zkušebna v Jilmové. Ten taky vydává podzákonné normy, jimiž se stanoví dovolené výrobní provedení, podmínky, které musí být splněny atd.
To, co napsal, je stejná pitomost, jako když Kreml do navrhované novelizace zákona o zbraních a střelivu zařadil i vojenskou munici (miny atd.) jakoby nestačilo, že ze zákona vyplývá, že veškeré tyhle věci jsou řešeny jinde. Kdyby se raději staral o to, aby měl definováno, co je to služební zbraň (v zákoně o Policii ČR!) Zatím to může být třeba i halapartna!
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Uživatelský avatar
FRENKY
Příspěvky: 182
Registrován: 29 led 2007 16:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FRENKY » 27 úno 2007 07:10

Možná není právník, ale když se to té knihy podíváš, tak zjistíš, že zákon 119/2002 má nastudovaný jako nikdo z nás. Nemám důvod pochybovat o jeho výkladu. Ačkoliv je fakt, že výklad zákona může podat pouze soud.
Aby nedošlo k nedorozumění. Multiagru fandím a kauzu sleduju od začátku. Nicméně je potřeba vzít v úvahu všechny skutečnosti.
Dzarda

Příspěvek od Dzarda » 27 úno 2007 15:14

Fantan píše: Český úřad pro... - tedy zkušebna v Jilmové.
Ano tento ůřad náboje zkoušel a dal na ně certifikáty CIP . Tím se z vojenského střeliva stalo střelivo civilní ..... takže tady problém (teoreticky) nebyl ...
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 27 úno 2007 16:28

a tí,čo odovzdali strelivo? Budete žiadať o vrátenie?Ja by som to urobil.
Tuším, že SR písali o "vzaní do úschovy" :wink: :roll:
cybernetic

Příspěvek od cybernetic » 27 úno 2007 17:23

ALKAJ
je jedno ako sa to nazýva,podstatný je zvrat v tejto kauze,to znamená odovzdané strelivo získať späť
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 27 úno 2007 22:40

Dovolím si upozornit, že osvobozující rozsudek se týká neoprávněného zahraničního obchodu a nikoli střeliva 7,62x39 a 7,62x54R. Tato Kremlova zhovadilost je stále ve hře za podpory mluvčího MO Čírtka a dalších chytrolínů.
Multiagro sice podalo trestní oznámení na nezn. pachatele, ale pokud jsem informován, jen ve vztahu k tomu osvobozujícímu (dosud nikoli pravomocnému) rozsudku, nikoli kvůli těm patronám, kde nepochybně jde o 3 tr.činy a jasného pachatele Kremla. Takže zatím se patrony vracet nebudou.
Já bohužel nemám přístup do intranetu, kde by se v Závazných pokynech PP, nebo jiných normách měl nechat najít rozkaz pro okresní oddělení PČR ohledně tohoto střeliva.
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
cybernetic

Příspěvek od cybernetic » 28 úno 2007 14:57

jasne,sú to dve odlišne právne veci
Odpovědět